Ubezpieczenia sportowe

Ubezpieczenie NNW dla sportowców

już od 3,7 zł za dzień

  • Poznaj 170 ofert ubezpieczeń online
  • Kup ubezpieczenie NNW sport w 3 minuty
  • Koszty leczenia bez limitu

Jak wybrać ubezpieczenie NNW dla sportowca z KioskPolis.pl?

Przejdź do kalkulatora ubezpieczeń

Zanim wyjedziesz w góry lub nad morze, zapewnij sobie ochronę w razie nieszczęśliwego wypadku. W naszym kalkulatorze szybko obliczysz składkę za polisę NNW dla sportowców w różnych towarzystwach ubezpieczeniowych.

Uzupełnij formularz online

Aby poznać najlepsze oferty ubezpieczeń dla sportowców, wypełnij krótki formularz. Wybierz datę wyjazdu i powrotu, kraj, do którego jedziesz, oraz podaj uprawiane dyscypliny sportu. Możesz też zawęzić wyszukiwanie do polis o określonym zakresie ochrony.

Porównaj ofertę polis

Nie kupuj ubezpieczenia dla sportowca pochopnie. Sprawdź oferty różnych towarzystw ubezpieczeniowych, zaznacz te najbardziej interesujące i poznaj ich szczegóły – porównasz je szybko i wygodnie dzięki czytelnemu zestawieniu.

Kup ubezpieczenie NNW dla sportowców

Bez względu na to, czy uprawiasz sporty wyczynowe, czy ćwiczysz amatorsko, przed wyjazdem za granicę wykup ubezpieczenie dla sportowców. U nas kupisz je bez wychodzenia z domu, a wszelkich formalności dopełnisz online!

Z KioskPolis.pl ubezpieczenia sportowe na najlepszych warunkach:

Oszczędzasz

Kupując w KioskPolis.pl zawsze oszczędzasz

Call center

Pełne wsparcie, zawsze możesz do nas zadzwonić!

SMS

Polisę otrzymasz mail'em i sms'em.

Dlaczego warto zdecydować się na ubezpieczenie NNW sport KioskPolis.pl?

Sprawdź, co jest najważniejsze przy wyborze ubezpieczenia dla sportowców

Ubezpieczenie na podróż wybierzesz w mniej niż kilka minut

Niska składka

W naszym kalkulatorze ubezpieczeń dla sportowców możesz porównać oferty różnych towarzystw ubezpieczeniowych. Wypełnij formularz, a już po chwili poznasz oferty wielu firm wraz z wysokością składek. Dzięki temu z łatwością wybierzesz ochronę o najkorzystniejszym stosunku ceny do zakresu gwarantowanej ochrony.

Czas

Przygotowujesz się do wyjazdu i nie masz wiele czasu na szukanie najlepszej polisy? W naszym serwisie oferujemy ubezpieczenia NNW online. Nie tylko znajdziesz tu atrakcyjną ofertę, ale również od razu ją kupisz. Wystarczy parę minut, a polisa będzie Twoja. Podaj swoje dane, opłać składkę i wydrukuj dokument!

Bezpieczeństwo pod każdym względem

Serwis KioskPolis.pl jest licencjonowanym agentem ubezpieczeniowym – znajdziesz u nas oferty pochodzące tylko od cenionych i godnych zaufania ubezpieczycieli. Kupując u nas, masz też pewność poufności swoich danych oraz bezpieczeństwa transakcji. Z nami możesz w pełni komfortowo udać się w każdą podróż.

Stawki OC dla różnych typów silników porównasz na KioskPolis.pl

Polisa skrojona na miarę

Wyczynowe uprawianie sportu wymaga innego zakresu ochrony niż rekreacyjne pływanie czy hobbystyczny nordic walking. Dlatego skorzystaj z naszej porównywarki, która przedstawi Ci oferty idealnie dostosowane do charakteru Twojej aktywności. Właściwe ubezpieczenie sportowca zapewni Ci ochronę w razie wypadku, a także utracenia lub zniszczenia sprzętu sportowego.

Przydatne Informacje

Przydatne Informacje

Dlaczego karta EKUZ nie zapewnia wystarczającej ochrony podczas uprawiania sportów?

Wydawana przez NFZ karta EKUZ umożliwia korzystanie z publicznej opieki zdrowotnej w krajach UE. Świadczenia udzielane są jednak na takich samych zasadach jak obywatelom danego kraju – oznacza to, że część z nich może być płatna. W takiej sytuacji ubezpieczony będzie musiał pokryć z własnych środków koszty przeprowadzonych badań czy zabiegów, nawet jeśli w Polsce są one darmowe. Brak dodatkowej polisy dla sportowców o odpowiednim zakresie ochrony będzie w tym wypadku skutkować koniecznością uregulowania wysokich rachunków. Z tego powodu karta EKUZ nie stanowi wystarczającej ochrony, szczególnie dla osób aktywnych fizycznie, które w większym stopniu narażone są na wypadki i doznanie urazów. Warto też pamiętać, że ubezpieczenie sportowe pokryje ponadto koszty ratownictwa i może obejmować OC uprawiania sportów, czyli odpowiedzialność za szkody wyrządzone osobom trzecim – EKUZ tego nie gwarantuje.

Co obejmuje polisa NNW dla sportowców?

W przypadku ubezpieczeń dla sportowców przedmiotem ochrony są następstwa nieszczęśliwych wypadków, do których doszło podczas wyjazdu. Tego typu polisy chronią więc zdrowie oraz życie osoby ubezpieczonej. Świadczenia wypłacane są w dwóch sytuacjach: gdy w wyniku wypadku ubezpieczony poniesie śmierć lub gdy dozna trwałego uszczerbku na zdrowiu. Zwykle ochrona taka nie obejmuje nieszczęśliwych wypadków, do których doszło np. podczas uprawiania sportów ekstremalnych oraz wysokiego ryzyka. Można jednak to zmienić, rozszerzając ubezpieczenia sportowców o poszczególne ryzyka, a tym samym zapewniając sobie większe bezpieczeństwo. Polisy na wyjazdy sportowe najczęściej obejmują ponadto koszty ratownictwa oraz ubezpieczenie sprzętu na wypadek jego kradzieży bądź zniszczenia.

Kto powinien wykupić ubezpieczenie NNW sport?

Ubezpieczenie od następstw nieszczęśliwych wypadków najczęściej stanowi jeden z elementów ubezpieczenia sportowego pokrywającego m.in. koszty leczenia, transportu i ratownictwa. Zapewnia więc ochronę każdemu, kto zdecyduje się na dodatkowe ubezpieczenie na wyjazd – gwarantuje wypłatę pieniędzy w razie uszkodzenia ciała. Ten rodzaj polisy polecany jest szczególnie osobom preferującym aktywny wypoczynek – zarówno amatorom sportu, jak i osobom ćwiczącym zawodowo oraz wyczynowo. Ubezpieczenie NNW dla sportowców powinno mieć jednak w tym przypadku odpowiednio szeroki zakres ochrony. Warto także zadbać, by jego suma była jak najwyższa, ponieważ to m.in. od niej będzie zależała wysokość ewentualnego odszkodowania.

Jak wybrać ubezpieczenie dla sportowców?

Zanim wybierzesz konkretną polisę, przemyśl jakiej ochrony potrzebujesz. Jeśli dopiero zaczynasz przygodę z wybraną dyscypliną, jesteś w większym stopniu narażony na wypadki – w takiej sytuacji ubezpiecz się na wyższą kwotę. Pamiętaj, że gdy interesujesz się sportami wyczynowymi, ekstremalnymi albo wysokiego ryzyka (np. spadochroniarstwo, alpinizm, kolarstwo górskie, nurkowanie), Twoja polisa powinna zostać rozszerzona o dodatkową klauzulę. Zwróć także uwagę na to, jakie ubezpieczenie NNW sport obejmuje wybrana przez Ciebie oferta – im wyższa kwota ubezpieczenia, tym większe odszkodowanie będzie Ci przysługiwać w razie doznania uszczerbku na zdrowiu. Dobra polisa dla sportowca powinna także uwzględniać ochronę na wypadek utraty bądź zniszczenia sprzętu sportowego, akcji ratowniczej oraz wyrządzenia szkód w mieniu lub na osobie.

Czy towarzystwo ubezpieczeniowe zapewnia ochronę w każdej sytuacji?

Nie. Każda firma ubezpieczeniowa udostępnia Ci dokument OWU, w którym zawarte są dokładne warunki, na jakich udzielana jest pomoc – znajdziesz w nim nie tylko zakres przysługującej Ci ochrony, ale również ograniczenia odpowiedzialności. Jeśli posiadasz ubezpieczenie NNW dla sportowców, zyskujesz ochronę na wypadek śmierci bądź doznania uszczerbku na zdrowiu. Trzeba jednak pamiętać, że za nieszczęśliwy wypadek nie uważa się np. udaru, wylewu krwi do mózgu czy zawału – w ochronę nie są wliczane także wypadki związane z atakami padaczkowymi. Polisa nie obejmuje ponadto zdarzeń, do których doszło m.in. pod wpływem środków odurzających, podczas prowadzenia pojazdu bez odpowiednich uprawnień oraz w efekcie rażącego niedbalstwa – te oraz inne wyłączenia są wspólne na większości ubezpieczeń bez względu na ich zakres.

Najłatwiejszy sposób na znalezienie ubezpieczenia to skorzystanie z Porównywarki ofert turystycznych

Każda opinia pozwala nam się poprawić

Marek (Wrocław)

Dzięki porównywarce ubezpieczeń OC KioskPolis.pl udało mi się znaleźć bardzo atrakcyjną cenę ubezpieczenia bez wychodzenia z domu. Polecam!

Monika (Zielona Góra)

Nie oszukujmy się, każdy z nas wykupuje ubezpieczenie turystyczne na ostatnią chwilę. Zamiast liczyć wysokość składki, lepiej pakować walizkę i myśleć o miejscach, które chce się zobaczyć. To dlatego my z mężem, zawsze korzystamy z kalkulatorów internetowych, w 15 minut mamy gotową polisę.

Kamil (Rybnik)

Podczas wyjazdy na narty do Austrii wpadłem na innego narciarza. Gdyby nie ubezpieczenie, to miałbym nie lada problem z płaceniem tak wysokiego odszkodowania. Tym razem, dzięki ubezpieczeniu Signal Iduna, w mojej głowie pozostały tylko nieprzyjemne wspomnienia upadku, a portfel został nienaruszony.

Marek (Warszawa)

Nigdy wcześniej nie spotkałem się z tak sprawnie działającą Centralą Alarmową. Widać, że Signal Iduna dba o komfort swoich klientów. Niestety mi przydarzył się wypadek na wczasach, daleko poza granicami kraju. Bez fachowej pomocy mogłoby być naprawdę stresująco.

Karolina (Tychy)

Pracuję przy sprzedaży ofert turystycznych i muszę przyznać, że świadomość klientów o konieczności wykupienia ubezpieczenia turystycznego wreszcie rośnie. Coraz częściej nie muszę nawet wspominać o pakietach, bo sami już wcześniej dowiadują się ile i gdzie trzeba zapłacić. To dobra informacja, bo np. w AXA Assistance można wybrać taki pakiet, który obejmuje ogromny pakiet zdarzeń losowych na całym świecie.

Magda (Olsztyn)

Nasz tegoroczny wyjazd do Włoch na narty to było pasmo nieszczęść. Mąż się pochorował, syn zwichnął kostkę, tylko mi udało się wykorzystać tygodniowy karnet na narty. Gdyby nie wybrany pakiet turystyczny z AXA Assistance to mielibyśmy ogromny rachunek do opłacenia na leczenie, zamiast wspomnień.

Dawid (Gliwice)

Nie wyobrażam sobie zimy, bez wypadu na narty. Ale też nie pojechałbym na intensywne szusowanie bez ubezpieczenia. Przy niejednym zjeździe byłem świadkiem zderzenia się dwóch narciarzy lub nieprzewidzianych upadków. Jeśli ktoś szybko śmiga, to wie, jakie zawrotne prędkości można osiągać. Od lat ubezpieczam się w AXA Assistance, mają dobre ceny i niezłe pakiety.

Grażyna (Radom)

Nie jestem biegła w obsłudze komputera, a ubezpieczenie TU Europa, wraz z zakresem, który mnie interesował, kupiłam naprawdę szybko i w okazyjnej cenie. Dobrze, że trafiłam akurat na taki pakiet, bo koleżanki zapłaciły więcej.

Ania i Piotrek (Kraków)

Wyjeżdżamy średnio dwa razy do roku, zawsze wykupujemy ubezpieczenie turystyczne w TU Europa. Dziwimy się ludziom, którzy ryzykują. Podczas zwykłej wizyty u lekarza w krajach europejskich można zapłacić naprawdę dużo, a co dopiero w razie groźnego wypadku.

Marzena (Kutno)

Wczasy wykupione, pierwsze rzeczy w walizce, a ja złamałam rękę…Bardzo nietypowy wypadek, potknęłam się podczas wychodzenia spod prysznica. Na szczęście Towarzystwo Ubezpieczeń Europa daje Ci możliwość rozszerzenia zakresu ochrony o opcje takie jak Car assistance oraz Koszty rezygnacji z wyjazdu. Dzięki temu, udało mi się choć w części odzyskać pieniądze, które wydałam.

Monika (Płock)

Za tydzień wyjeżdżam na wakacje do Tajlandii, kupiłam ubezpieczenie turystyczne w Generali, znajomi też korzystali z ich oferty. Na szczęście im nic się nie przydarzyło, ale i ja wolę mieć pewność w razie konieczności otrzymam pomoc. To zbyt daleka podróż, by ryzykować.

Maciek (Dębica)

90% swoich zakupów finalizuję w internecie, dlatego i ubezpieczenie auta postanowiłem zrobić przez taki kalkulator. Wpisałem dane w kalkulator Generali i w sumie, otrzymanie gotowego pakietu zajęło mi może 20 minut? Lubię takie szybkie i sprawne zakupy.

Karolina (Rzeszów)

Mój pierwszy samochód i pierwsze ubezpieczenie. Nie mam jeszcze zbyt dużego doświadczenia, ale z opinii moich rodziców i starszych znajomych wywnioskowałam, że Generali ma naprawdę dobre pakiety dla młodych kierowców. Dodatkowo jeśli nie spowoduję stłuczki to przy kolejnych pakietach dostanę zniżki.

Marta (Kołobrzeg)

Nie wiem czy tylko ja, ale mam nadzieję, że nie – budzę się zawsze z wykupieniem ubezpieczenia na ostatnią chwilę. W tym roku przed wakacjami udało mi się z polecenia koleżanki wejść do kalkulatora AXA. Dosłownie w 15 minut miałam gotowy pakiet i to jak się potem okazało na bardzo dobrych warunkach. Polecam takie rozwiązanie, bo nie trzeba nawet wychodzić z domu.

Robert (Bolesławiec)

W tym roku zdecydowaliśmy się na ubezpieczenie AXA Travel Sport. Co prawda już po wyjeździe i na szczęście bez wypadku, ale z tego co się orientowałem to mają jedną z lepszych cen, a w razie zgłoszenia szkody i formalności i wypłata świadczeń nie są specjalnie skomplikowane.

Kamil (Wrocław)

Uwielbiam nurkowanie, jazdę na nartach i wszystko co związane ze sportami ekstremalnymi. Każdy mój wyjazd wiąże się zatem z jakimś niebezpieczeństwem. Zagubienie sprzętu, kradzież, wypadki, nie mogę sobie pozwolić na wyjazd w ciemno, bez ubezpieczenia. W AXA mają naprawdę korzystne cenowo pakiety ubezpieczeń turystycznych. Mogę z czystym sumieniem polecić.

Michał (Prudnik)

OC i AC w You Can Drive oferuje naprawdę solidne pakiety, dość tanie i na pewno konkurencyjne. W mojej firmie, wszyscy kierowcy decydują się na tego ubezpieczyciela.

Iga (Nowa Sól)

Moje pierwsze nowe autko, więc musiałam wykupić dobry pakiet AC. Wydaje mi się, że oferta You Can Drive jest bardzo korzystna cenowo. Mam nadzieję, że nie będę musiała zgłaszać szkody, a w razie czego dobrze zadziałają.

Marzena (Łomża)

Nie jestem kierowcą z długoletnim stażem, a i tak bardzo pozytywnie zaskoczyłam się składką za OC You Can Drive. W porównaniu do tego, jakie dane uzyskałam w kalkulatorach innych towarzystw ubezpieczeniowych to ta oferta była wyjątkowo korzystna.

Damian (Zielona Góra)

W ciągu dnia, spędzam w pracy nawet 10 godzin. Mój wolny czas i to w jaki sposób go spędzam, jest dla mnie bardzo ważny. Kiedy wybierałem ubezpieczenie samochodu, chciałem to zrobić szybko, ale nie płacić za dużo. Kalkulator MTU pozwolił mi szybko i wygodne wyliczyć składkę za wybrany pakiety ubezpieczenia.

Kasia (Lublin)

Mam prawo jazdy od 4 lat i już pierwsza poważna stłuczka. No trudno, bywa. Na szczęście w MTU likwidacja szkody przebiega sprawnie. Szybki kontakt telefoniczny z doradcą i poprowadzenie przez formalności. Od razu mniejszy stres.

Marek (Bydgoszcz)

Moje auto nie jest nowe, ale dla mnie ma wartość sentymentalną. Na szczęście polisę Assistance w MTU możesz wykupić dla każdego samochodu, bez względu na jego wiek. W moim przypadku mogłem solidnie ubezpieczyć 10-latka, którego dostałem od ojca!

Maciej (Łódź)

Dwa tygodnie temu spowodowałem szkodę. Pierwszy raz w mojej karierze kierowcy naprawdę się zestresowałem. Udało się szybko skontaktować z ubezpieczycielem i nie musiałem wypełniać skomplikowanych formularzy. Plus dla Benefia za obsługę klienta.

Anna (Wrocław)

Każdego roku wybieram się z rodziną autem na wakacje. Dobre ubezpieczenie na samochód do w takim przypadku konieczność. Wzięliśmy pakiet Benefia z OC, AC i NNW. Nie wyobrażam sobie sytuacji, w której podróżuję bez takiego pakietu ubezpieczeń.

Krzysztof (Gdańsk)

Ubezpieczenie komunikacyjne Benefia to nie tylko standardowa ochrona OC na terenie kraju, ale też w krajach takich, jak Ukraina, do której często podróżuję. Zielona Karta pozwala mi na bezpieczna jazdę, bez nerwów i stresu na wypadek ewentualnej stłuczki lub innych wypadków losowych.

Ewa (Lubiń)

W marcu jadę na weekend do Włoch dlatego postanowiłam skorzystać z porównywarki ubezpieczeń turystycznych KioskPolis.pl. W przejrzysty sposób pokazany jest zakres ubezpieczeń i ceny, a do tego szybko i bez wychodzenia z domu.

Karol (Leszno)

Kupiłem ubezpieczenie OC/AC w Proama ponieważ zaproponowali mi najlepsze warunki cenowe. Warto korzystać z kalkulatorów ubezpieczeń!

Natalia (Bydgoszcz)

Kupiłam ubezpieczenie samochodu w Proama kilka miesięcy temu. Nie miałam żadnej stłuczki w tym czasie, dlatego nie wiem jak radzą sobie w tej sytuacji, ale cena ubezpieczenia i obsługa zdecydowanie na plus!

Robert (Poznań)

Korzystam z ubezpieczenia OC/AC w Proama od kilku lat. Kilka miesięcy temu miałem stłuczkę. Kwota, którą uzyskałem z odszkodowania była adekwatna do poniesionych strat. Wszystko w najlepszym porządku.

Dominika (Konin)

Kupiłam ubezpieczenie samochodu w Gothaer przez internet. Byłam zaskoczona niską ceną i zakresem ubezpieczenia. Polecam!

Wojtek (Gdynia)

Ceny OC i AC w Gothaer są bardzo konkurencyjne. Dla mnie jako młodego kierowcy z dwuletnim stażem i używanym samochodem to ważne.

Marcin (Świdnica)

Od lat już jeżdżę bezszkodowo i mam teraz fajną cenę. Spore zniżki w Gothaer zachęciły mnie do wykupienia dodatkowych opcji i teraz mam ubezpieczone też szyby w obu samochodach. Wciąż jestem na plusie.

Anna (Piaseczno)

Postanowiliśmy kupić dodatkowe ubezpieczenie na zorganizowaną wycieczkę do Izraela. Wybrałam ofertę z możliwością rozszerzenia o choroby przewlekłe z uwagi za mojego męża.

Kamil (Katowice)

Na wyjazd z kumplami ze studiów na majówkę do Chorwacji znalazłem dobre ubezpieczenie, nawet amatorskie uprawianie sportu było w pakiecie bez dodatkowych dopłat!

Olga (Wrocław)

Bardzo lubię przejrzyste oferty! Dzięki bardzo czytelnej prezentacji porównania ofert na kioskpolis.pl szybko znalazłam odpowiednie dla mnie ubezpieczenie na wyjazd do Tajlandii!

Tomek (Warszawa)

Szukałem kompleksowego ubezpieczenie na wyjazd sportowy. Na kioskpolis.pl znalazłem opcję, gdzie mogłem wybrać rodzaje sportów, które będziemy uprawiać podczas ekstremalnej wyprawy rowerowej na Bałkany. W pakiecie mam też ubezpieczony drogi sprzęt sportowy i odpowiedzialność cywilną!

Chcesz wiedzieć więcej?
Przeczytaj nasze poradniki!

Co wziąć ze sobą pod namiot lub na biwak?

Co wziąć ze sobą pod namiot lub na biwak?

Letni wyjazd pod namioty do Chorwacji, a może camping nad Balatonem lub bliżej – w okolicach pięknej Soliny w Bieszczadach? Podpowiadamy, co zabrać pod namiot i co wziąć na biwak. Spakuj z nami rzeczy niezbędne, sprawdź listę tych […]

więcej
Klauzula alkoholowa w ubezpieczeniach turystycznych

Klauzula alkoholowa w ubezpieczeniach turystycznych

Wyjeżdżając na urlop, z pewnością masz w planach picie alkoholu – szczególnie, jeśli wybrałeś opcję all inclusive i jest on wliczony w cenę. Czy wiesz jednak, że bycie pod wpływem może pozbawić Cię odszkodowania z ubezpieczenia podróżnego, o […]

więcej
Ubezpieczenie auta na miesiąc – kiedy się przyda?

Ubezpieczenie auta na miesiąc – kiedy się przyda?

Choć standardowe ubezpieczenia komunikacyjne obowiązują przez 12 miesięcy, można też spotkać się z ich krótszą wersją. Kiedy możesz wykupić ubezpieczenie auta na miesiąc i na co uważać w takiej sytuacji? Podpowiadamy!

więcej
Co można dodać do OC?

Co można dodać do OC?

Polisę OC, podobnie jak każdą inną, można dowolnie rozszerzać tak, aby zyskać jak najpełniejszą ochronę ubezpieczeniową. Jakie dodatki mogą Ci się przydać? Sprawdź, ile kosztuje ubezpieczenie auta z uzupełniającymi rozszerzeniami i które z nich warto mieć!

więcej
AC tylko od kradzieży – czy to możliwe?

AC tylko od kradzieży – czy to możliwe?

Gdy tradycyjne zabezpieczenia przeciwkradzieżowe zawiodą, warto mieć w zanadrzu AC od kradzieży, które zapewni Ci wypłatę stosownego odszkodowania. Czy można jednak wybrać ochronę tylko na wypadek kradzieży, bez pozostałych opcji dostępnych w pakiecie assistance? Oczywiście – podpowiadamy jak […]

więcej
Najtańsze propozycje wakacji w Europie – zobacz, jeśli chcesz zaoszczędzić

Najtańsze propozycje wakacji w Europie – zobacz, jeśli chcesz zaoszczędzić

Dane Eurostatu nie kłamią. Wyjazd za granicę nie musi być drogi, jeśli wcześniej sprawdzisz, gdzie są najlepsze ceny. Najtańsze wakacje w Europie czekają! Sprawdziliśmy, jak wygląda porównanie cen żywności czy usług hotelowych w UE. Zobacz, gdzie warto pojechać […]

więcej

Wszystkie artykuły