Proama - logo towarzystwa

Ubezpieczenia Proama

  • Porównaj oferty w mniej niż 2 minuty
  • Zielona Karta w zakresie
  • Kupuj szybciej i taniej!
Logo Benefia Vienna Insurance Group

Towarzystwo ubezpieczeń Proama

Towarzystwo ubezpieczeniowe Proama należy do Grupy Generali i jest firmą, która na polskim rynku rozwija się bardzo prężnie. Ubezpieczenia Proama obejmują szeroki wachlarz produktów, które dostępne są m.in. przez internet i obejmują zarówno polisy dla kierowców, jak i szereg ubezpieczeń dodatkowych, ubezpieczenia mieszkaniowe oraz inne. Działalność Proama została wielokrotnie doceniona, o czym świadczą przyznane jej wyróżnienia. Obecność tej grupy na rynku od wielu lat sprawiła, że standard obsługi klienta oraz dopasowania produktów do potrzeb konsumentów stoją na najwyższym poziomie. Ponadto niewątpliwą zaletą tego towarzystwa ubezpieczeniowego jest gwarancja płynności finansowej zapewniona przez fakt, że to wiodący ubezpieczyciel działający na wielu rynkach, nie tylko w Polsce.

O ile ranking ubezpieczycieli jest trudny do ułożenia, to ubezpieczenia Proama zawsze są w czołówce najbardziej polecanych na rynku produktów.  Alternatywą mogą być Generali ubezpieczenia należące do tej samej grupy. Szukając obsługi klienta oraz stabilności finansowej ubezpieczyciela, warto zainteresować się właśnie produktami tych podmiotów.

Chcesz skontaktować się z Towarzystwem Ubezpieczeniowym Proama?

Obsługa klienta:
nr kontaktowy: 815 815 815 (Infolinia czynna od poniedziałku do piątku od 8:00 do 17:00)
adres e-mail: [email protected]

Likwidacja szkód:
nr kontaktowy: 815 815 815 (Infolinia czynna od poniedziałku do piątku od 8:00 do 18:00)
adres e-mail: [email protected]

Ubezpieczenie samochodu Proama

Proama oferuje szeroki pakiet ubezpieczeń komunikacyjnych, dzięki którym zabezpieczysz się przed konsekwencjami szkód wyrządzonych innym kierowcom, a także przed kradzieżą czy uszkodzeniem Twojego pojazdu. Do dyspozycji masz także ciekawą ofertę polis dodatkowych. W firmie Proama ubezpieczenie samochodu obowiązuje zarówno na terenie kraju, jak i Europy, więc z wykupioną polisą możesz bezpiecznie ruszyć na wakacje lub w delegację.

Proama OC i AC – w pakiecie taniej

Ubezpieczenie samochodu Proama to nie tylko standardowe OC, ale także dodatkowe ubezpieczenia nieobowiązkowe. Najbardziej powszechne są ubezpieczenia AC, dzięki którym można zlikwidować szkodę wtedy, gdy nie pokrywa tego OC. Kupując Proama OC online wraz z AC i dodatkowymi ubezpieczeniami, takimi jak Assistance i NWW można sporo zaoszczędzić. Na Kioskpolis.pl można porównać, jak wygląda oferta tej marki na tle propozycji innych towarzystw ubezpieczeniowych. Dzięki tej porównywarce można znaleźć optymalne ubezpieczenia w konkretnej sytuacji, więc warto to zrobić, zwłaszcza jeśli dotychczasowy ubezpieczyciel skalkulował stosunkowo wysoką składkę – porównując ją z ofertą Proamy i innych towarzystw, nierzadko można zaoszczędzić nawet kilkadziesiąt procent.

Ubezpieczenie samochodu OC/AC w Proama

Kalkulator

Przejdź do kalkulatora ubezpieczeń Proama

Uzupełnij formularz

Uzupełnij formularz online

Porównaj

Porównaj ofertę polis Proama

Kup bezpieczenie

Kup ubezpieczenie komunikacyjne

Zakres ubezpieczeń samochodu w Proama

Pakiet
Standard
Plus
Premium
OC
TAK
TAK
TAK
Ubezpieczenie obowiązkowe
TAK
TAK
TAK
Zielona Karta
TAK
TAK
TAK
Bezpośrednia likwidacja szkód
-
-
-
AC
TAK
TAK
TAK
All risk
-
TAK
TAK
Zniesiona amortyzacja części
-
TAK
TAK
Redukcja sumy ubezpieczenia
TAK
-
-
Stała wartość pojazdu (stała suma ubezpieczenia)
-
-
-
Udział własny
-
-
-
Ryzyko kradzieży
TAK
TAK
TAK
Zakres terytorialny
Europa
Europa
Europa

Dodatkowe informację o zakresie ubezpieczenia

Ubezpieczenie OC

Jeśli jesteś posiadaczem samochodu, musisz pamiętać o obligatoryjnym ubezpieczeniu OC. Proama daje Ci możliwość wykupienia polisy online, a do obowiązkowej ochrony dołącza w cenie także Zieloną Kartę – dzięki niej możesz bezpiecznie poruszać się samochodem nie tylko w Polsce oraz krajach Europejskich, ale również m.in. na terytorium Albanii, Czarnogóry, Turcji czy Ukrainy. Pamiętaj, że ubezpieczyciel wystawia Zieloną Kartę na Twoje życzenie.

Ubezpieczenie AC

Dodatkowe ubezpieczenie w postacie Autocasco, które można dokupić do OC, zapewnia ochronę przed zdarzeniami, które mogą doprowadzić do uszkodzenia albo utraty samochodu. Jeśli więc obawiasz się gradu, porywistego wiatru, aktów wandalizmu czy kradzieży albo chcesz zabezpieczyć się na wypadek spowodowania stłuczki, ubezpieczenie AC Proama to propozycja dla Ciebie. Taka polisa pokryje koszty napraw i zrekompensuje utratę pojazdu.

Ubezpieczenie NNW

Nieprzewidziane sytuacje na drodze mogą przydarzyć się w każdym momencie, a ich skutki trudno przewidzieć. Jeśli obawiasz się, że podczas podróży dojdzie do wypadku, w którym ucierpisz Ty lub Twoi pasażerowi, zdecyduj się na dodatkową polisę w Proama – NNW. Ubezpieczenie następstw nieszczęśliwych wypadków chroni zdrowie i życie podróżujących osób, a w sytuacji doznania trwałego uszczerbku na zdrowiu lub śmierci, zapewnia wypłatę świadczenia.

Ubezpieczenie Assistance

Zdarzyło Ci się kiedyś, że samochód zepsuł się w trasie i nie mogłeś liczyć na niczyją pomoc? W takich sytuacjach warto mieć wykupioną polisę Proama Assistance, która zapewnia ochronę właśnie na wypadek nieprzewidzianych problemów. Mając odpowiedni pakiet Assistance, szybko uzyskasz niezbędne informacje, wsparcie techniczne w razie awarii, stłuczki lub kradzieży pojazdu, a nawet samochód zastępczy oraz zakwaterowanie.

Wypowiedzenie OC w Proama

W Proama wypowiedzenie OC pojazdu jest możliwe na koniec okresu ubezpieczeniowego, jednak nie później niż na jeden dzień przed jego upływem. Umowę OC możesz również wypowiedzieć, jeśli została ona wznowiona automatycznie, a Ty zakupiłeś już polisę w innym towarzystwie ubezpieczeniowym. W Proama wypowiedzenie należy złożyć pisemnie – powinieneś w tym celu wypełnić odpowiedni formularz, a następnie dostarczyć go ubezpieczycielowi listownie mailem.

Wypełnione wypowiedzenie OC wyślij na adres:

Generali T.U. S.A. (właściciel marki Proama)
ul. Senatorska 18

00-082 Warszawa

lub na adres e-mail: [email protected]

Więcej informacji znajdziesz tutaj: wypowiedzenie umowy OC w Proama.

Zgłoszenie i likwidacja szkody w Proama

W Proama zgłaszanie szkód jest bardzo proste. Możesz to zrobić np. telefonicznie, podając podczas rozmowy dane osoby zgłaszającej szkodę oraz osoby ubezpieczonej, numer polisy i dokładny opis zdarzenia. Proama zajmie się likwidacją szkody także na podstawie wypełnionego online formularza oraz dołączonych dokumentów – również w tym wypadku musisz podać dane uczestników zdarzenia i jego datę, dołączyć dowód rejestracyjny, oświadczenie sprawcy oraz dokumentację fotograficzną.

Więcej informacji odnośnie zgłaszania szkody znajdziesz tutaj.

Jak kupić ubezpieczenie OC Proama w kalkulatorze ubezpieczeń KioskPolis.pl?

Ubezpieczeni OC możesz kupić online – kalkulator KioskPolis.pl pozwoli Ci szybko zorientować się w cenie polisy, a także dokończyć transakcję bez wychodzenia z domu. Wystarczy, że wypełnisz formularz online – na podstawie wprowadzonych danych i taryfy obowiązującej w Proama porównywarka przygotuje dla Ciebie aktualną ofertę ubezpieczenia samochodu. Teraz pozostaje tylko dokończyć zakup –kliknij Kup online, podaj niezbędne dane i opłać składkę, a polisę otrzymasz mailem.

Proama ubezpieczenie mieszkania i domu

Firma ubezpieczeniowa Proama oferuje także inne formy ubezpieczeń. Należy to nich między innymi ubezpieczenie domu – te oferty również można porównać na Kioskpolis.pl. W ramach ubezpieczenia domu i mieszkania można zabezpieczyć zarówno sam budynek, jak i sprzęty i wyposażenie, które się w nich znajduje. Ubezpieczenie może obejmować między innymi katastrofy naturalne, jak i włamanie. Szczegóły poszczególnych polis różnią się od siebie i są dopasowane do potrzeb zróżnicowanych grup klientów. OWU zawsze są do wglądu dla konsumenta.

Proama NWW i ubezpieczenie turystyczne

Ciekawą propozycją jest ubezpieczenie Proama NNW na dziecko. Można je nabyć na przykład wraz z ubezpieczeniem turystycznym. Takie polisy również mogą być skonstruowane na różne sposoby, a porównanie poszczególnych można znaleźć na Kioskpolis.pl. Mogą one chronić przed następstwami nieszczęśliwych wypadków i pokrywać na przykład koszty leczenia w Polsce lub za granicą. Mogą też zawierać klauzule o pokryciu kosztów transportu medycznego lub konieczności ściągnięcia na miejsce osoby bliskiej do pomocy po wypadku.

Proama ubezpieczenia na życie

Osoby posiadające rodzinę mogą też znaleźć wśród wielu polis Proama ubezpieczenia na życie. Jest ono polecane na przykład osobom mającym kredyt hipoteczny i chcącym zapewnić bezpieczeństwo bliskim w razie wypadku. Takie ubezpieczenia mogą też uwzględniać niezdolność do wykonywania pracy lub pobyt w szpitalu.

Alternatywą do ubezpieczeń  Proama Uniqa ubezpieczenia i Interrisk.

Ogólne warunki ubezpieczenia samochodu Proama

Dokument OWU Proama określa warunki, na jakich zawierana jest umowa ubezpieczenia. Możesz zapoznać się z nim jeszcze przed zakupem polisy, by sprawdzić jej dokładny zakres, sposób ustalania wysokości składki oraz odszkodowania, wyłączenia odpowiedzialności ubezpieczyciela, zasady rozwiązania umowy, a także zgłaszania reklamacji. Znajdziesz tu również wykaz definicji stosowanych przez ubezpieczyciela, dzięki którym zyskasz pewność, że umowa jest dla Ciebie jasna.

Dodatkowe informacje

Kontakt Proama

Proama - logo towarzystwa

Generali T.U. S.A. (właściciel marki Proama)
ul. Senatorska 18

00-082 Warszawa

obsługa klienta: [email protected]

likwidacja szkód: [email protected]