Logo Benefia Vienna Insurance Group

Ubezpieczenia Benefia

  • Poznaj ofertę i kup polisę w mniej niż 2 minuty
  • Pojazd zastępczy na 21 dni
  • Kupując online płacisz mniej!

Benefia Vienna Insurance Group

Benefia należy do Grupy VIG – koncernu z wieloletnim doświadczeniem, który na rynku Austrii oraz Europy Środkowo-Wschodniej jest liderem w swojej branży. Vienna Insurance Group funkcjonuje również w Polsce, czego przykładem jest Benefia Ubezpieczenia Sp. z o.o. – działalność spółki koncentruje się na sprzedaży ubezpieczeń m.in. u dealerów samochodowych, ale również za pośrednictwem nowoczesnych technologii.

Na ubezpieczenia tej grupy można natknąć się podczas kupowania nowych aut lub brania ich w leasing. Zaufanie wymagających dilerów samochodowych do tej firmy najlepiej świadczy o jej rzetelności i renomie. Z powodzeniem mogą z niej korzystać nie tylko klienci firmowi, ale też indywidualni. Analizując ranking ubezpieczycieli w różnych miejscach, marka Benefia pojawia się bardzo często. Ogromną zaletą jest możliwość kupienia OC Benefia online, co ułatwia cały proces. Na Kioskpolis.pl można znaleźć porównania ubezpieczeń tej marki z ofertami innych towarzystw ubezpieczeniowych. Jest to między innymi assistance Axa znane na całym świecie.

Benefia

Benefia zaskarbiła sobie zaufanie wśród najbardziej wymagających klientów. Wysoki standard obsługi, a także wysoki poziom bezpieczeństwa gwarantowany przez międzynarodowy kapitał, to zalety tego ubezpieczyciela. Ponadto kierowców przyciąga szeroka oferta dodatkowych ubezpieczeń, które są w stanie zapewnić bezpieczeństwo w każdej sytuacji, przy jednoczesnym zagwarantowaniu atrakcyjnych cen.

Ubezpieczenie samochodu Benefia

Ubezpieczenia komunikacyjne Benefia przeznaczone są dla posiadaczy samochodu, którym zależy na możliwości bezpiecznej jazdy i ochronie w każdej sytuacji. Benefia oferuje nie tylko obowiązkowe ubezpieczenie OC, ale również szeroki pakiet dodatkowych polis, które możesz dobrać według własnych potrzeb. Z ubezpieczeniem Benefia możesz komfortowo podróżować nie tylko po Polsce, ale i po Europie – bez względu na to, czy jedziesz sam, czy z pasażerami.

Ubezpieczenie samochodu OC/AC w Benefii

Kalkulator

Przejdź do kalkulatora ubezpieczeń Benefia

Uzupełnij formularz

Uzupełnij formularz online

Porównaj

Porównaj ofertę polis Benefii

Kup bezpieczenie

Kup ubezpieczenie komunikacyjne

Zakres ubezpieczeń samochodu w Benefii

Pakiet
Standard
Plus
Premium
OC
TAK
TAK
TAK
Ubezpieczenie obowiązkowe
TAK
TAK
TAK
Zielona Karta
TAK
TAK
TAK
Bezpośrednia likwidacja szkód
-
-
-
AC
TAK
TAK
TAK
All risk
TAK
TAK
TAK
Zniesiona amortyzacja części
do 4 lat
do 4 lat
do 4 lat
Redukcja sumy ubezpieczenia
TAK
TAK
-
Stała wartość pojazdu (stała suma ubezpieczenia)
-
-
-
Udział własny
10%
-
-
Ryzyko kradzieży
TAK
TAK
TAK
Zakres terytorialny
Europa
Europa
Europa
Wyłączenia - kradzież
Rosja
wył.
wył.
wył.
Białoruś
wył.
wył.
wył.
Ukraina
wył.
wył.
wył.
Mołdawia
wył.
wył.
wył.
Albania
wył.
wył.
wył.
Ochrona zniżek
-
-
-
Bagaż podróżny
-
-
-
Assistance
TAK
TAK
TAK
Zakres terytorialny
Europa
Europa
Europa
Pojazd zastępczy
-
14 dni
21 dni
Holowanie pojazdu
Najbliższe ASO
300 km
500 km
Utrata kluczy
TAK
TAK
TAK
Pomoc w razie uszkodzenia ogumienia lub rozładowania akumulatora
TAK
TAK
TAK
Dostarczenie paliwa
-
TAK
TAK
Informacje/usługi informacyjne
-
-
-
Tłumacz
-
-
-
Pomoc administracyjna
-
-
-
NNW
30 000 zł
50 000 zł
100 000 zł
Suma ubezpieczenia
30 000 zł
50 000 zł
100 000 zł
NNW Kierowcy
TAK
TAK
TAK
NNW Pasażerów
TAK
TAK
TAK
Inne
Ubezpieczenie szyb
-
-
-
Naprawa szyby
-
-
-
Wymiana szyby
-
-
-

Dodatkowe informację o zakresie ubezpieczenia

Ubezpieczenie OC

Jeśli jesteś właścicielem pojazdu zarejestrowanego na terenie Polski, musisz wykupić ubezpieczenie OC. W Benefii OC zawierane jest na okres 12 miesięcy i umożliwia Ci jazdę samochodem zarówno w kraju, jak i poza nim. Co więcej, w cenę polisy OC wliczona jest Zielona Karta – obejmuje ona ochroną Twoją odpowiedzialność cywilną za szkody wyrządzone innym uczestnikom ruchu drogowego w krajach, które nie podpisały Porozumienia Wielostronnego, np. Rosja, Ukraina, Białoruś, Albania czy Turcja.

Ubezpieczenie AC

Obawiasz się kosztów naprawy uszkodzonego samochodu? Chcesz zabezpieczyć się na wypadek jego kradzieży, dewastacji albo gradobicia? W tych i innych sytuacjach ochronę zapewni Ci AC Benefia. Autocasto możesz wykupić dobrowolnie jako rozszerzenie polisy OC – dzięki temu będziesz przygotowany na wszelkie nieoczekiwane zdarzenia, jakie mogą przydarzyć się podczas codziennego użytkowania samochodu, wyjazdu na wakacje czy w delegację.

Ubezpieczenie NNW

Bez względu na to, jak często i daleko podróżujesz samochodem, warto wykupić ubezpieczenie następstw nieszczęśliwych wypadków. Dzięki niemu otrzymasz świadczenie, jeśli w razie kolizji na drodze doznasz trwałego uszczerbku na zdrowiu. NNW w Benefii chroni również jadących z Tobą pasażerów i obejmuje nie tylko o zdarzenia związane ruchem pojazdu, ale też z jego naprawą na trasie, wsiadaniem lub wysiadaniem z niego lub pożaru.

Ubezpieczenie Assistance

W podróży może dojść do wielu nieoczekiwanych sytuacji – w takich wypadkach szybką pomoc zapewnia ofertowany przed firmę Benefia Assistance. Jeśli Twoje auto z różnych przyczyn nagle odmówi posłuszeństwa, wystarczy zgłosić zaistniałą sytuację do Centrum Alarmowego. Twoje auto zostanie naprawione na miejscu lub odholowane, a Ty otrzymasz np. samochód zastępczy, zakwaterowanie lub możliwość podróży innym środkiem komunikacji.

Wypowiedzenie OC w Benefii

Umowę ubezpieczenia OC możesz wypowiedzieć przed upływem terminu jej ważności. Aby to zrobić, konieczne jest złożenie w towarzystwie ubezpieczeniowym odpowiedniego formularza. W firmie Benefia wypowiedzenie OC możliwe jest jedynie na piśmie – jeśli tego nie zrobisz, polisa zostanie odnowiona automatycznie, nawet jeśli podpiszesz umowę z innym ubezpieczycielem. Z przedłużonej polisy także możesz zrezygnować, jednak będzie się to wiązać z koniecznością opłacenia składki za każdy dotychczasowy dzień ochrony.

Wypełnione wypowiedzenie OC wyślij na adres:

BENEFIA Ubezpieczenia Sp. z o. o.
al. Jerozolimskie 162a, 02-342 Warszawa

lub na adres e-mail: [email protected] lub [email protected]

Więcej informacji znajdziesz tutaj: wypowiedzenie umowy OC w Benefii.

Benefia OC i AC

Mając wątpliwości, czy ubezpieczenie AC jest opłacalne, można przejrzeć porównania polis Benefia i innych towarzystw ubezpieczeniowych na Kioskpolis.pl. Zakup dodatkowego autocasco wraz z obowiązkowym OC jest polecany przede wszystkim właścicielom nowych i wartościowych samochodów. Koszt ubezpieczenia jest stosunkowo niski w porównaniu z ewentualnymi kosztami naprawy, które trzeba by ponieść samodzielnie. Zakres ochrony polisy AC w Benefii można znaleźć w ogólnych warunkach ubezpieczenia. Jest on bardzo korzystny, ale jeśli kierowca ma inne wymagania, na Kioskpolis.pl znajdzie też inne propozycje w klarownym zestawieniu. Alternatywą jest TU Europa ubezpieczenie.

 

Zgłoszenie i likwidacja szkody w Benefii

Jeśli doszło do zdarzenia objętego ochroną ubezpieczeniową, możesz zawiadomić o tym ubezpieczyciela na dwa sposoby. W firmie Benefia szkody zgłosisz telefonicznie lub internetowo. W pierwszym wypadku wystarczy skontaktować się z czynną 7 dni w tygodniu infolinią. Druk zgłoszenia szkody znajdziesz również na stronie internetowej Benefia, więc możesz go wypełnić i wysłać w dowolnej chwili.

Więcej informacji odnośnie zgłaszania szkody znajdziesz tutaj.

Jak kupić ubezpieczenie samochodu Benefia w kalkulatorze ubezpieczeń KioskPolis.pl?

Musisz wykupić ubezpieczenie komunikacyjne, ale nie masz czasu na jeżdżenie po mieście, stanie w kolejkach i spotkania z agentami? Jeśli chcesz poznać ofertę firmy Benefia, kalkulator jest najszybszym sposobem na to, by zweryfikować ceny ubezpieczeń i ich zakres. Wystarczy wypełnić formularz online, a następnie porównać wyświetlone oferty, przygotowane na podstawie wprowadzonych przez Ciebie danych oraz taryf w firmie Benefia.

Ogólne warunki ubezpieczenia samochodu Benefia

Dokumentem, w którym znajdziesz niezbędne informacje na temat interesującego Cię ubezpieczenia, jest OWU. Zawarto w nim dokładne informacje dotyczące przedmiotu ubezpieczenia, jego zakresu, wykluczeń odpowiedzialności towarzystwa ubezpieczeniowego, obowiązków obu stron zawierających umowę, a także zasad obliczania wysokości składki oraz wypłacanych odszkodowań. Z OWU Benefia możesz się zapoznać jeszcze przed wykupieniem polisy.

Tym, na co bezwzględnie trzeba zwrócić uwagę, są wyłączenia odpowiedzialności, zwłaszcza przy zakupie AC i innych pakietów polis. Benefia ma jednak bardzo korzystne warunki ochrony. W przypadku OC polisa jest oczywiście dopasowana do przepisów polskiego prawa i odpowiednie ustawy, przez co klient ma pewność, że jest chroniony w pełnym zakresie.

Dodatkowe informacje

Kontakt Benefia

Logo Benefia Vienna Insurance Group

BENEFIA Ubezpieczenia Sp. z o. o.
Al. Jerozolimskie 162 A
02-342 Warszawa