Ranking ubezpieczeń mieszkaniowych

Ranking ubezpieczeń mieszkaniowych

Oceń ten wpis

Zakup mieszkania dla wielu konsumentów jest inwestycją planowaną na całe życie. Po wybraniu wymarzonego mieszkania warto jeszcze dodatkowo zadbać o to, by było ono bezpieczne, a gdy już dojdzie do jakiegoś nieszczęścia, było ono zabezpieczone finansowo. Ranking ubezpieczeń mieszkaniowych pozwala na wybranie spośród wielu ofert dostępnych na rynku takiej, która spełnia oczekiwania każdego z właścicieli nieruchomości. Dzięki temu, że towarzystwa ubezpieczeniowe działają na zasadach wolnorynkowych, są one w stanie bardzo elastycznie dopasować się do potrzeb klientów, mając na uwadze zróżnicowane podejście do ochrony mieszkań.

Nabywając polisę mieszkaniową, warto dobrze się zastanowić, gdyż każda z nich może znacząco się od siebie różnić pod wieloma względami. Tego rodzaju ubezpieczenia są tak skonstruowane, że do wyboru odpowiedniej zawsze trzeba podejść w pełni indywidualnie. Na Kioskpolis.pl można porównać oferty wielu towarzystw, a wśród nich jest nawet kilkadziesiąt zróżnicowanych pakietów. Najtańsze z nich zaczynają się już od kilkudziesięciu złotych rocznie, podczas gdy najdroższe mogą kosztować nawet kilkunastokrotnie więcej, jednak ich zakres ochrony także jest nieporównywalnie szerszy. Ubezpieczenie domu ranking pozwala na wybór optymalnej opcji w danej sytuacji.

Ubezpieczenie mieszkania – ranking najlepszych polis

Szukając w rankingu ubezpieczeń mieszkań, warto porównać wiele ofert. Rynek jest na tyle rozwinięty, że jest to kluczowe by spośród wielu ofert wybrać tę, która będzie opłacalna w danej sytuacji. Dzięki wygodnej porównywarce online takiej jak Kioskpolis.pl można to zrobić z uwzględnieniem wszystkim parametrów, które są kluczowe dla danego klienta.

W pierwszej kolejności należy zastanowić się, jaki ma być zakres ochrony polisy ubezpieczeniowej. Wszystkie informacje o tym zawarte są w ogólnych warunkach ubezpieczenia. W zależności od polisy można ona obejmować ochronę murów, ochronę mebli i sprzętów (na przykład RTV i AGD), lub ochronę biżuterii i innych cennych przedmiotów. Niektóre z polis nie obejmują niektórych z powyższych punktów, co sprawia, że każdy przed wyborem polisy musi dobrze zastanowić się, na ochronie czego najbardziej mu zależy. Przykładowo niektóre z ubezpieczeń będą obejmowały ochronę podłóg, drzwi i okien, podczas gdy inne nie. 

Podobne parametry można sprawdzić na Kioskpolis.pl, gdzie dostępne są także inne rodzaje ubezpieczeń, takie jak:

Szukając ubezpieczeń mieszkaniowych, warto sprawdzić oferty z zakresu powyższych ubezpieczeń, gdyż często są bardzo atrakcyjne, jeśli chodzi o zakres ochrony, a jednocześnie akceptowalne pod względem finansowym.

Najlepsze ubezpieczenie mieszkania – na co zwrócić uwagę?

Kolejną kwestią, na którą należy zwrócić uwagę przeglądając ranking ubezpieczeń mieszkaniowych, jest suma ubezpieczenia. To również jest bardzo zróżnicowane w zależności od polisy. Jednocześnie jest to jeden z najistotniejszych czynników wpływających na jej finalną cenę. Dla klienta jednak wcale nie najbardziej istotna jest ostateczna suma ubezpieczenia, a warunki, przy których ma ona zostać wypłacona. Analizując ogólne warunki ubezpieczenia, należy sprawdzić, czy na daną sumę składa się ochrona murów, mebli, ścian, podłóg, instalacji i kosztowności, takich jak biżuteria. W niektórych polisach wchodzi to w zakres podstawowej ochrony, podczas gdy w innych należy to wykupić dodatkowo. Dlatego też finalna cena składki nie jest ostatecznym wyznacznikiem tego, czy dane ubezpieczenie jest najlepsze. Dzięki Kioskpolis.pl można jednak porównać wiele ofert pod względem cen przy założeniu konkretnych parametrów ochrony.

Poza sumą ubezpieczenia drugim aspektem, na który trzeba zwrócić uwagę, jest wyłączenie odpowiedzialności ubezpieczyciela w określonych okolicznościach. Przykładowo może to dotyczyć specyficznych składowych majątku, takich jak antyki, obrazy, trofea myśliwskie, rękopisy lub inne cenne przedmioty, których wycena może okazać się problematyczna. Według prawa wszystkie z powyższych wyłączeń muszą znaleźć się w umowie, w ogólnych warunkach ubezpieczenia, do których klient ma dostęp przed podpisaniem umowy. Warto te fragmenty dokładnie przeanalizować.

Kiedy ubezpieczyciel nie wypłaci odszkodowania?

Odpowiedź na pytanie, gdzie najlepiej ubezpieczyć mieszkanie i opinie klientów mogą być różne, chociażby ze względu na to, że ubezpieczyciel czasem może nie wypłacić odszkodowania. Niezdecydowani klienci muszą jednak pamiętać, że towarzystwa ubezpieczeniowe działają na podstawie polskiego prawa, które rzetelnie chroni konsumentów, więc rażące nadużycia wobec osoby ubezpieczonej raczej nie mogą mieć miejsca.

Przykładowo ubezpieczyciel może nie wypłacić odszkodowania, w sytuacji gdy dojdzie do wyjątkowego niedbalstwa ze strony klienta. Może to dotyczyć na przykład sytuacji, gdy nie wyłączy się żelazka i dojdzie do pożaru lub samodzielnie się ten pożar sprokuruje. Innym przykładem jest sytuacja, gdy dojdzie do zalania wodą mieszkania, ze względu na to, że właściciel nie zakręcił kranu. Jak widać, są to wyjątkowe zaniechania, więc klient nie ma powodu, by się martwić o ewentualną wypłatę odszkodowania, gdy po prostu pęknie rura. W takiej sytuacji wszystko jest jednoznaczne, a klient ma prawo do odszkodowania, o ile nie wyklucza tego ubezpieczyciel, o czym klient wie przed podpisaniem umowy.

Ubezpieczenie mieszkania – porównanie poszczególnych ofert

Porównanie ubezpieczeń mieszkań, jak widać nie może odbywać się jedynie na podstawie ceny. To ogólne warunki ubezpieczenia, wyłączenia z odpowiedzialności i ewentualne ubezpieczenia dodatkowe powinny być główny, wyznacznikiem mówiącym o tym, czy warto skorzystać z danej oferty. Analizując ranking ubezpieczycieli, warto wziąć pod uwagę dodatkowe ubezpieczenia, takie jak na przykład ubezpieczenie od wyrządzenia szkody osobom trzecim. Przykładowo może ono się przydać, gdy pęknięte rury w danym mieszkaniu zaleją sąsiadów. Kupując taki produkt razem z podstawowym ubezpieczeniem mieszkania, można dostać bardzo atrakcyjną cenę.

Damian Grądzki

Damian Grądzki

Damian Grądzki – redaktor i copywriter z wieloletnim doświadczeniem, pasjonat motoryzacji, aktywnie zainteresowany branżą ubezpieczeń. Publikuje na KioskPolis porady, rankingi i artykuły stricte związane z ubezpieczeniami i wszystkim, co ich dotyczy oraz co bezpośrednio kreuje „ubezpieczeniową i polisową rzeczywistość”.

Dodaj komentarz

Więcej artykułów i porad
Jakie ubezpieczenie do USA kupić przed wyjazdem?

Jakie ubezpieczenie do USA kupić przed wyjazdem?

4.5/5 – (Ocen: 57) Wybierasz się na wymarzoną wycieczkę po Stanach Zjednoczonych? Pamiętaj, że w tym kraju masz do czynienia z płatną opieką medyczną. Jeśli więc nie chcesz zostać zaskoczony przez wysoki rachunek szpitalny, zadbaj o odpowiednie ubezpieczenie […]

więcej
Sposoby na tanie OC

Sposoby na tanie OC

Oceń ten wpis Obowiązek posiadania ubezpieczenia OC dla wielu kierowców jest dość przykrym przymusem. Wiąże się to między innymi z faktem, że polisy ubezpieczeniowe z zakresu komunikacyjnego nie należą do najtańszych. Dlatego też wielu kierowców interesuje, jakie są […]

więcej
Jak wypowiedzieć umowę OC przez internet?

Jak wypowiedzieć umowę OC przez internet?

Oceń ten wpis Nieznajomość prawa szkodzi i ta stara jak świat sentencja powinna przyświecać absolutnie każdemu. Szczególnie ważne jest to zagadnienie w przypadku stosunku umownego, a więc jakiegoś spisanego kontraktu regulującego relacje pomiędzy stronami – a do takich […]

więcej
Fraud ubezpieczeniowy

Fraud ubezpieczeniowy

5/5 – (Ocen: 1) Podstawową zasadą zakupu polisy ubezpieczeniowej to zapewnienie sobie ochrony powypadkowej. Wypłacone świadczenia powinny zapewnić możliwość naprawy szkody do stanu przed zdarzeniem. Stąd też wypłacone pieniądze od ubezpieczalni powinny zapewnić taką możliwość. Oznacza to, że […]

więcej