Uniqa

Ubezpieczenia Uniqa

  • Poznaj ofertę i kup polisę w mniej niż 90 sek.
  • Polisa na rezygnacje z wakacji.
  • Kupując online płacisz mniej!
Logo Benefia Vienna Insurance Group

Towarzystwo ubezpieczeń Uniqa

Polskie spółki Uniqa są częścią międzynarodowego koncernu Uniqa Insurance Group z siedzibą w stolicy Austrii – Wiedniu. Uniqa działa już od ponad 30 lat i jest jednym z największych oraz najchętniej wybieranych towarzystw ubezpieczeniowych w Polsce. Szeroka oferta obejmuje najróżniejsze ubezpieczenia majątkowe, komunikacyjne i życiowe dla firm oraz klientów indywidualnych, w korzystnych cenach.

Ubezpieczenie turystyczne Uniqa

Uniqa oferuje kompleksowe ubezpieczenie turystyczne „Radość Odkrywania”, w trzech wariantach cenowych. Już od 33 zł za 7 dni można zapewnić sobie bezpieczne, spokojne wakacje! Każda z opcji gwarantuje wysokie kwoty na pokrycie leczenia, polisę OC, ubezpieczenie Następstw Nieszczęśliwych Wypadków i Assistance.

Ubezpieczenie turystyczne Uniqa

Kalkulator

Przejdź do kalkulatora ubezpieczeń

Uzupełnij formularz

Uzupełnij formularz online

Porównaj

Porównaj ofertę polis Uniqa

Podróż

Kup ubezpieczenie turystyczne

Zakres ubezpieczeń turystycznych w Uniqa

PAKIET
MINI
MAXI
MEGA
Koszty leczenia i transportu
50 000 zł
100 000 zł
200 000 zł
OC
100 000 zł
150 000 zł
200 000 zł
NNW
20 000 zł
40 000 zł
60 000 zł
Bagaż
TAK
TAK
TAK
Assistance
TAK
TAK
TAK
Pozostałe
Ubezpieczenie sprzętu sportowego, dodatkowych kosztów dojazdu, na wypadek odstąpienia od podróży, kosztów odwołania noclegu, odwołania biletu.
Ubezpieczenie sprzętu sportowego, dodatkowych kosztów dojazdu, na wypadek odstąpienia od podróży, kosztów odwołania noclegu, odwołania biletu.
Ubezpieczenie sprzętu sportowego, dodatkowych kosztów dojazdu, na wypadek odstąpienia od podróży, kosztów odwołania noclegu, odwołania biletu.

Dodatkowe informację o zakresie ubezpieczenia

Ubezpieczenie kosztów leczenia i transportu

Niestety na wakacjach czasem przytrafiają się nieszczęśliwe wypadki lub kłopoty ze zdrowiem. Z ubezpieczeniem Uniqa nie musisz martwić się o koszty m.in.: leczenia szpitalnego, badań, zabiegów, konsultacji czy transportu do szpitala (w tym na terenie kraju ojczystego!).

Ubezpieczenie OC

Ubezpieczenie Uniqa „Radość Odkrywania” pokrywa także koszty szkód powstałych w wyniku m.in.: używania rowerów, uprawiania sportów, korzystania z wypożyczonych sprzętów czy posiadania zwierząt.

Ubezpieczenie NNW

Ubezpieczenie „Radość Odkrywania” obejmuje także świadczenia w przypadku nawet tak dramatycznych zdarzeń, w wyniku których doznało się trwałego uszczerbku na zdrowiu, uszkodziło protezę lub straciło życie.

Ubezpieczenie Assistance

Polisa Assistance może okazać się konieczna w wielu nieprzyjemnych sytuacjach, takich jak np. nagła upadłość biura podróży, kradzież dokumentów czy duże opóźnienie lotu. Centrum telefoniczne Uniqa jest dostępne całodobowo, przez wszystkie dni w roku, więc natychmiastowo pomaga w takich kłopotach.

Ubezpieczenie bagażu

Podczas wakacji walizki niestety mogą zostać zniszczone, zgubione lub skradzione. Uniqa oferuje pakiet, który w razie takich sytuacji pokrywa wszystkie koszty związane z utratą bagażu, w tym np. związane z wyrobieniem nowych dokumentów czy zakupem niezbędnych artykułów pierwszej potrzeby.

Ubezpieczenie sprzętu sportowego

Osoby aktywne fizycznie zawsze powinny ubezpieczać swój drogi sprzęt sportowy. Tym bardziej, że Uniqa w razie opóźnień dostawy pokrywa również koszty wynajmu zastępczych akcesoriów na czas oczekiwania.

Ubezpieczenie na wypadek odstąpienia od podróży

Choroba, przykre sytuacje prywatne lub inne zdarzenia nie pozwalają Ci wyjechać na zaplanowaną wycieczkę? Uniqa oferuje polisę, która pokrywa koszty związane z wyjazdem, który się nie odbędzie, np. zaliczki na nocleg.

Dodatkowe opcje ubezpieczenia

Uniqa oferuje również szereg dodatkowych świadczeń, np. od odwołania biletu czy noclegu lub dodatkowych kosztów przejazdu. Dzięki temu uda Ci się zrekompensować nawet najbardziej nieudane wakacje!

Czy warto wybrać ubezpieczenie turystyczne w Uniqa?

Uniqa umożliwia swobodne rozszerzenie i dostosowanie podstawowej oferty do swoich potrzeb, tak by móc z pełnym spokojem udać się na wyjazd. Niskie składki przy wysokich gwarantowanych kosztach leczenia oraz całodobowy Uniqa Contact Center gwarantują Ci szybkie wyjście z nawet najtrudniejszej sytuacji.

Jak zgłosić szkodę w Uniqa?

Uniqa umożliwia trzy sposoby skontaktowania się w razie wystąpienia szkody: on-line (przez formularz zgłoszeniowy), telefonicznie (801 597 597) lub poprzez druk wysyłany listownie (bądź drogą mailową). W zależności od wybranej metody, można szybko uzyskać wymaganą pomoc oraz wsparcie.

Więcej informacji odnośnie zgłaszania szkody znajdziesz tutaj.

Czy mogę kupić ubezpieczenie turystyczne Uniqa w kalkulatorze ubezpieczeń KioskPolis.pl?

Obecnie w naszym kalkulatorze ubezpieczeń Uniqa nie jest jeszcze dostępna, jednak wkrótce będzie można sprawnie sprawdzić aktualną ofertę. Na podstawie danych wprowadzonych przez Ciebie do formularza przygotujemy spersonalizowane propozycje. Porównywarka zaprezentuje konkretne produkty wraz z ostatecznymi cenami, tak byś mógł od razu je przeanalizować i wybrać najlepszy wariant.

Ogólne warunki ubezpieczenia turystycznego w Uniqa

Jeśli chcesz dowiedzieć się czegoś więcej, zapoznaj się z OWU Uniqa. Dokument ten zawiera wszystkie szczegółowe informacje odnośnie każdej z dostępnych ofert, instrukcje odnośnie postępowania w określonych przypadkach itp. Koniecznie zapoznaj się z jego treścią przed zakupem.

Dodatkowe informacje

Kontakt Uniqa Contact Center

uniqa

UNIQA TU S.A.
ul. Chłodna 51
00-867 Warszawa

Opinie o ubezpieczeniach Uniqa

Patrycja (Poznań)

Podczas miesięcznego pobytu we Włoszech klimatyzacja, lody i inne atrakcje sprawiły, że niepozorna choroba gardła szybko przeistoczyła się w zapalenie oskrzeli. Na całe szczęście miałam wykupione ubezpieczenie Uniqa! Gdyby nie to, z pewnością zapłaciłabym fortunę za wizyty u lekarzy i badania!

Marta (Warszawa)

Kiedy na wycieczce we Francji skradziono mi portfel, ubezpieczenie „Radość Odkrywania” Uniqa ocaliło mój cały pobyt. Odzyskałam stracone pieniądze, a do tego nie musiałam martwić się kosztami wyrobienia nowych dokumentów. Uzyskałam także szybką pomoc finansową, która umożliwiła mi spokojny powrót do domu. Wolę nie myśleć jak potoczyłaby się cała ta sytuacja, gdybym nie była ubezpieczona!

Rafał (Łódź)

Uwielbiam jeździć na snowboardzie. Mam spore doświadczenie, więc doskonale wiem, jak niebezpieczny może być każdy wypadek. Z polisą „Radość Odkrywania” od Uniqa mogę być spokojny. Dodatkowo wykupuję ubezpieczenie sprzętu sportowego – jest dla mnie niezwykle cenny!