Ranking ubezpieczeń grupowych

Ranking ubezpieczeń grupowych

5/5 - (Ocen: 1)

Dbałość o bezpieczeństwo jest dzisiaj jednym z kluczowych aspektów dla pracowników. Dlatego też coraz więcej pracodawców decyduje się, by oferować w ramach świadczeń ubezpieczenia grupowe, które obejmują polisę na życie dla pracownika. Ranking ubezpieczeń grupowych jest bardzo rozbudowany, gdyż tego typu oferty ma wiele towarzystw ubezpieczeniowych. Są one dopasowane do bardzo zróżnicowanych potrzeb klientów, a szczegółowe warunki mogą być bardzo zróżnicowane. Dlatego też szukając podobnych produktów, zawsze warto porównać wiele z nich, by móc świadomie wybrać te, które idealnie spełniają potrzeby w danej sytuacji.

Czym są ubezpieczenia grupowe?

Standardowe ubezpieczenie grupowe obejmuje polisę na życie. Obejmuje ona swoją ochroną nie tylko sytuacje, w których dochodzi do śmierci pracownika, ale też wystąpienia wypadku i trwałego lub częściowego uszczerbku na zdrowiu. Zakres może być jeszcze bardziej rozbudowany, a wszystko jest zależne od parametrów danej polisy, które wpływają na jej cenę. Na rynku można z łatwością znaleźć stosunkowo tanie polisy, które mają jedynie podstawowy zakres ochrony, jak i bardziej zaawansowane, które swoją ochroną obejmują bardzo szerokie spektrum sytuacji.

Na Kioskpolis.pl można porównać ze sobą oferty dziesiątek ubezpieczycieli, którzy w swoich ofertach mają po kilka wariantów podobnych ubezpieczeń grupowych. Wszystkie z nich dopasowane są do potrzeb klientów tak, by pozostać w odpowiednim stosunku zakresu usług, do ceny. Bardziej wymagający klienci mogą znaleźć droższe polisy z szerszą ochroną, podczas gdy klienci potrzebujący jedynie podstawowej ochrony mogą wśród wielu ofert znaleźć propozycje tanich polis. Na Kioskpolis.pl można znaleźć też inne rodzaje ubezpieczeń, takich jak:

Nabywając dodatkowe ubezpieczenia, takie jak ubezpieczenie zdrowotne, można uzyskać lepszą cenę. Warto się tym zainteresować, gdyż na Kioskpolis.pl można odnaleźć bardzo atrakcyjne finansowo oferty ubezpieczycieli, dotyczące zupełnie innych zakresów ochrony, niż ubezpieczenia grupowe.

Samo porównanie wielu ofert zajmuje jedynie chwilę, więc od razu można wyselekcjonować te najbardziej atrakcyjne pod względem zakresu ochrony i ceny, a także dopasować je do swoich indywidualnych potrzeb, lub potrzeb pracowników w swojej firmie.

Dla kogo są ubezpieczenia grupowe?

Ranking ubezpieczeń grupowych powinien zainteresować przede wszystkim właścicieli i menedżerów małych, średnich i dużych firm. Takie podmioty są głównymi odbiorcami tego rodzaju produktów i mogą z nich czerpać bardzo wiele korzyści. W zależności od ubezpieczyciela i konkretnego wariantu polisy, grupowe ubezpieczenie może obejmować jedynie kilka osób, więc są to propozycje nie tylko dla dużych korporacji, ale też niewielkich firm rodzinnych lub instytucji niekomercyjnych.

Co do zasady towarzystwa ubezpieczeniowe nie dyskwalifikują klientów na przykład ze względu na stan zdrowia. Taka polisa jest więc skierowana właściwie do każdego podmiotu. Tylko w szczególnych okolicznościach towarzystwa mogą poprosić o przedstawienie zaświadczeń od lekarza lub dodatkowej dokumentacji. Stanie się tak zwłaszcza wtedy, gdy pracownicy w chwili podpisywania umowy będą przebywać na zwolnieniu lekarskim lub wystąpią podobne czynniki ryzyka wzbudzające podejrzenia ubezpieczyciela. Czasem może on skierować pracowników na dodatkowe badania, jednak zazwyczaj będzie to zrobione na koszt ubezpieczyciela.

Czy każdy może kupić ubezpieczenie grupowe?

Ubezpieczyciel, znajdując dodatkowe czynniki ryzyka rzadko całkowicie odmówi ubezpieczenia, choć istnieje taka możliwość. Częściej jednak po prostu zaproponuje inny zakres ochrony lub podwyższy składkę ubezpieczeniową. W skrajnych sytuacjach chwilowo odmówi ubezpieczenia i odroczy to w czasie, by nie narażać się na zbędne ryzyko. Ubezpieczyciele, zwłaszcza ci, których oferty można porównać na Kioskpolis.pl są otwarci na klientów i chętnie indywidualnie negocjują warunki znajdując konsensus pomiędzy nimi a konsumentem.

Co obejmuje ubezpieczenie grupowe?

Analizując ubezpieczenia grupowe ranking podstawowe pytanie, które się nasuwa to, jaki jest zakres ochrony takiej polisy. Jest to bardzo zróżnicowane, jednak zawsze szczegółowe warunki ubezpieczenia są podane w ogólnych warunkach ubezpieczenia (OWU). Do takiego dokumentu, klient zawsze powinien mieć dostęp jeszcze zanim zdecyduje się na podpisanie umowy. To w nim określone są obowiązki i prawa ubezpieczyciela, a także osoby ubezpieczanej. W OWU można znaleźć informacje, takie jak zakres ochrony, a także lista wyłączeń odpowiedzialności, gdy towarzystwo ubezpieczeniowe nie wypłaci odszkodowania. Warunki zawsze powinny być klarowne, a jeśli klient czegoś nie rozumie, w jego interesie jest dokładnie dopytać specjalisty.

Na Kioskpolis.pl można skontaktować się online z ekspertem, który poinformuje, na co zwrócić uwagę, a także gdzie szukać szczegółowych informacji dotyczących konkretnych polis. Ponadto porównywarka została zaprojektowana tak, by porównywać poszczególne oferty na podstawie najistotniejszych dla konsumentów parametrów. Dzięki temu można bardzo sprawnie wyselekcjonować oferty, które spełniają kryteria konkretnego pracodawcy, w jego sytuacji i dają taką ochronę, na jakiej mu zależy.

Większość polis grupowych obejmuje, takie sytuacje jak:

  •     śmierć pracownika,
  •     poważna choroba,
  •     śmierć osoby w obrębie rodziny,
  •     wypadek powodujący uszczerbek na zdrowiu,
  •     pobyt w szpitalu.

Zakres ochrony może być większy, jednak powyższe elementy należą do najbardziej podstawowych polis. Wiele z towarzystw oferuje dodatkowe warianty ubezpieczenia, które za analogicznie wyższą cenę znacząco rozszerzają zakres ochrony.

Ubezpieczenie grupowe – ile to kosztuje?

Analizując ranking ubezpieczeń grupowych pracowników, nie należy brać pod uwagę tylko ceny, gdyż jest ona zależna od wielu elementów. Zawsze trzeba też powiązać ją z zakresem ochrony, a także sumą ubezpieczenia. Ta ostatnia jest najistotniejszym czynnikiem wpływającym na cenę polisy. Kolejnym z nich jest to, jak dużą ilość pracowników się ubezpiecza. Oferty tego typu skierowane są do podmiotów ubezpieczających już kilka osób, jednak jeśli będzie ich więcej, jednostkowa cena ubezpieczenia będzie stosownie spadać. Duże podmioty ubezpieczające nawet kilkaset osób mogą więc liczyć na cenę niższą nawet o kilkadziesiąt procent. Na Kioskpolis.pl można znaleźć najtańsze oferty, a także powiązać je z konkretnymi warunkami ochrony.

Jednostkowa cena polisy może wynosić od kilkudziesięciu złotych za miesiąc, do nawet kilkuset. Wszystko jest zależne od tylu czynników, że zawsze trzeba to analizować indywidualnie.

Ubezpieczenie grupowe ranking

Jednym z istotniejszych czynników, na które warto zwrócić uwagę, jest to, czy dany ubezpieczyciel posiada odpowiednią płynność finansową. Dzięki korzystaniu z porównywarki Kioskpolis.pl klienci nie muszą sprawdzać danych finansowych poszczególnych towarzystw ubezpieczeniowych, gdyż eksperci dbają o to, by porównywrka proponowała tylko polisy od firm o stabilnej sytuacji, które błyskawicznie wypłacają odszkodowanie i nie grozi im utrata płynności.

Ranking grupowych ubezpieczeń pracowniczych

Analizując ranking ubezpieczeń grupowych, należy też bardzo dokładnie przeczytać warunki, na podstawie których zostanie wypłacone odszkodowanie. Jednym z takich warunków jest lista chorób, które są uwzględnione w polisie. Jest ona zależna od ubezpieczyciela i może być w niej wpisanych od kilku do nawet kilkudziesięciu najpopularniejszych chorób. To samo dotyczy nieszczęśliwych wypadków i ich okoliczności. Pracodawca powinien zastanowić się, jakie czynniki ryzyka występują w jego firmie i dopiero na tej podstawie podjąć decyzję, na które z ubezpieczeń się zdecydować. W przeciwnym razie może okazać się, że będzie zmuszony do płacenia za ryzyko, które u niego nie występuje. 

Damian Grądzki

Damian Grądzki

Damian Grądzki – redaktor i copywriter z wieloletnim doświadczeniem, pasjonat motoryzacji, aktywnie zainteresowany branżą ubezpieczeń. Publikuje na KioskPolis porady, rankingi i artykuły stricte związane z ubezpieczeniami i wszystkim, co ich dotyczy oraz co bezpośrednio kreuje „ubezpieczeniową i polisową rzeczywistość”.

Dodaj komentarz

Więcej artykułów i porad
Zgubione dokumenty samochodu – karta pojazdu i ubezpieczenie

Zgubione dokumenty samochodu – karta pojazdu i ubezpieczenie

Zgubienie dokumentów zawsze wiąże się z pewnymi utrudnieniami – nie inaczej jest w sytuacji, gdy są to dokumenty dotyczące samochodu. Sprawdź, z czym wiąże się zgubienie karty pojazdu, jak wyrobić jej duplikat i jak długo będziesz na niego […]

więcej
OC na rok – kompleksowy przewodnik: ceny, zakres, wybór polisy

OC na rok – kompleksowy przewodnik: ceny, zakres, wybór polisy

Własne auto to nie tylko przywileje, ale również obowiązki. Jednym z nich jest konieczność wykupienia polisy OC. Ubezpieczenia komunikacyjne należą dzisiaj do najpopularniejszych produktów w ofercie towarzystw ubezpieczeniowych. Dzieli się je na dobrowolne (AC, NNW, Assistance) oraz obowiązkowe, […]

więcej
Zmiana ubezpieczyciela – jak wypowiedzieć umowę OC?

Zmiana ubezpieczyciela – jak wypowiedzieć umowę OC?

Posiadanie aktualnego ubezpieczenia OC jest obowiązkiem niemal każdego właściciela pojazdu mechanicznego. Masz jednak pełen wpływ na to, które towarzystwo ubezpieczeniowe wybierzesz. Jeśli z jakichś przyczyn chcesz wypowiedzieć OC i podpisać umowę z nowym towarzystwem, możesz to zrobić w […]

więcej
Certyfikat ubezpieczenia

Certyfikat ubezpieczenia

Kupując polisę OC, wraz z umową i Ogólnymi Warunkami Ubezpieczenia, ubezpieczony otrzymuje także certyfikat ubezpieczenia. Jest to pełnoprawny dokument, który potwierdza zawarcie obowiązkowej polisy OC. Najczęściej ma małe wymiary – mniej więcej takie, jak dowód rejestracyjny. Dlatego łatwo […]

więcej