Ranking ubezpieczeń samochodowych

Ranking ubezpieczeń samochodowych

5/5 - (Ocen: 1)

Wszyscy właściciele pojazdów w Polsce, muszą zdawać sobie sprawę z obowiązku ubezpieczania od odpowiedzialności cywilnej ich aut. Jest to oczywiste, choć nie każdy wie, że nie musi godzić się na przypadkowe oferty ubezpieczycieli. Rynek ubezpieczeń OC jest regulowany przez Ustawę o ubezpieczeniach obowiązkowych, Ubezpieczeniowym Funduszu Gwarancyjnym i Polskim Biurze Ubezpieczycieli Komunikacyjnych. Powyższy akt prawny narzuca na towarzystwa ubezpieczeniowe wiele obowiązków, jednak daje im też sporo swobody między innymi w zakresie kształtowania polityki cenowej.

Dzięki temu ranking ubezpieczeń samochodowych pozwala na wybranie spośród dziesiątek ofert tych, które najlepiej wpisują się w potrzeby klienta w danej sytuacji, a także są atrakcyjne finansowo. Zawsze przed zakupem nowej polisy lub przedłużeniem starej, w poprzednim towarzystwie, warto sprawdzić oferty innych firm, które nierzadko mogą być o wiele bardziej atrakcyjne. Polityka cenowa różnych firm znacząco się od siebie różni, więc różnice w cenach polis OC mogą wynosić nawet kilkadziesiąt procent.

Ranking ubezpieczeń samochodu – czy można kupić online?

Rynek ubezpieczeń jest na tyle rozbudowany, że klienci szukający OC i AC mogą sobie pozwolić na wybieranie wśród bardzo wielu ofert. Najlepsze z nich z rankingu OC i AC można znaleźć na Kioskpolis.pl. Serwis ten pozwala na porównanie wielu ofert pod różnym kątem, w tym pod względem ceny i ewentualnych dodatkowych opcji. Chcąc skorzystać z błyskawicznej kalkulacji, wystarczy wpisać podstawowe dane, które są brane pod uwagę przez ubezpieczycieli, a następnie sprawdzić, która z ofert okaże się optymalna w danej sytuacji. Cały proces trwa jedynie kilka chwil, a w bazie Kioskpolis.pl są dostępne oferty wszystkich wiodących towarzystw na rynku, przez co w ten sposób można wyselekcjonować najlepsze oferty, mogąc zaoszczędzić nawet kilka tysięcy złotych, jeśli chodzi o droższe ubezpieczenia.

W Kioskpolis.pl można też znaleźć oferty inne, niż ubezpieczenia samochodowe, a w tym:

Potrzebując wielu ubezpieczeń i znajdując je w ten sposób w lepszych cenach, można zaoszczędzić niebagatelne sumy. Często też okazuje się, że niektóre ubezpieczenia, takie jak na przykład ubezpieczenia turystyczne okazują się o wiele tańsze, niż mogłoby się wydawać, przez co warto je kupić przy okazji nabywania polisy OC i AC na samochód.

Ranking ubezpieczen oc – jak znaleźć najniższą cenę?

Cena polisy OC jest zależna od bardzo wielu czynników. Ranking ubezpieczeń samochodów nie dla każdego będzie więc taki sam. Przede wszystkim ma to związek z faktem, że każde towarzystwo inaczej kalkuluje ryzyko związane z konkretnymi parametrami. Przykładowo każdy ubezpieczyciel inaczej podchodzi do kwestii młodych kierowców. U niektórych towarzystw taki kierowca będzie miał bardzo mocno zawyżoną cenę składki, podczas gdy inni zaoferują o wiele korzystniejszą kalkulację tylko i wyłącznie na bazie tego parametru.

To samo dotyczy kwestii naliczania zniżek za bezwypadkową jazdę, a także kalkulacji ze względu na wielkość silnika, oraz dodatkowe parametry powiązane z samym kierowcą, takie jak stan cywilny, czy wykonywany zawód. Ostatecznie warto więc porównać wszystkie oferty online i wybrać najlepszą. Trzeba też mieć na uwadze, że oferty dla danego kierowcy mogą się zmieniać z roku na rok, więc najbardziej opłaca się robić to przed każdym przedłużeniem polisy. Z Kioskpolis.pl trwa to jedynie kilka chwil. Raning ubezpieczycieli pozwala jednak znaleźć te towarzystwa, na które warto zwrócić uwagę w pierwszej kolejności.

Dużym błędem kierowców w Polsce jest to, że boją się zmienić ubezpieczyciela. Trzeba pamiętać, że na rynku panuje pełna dowolność, jeśli chodzi o zmianę towarzystwa ubezpieczeniowego i nic nie stoi na przeszkodzie, by robić to co roku, wybierając najlepszą ofertę w danym okresie. Załatwienie samych formalności jest bardzo łatwe, a dzięki Kioskpolis.pl żadne aspekty organizacyjne nie stanowią problemu.

Ranking ubezpieczeń AC – czy warto kupić?

Rankingi AC są o wiele mniej popularne od OC, gdyż to ubezpieczenie nie jest w Polsce obowiązkowe. Nie powinno to jednak wpływać na decyzję o natychmiastowej rezygnacji z podobnych ofert. Ubezpieczenie AC bardzo często jest opłacalne, zwłaszcza dla osób jeżdżących stosunkowo nowymi samochodami i posiadającymi już naliczone zniżki. Kierowca mogący pochwalić się bezwypadkową jazdą może liczyć na stosunkowo niską ratę ubezpieczenia, a to z kolei przekłada się na dobry stosunek ceny, do wysokości ewentualnych świadczeń.

Ubezpieczenie AC można kupić razem z OC, co często okazuje się jeszcze bardziej opłacalne ze względu na to, że ubezpieczyciel może zaproponować nieco niższą cenę ze względu na zakup dwóch produktów. Kupując OC I AC, ma się również dostęp do pakietów Assistance za relatywnie bardzo niską cenę.

Zakres ochrony AC jest stosunkowo szeroki. Dotyczy on stłuczek i wypadków spowodowanych przez danego kierowcę. Nie musi to być nawet kolizja z innym pojazdem, a na przykład szkoda parkingowa lub szkoda wynikająca z utraty kontroli nad pojazdem. AC jest też ważne w przypadku kradzieży samochodu lub innych zdarzeń tego typu, które są zawarte w ogólnych warunkach ubezpieczenia.

Ubezpieczenia komunikacyjne – ranking

Szukając odpowiedniego ubezpieczenia dla siebie, można kierować się jedynie ceną. Takie podejście jest dobre głównie jeśli chodzi o nabywanie ubezpieczeń OC. Nie zawsze jednak będzie optymalne, zwłaszcza gdy kupuje się je w pakiecie z AC i Assistance. O ile ogólne warunki ubezpieczenia OC są bardzo podobne w przypadku większości produktów, gdyż są częściowo narzucone przez ustawodawcę, w przypadku AC i Assistance ubezpieczyciel ma bardzo dużą dowolność w kształtowaniu oferty. Dlatego też warto podejść do tego zagadnienia nieco bardziej dogłębnie i przeanalizować warunki, na jakich zechce on ubezpieczyć auto.

Kierowcy mogą najwięcej zyskać, gdy dokładnie przeanalizują swoje potrzeby i charakterystykę użytkowania auta. Wtedy będą oni mogli dobrze dopasować zakres ochrony oferowany przez dane ubezpieczenia z tym, czego faktycznie potrzebują.

Co jest istotne przy ubezpieczeniach samochodowych?

Ubezpieczając auto, niezależnie od tego, czy będzie to OC, czy AC trzeba mieć przygotowanych kilka informacji. Ubezpieczyciel na pewno zapyta o miejsce zamieszkania. Jest to bardzo istotne i trzeba podać prawdziwe miejsce zamieszkania, a nie miejsce zameldowania. Jest to bowiem jedna z kluczowych informacji dla kalkulacji składki.

Kolejną kwestią jest podanie przeznaczenia samochodu. Może to być wykorzystanie komercyjne w usługach transportowych, wykorzystanie w firmie lub wykorzystanie prywatne. Jeśli auto wykorzystuje się w swojej działalności gospodarczej, nie wolno tego zatajać, jeśli nie chce się narażać na brak możliwości odzyskania odszkodowania. Ubezpieczenia grupowe ranking pozwala znaleźć jeszcze tańsze ubezpieczenia.

Ranking cen ubezpieczeń samochodowych – usługi dodatkowe

Warto też zwrócić uwagę, czy dany ubezpieczyciel oferuje bezpośrednią likwidację szkody (BLS). W jej ramach można ubiegać się o wypłatę odszkodowania na uproszczonych zasadach, udając się do swojego ubezpieczyciela, a nie do ubezpieczyciela sprawcy kolizji. Jest to o wiele prostsze dla kierowcy, a samo odzyskanie ubezpieczenia trwa krócej. Na Kioskpolis.pl podane są informacje, czy dane ubezpieczenia posiada taką opcję.

Damian Grądzki

Damian Grądzki

Damian Grądzki – redaktor i copywriter z wieloletnim doświadczeniem, pasjonat motoryzacji, aktywnie zainteresowany branżą ubezpieczeń. Publikuje na KioskPolis porady, rankingi i artykuły stricte związane z ubezpieczeniami i wszystkim, co ich dotyczy oraz co bezpośrednio kreuje „ubezpieczeniową i polisową rzeczywistość”.

Dodaj komentarz

Więcej artykułów i porad
Wyjazd na narty w kwietniu – Włochy czy Austria?

Wyjazd na narty w kwietniu – Włochy czy Austria?

Wybierasz się na narty w Alpach? Kwiecień to świetny czas na taką wyprawę, ponieważ możesz cieszyć się świetnymi warunkami na stokach, a jednocześnie zaoszczędzić sporo pieniędzy. Warto więc dobrze przeanalizować, gdzie na narty w kwietniu opłaca się wyjechać. […]

więcej
Ubezpieczenie komunikacyjne NNW – opcja czy konieczność?

Ubezpieczenie komunikacyjne NNW – opcja czy konieczność?

Kiedy kupujesz OC w nowym towarzystwie ubezpieczeniowym, może zostać Ci zaproponowana jedna z dodatkowych polis: AC, assistance czy NNW. Ta ostatnia stanowi zabezpieczenie dla kierowcy oraz współpasażerów podczas wypadku lub innych nieprzewidzianych zdarzeń, do których może dojść podczas […]

więcej
Skoda

Skoda

Jeszcze kilkanaście lat temu na pojazdy marki Skoda patrzono z lekkim przymrużeniem oka, jednak ostatnia dekada to ogromny postęp nie tylko technologiczno-konstrukcyjny czy estetyczny tych pojazdów. Samochody marki Skoda przede wszystkim odniosły ogromny sukces sprzedażowy i są obecnie […]

więcej
Fiat

Fiat

Posiadając samochód trzeba pamiętać o konieczności posiadania ubezpieczenia od odpowiedzialności cywilnej. Takie ubezpieczenie OC Fiat Ducato zwalnia z odpowiedzialności finansowej, w razie wyrządzenia jakichkolwiek szkód na osobach lub innych pojazdach. Ubezpieczenie OC jest obowiązkowe, a jego brak może […]

więcej