Wiener - logo

Ubezpieczenia Wiener

  • Poznaj ofertę i kup polisę w mniej niż 90 sek.
  • Bezpośrednia Likwidacja Szkód w Wiener
  • Kupując online płacisz mniej!

Towarzystwo ubezpieczeń Wiener

Wiener TU S.A. Vienna Insurance Group od 1991 roku ubezpiecza polskich klientów w obszarze wszystkich ubezpieczeń majątkowych. Od 28 lutego 2019 r. jest częścią międzynarodowego koncernu Vienna Insurance Group. Towarzystwo oferuje ubezpieczenia dla klientów indywidualnych, małych i średnich firm oraz rozwiązania dla dużych przedsiębiorstw. Jako jedna z pierwszych firm ubezpieczeniowych na polskim rynku proponuje polisy ubezpieczeniowe obejmujące rozwiązania z zakresu odnawialnych źródeł energii oraz inne innowacyjne usługi.

Ubezpieczenie samochodu Wiener

W Wiener wykupisz polisę ubezpieczeniową swojego samochodu, bez względu na to, jaki pakiet Cię interesuje. Ubezpieczenia samochodowe Wiener zapewnią Ci bezpieczeństwo podczas jazdy nie tylko po Polsce, ale też po Europie. Umowa ubezpieczenia może obejmować różne rodzaje ubezpieczeń i chronić zarówno osoby trzecie, którym wyrządzisz szkodę w związku z ruchem pojazdów, jak i Ciebie oraz pasażerów.

Ubezpieczenie samochodu OC/AC w Wiener

Kalkulator

Przejdź do kalkulatora ubezpieczeń Wiener

Uzupełnij formularz

Uzupełnij formularz online

Porównaj

Porównaj ofertę polis Wiener

Kup bezpieczenie

Kup ubezpieczenie komunikacyjne

Zakres ubezpieczeń samochodu w Wiener

Pakiet
Standard
Plus
Premium
OC
TAK
TAK
TAK
Ubezpieczenie obowiązkowe
TAK
TAK
TAK
Zielona Karta
-
-
-
Bezpośrednia likwidacja szkód
TAK
TAK
TAK
AC
TAK
TAK
TAK
All risk
TAK
TAK
TAK
Zniesiona amortyzacja części
-
-
TAK
Odstąpienie od pomniejszania sumy ubezpieczenia
-
-
TAK
Redukcja sumy ubezpieczenia
-
-
TAK
Udział własny
500 zł
0 zł
0 zł
Ryzyko kradzieży
TAK
TAK
TAK
Zakres terytorialny
Europa
Europa
Europa
Wyłączenia - kradzież
Rosja
wył.
wył.
wył.
Białoruś
wył.
wył.
wył.
Ukraina
wył.
wył.
wył.
Mołdawia
wył.
wył.
wył.
Albania
wł.
wł.
wł.
Ochrona zniżek
-
-
TAK
Bagaż podróżny
-
-
-
Assistance
TAK
TAK
TAK
Zakres terytorialny
Polska
Europa
Europa
Pojazd zastępczy
7 dni
14 dni
21 dni
Holowanie pojazdu
TAK
TAK
TAK
Utrata kluczy
-
-
-
Pomoc w razie uszkodzenia ogumienia lub rozładowania akumulatora
Ogumienie
Ogumienie
Ogumienie
Dostarczenie paliwa
TAK
TAK
TAK
Informacje/usługi informacyjne
TAK
TAK
TAK
Tłumacz
-
TAK
TAK
Pomoc administracyjna
-
TAK
TAK
NNW
10 000 zł
25 000 zł
50 000 zł
Suma ubezpieczenia
10 000 zł
25 000 zł
50 000 zł
NNW Kierowcy
TAK
TAK
TAK
NNW Pasażerów
TAK
TAK
TAK
Inne
Ubezpieczenie szyb
-
-
2 000 zł
Naprawa szyby
-
-
TAK
Wymiana szyby
-
-
TAK
Ubezpieczenie opon
-
-
-

Dodatkowe informację o zakresie ubezpieczenia

Ubezpieczenie OC

OC jest obowiązkowym ubezpieczeniem komunikacyjnym, dlatego jeśli jesteś posiadaczem samochodu, musisz je wykupić. Dzięki niemu w sytuacji, gdy spowodujesz wypadek, nie będziesz musiał pokrywać kosztów szkody z własnej kieszeni – wykupione w Wiener OC zwalnia Cię z tej odpowiedzialności. Planujesz podróż samochodem poza Europę? Niestety w Wiener Zielona Karta nie jest uwzględniona w cenie polisy, jednak możesz dokupić ją dodatkowo na okres od 15 dni do 12 miesięcy.

Ubezpieczenie AC

Jeśli zależy Ci na większej ochronie niż oferuje OC, rozszerz ją o AC. Wykupione w Wiener AC da Ci pewność, że w razie kradzieży pojazdu Twoja strata zostanie zrekompensowana. W ramach Autocasco Twój samochód będzie także chroniony m.in. przed następstwami pożaru, powodzi, silnego wiatru czy opadów atmosferycznych. A jeśli będziesz musiał zostawić auto na strzeżonym parkingu lub holować je, AC Wiener pokryje koszty.

Ubezpieczenie NNW

Ubezpieczenie NNW zapewni ochronę Tobie i podróżującym z Tobą osobom w razie nieprzewidzianych sytuacji. Jeśli doznasz urazu na skutek wypadku w czasie jazdy, wsiadania lub wysiadania z samochodu albo jego naprawy w trasie, polisa NNW pokryje koszty leczenia, a nawet zapewni Ci świadczenie w sytuacji gdy doznasz trwałego uszczerbku na zdrowiu – to samo dotyczy Twoich pasażerów. NNW obejmuje też świadczenie na wypadek śmierci Twojej i pozostałych jadących pojazdem osób.

Ubezpieczenie Assistance

Dostępne w Wiener Assistance okaże się przydatne, gdy w podróży po kraju lub Europie spotkają Cię nieprzewidziane sytuacje. Jeśli w Twoim samochodzie pęknie opona, auto odmówi posłuszeństwa i będzie wymagało holowania, Assistance zapewni Ci pomoc techniczną lub informacyjną, a także samochód zastępczy – wystarczy skontaktować się z Centrum Alarmowym, które bez względu na porę zorganizuje potrzebne wsparcie.

Wypowiedzenie OC w Wiener

W towarzystwie ubezpieczeniowym Wiener wypowiedzenie OC możliwe jest jedynie pisemnie. Jeśli chcesz to zrobić, najpóźniej na jeden dzień przed upływem ważności dotychczasowej polisy musisz złożyć w Wiener formularz wypowiedzenia. W innym wypadku Twoje ubezpieczenie OC w Wiener zostanie przedłużone na kolejne 12 miesięcy – potwierdzeniem zawarcia umowy będzie dokument, który otrzymasz od Wiener w ciągu 2 tygodni.

Wypełnione wypowiedzenie OC wyślij na adres:

Wiener  Towarzystwo Ubezpieczeń S.A.
Centrum Indeksacji Dokumentów
ul. Równoległa 4a, 02-235 Warszawa

lub na adres e-mail: [email protected]

Więcej informacji znajdziesz tutaj: wypowiedzenie umowy OC w Wiener.

Zgłoszenie i likwidacja szkody w Wiener

W Wiener zgłoszenie szkody możliwe jest na kilka sposobów. Możesz zadzwonić na infolinię, która przyjmuje połączenia od poniedziałku do piątku. Innym rozwiązaniem jest natomiast wypełnienie formularza internetowego, co pozwala znacznie przyspieszyć proces likwidacji szkody. Niezbędne dokumenty można także wysłać pocztą na adres towarzystwa ubezpieczeniowego. Dodatkowo po zgłoszeniu szkody w każdej chwili sprawdzisz, na jakim etapie jest jej rozpatrywanie – wystarczy zadzwonić na infolinię.

Więcej informacji odnośnie zgłaszania szkody znajdziesz tutaj.

Jak działa kalkulator ubezpieczeń OC z Wiener?

Jeśli chcesz wykupić ubezpieczenie OC w Wiener, kalkulator umożliwi Ci szybkie i wygodne sprawdzenie wysokości składki. Aby było to możliwe, konieczne jest wypełnienie formularza online i podanie dokładnych danych właściciela oraz pojazdu – od tego w dużej mierze zależy cena polisy. Kalkulator wyświetli cenę za wybrany pakiet na podstawie obowiązującej w danej firmie taryfy – będzie to cena aktualna i ostateczna.

Ogólne warunki ubezpieczenia samochodu Wiener

Dokumentem, w którym znajdziesz szczegółowe dane na temat ubezpieczenia samochodu, jest w Wiener OWU, czyli OWU. DO szczegółowych warunków umowy ubezpieczeniowej masz dostęp jeszcze przed wykupieniem polisy. Znajdziesz tu informacje dotyczące dokładnego zakresu polisy, zasad zawarcia umowy, obustronnych praw i obowiązków, a także zasady wypłaty odszkodowań wraz z niezbędnymi załącznikami. Możesz tu także sprawdzić wyłączenia odpowiedzialności, czyli sytuacje, w których ubezpieczyciel nie uzna szkody.

Dodatkowe informacje

Kontakt Wiener

Wiener - logo

Wiener TU S.A.
ul. Wołoska 22 A
02-675 Warszawa

Opinie o ubezpieczeniach Wiener