Ranking najlepszych ubezpieczeń OC w 2019 roku

Ranking najlepszych ubezpieczeń OC w 2019 roku

Ranking OC bardzo często uwzględnia jedynie wysokość składek oferowanych przez ubezpieczycieli. Z całą pewnością jest to ważna kwestia. Trzeba jednak zdawać sobie sprawę, że znaczenie mają również inne czynniki. Nasz nowy ranking ubezpieczeń OC uwzględnia właśnie takie pozacenowe aspekty oferty firm ubezpieczeniowych. Ranking ubezpieczycieli OC prezentuje dziesięć zakładów ubezpieczeń, które zostały wymienione poniżej.

1. AXA

AXA

Ranking polis OC rozpoczynamy od oferty firmy AXA. Ten ubezpieczyciel jest znany z niskich składek. Obecnie jego klienci mogą otrzymać rabat wynoszący 15% składki przy zakupie obowiązkowej polisy OC przez Internet. Dodatkowo AXA oferuje ubezpieczenie Assistance Midi oraz Zieloną Kartę w cenie sprzedawanego OC. Warto również pamiętać, że ten ubezpieczyciel obecnie uczestniczy w systemie BLS – Bezpośredniej Likwidacji Szkód.

Sprawdź ceny OC i AC

 

2. Benefia

Logo Benefia Vienna Insurance Group

Drugie analizowane towarzystwo – Benefia jest marką handlową dla ubezpieczeń oferowanych przez Compensa TU S.A. Vienna Insurance Group. Wspomniana firma niestety nie uczestniczy w systemie Bezpośredniej Likwidacji Szkód (BLS). Tę niedogodność łagodzi fakt, że polisy OC sprzedawane pod marką Benefia są konkurencyjne cenowo. Ich posiadacze zwykle nie mogą jednak liczyć na takie dodatki jak np. assistance wliczone w składkę.

Sprawdź ceny OC i AC

 

3. Generali

tu generali

W dalszej kolejności nasz ranking OC samochodu prezentuje ofertę Generali, czyli ubezpieczyciela należącego do globalnej włoskiej grupy finansowej. Ranking najtańszych ubezpieczeń OC dość często pokazuje, że polisy Generali są jednymi z droższych propozycji. Warto jednak pamiętać, że klient wspomnianej firmy w cenie OC otrzymuje polisę Assistance Standard, Zieloną Kartę oraz ubezpieczenie bagażu. Generali niestety nie należy do systemu BLS. Atutem tego ubezpieczyciela są natomiast dodatkowe zniżki dla doświadczonych kierowców ze stażem wynoszącym ponad 10 lat.

Sprawdź ceny OC i AC

 

4. InterRisk

InterRisk (InterRisk TU S.A. Vienna Insurance Group) to czwarty ubezpieczyciel, którego uwzględnia nasz ranking firm ubezpieczeniowych. Oferuje on Bezpośrednią Likwidację Szkód (poza systemem opracowanym przez PIU). Wspomniana firma kusi również szerokim pakietem komunikacyjnym, który oprócz polis OC i AC obejmuje między innymi ubezpieczenie kosztów ochrony prawnej, ubezpieczenie bagażu, assistance, ubezpieczenie szyb oraz gwarancję utrzymania zniżek.

Sprawdź ceny OC i AC

 

5. Link4

Link4 to ubezpieczyciel należący do Grupy PZU, który wyróżnia się niskimi cenami polis komunikacyjnych. Jego klienci kupujący ubezpieczenia OC przez Internet, mogą liczyć na spory rabat wynoszący 7% składki. W ramach podstawowej oferty, Link4 proponuje pakiet OC z samochodem zastępczym i Assistance Opony. Warto nadmienić, że ten zakład ubezpieczeń nie pobiera dodatkowej opłaty za Zieloną Kartę. Co ważne, Link4 niestety nie należy do Systemu BLS.

Sprawdź ceny OC i AC

 

6. MTU24

Logo mtu24.pl

Ranking firm ubezpieczeniowych OC uwzględnia także ofertę MTU24. Ta marka ubezpieczeniowa należącą do Ergo Hestii, została stworzona z myślą o dystrybucji polis przez Internet. Warto wiedzieć, że ubezpieczenia OC sprzedawane pod marką MTU24, zapewniają dostęp do Bezpośredniej Likwidacji Szkód (BLS). Opisywana marka ubezpieczeniowa cechuje się atrakcyjną ceną oferowanych polis komunikacyjnych. Właśnie dlatego klienci MTU24 nie mogą liczyć np. na Zieloną Kartę w cenie polisy OC.

Sprawdź ceny OC i AC

 

7. Proama

logo proama

Marka ubezpieczeniowa Proama obecnie należy do Grupy Generali. Nasz ranking wcześniej opisywał polisy OC oferowane w Polsce przez tę samą grupę pod marką Generali. Klienci Proama kupujący OC komunikacyjne, mogą liczyć między innymi na zniżki wynoszące do 70% oraz polisę wypadkową assistance i Zieloną Kartę bez konieczności dopłacenia składki. Osoby zamierzające korzystać z opcji Bezpośredniej Likwidacji Szkód, powinny wiedzieć, że Proama na razie nie uczestniczy w tym systemie.

Sprawdź ceny OC i AC

 

8. UNIQA

Praktycznie każdy ranking ubezpieczeń OC AC obejmuje firmę UNIQA. Oferuje ona obowiązkowe ubezpieczenia OC w trzech pakietach różniących się ceną. Nawet najtańszy pakiet zawiera Zieloną Kartę (bez dopłaty składki) oraz darmową polisę Mini Assistance. Warto także wspomnieć, że UNIQA kusi klientów wysokimi zniżkami (do 80%) oraz możliwością skorzystania z Bezpośredniej Likwidacji Szkód. Ochronę ubezpieczeniową można rozszerzyć między innymi na posiadane zniżki oraz szyby samochodu.

Sprawdź ceny OC i AC

 

9. Wiener VIG (dawny Gothaer)

Wiener - logo

Jako przedostatnią firmę w naszym rankingu ubezpieczycieli, prezentujemy Wiener VIG. Wiele osób może nie wiedzieć, że pod tą nową nazwą obecnie działa dobrze znany na polskim rynku Gothaer. Oferta obowiązkowego OC dla kierowców z Wiener VIG wyróżnia się między innymi możliwością skorzystania z systemu Bezpośredniej Likwidacji Szkód. Warto również wspomnieć o wysokich zniżkach dla doświadczonych kierowców (do 80%) i możliwości wykupienia ubezpieczenia bagażu za 3 zł rocznie oraz ubezpieczenia opon ze składką wynoszącą tylko 7 zł/rok. Osoba kupująca OC komunikacyjne z oferty Wiener, za darmo otrzyma Auto Assistance Podstawowy.

Sprawdź ceny OC i AC

 

10. You Can Drive (YCD)

Ranking ubezpieczenia samochodu (OC) nie może pominąć również marki You Can Drive, która należy do Ergo Hestii (podobnie jak MTU24). Oferta YCD jest specyficzna, ponieważ ubezpieczyciel skierował ją wyłącznie do osób poniżej 30 roku życia. Właśnie dlatego nie każdy ranking ubezpieczeń samochodowych będzie prezentował propozycje OC lub AC od You Can Drive. Co ważne, młodzi klienci YCD mogą korzystać z Systemu Bezpośredniej Likwidacji Szkód.

Sprawdź ceny OC i AC

 

Podsumowanie

W ramach podsumowania warto podkreślić, że kolejność opisywanych ubezpieczycieli nie odzwierciedla atrakcyjności ich oferty. Postanowiliśmy opisać wszystkie analizowane firmy w kolejności alfabetycznej, ponieważ pozacenowe aspekty polis OC (związane np. z systemem BLS lub assistance) są dość trudno porównywalne.

 

Zestawienie ubezpieczycieli z rankingu i oferowanych przez nich  benefitów:

UbezpieczycielZielona KartaBezpośrednia Likwidacja SzkódAsisstance
AXAVVX
BENEFIAXXX
GENERALIXXV
INTERRISKXVX
LINK4VXX
MTU24VVX
PROAMAVXX
UNIQAVVX
WIENER VIGXVV
YOU CAN DRIVEXVX

Ceny także są zróżnicowane. Właściciel Nissana Juke z 2010 roku, w wersji SV, zarejestrowanego w Warszawie, za OC może zapłacić niecałe 1100 zł – w zależności od ubezpieczyciela.  Właściciel Opla Astra z 2002 roku, posiadający 15-letni staż jako kierowca, którego samochód zarejestrowany został w Poznaniu, może zapłacić za ubezpieczenie auta mniej niż 690 zł, wybierając najkorzystniejszą ofertę cenową. Na cenę, która jest aktualnie oferowana przez firmę ubezpieczeniową wpływa wiele czynników, dlatego warto regularnie przyglądać się stawkom OC AC.

Warto wiedzieć, że każdy kierowca może samodzielnie stworzyć własny cenowy i pozacenowy ranking OC/AC w oparciu o wyniki z naszego kalkulatora ubezpieczeniowego!  Wybierz najlepsze ubezpieczenie dla siebie, idealnie dopasowane do Twoich potrzeb i ciesz się bezpieczeństwem podczas jazdy.

Iwona Sowuska

Iwona Sowuska

Iwona Sowuska – swoją karierę zaczęła już w trakcie stażu studenckiego u wiodącego ubezpieczyciela w Polsce. Po obronie pracy licencjackiej na kierunku bankowość, uznała że chce się skupić na tym rynku ubezpieczeń. Obecnie pracuje jako specjalista ds. ubezpieczeń w KioskPolis.pl – pisze artykuły o ubezpieczeniach i doradza Polakom, jaką wybrać polisę.

Dodaj komentarz

Więcej artykułów i porad

Najtańsze OC na raty – ubezpieczenie w 2 lub 4 niskich ratach

Najtańsze OC na raty – ubezpieczenie w 2 lub 4 niskich ratach

Zakup obowiązkowego ubezpieczenia OC może dla części kierowców stanowić niebagatelny wydatek. Przykład stanowią właściciele samochodów o najniższych zarobkach, emeryci, renciści oraz studenci. Właśnie dlatego towarzystwa ubezpieczeniowe zwykle udostępniają opcję ratalnej płatności za polisę OC. Takie rozwiązanie okazuje się […]

więcej
Czym jest krótkoterminowe OC i co warto o nim wiedzieć?

Czym jest krótkoterminowe OC i co warto o nim wiedzieć?

Ubezpieczenie OC jest obowiązkowe według polskiego prawa. Istnieją jednak sytuacje, w których nie ma sensu opłacać polisy na cały rok. Rozwiązaniem jest wtedy krótkoterminowe OC. Wyjaśniamy, jak działa i w jakich sytuacjach można je wykupić! SPIS TREŚCI Czym […]

więcej
Najtańsze ubezpieczenie OC Volkswagena Passata – ile może kosztować?

Najtańsze ubezpieczenie OC Volkswagena Passata – ile może kosztować?

Nawet osoby zupełnie niezainteresowane motoryzacją często rozpoznają Volkswagena Passata. Trudno się dziwić, ponieważ jest to auto chętnie sprowadzane z Europy Zachodniej, które stało się także obiektem żartów ze strony internautów. Passat dobrze sprzedaje się również na rynku pierwotnym […]

więcej
Zwyżki ubezpieczenia – kiedy można je otrzymać

Zwyżki ubezpieczenia – kiedy można je otrzymać

Składka OC zaproponowana przez ubezpieczyciela wydaje Ci się za wysoka? Być może zastosowano wobec Ciebie zwyżki – stąd tak wyśrubowana kwota. Zobacz, kto jest narażony na zwyżki ubezpieczenia i jak z nimi walczyć!

więcej