Ranking najlepszych ubezpieczeń turystycznych

Ranking najlepszych ubezpieczeń turystycznych

4.4/5 - (Ocen: 34)

Aktywność turystyczna Polaków rośnie z roku na rok. Większość rodzin regularnie wybiera się na wakacje lub urlop nawet dwa razy w roku. Mimo wszystko nie każdy zdaje sobie sprawę, że przed urlopem warto się ubezpieczyć, zwłaszcza, gdy wyjeżdża się za granicę, gdzie ewentualne koszty leczenia lub likwidacji jakichkolwiek problemów organizacyjnych związanych z podróżą są wyjątkowo wysokie. Ranking ubezpieczeń turystycznych pozwala na wybranie ubezpieczenia pasującego do potrzeb każdego typu turysty.

Takie produkty nadają się dla osób podróżujących, na różne sposoby, takie jak:

  •     wakacje rodzin z dziećmi,
  •     wyjazdy w celach uprawiania sportu niegenerującego dużego ryzyka,
  •     wyjazdy, by uprawiać sporty ekstremalne,
  •     podróże w celu zwiedzania.

Najlepsze ubezpieczenia turystyczne to takie, które idealnie wpasowują się w potrzeby klientów. Biorąc pod uwagę, jak dużo jest na rynku ofert dziesiątek towarzystw ubezpieczeniowych, każdy może wybrać produkt spełniający jego wygórowane kryteria, jeśli tylko będzie mógł je ze sobą porównać.

Ranking ubezpieczycieli może być zależny od kryteriów narzuconych przez klienta, jednak są kwestie, na które trzeba zawsze zwrócić uwagę.

Ubezpieczenia turystyczne – ranking

Na Kioskpolis.pl można znaleźć produkty ubezpieczeniowe dla turystów w niemal dwustu wariantach. Są one w stanie pokryć koszty leczenia nawet do 40 mln złotych, a dzięki porównaniu online, szybko można znaleźć oferty atrakcyjne cenowo. Rankingi tworzone są na podstawie stosunku zakresu ochrony i ceny danej polisy ubezpieczeniowej. Na Kioskpolis.pl zawsze ma się jednak dostęp do najtańszych opcji, a także do nieco droższych, jednak z o wiele bardziej rozbudowanym zakresem ochrony.

Co może dać ubezpieczenie turystyczne?

Turyści, którzy nie decydują się na zakup ubezpieczenia, często po prostu nie zdają sobie sprawy, jak bardzo to jest korzystne. Najbardziej istotną kwestią jest to, czy ubezpieczenie obejmuje ochronę zdrowotną. Jeśli za granicą dojdzie do jakiegokolwiek poważnego wypadku, lub tylko dojdzie do konieczności skorzystania z usług pielęgniarskich lub chirurgii dnia pierwszego (proste zabiegi związane na przykład ze złamaniami w wyniku wypadku lub koniecznością zszycia rany), może okazać się, że lokalne placówki wystawią później za usługę rachunek opiewający nawet na kilka lub kilkadziesiąt tysięcy euro. Jest to dość spore ryzyko, którego nie warto podejmować.

Najbardziej atrakcyjne oferty ubezpieczeń turystycznych zapewniają zwrot takich kosztów, podczas gdy cena ubezpieczenia kupionego na Kioskpolis.pl może zaczynać się już od kilku złotych za jedną dobę ochrony. W kontekście rachunku na kilkadziesiąt tysięcy euro wydaje się to być atrakcyjną ofertą.

Prywatne ubezpieczenie zdrowotne ranking pozwala również na nabycie standardowego ubezpieczenia zdrowotnego, które może przydać się osobom często podróżującym po kraju. Mogą one bowiem potrzebować pomocy w odległym miejscu Polski, a takie ubezpieczenia zazwyczaj dają dostęp nawet do kilku tysięcy placówek w kraju.

Najlepsze ubezpieczenie podróżne – na co zwrócić uwagę?

Dobry ranking ubezpieczeń turystycznych zawiera także oferty o wiele bardziej rozbudowane, niż tylko posiadające ochronę medyczną. Jest to również ubezpieczenie NWW ranking Okazuje się to bardzo istotne ubezpieczenie, zwłaszcza dla osób, które podróżują w sposób prokurujący niebezpieczne sytuacje. Takie ubezpieczenia pozwalają na uzyskanie odszkodowania w wysokości odpowiadającej procentowemu uszczerbku na zdrowiu. Szczegóły zawsze znajdują się w ogólnych warunkach ubezpieczenia. Podobne produkty można nabyć zarówno dla wyjazdów krajowych, jak i zagranicznych. Te drugie będą nieco droższe, jednak nadal często nie przekraczają one ceną kilku złotych za jeden dzień ochrony. Ubezpieczenie krajowe można znaleźć nawet za około 2 złote za jeden dzień, zwłaszcza, jeśli nie dotyczy uprawiania sportów ekstremalnych.

Dodatkowe ubezpieczenia przydatne w podróży

Ciężko powiedzieć, jaka jest najlepsza polisa turystyczna, jednak towarzystwa ubezpieczeniowe starają się przystosować do potrzeb klientów w bardzo precyzyjny sposób. Na rynku nie brakuje ofert, takich jak ubezpieczenie bagażu, ubezpieczenie od odwołanego lotu, a nawet ubezpieczeń, które pokrywają koszty wezwania drugiej osoby do pomocy, gdyby osobie ubezpieczonej coś się stało i na przykład potrzebowała pomocy rodziny na miejscu. Tego rodzaju ubezpieczenia są stosunkowo tanie, a w zależności od charakterystyki podróżowania, często bardzo opłacalne, zwłaszcza biorąc pod uwagę lokalne zagrożenia.

Ubezpieczenie turystyczne – gdzie najlepiej opłaca się kupić?

Ranking ubezpieczeń grupowych pozwala zauważyć, że najtańsze są ubezpieczenia całych wycieczek lub kilku grup. Na Kioskpolis.pl można z łatwością znaleźć szerokie spektrum ofert tego typu tańszych nawet o kilkadziesiąt procent w stosunku do cen detalicznych. Sama porównywarka pozwoli zaoszczędzić nawet połowę ceny polisy, w stosunku do fizycznego kupowania jej w biurze agenta nieruchomości. Dodatkowo dzięki możliwości szybkiego wprowadzenia niezbędnych danych, cały proces przebiega bardzo sprawnie.

Dodatkowo warty uwagi jest ranking ubezpieczeń dzieci mających tendencję do zwiększania odsetka wypadkowości. Wszelkiego rodzaju turystyczne wyjazdy rodzinne lub na przykład wyjazdy na narty będą o wiele bardziej bezpieczne, gdy dziecko będzie ubezpieczone, a w razie konieczności będzie można błyskawicznie udać się do najbliższej placówki medyczne, nie bojąc się o poniesione koszty. W razie pytań konsultant Kioskpolis.pl jest w stanie rozwiać wszelkie wątpliwości dotyczące zakupu polis.

Damian Grądzki

Damian Grądzki

Damian Grądzki – redaktor i copywriter z wieloletnim doświadczeniem, pasjonat motoryzacji, aktywnie zainteresowany branżą ubezpieczeń. Publikuje na KioskPolis porady, rankingi i artykuły stricte związane z ubezpieczeniami i wszystkim, co ich dotyczy oraz co bezpośrednio kreuje „ubezpieczeniową i polisową rzeczywistość”.

Dodaj komentarz

Więcej artykułów i porad
Jak się ubezpieczyć na wyjazd do Indii?

Jak się ubezpieczyć na wyjazd do Indii?

5/5 – (Ocen: 1) Planujesz wyjazd na półwysep Indyjski? To niezwykłe miejsce na ziemi zachwyca swoją egzotyką, dziką naturą oraz niesamowitą kulturą. Piękne buddyjskie świątynie, niesamowite plaże Goa czy barwne targowiska to jedynie kilka atrakcji, które zachwycają turystów […]

więcej
Słownik pojęć dla ubezpieczenia turystycznego

Słownik pojęć dla ubezpieczenia turystycznego

5/5 – (Ocen: 14) Wybierasz się w swoją pierwszą większą podróż? A może podróżujesz coraz częściej? Nieznacznie od sytuacji warto, byś znał podstawowe pojęcia ubezpieczeniowe w ubezpieczeniu turystycznym. Pozwoli Ci to uniknąć niemiłych niespodzianek, a także podejmować świadome […]

więcej
Ubezpieczenie do Chin – sprawdź, co powinno zawierać!

Ubezpieczenie do Chin – sprawdź, co powinno zawierać!

5/5 – (Ocen: 1) Chiny to najludniejsze państwo świata, zachwycające niesamowitą architekturą i kulturą, w niesamowity sposób łączące przeszłość ze współczesnością. Nic dziwnego, że co roku kraj ten odwiedzają miliony turystów. Przed wyjazdem w to egzotyczne miejsce należy […]

więcej
Wyjazd na narty do Czech – jakie ubezpieczenie?

Wyjazd na narty do Czech – jakie ubezpieczenie?

5/5 – (Ocen: 2) Zimowe ferie na czeskim stoku narciarskim? Brzmi świetnie – czeskie góry są w końcu wręcz stworzone do uprawiania sportów zimowych. Narty w Czechach można traktować, jako alternatywę dla wyjazdu w polskie góry lub na […]

więcej