Ranking najlepszych ubezpieczeń turystycznych

Ranking najlepszych ubezpieczeń turystycznych

4.6/5 - (Ocen: 26)

Aktywność turystyczna Polaków rośnie z roku na rok. Większość rodzin regularnie wybiera się na wakacje lub urlop nawet dwa razy w roku. Mimo wszystko nie każdy zdaje sobie sprawę, że przed urlopem warto się ubezpieczyć, zwłaszcza, gdy wyjeżdża się za granicę, gdzie ewentualne koszty leczenia lub likwidacji jakichkolwiek problemów organizacyjnych związanych z podróżą są wyjątkowo wysokie. Ranking ubezpieczeń turystycznych pozwala na wybranie ubezpieczenia pasującego do potrzeb każdego typu turysty.

Takie produkty nadają się dla osób podróżujących, na różne sposoby, takie jak:

  •     wakacje rodzin z dziećmi,
  •     wyjazdy w celach uprawiania sportu niegenerującego dużego ryzyka,
  •     wyjazdy, by uprawiać sporty ekstremalne,
  •     podróże w celu zwiedzania.

Najlepsze ubezpieczenia turystyczne to takie, które idealnie wpasowują się w potrzeby klientów. Biorąc pod uwagę, jak dużo jest na rynku ofert dziesiątek towarzystw ubezpieczeniowych, każdy może wybrać produkt spełniający jego wygórowane kryteria, jeśli tylko będzie mógł je ze sobą porównać.

Ranking ubezpieczycieli może być zależny od kryteriów narzuconych przez klienta, jednak są kwestie, na które trzeba zawsze zwrócić uwagę.

Ubezpieczenia turystyczne – ranking

Na Kioskpolis.pl można znaleźć produkty ubezpieczeniowe dla turystów w niemal dwustu wariantach. Są one w stanie pokryć koszty leczenia nawet do 40 mln złotych, a dzięki porównaniu online, szybko można znaleźć oferty atrakcyjne cenowo. Rankingi tworzone są na podstawie stosunku zakresu ochrony i ceny danej polisy ubezpieczeniowej. Na Kioskpolis.pl zawsze ma się jednak dostęp do najtańszych opcji, a także do nieco droższych, jednak z o wiele bardziej rozbudowanym zakresem ochrony.

Co może dać ubezpieczenie turystyczne?

Turyści, którzy nie decydują się na zakup ubezpieczenia, często po prostu nie zdają sobie sprawy, jak bardzo to jest korzystne. Najbardziej istotną kwestią jest to, czy ubezpieczenie obejmuje ochronę zdrowotną. Jeśli za granicą dojdzie do jakiegokolwiek poważnego wypadku, lub tylko dojdzie do konieczności skorzystania z usług pielęgniarskich lub chirurgii dnia pierwszego (proste zabiegi związane na przykład ze złamaniami w wyniku wypadku lub koniecznością zszycia rany), może okazać się, że lokalne placówki wystawią później za usługę rachunek opiewający nawet na kilka lub kilkadziesiąt tysięcy euro. Jest to dość spore ryzyko, którego nie warto podejmować.

Najbardziej atrakcyjne oferty ubezpieczeń turystycznych zapewniają zwrot takich kosztów, podczas gdy cena ubezpieczenia kupionego na Kioskpolis.pl może zaczynać się już od kilku złotych za jedną dobę ochrony. W kontekście rachunku na kilkadziesiąt tysięcy euro wydaje się to być atrakcyjną ofertą.

Prywatne ubezpieczenie zdrowotne ranking pozwala również na nabycie standardowego ubezpieczenia zdrowotnego, które może przydać się osobom często podróżującym po kraju. Mogą one bowiem potrzebować pomocy w odległym miejscu Polski, a takie ubezpieczenia zazwyczaj dają dostęp nawet do kilku tysięcy placówek w kraju.

Najlepsze ubezpieczenie podróżne – na co zwrócić uwagę?

Dobry ranking ubezpieczeń turystycznych zawiera także oferty o wiele bardziej rozbudowane, niż tylko posiadające ochronę medyczną. Jest to również ubezpieczenie NWW ranking Okazuje się to bardzo istotne ubezpieczenie, zwłaszcza dla osób, które podróżują w sposób prokurujący niebezpieczne sytuacje. Takie ubezpieczenia pozwalają na uzyskanie odszkodowania w wysokości odpowiadającej procentowemu uszczerbku na zdrowiu. Szczegóły zawsze znajdują się w ogólnych warunkach ubezpieczenia. Podobne produkty można nabyć zarówno dla wyjazdów krajowych, jak i zagranicznych. Te drugie będą nieco droższe, jednak nadal często nie przekraczają one ceną kilku złotych za jeden dzień ochrony. Ubezpieczenie krajowe można znaleźć nawet za około 2 złote za jeden dzień, zwłaszcza, jeśli nie dotyczy uprawiania sportów ekstremalnych.

Dodatkowe ubezpieczenia przydatne w podróży

Ciężko powiedzieć, jaka jest najlepsza polisa turystyczna, jednak towarzystwa ubezpieczeniowe starają się przystosować do potrzeb klientów w bardzo precyzyjny sposób. Na rynku nie brakuje ofert, takich jak ubezpieczenie bagażu, ubezpieczenie od odwołanego lotu, a nawet ubezpieczeń, które pokrywają koszty wezwania drugiej osoby do pomocy, gdyby osobie ubezpieczonej coś się stało i na przykład potrzebowała pomocy rodziny na miejscu. Tego rodzaju ubezpieczenia są stosunkowo tanie, a w zależności od charakterystyki podróżowania, często bardzo opłacalne, zwłaszcza biorąc pod uwagę lokalne zagrożenia.

Ubezpieczenie turystyczne – gdzie najlepiej opłaca się kupić?

Ranking ubezpieczeń grupowych pozwala zauważyć, że najtańsze są ubezpieczenia całych wycieczek lub kilku grup. Na Kioskpolis.pl można z łatwością znaleźć szerokie spektrum ofert tego typu tańszych nawet o kilkadziesiąt procent w stosunku do cen detalicznych. Sama porównywarka pozwoli zaoszczędzić nawet połowę ceny polisy, w stosunku do fizycznego kupowania jej w biurze agenta nieruchomości. Dodatkowo dzięki możliwości szybkiego wprowadzenia niezbędnych danych, cały proces przebiega bardzo sprawnie.

Dodatkowo warty uwagi jest ranking ubezpieczeń dzieci mających tendencję do zwiększania odsetka wypadkowości. Wszelkiego rodzaju turystyczne wyjazdy rodzinne lub na przykład wyjazdy na narty będą o wiele bardziej bezpieczne, gdy dziecko będzie ubezpieczone, a w razie konieczności będzie można błyskawicznie udać się do najbliższej placówki medyczne, nie bojąc się o poniesione koszty. W razie pytań konsultant Kioskpolis.pl jest w stanie rozwiać wszelkie wątpliwości dotyczące zakupu polis.

Damian Grądzki

Damian Grądzki

Damian Grądzki – redaktor i copywriter z wieloletnim doświadczeniem, pasjonat motoryzacji, aktywnie zainteresowany branżą ubezpieczeń. Publikuje na KioskPolis porady, rankingi i artykuły stricte związane z ubezpieczeniami i wszystkim, co ich dotyczy oraz co bezpośrednio kreuje „ubezpieczeniową i polisową rzeczywistość”.

Dodaj komentarz

Więcej artykułów i porad
Ubezpieczenie turystyczne do Niemiec – niezbędne czy niepotrzebne?

Ubezpieczenie turystyczne do Niemiec – niezbędne czy niepotrzebne?

5/5 – (Ocen: 1) Wyjazd do Niemiec w celach turystycznych cieszy się dużą popularnością. Polacy chętnie decydują się odwiedzenie Berlina, Monachium, Drezna, Hamburga. Odwiedzają także inne zakątki kraju naszych zachodnich sąsiadów. Planując swój wyjazd, nie możesz zapomnieć o […]

więcej
Ubezpieczenie turystyczne do Rosji – co powinno zawierać?

Ubezpieczenie turystyczne do Rosji – co powinno zawierać?

5/5 – (Ocen: 1) Rosja jest ogromnym, niezwykle barwnym i ciekawym krajem. Wyjątkowa kultura tego państwa przyciąga rocznie setki tysięcy turystów. Co jednak trzeba przygotować, by móc wybrać się w podróż do naszych wschodnich sąsiadów? Podpowiadamy, jak wybrać […]

więcej
Wyjazd do Włoch – jakie ubezpieczenia mogą nam się przydać?

Wyjazd do Włoch – jakie ubezpieczenia mogą nam się przydać?

5/5 – (Ocen: 1) Planujesz urlop w słonecznej Italii? EKUZ czy polisa oferowana przez biuro podróży mogą nie wystarczyć. Jeśli w razie potrzeby chcesz uzyskać niezbędne wsparcie, powinieneś zainwestować w dodatkową ochronę. Podpowiadamy, jak znaleźć najlepsze ubezpieczenie na […]

więcej
Ubezpieczenie do Chin – sprawdź, co powinno zawierać!

Ubezpieczenie do Chin – sprawdź, co powinno zawierać!

5/5 – (Ocen: 1) Chiny to najludniejsze państwo świata, zachwycające niesamowitą architekturą i kulturą, w niesamowity sposób łączące przeszłość ze współczesnością. Nic dziwnego, że co roku kraj ten odwiedzają miliony turystów. Przed wyjazdem w to egzotyczne miejsce należy […]

więcej