Ranking najlepszych ubezpieczeń turystycznych

Ranking najlepszych ubezpieczeń turystycznych

4.1/5 - (Ocen: 40)

Aktywność turystyczna Polaków rośnie z roku na rok. Większość rodzin regularnie wybiera się na wakacje lub urlop nawet dwa razy w roku. Mimo wszystko nie każdy zdaje sobie sprawę, że przed urlopem warto się ubezpieczyć, zwłaszcza, gdy wyjeżdża się za granicę, gdzie ewentualne koszty leczenia lub likwidacji jakichkolwiek problemów organizacyjnych związanych z podróżą są wyjątkowo wysokie. Ranking ubezpieczeń turystycznych pozwala na wybranie ubezpieczenia pasującego do potrzeb każdego typu turysty. Sprawdź najlepsze ubezpieczenie turystyczne!

Takie produkty nadają się dla osób podróżujących, na różne sposoby, takie jak:

  •     wakacje rodzin z dziećmi,
  •     wyjazdy w celach uprawiania sportu niegenerującego dużego ryzyka,
  •     wyjazdy, by uprawiać sporty ekstremalne,
  •     podróże w celu zwiedzania.

Najlepsze ubezpieczenia turystyczne to takie, które idealnie wpasowują się w potrzeby klientów. Biorąc pod uwagę, jak dużo jest na rynku ofert dziesiątek towarzystw ubezpieczeniowych, każdy może wybrać produkt spełniający jego wygórowane kryteria, jeśli tylko będzie mógł je ze sobą porównać.

Ranking ubezpieczycieli może być zależny od kryteriów narzuconych przez klienta, jednak są kwestie, na które trzeba zawsze zwrócić uwagę. Trudno też jednoznacznie powiedzieć, które będzie najlepsze ubezpieczenie turystyczne dla danej osoby w tym sezonie. Sytuacja na rynku zmienia się dynamicznie, więc zawsze warto sprawdzać ranking polis turystycznych przed wyjazdem, by wybrać najlepszą propozycję dla siebie. Dzięki Kioskpolis.pl można to zrobić błyskawicznie, a także dokonać zakupu online.

Ubezpieczenia turystyczne – ranking

Na Kioskpolis.pl można znaleźć produkty ubezpieczeniowe dla turystów w niemal dwustu wariantach. Są one w stanie pokryć koszty leczenia nawet do 40 mln złotych, a dzięki porównaniu online, szybko można znaleźć oferty atrakcyjne cenowo. Rankingi tworzone są na podstawie stosunku zakresu ochrony i ceny danej polisy ubezpieczeniowej. Na Kioskpolis.pl zawsze ma się jednak dostęp do najtańszych opcji, a także do nieco droższych, jednak z o wiele bardziej rozbudowanym zakresem ochrony. Kluczem do znalezienia najlepszego ubezpieczenia turystycznego jest dopasowanie go do swoich potrzeb. Dzięki porównywarce można bardzo łatwo znaleźć optymalne ubezpieczenie turystyczne, które wpasuje się w potrzeby konkretnego klienta. Szeroki wybór pozwala na bardzo dokładne dopasowanie polisy w taki sposób, by znaleźć kompromis pomiędzy ceną ubezpieczenia a zakresem ochrony.

Kupując ubezpieczenie na wyjazd za granicę, wystarczy wpisać podstawowe parametry, takie jak miejsce podróży czy cel. Można tu znaleźć zarówno ubezpieczenie na narty i snowboard, jak i polisy dla osób, które wyjeżdżają tylko rekreacyjnie bez zamiaru uprawiania sportu. Porównywarka pozwala na bardzo dokładne dopasowanie polisy, więc sportowcy wyczynowi, a także amatorzy mogą wybierać spośród ponad 100 sportów, które będzie obejmować dana polisa. W praktyce można ubezpieczyć się w każdej sytuacji, nawet jeśli wyjazd obejmuje uprawianie sportów ekstremalnych o podwyższonym ryzyku. Najlepsze ubezpieczenie turystyczne pozwoli na wypłacenie odszkodowania nawet wtedy, choć cena polisy będzie nieco wyższa niż w przypadku rekreacyjnych wyjazdów. Porównywarka pozwoli jednak wybrać tak tanią polisę, jak to tylko możliwe przy zachowaniu określonego zakresu ochrony.

Ranking ubezpieczeń turystycznych – co może dać ubezpieczenie turystyczne?

Turyści, którzy nie decydują się na zakup ubezpieczenia, często po prostu nie zdają sobie sprawy, jak bardzo to jest korzystne. Najbardziej istotną kwestią jest to, czy ubezpieczenie obejmuje ochronę zdrowotną. Jeśli za granicą dojdzie do jakiegokolwiek poważnego wypadku, lub tylko dojdzie do konieczności skorzystania z usług pielęgniarskich lub chirurgii dnia pierwszego (proste zabiegi związane na przykład ze złamaniami w wyniku wypadku lub koniecznością zszycia rany), może okazać się, że lokalne placówki wystawią później za usługę rachunek opiewający nawet na kilka lub kilkadziesiąt tysięcy euro. Jest to dość spore ryzyko, którego nie warto podejmować.

Najbardziej atrakcyjne oferty ubezpieczeń turystycznych zapewniają zwrot takich kosztów, podczas gdy cena ubezpieczenia kupionego na Kioskpolis.pl może zaczynać się już od kilku złotych za jedną dobę ochrony. W kontekście rachunku na kilkadziesiąt tysięcy euro wydaje się to być atrakcyjną ofertą.

Tanie i dobre ubezpieczenie turystyczne pozwoli na bezproblemowe pokrycie większości zdarzeń, które mogą mieć miejsce. Rzadko zdarza się, by przeciętna polisa okazała się zbyt mała, by pokryć wszystkie niezbędne koszty. Osoba mająca ubezpieczenie na ferie zimowe lub inny wyjazd nie musi się martwić o nic, poza dotrzymaniem warunków umowy z towarzystwem ubezpieczeniowym. By wybrać odpowiednią polisę dla siebie, trzeba więc przeanalizować fragment umowy zawierający wykluczenia odpowiedzialności. Wiele towarzystw oferuje jednak dodatkowe polisy za niewielką dopłatą, które umożliwiają zawarcie na przykład klauzuli alkoholowej, która pozwoli o ubieganie się o odszkodowanie, nawet gdy do wypadku dojdzie, będąc pod wpływem alkoholu. Wychodząc naprzeciw potrzebom klientów, towarzystwa oferują setki klauzul dodatkowych znacząco rozszerzających zakres ochrony za niewielkie pieniądze. Dotyczą one wielu aspektów organizacyjnych wyjazdu, a także kwestii medycznych. Najlepsze ubezpieczenie turystyczne jest w stanie zabezpieczyć niemal przed każdą sytuacją.

Kalkulator ubezpieczeń turystycznych pozwoli na błyskawiczne skalkulowanie wysokości składki w zależności od wybranego zakresu ochrony. Dzięki temu można wybrać dobre ubezpieczenie na podróż adekwatne do swoich potrzeb, jednak bez konieczności przepłacania za polisę.

Prywatne ubezpieczenie zdrowotne ranking pozwala również na nabycie standardowego ubezpieczenia zdrowotnego, które może przydać się osobom często podróżującym po kraju. Mogą one bowiem potrzebować pomocy w odległym miejscu Polski, a takie ubezpieczenia zazwyczaj dają dostęp nawet do kilku tysięcy placówek w kraju.

Dobre ubezpieczenie na wakacje powinno opiewać na taką kwotę, by pokrywać ewentualne koszty leczenia, a w tym usług chirurgicznych i innych, podobnych interwencji lekarskich, a także transportu medycznego. W przypadku większości polis standardowa kwota ubezpieczenia jest na tyle wysoka, że pokrywa takie koszty. Ranking polis turystycznych pozwoli z łatwością wybrać takie, które będą swoją wysokością opiewać na wystarczającą kwotę, by pokryć koszty bez względu na kraj, do którego się jedzie. Im wyższe koszty leczenia na miejscu, tym wyższa powinna być maksymalna kwota ubezpieczenia.

Najlepsze ubezpieczenie podróżne – na co zwrócić uwagę?

Dobry ranking ubezpieczeń turystycznych zawiera także oferty o wiele bardziej rozbudowane, niż tylko posiadające ochronę medyczną. Jest to również ubezpieczenie NWW ranking Okazuje się to bardzo istotne ubezpieczenie, zwłaszcza dla osób, które podróżują w sposób prokurujący niebezpieczne sytuacje. Takie ubezpieczenia pozwalają na uzyskanie odszkodowania w wysokości odpowiadającej procentowemu uszczerbku na zdrowiu. Szczegóły zawsze znajdują się w ogólnych warunkach ubezpieczenia. Podobne produkty można nabyć zarówno dla wyjazdów krajowych, jak i zagranicznych. Te drugie będą nieco droższe, jednak nadal często nie przekraczają one ceną kilku złotych za jeden dzień ochrony. Ubezpieczenie krajowe można znaleźć nawet za około 2 złote za jeden dzień, zwłaszcza, jeśli nie dotyczy uprawiania sportów ekstremalnych.

Najlepsze ubezpieczenie turystyczne – dodatkowe ubezpieczenia przydatne w podróży

Ciężko powiedzieć, jaka jest najlepsza polisa turystyczna, jednak towarzystwa ubezpieczeniowe starają się przystosować do potrzeb klientów w bardzo precyzyjny sposób. Na rynku nie brakuje ofert, takich jak ubezpieczenie bagażu, ubezpieczenie od odwołanego lotu, a nawet ubezpieczeń, które pokrywają koszty wezwania drugiej osoby do pomocy, gdyby osobie ubezpieczonej coś się stało i na przykład potrzebowała pomocy rodziny na miejscu. Tego rodzaju ubezpieczenia są stosunkowo tanie, a w zależności od charakterystyki podróżowania, często bardzo opłacalne, zwłaszcza biorąc pod uwagę lokalne zagrożenia.

Ubezpieczenie turystyczne – gdzie najlepiej opłaca się kupić?

Ranking ubezpieczeń grupowych pozwala zauważyć, że najtańsze są ubezpieczenia całych wycieczek lub kilku grup. Na Kioskpolis.pl można z łatwością znaleźć szerokie spektrum ofert tego typu tańszych nawet o kilkadziesiąt procent w stosunku do cen detalicznych. Sama porównywarka pozwoli zaoszczędzić nawet połowę ceny polisy, w stosunku do fizycznego kupowania jej w biurze agenta nieruchomości. Dodatkowo dzięki możliwości szybkiego wprowadzenia niezbędnych danych, cały proces przebiega bardzo sprawnie.

Dodatkowo warty uwagi jest ranking ubezpieczeń dzieci mających tendencję do zwiększania odsetka wypadkowości. Wszelkiego rodzaju turystyczne wyjazdy rodzinne lub na przykład wyjazdy na narty będą o wiele bardziej bezpieczne, gdy dziecko będzie ubezpieczone, a w razie konieczności będzie można błyskawicznie udać się do najbliższej placówki medyczne, nie bojąc się o poniesione koszty. W razie pytań konsultant Kioskpolis.pl jest w stanie rozwiać wszelkie wątpliwości dotyczące zakupu polis.

Biorąc pod uwagę, jak duża konkurencja panuje na rynku polis ubezpieczeniowych, trudno powiedzieć, jakie jest najlepsze ubezpieczenie turystyczne online. Wszystko zależy od potrzeb klienta, więc najlepiej skorzystać z porównywarki i przeanalizować przynajmniej kilkanaście ofert, zanim podejmie się decyzję. Nie zawsze opłaca się decydować na najtańszą opcję, gdyż często za niewiele wyższą cenę można uzyskać o wiele szerszy zakres ochrony. By znaleźć najlepsze na wakacje, trzeba więc skorzystać z odpowiedniego narzędzia, jakim jest porównywarka i ranking ubezpieczeń turystycznych.

Damian Grądzki

Damian Grądzki

Damian Grądzki – redaktor i copywriter z wieloletnim doświadczeniem, pasjonat motoryzacji, aktywnie zainteresowany branżą ubezpieczeń. Publikuje na KioskPolis porady, rankingi i artykuły stricte związane z ubezpieczeniami i wszystkim, co ich dotyczy oraz co bezpośrednio kreuje „ubezpieczeniową i polisową rzeczywistość”.

Dodaj komentarz

Więcej artykułów i porad
Assistance w podróży – 5 sytuacji, w których okaże się niezastąpiony!

Assistance w podróży – 5 sytuacji, w których okaże się niezastąpiony!

Wyjeżdżasz na wakacje lub w celach służbowych? Niezależnie od tego, jak długa czeka Cię trasa, mogą Ci się podczas niej przytrafić różne kłopoty lub utrudnienia. Najlepszym zabezpieczeniem będzie więc assistance w podróży! Przestawiamy 5 sytuacji, w których będzie […]

więcej
Gdzie na wakacje w maju?

Gdzie na wakacje w maju?

Europa, reszta świata, a może Polska. Zastanawiasz się, gdzie na wakacje w maju warto byłoby wybrać się w tym roku? Sprawdź nasze propozycje. Porównaj temperatury, ceny i zdecyduj, który kierunek jest dla Ciebie najlepszy. Dowiedz się także, jakie […]

więcej
Ubezpieczenie turystyczne dla ciężarnej

Ubezpieczenie turystyczne dla ciężarnej

Choć jeszcze kilkanaście lat temu wraz z kolejnymi miesiącami ciąży kobiety raczej rezygnowały z wszelkich aktywności, nie stanowi to najmniejszej trudności dla dzisiejszych mam. Stąd też tak duży odsetek ciężarnych kobiet wśród klientów biur podróży. Wybierasz się na […]

więcej
Najpiękniejsze plaże świata – zobacz, gdzie warto pojechać

Najpiękniejsze plaże świata – zobacz, gdzie warto pojechać

Co roku popularny portal podróżniczy TripAdvisor, bazując na unikalnych opiniach  użytkowników, typuje perły branży turystycznej. Znajdziemy wśród nich najlepsze hotele, unikalne cele podróży, ale także najpiękniejsze plaże świata. Zastanawiasz się, który piaszczysty brzeg został okrzyknięty tym rajskim? Sprawdź! Ranking […]

więcej