Ubezpieczenia na wakacje

Ubezpieczenie na wakacje

już od 2,59 zł za dzień

  • Porównaj 170 ubezpieczeń wakacyjnych
  • Kup polisę wakacyjną w 2 minuty
  • Ubezpieczenie bagażu do 10 tysięcy złotych

Jak kupić ubezpieczenie na wakacje w KioskPolis.pl?

Przejdź do kalkulatora ubezpieczeń

Przygotuj się do wakacji i wykup ubezpieczenie na wakacje. Nasz kalkulator umożliwi Ci porównanie polis oferowanych przez różne towarzystwa ubezpieczeniowe. W jednym miejscu sprawdzisz ich zakres oraz wysokość składki.

Uzupełnij formularz online

Wypełnienie formularza w naszym serwisie trwa tylko chwilę. Wystarczy podać termin wyjazdu, datę urodzenia, kraj, który chcesz odwiedzić, oraz cel wyjazdu. Na podstawie tych danych zaprezentujemy Ci listę najlepszych ubezpieczeń wakacyjnych.

Porównaj ofertę polis

Z listy zaprezentowanych polis wybierz te najbardziej interesujące i porównaj ich szczegóły. Sprawdź dokładny zakres ochrony oraz ceny – w naszym serwisie porównanie ofert jest wyjątkowo łatwe dzięki przejrzystemu zestawieniu.

Kup ubezpieczenie wakacyjne

Teraz dodatkowe ubezpieczenie na wakacje możesz kupić bez wychodzenia z domu. Wystarczy kliknąć „Kup teraz”, podać swoje dane, opłacić polisę, a następnie pobrać ją z naszego serwisu. Formalności zajmą Ci 3 minuty!

Z KioskPolis.pl ubezpieczenia na wakacje na najlepszych warunkach:

Oszczędzasz

Kupując w KioskPolis.pl zawsze oszczędzasz

Call center

Pełne wsparcie, zawsze możesz do nas zadzwonić!

SMS

Polisę otrzymasz mail'em i sms'em.

Dlaczego warto zdecydować się na ubezpieczenie na wakacje w KioskPolis.pl?

Sprawdź, co jest najważniejsze przy wyborze polisy wakacyjnej:

Ubezpieczenie na podróż wybierzesz w mniej niż kilka minut

Najniższa cena ubezpieczeń

Ubezpieczenie na wakacje nie musi być drogie. Z naszą porównywarką łatwo sprawdzisz ubezpieczenia dostępne na rynku i wybierzesz to w odpowiadającej Ci cenie oraz gwarantujące niezbędny zakres ochrony. Zyskujesz więc pewność, że nie przepłacasz, i ruszasz na wakacje z poczuciem bezpieczeństwa.

Oszczędność czasu

Kup dodatkowe ubezpieczenie na wakacje nie tylko tanio, ale też szybko i wygodnie! U nas załatwisz ubezpieczenie na wakacje online – wszystkich formalności dopełnisz przez internet w dogodnym dla Ciebie miejscu oraz czasie. Nie trać ani chwili na stanie w korkach, czekanie w kolejce czy spotkania z agentami ubezpieczeniowymi. Wybierz komfort i oszczędność czasu, jaką daje nasz serwis.

Pełna ochrona

Ubezpieczenie wakacyjne zapewni Ci oczekiwaną ochronę w razie nagłej choroby czy wypadku, a nasz serwis gwarantuje bezpieczeństwo transakcji oraz poufność Twoich danych. Poznaj zaufane towarzystwa ubezpieczeniowe, z którymi pracujemy, i już teraz zapewnij sobie ochronę podczas wymarzonych wakacji.

Stawki OC dla różnych typów silników porównasz na KioskPolis.pl

Dopasowanie polisy

W naszym serwisie porównujemy polisy oferowane przez różne firmy ubezpieczeniowe oraz w wielu wariantach. Do wyboru masz ubezpieczenia standardowe, przystosowane dla osób uprawiających sport, a także udających się w różne rejony świata. Potrzebujesz ubezpieczenia bagażu, NNW lub OC? Poznaj szczegóły poszczególnych ofert i wybierz ofertę ubezpieczenia na wakację dla siebie!

Przydatne Informacje

Przydatne Informacje

Czy karta EKUZ zapewni mi ochronę podczas wakacji do różnych państw Europy?

Obowiązująca na terenie UE karta EKUZ zapewnia dostęp do bezpłatnej opieki zdrowotnej jedynie w placówkach publicznych. Co więcej, umożliwia korzystanie z pomocy medycznej na zasadach obowiązujących obywateli danego kraju. W praktyce oznacza to, że ochrona oferowana przez EKUZ jest ograniczona, a NFZ zwraca jedynie koszty świadczeń, które w danym kraju są darmowe.

Jaka kwota ubezpieczenia na wyjazd na wakacje będzie wystarczająca?

Bezpieczna suma ubezpieczenia zależy przede wszystkim od rejonu świata, do którego wyjeżdżasz. Dla osób podróżujących po Europie minimalną wystarczającą kwotą będzie 200 tys. zł – na podobną sumę powinna opiewać polisa wakacyjna na wyjazd do Afryki czy Ameryki Południowej. Jeśli jedziesz do Ameryki Północnej, Australii lub Japonii, ubezpiecz się na co najmniej 600 tys. zł.

Jaki zakres mają ubezpieczenia wakacyjne?

Polisa wakacyjna obejmuje przede wszystkim koszty leczenia, hospitalizacji, transportu oraz następstwa nieszczęśliwych wypadków. W zależności od wariantu polisy i jej zakresu można liczyć także na ubezpieczenie bagażu, OC oraz pakiet usług Assistance. W niektórych przypadkach ubezpieczenie rozbudowane jest także o klauzulę alkoholową.

Czy potrzebuję dodatkowe ubezpieczenie na wakacje, gdy jadę z biurem podróży?

Polisy ubezpieczeniowe zapewniane przez biura podróży zwykle opiewają na niskie kwoty i często przewidują udział własny. Dodatkowe ubezpieczenie na wakacje za granicą jest więc zalecane, ponieważ umożliwia podwyższenie sumy gwarancyjnej do bezpiecznej kwoty oraz dopasowanie ochrony do indywidualnych wymagań i charakteru wyjazdu.

W jakich krajach działa prywatne ubezpieczenie zdrowotne?

W większości wypadków ubezpieczenia wakacyjne obowiązują na całym świecie – aby mieć pewność co do zakresu ochrony, podczas wypełniania formularza należy wskazać kierunek podróży, a także zapoznać się z Ogólnymi Warunkami Ubezpieczenia. Ograniczenie ochrony ubezpieczeniowej może wystąpić w przypadku krajów, w których prowadzone są działanie wojenne.

Potrzebuję pomocy za granicą. Co zrobić?

Jeśli osoba ubezpieczona znajduje się w stanie zagrażającym jej życiu, w pierwszej kolejności trzeba wezwać pogotowie ratunkowe. W innych wypadkach należy skontaktować się z Centrum Pomocy towarzystwa ubezpieczeniowego, w którym wykupiono polisę. Udzieli ono wskazówek, jak postąpić w danej sytuacji, a także wskaże najbliższą placówkę medyczną.

Czego nie obejmuje ubezpieczenie wakacyjne?

Dokładny zakres ochrony oferowany przez polisę określony jest w OWU – w tym dokumencie wskazane są sytuacje, za które ubezpieczyciel nie ponosi odpowiedzialności. Jeśli nie wykupisz odpowiedniej klauzuli, nie uzyskasz odszkodowania np. za wypadki, do których doszło podczas uprawiania sportu czy pod wpływem alkoholu. Nie będziesz też chroniony, gdy do zdarzenia doszło w wyniku rażącego niedbalstwa bądź postępowania niezgodnego z prawem.

Muszę zrezygnować z wyjazdu – czy uzyskam odszkodowanie?

Dodatkowe ubezpieczenie na wakacje może obejmować także koszty rezygnacji z podróży – ta opcja polecana jest szczególnie osobom, które zarezerwowały zagraniczną wycieczkę turystyczną w biurze podróży. Jeśli rozszerzyłeś polisę o stosowną klauzulę, a rezygnację z podróży wymusiły niezależne od Ciebie okoliczności, np. nieszczęśliwy wypadek czy kradzież dokumentu tożsamości, możesz liczyć na zwrot poniesionych kosztów.

Najłatwiejszy sposób na znalezienie ubezpieczenia to skorzystanie z Porównywarki ofert turystycznych

Każda opinia pozwala nam się poprawić

Marek (Wrocław)

Dzięki porównywarce ubezpieczeń OC KioskPolis.pl udało mi się znaleźć bardzo atrakcyjną cenę ubezpieczenia bez wychodzenia z domu. Polecam!

Monika (Zielona Góra)

Nie oszukujmy się, każdy z nas wykupuje ubezpieczenie turystyczne na ostatnią chwilę. Zamiast liczyć wysokość składki, lepiej pakować walizkę i myśleć o miejscach, które chce się zobaczyć. To dlatego my z mężem, zawsze korzystamy z kalkulatorów internetowych, w 15 minut mamy gotową polisę.

Kamil (Rybnik)

Podczas wyjazdy na narty do Austrii wpadłem na innego narciarza. Gdyby nie ubezpieczenie, to miałbym nie lada problem z płaceniem tak wysokiego odszkodowania. Tym razem, dzięki ubezpieczeniu Signal Iduna, w mojej głowie pozostały tylko nieprzyjemne wspomnienia upadku, a portfel został nienaruszony.

Marek (Warszawa)

Nigdy wcześniej nie spotkałem się z tak sprawnie działającą Centralą Alarmową. Widać, że Signal Iduna dba o komfort swoich klientów. Niestety mi przydarzył się wypadek na wczasach, daleko poza granicami kraju. Bez fachowej pomocy mogłoby być naprawdę stresująco.

Karolina (Tychy)

Pracuję przy sprzedaży ofert turystycznych i muszę przyznać, że świadomość klientów o konieczności wykupienia ubezpieczenia turystycznego wreszcie rośnie. Coraz częściej nie muszę nawet wspominać o pakietach, bo sami już wcześniej dowiadują się ile i gdzie trzeba zapłacić. To dobra informacja, bo np. w AXA Assistance można wybrać taki pakiet, który obejmuje ogromny pakiet zdarzeń losowych na całym świecie.

Magda (Olsztyn)

Nasz tegoroczny wyjazd do Włoch na narty to było pasmo nieszczęść. Mąż się pochorował, syn zwichnął kostkę, tylko mi udało się wykorzystać tygodniowy karnet na narty. Gdyby nie wybrany pakiet turystyczny z AXA Assistance to mielibyśmy ogromny rachunek do opłacenia na leczenie, zamiast wspomnień.

Dawid (Gliwice)

Nie wyobrażam sobie zimy, bez wypadu na narty. Ale też nie pojechałbym na intensywne szusowanie bez ubezpieczenia. Przy niejednym zjeździe byłem świadkiem zderzenia się dwóch narciarzy lub nieprzewidzianych upadków. Jeśli ktoś szybko śmiga, to wie, jakie zawrotne prędkości można osiągać. Od lat ubezpieczam się w AXA Assistance, mają dobre ceny i niezłe pakiety.

Grażyna (Radom)

Nie jestem biegła w obsłudze komputera, a ubezpieczenie TU Europa, wraz z zakresem, który mnie interesował, kupiłam naprawdę szybko i w okazyjnej cenie. Dobrze, że trafiłam akurat na taki pakiet, bo koleżanki zapłaciły więcej.

Ania i Piotrek (Kraków)

Wyjeżdżamy średnio dwa razy do roku, zawsze wykupujemy ubezpieczenie turystyczne w TU Europa. Dziwimy się ludziom, którzy ryzykują. Podczas zwykłej wizyty u lekarza w krajach europejskich można zapłacić naprawdę dużo, a co dopiero w razie groźnego wypadku.

Marzena (Kutno)

Wczasy wykupione, pierwsze rzeczy w walizce, a ja złamałam rękę…Bardzo nietypowy wypadek, potknęłam się podczas wychodzenia spod prysznica. Na szczęście Towarzystwo Ubezpieczeń Europa daje Ci możliwość rozszerzenia zakresu ochrony o opcje takie jak Car assistance oraz Koszty rezygnacji z wyjazdu. Dzięki temu, udało mi się choć w części odzyskać pieniądze, które wydałam.

Monika (Płock)

Za tydzień wyjeżdżam na wakacje do Tajlandii, kupiłam ubezpieczenie turystyczne w Generali, znajomi też korzystali z ich oferty. Na szczęście im nic się nie przydarzyło, ale i ja wolę mieć pewność w razie konieczności otrzymam pomoc. To zbyt daleka podróż, by ryzykować.

Maciek (Dębica)

90% swoich zakupów finalizuję w internecie, dlatego i ubezpieczenie auta postanowiłem zrobić przez taki kalkulator. Wpisałem dane w kalkulator Generali i w sumie, otrzymanie gotowego pakietu zajęło mi może 20 minut? Lubię takie szybkie i sprawne zakupy.

Karolina (Rzeszów)

Mój pierwszy samochód i pierwsze ubezpieczenie. Nie mam jeszcze zbyt dużego doświadczenia, ale z opinii moich rodziców i starszych znajomych wywnioskowałam, że Generali ma naprawdę dobre pakiety dla młodych kierowców. Dodatkowo jeśli nie spowoduję stłuczki to przy kolejnych pakietach dostanę zniżki.

Marta (Kołobrzeg)

Nie wiem czy tylko ja, ale mam nadzieję, że nie – budzę się zawsze z wykupieniem ubezpieczenia na ostatnią chwilę. W tym roku przed wakacjami udało mi się z polecenia koleżanki wejść do kalkulatora AXA. Dosłownie w 15 minut miałam gotowy pakiet i to jak się potem okazało na bardzo dobrych warunkach. Polecam takie rozwiązanie, bo nie trzeba nawet wychodzić z domu.

Robert (Bolesławiec)

W tym roku zdecydowaliśmy się na ubezpieczenie AXA Travel Sport. Co prawda już po wyjeździe i na szczęście bez wypadku, ale z tego co się orientowałem to mają jedną z lepszych cen, a w razie zgłoszenia szkody i formalności i wypłata świadczeń nie są specjalnie skomplikowane.

Kamil (Wrocław)

Uwielbiam nurkowanie, jazdę na nartach i wszystko co związane ze sportami ekstremalnymi. Każdy mój wyjazd wiąże się zatem z jakimś niebezpieczeństwem. Zagubienie sprzętu, kradzież, wypadki, nie mogę sobie pozwolić na wyjazd w ciemno, bez ubezpieczenia. W AXA mają naprawdę korzystne cenowo pakiety ubezpieczeń turystycznych. Mogę z czystym sumieniem polecić.

Michał (Prudnik)

OC i AC w You Can Drive oferuje naprawdę solidne pakiety, dość tanie i na pewno konkurencyjne. W mojej firmie, wszyscy kierowcy decydują się na tego ubezpieczyciela.

Iga (Nowa Sól)

Moje pierwsze nowe autko, więc musiałam wykupić dobry pakiet AC. Wydaje mi się, że oferta You Can Drive jest bardzo korzystna cenowo. Mam nadzieję, że nie będę musiała zgłaszać szkody, a w razie czego dobrze zadziałają.

Marzena (Łomża)

Nie jestem kierowcą z długoletnim stażem, a i tak bardzo pozytywnie zaskoczyłam się składką za OC You Can Drive. W porównaniu do tego, jakie dane uzyskałam w kalkulatorach innych towarzystw ubezpieczeniowych to ta oferta była wyjątkowo korzystna.

Damian (Zielona Góra)

W ciągu dnia, spędzam w pracy nawet 10 godzin. Mój wolny czas i to w jaki sposób go spędzam, jest dla mnie bardzo ważny. Kiedy wybierałem ubezpieczenie samochodu, chciałem to zrobić szybko, ale nie płacić za dużo. Kalkulator MTU pozwolił mi szybko i wygodne wyliczyć składkę za wybrany pakiety ubezpieczenia.

Kasia (Lublin)

Mam prawo jazdy od 4 lat i już pierwsza poważna stłuczka. No trudno, bywa. Na szczęście w MTU likwidacja szkody przebiega sprawnie. Szybki kontakt telefoniczny z doradcą i poprowadzenie przez formalności. Od razu mniejszy stres.

Marek (Bydgoszcz)

Moje auto nie jest nowe, ale dla mnie ma wartość sentymentalną. Na szczęście polisę Assistance w MTU możesz wykupić dla każdego samochodu, bez względu na jego wiek. W moim przypadku mogłem solidnie ubezpieczyć 10-latka, którego dostałem od ojca!

Maciej (Łódź)

Dwa tygodnie temu spowodowałem szkodę. Pierwszy raz w mojej karierze kierowcy naprawdę się zestresowałem. Udało się szybko skontaktować z ubezpieczycielem i nie musiałem wypełniać skomplikowanych formularzy. Plus dla Benefia za obsługę klienta.

Anna (Wrocław)

Każdego roku wybieram się z rodziną autem na wakacje. Dobre ubezpieczenie na samochód do w takim przypadku konieczność. Wzięliśmy pakiet Benefia z OC, AC i NNW. Nie wyobrażam sobie sytuacji, w której podróżuję bez takiego pakietu ubezpieczeń.

Krzysztof (Gdańsk)

Ubezpieczenie komunikacyjne Benefia to nie tylko standardowa ochrona OC na terenie kraju, ale też w krajach takich, jak Ukraina, do której często podróżuję. Zielona Karta pozwala mi na bezpieczna jazdę, bez nerwów i stresu na wypadek ewentualnej stłuczki lub innych wypadków losowych.

Ewa (Lubiń)

W marcu jadę na weekend do Włoch dlatego postanowiłam skorzystać z porównywarki ubezpieczeń turystycznych KioskPolis.pl. W przejrzysty sposób pokazany jest zakres ubezpieczeń i ceny, a do tego szybko i bez wychodzenia z domu.

Karol (Leszno)

Kupiłem ubezpieczenie OC/AC w Proama ponieważ zaproponowali mi najlepsze warunki cenowe. Warto korzystać z kalkulatorów ubezpieczeń!

Natalia (Bydgoszcz)

Kupiłam ubezpieczenie samochodu w Proama kilka miesięcy temu. Nie miałam żadnej stłuczki w tym czasie, dlatego nie wiem jak radzą sobie w tej sytuacji, ale cena ubezpieczenia i obsługa zdecydowanie na plus!

Robert (Poznań)

Korzystam z ubezpieczenia OC/AC w Proama od kilku lat. Kilka miesięcy temu miałem stłuczkę. Kwota, którą uzyskałem z odszkodowania była adekwatna do poniesionych strat. Wszystko w najlepszym porządku.

Dominika (Konin)

Kupiłam ubezpieczenie samochodu w Gothaer przez internet. Byłam zaskoczona niską ceną i zakresem ubezpieczenia. Polecam!

Wojtek (Gdynia)

Ceny OC i AC w Gothaer są bardzo konkurencyjne. Dla mnie jako młodego kierowcy z dwuletnim stażem i używanym samochodem to ważne.

Marcin (Świdnica)

Od lat już jeżdżę bezszkodowo i mam teraz fajną cenę. Spore zniżki w Gothaer zachęciły mnie do wykupienia dodatkowych opcji i teraz mam ubezpieczone też szyby w obu samochodach. Wciąż jestem na plusie.

Anna (Piaseczno)

Postanowiliśmy kupić dodatkowe ubezpieczenie na zorganizowaną wycieczkę do Izraela. Wybrałam ofertę z możliwością rozszerzenia o choroby przewlekłe z uwagi za mojego męża.

Kamil (Katowice)

Na wyjazd z kumplami ze studiów na majówkę do Chorwacji znalazłem dobre ubezpieczenie, nawet amatorskie uprawianie sportu było w pakiecie bez dodatkowych dopłat!

Olga (Wrocław)

Bardzo lubię przejrzyste oferty! Dzięki bardzo czytelnej prezentacji porównania ofert na kioskpolis.pl szybko znalazłam odpowiednie dla mnie ubezpieczenie na wyjazd do Tajlandii!

Tomek (Warszawa)

Szukałem kompleksowego ubezpieczenie na wyjazd sportowy. Na kioskpolis.pl znalazłem opcję, gdzie mogłem wybrać rodzaje sportów, które będziemy uprawiać podczas ekstremalnej wyprawy rowerowej na Bałkany. W pakiecie mam też ubezpieczony drogi sprzęt sportowy i odpowiedzialność cywilną!

Chcesz wiedzieć więcej?
Przeczytaj nasze poradniki!

Co wziąć ze sobą pod namiot lub na biwak?

Co wziąć ze sobą pod namiot lub na biwak?

Letni wyjazd pod namioty do Chorwacji, a może camping nad Balatonem lub bliżej – w okolicach pięknej Soliny w Bieszczadach? Podpowiadamy, co zabrać pod namiot i co wziąć na biwak. Spakuj z nami rzeczy niezbędne, sprawdź listę tych […]

więcej
Klauzula alkoholowa w ubezpieczeniach turystycznych

Klauzula alkoholowa w ubezpieczeniach turystycznych

Wyjeżdżając na urlop, z pewnością masz w planach picie alkoholu – szczególnie, jeśli wybrałeś opcję all inclusive i jest on wliczony w cenę. Czy wiesz jednak, że bycie pod wpływem może pozbawić Cię odszkodowania z ubezpieczenia podróżnego, o […]

więcej
Ubezpieczenie auta na miesiąc – kiedy się przyda?

Ubezpieczenie auta na miesiąc – kiedy się przyda?

Choć standardowe ubezpieczenia komunikacyjne obowiązują przez 12 miesięcy, można też spotkać się z ich krótszą wersją. Kiedy możesz wykupić ubezpieczenie auta na miesiąc i na co uważać w takiej sytuacji? Podpowiadamy!

więcej
Co można dodać do OC?

Co można dodać do OC?

Polisę OC, podobnie jak każdą inną, można dowolnie rozszerzać tak, aby zyskać jak najpełniejszą ochronę ubezpieczeniową. Jakie dodatki mogą Ci się przydać? Sprawdź, ile kosztuje ubezpieczenie auta z uzupełniającymi rozszerzeniami i które z nich warto mieć!

więcej
AC tylko od kradzieży – czy to możliwe?

AC tylko od kradzieży – czy to możliwe?

Gdy tradycyjne zabezpieczenia przeciwkradzieżowe zawiodą, warto mieć w zanadrzu AC od kradzieży, które zapewni Ci wypłatę stosownego odszkodowania. Czy można jednak wybrać ochronę tylko na wypadek kradzieży, bez pozostałych opcji dostępnych w pakiecie assistance? Oczywiście – podpowiadamy jak […]

więcej
Najtańsze propozycje wakacji w Europie – zobacz, jeśli chcesz zaoszczędzić

Najtańsze propozycje wakacji w Europie – zobacz, jeśli chcesz zaoszczędzić

Dane Eurostatu nie kłamią. Wyjazd za granicę nie musi być drogi, jeśli wcześniej sprawdzisz, gdzie są najlepsze ceny. Najtańsze wakacje w Europie czekają! Sprawdziliśmy, jak wygląda porównanie cen żywności czy usług hotelowych w UE. Zobacz, gdzie warto pojechać […]

więcej

Wszystkie artykuły