Proama

Ubezpieczenia Proama

  • Porównaj oferty w mniej niż 2 minuty
  • Zielona Karta w zakresie
  • Kupuj szybciej i taniej!
Logo Benefia Vienna Insurance Group

Towarzystwo ubezpieczeń Proama

Towarzystwo ubezpieczeniowe Proama należy do Grupy Generali i jest firmą, która na polskim rynku rozwija się bardzo prężnie. Ubezpieczenia Proama obejmują szeroki wachlarz produktów, które dostępne są m.in. przez internet i obejmują zarówno polisy dla kierowców, jak i szereg ubezpieczeń dodatkowych, ubezpieczenia mieszkaniowe oraz inne. Działalność Proama została wielokrotnie doceniona, o czym świadczą przyznane jej wyróżnienia.

Ubezpieczenie samochodu Proama

Proama oferuje szeroki pakiet ubezpieczeń komunikacyjnych, dzięki którym zabezpieczysz się przed konsekwencjami szkód wyrządzonych innym kierowcom, a także przed kradzieżą czy uszkodzeniem Twojego pojazdu. Do dyspozycji masz także ciekawą ofertę polis dodatkowych. W firmie Proama ubezpieczenie samochodu obowiązuje zarówno na terenie kraju, jak i Europy, więc z wykupioną polisą możesz bezpiecznie ruszyć na wakacje lub w delegację.

Ubezpieczenie samochodu OC/AC w Proama

Kalkulator

Przejdź do kalkulatora ubezpieczeń Proama

Uzupełnij formularz

Uzupełnij formularz online

Porównaj

Porównaj ofertę polis Proama

Kup bezpieczenie

Kup ubezpieczenie komunikacyjne

Zakres ubezpieczeń samochodu w Proama

Pakiet
Standard
Plus
Premium
OC
TAK
TAK
TAK
Ubezpieczenie obowiązkowe
TAK
TAK
TAK
Zielona Karta
TAK
TAK
TAK
Bezpośrednia likwidacja szkód
-
-
-
AC
TAK
TAK
TAK
All risk
-
TAK
TAK
Zniesiona amortyzacja części
-
TAK
TAK
Redukcja sumy ubezpieczenia
TAK
-
-
Stała wartość pojazdu (stała suma ubezpieczenia)
-
-
-
Udział własny
-
-
-
Ryzyko kradzieży
TAK
TAK
TAK
Zakres terytorialny
Europa
Europa
Europa
Wyłączenia - kradzież
Rosja
wył.
wył.
wył.
Białoruś
wył.
wył.
wył.
Ukraina
wył.
wył.
wył.
Mołdawia
wł.
wł.
wł.
Albania
wł.
wł.
wł.
Ochrona zniżek
-
-
-
Bagaż podróżny
-
-
-
Assistance
TAK
TAK
TAK
Zakres terytorialny
Polska
Europa
Europa
Pojazd zastępczy
-
3 dni
7 dni
Holowanie pojazdu
100 km
200 km
Bez limitu w Polsce, 500 km dla zdarzeń w Europie
Utrata kluczy
-
TAK
TAK
Pomoc w razie uszkodzenia ogumienia lub rozładowania akumulatora
-
TAK
TAK
Dostarczenie paliwa
-
TAK
TAK
Informacje/usługi informacyjne
TAK
TAK
TAK
Tłumacz
-
-
TAK
Pomoc administracyjna
-
-
-
NNW
20 000 zł
40 000 zł
40 000 zł
Suma ubezpieczenia
20 000 zł
40 000 zł
40 000 zł
NNW Kierowcy
TAK
TAK
TAK
NNW Pasażerów
TAK
TAK
TAK
Inne
Ubezpieczenie szyb
-
-
3 000 zł
Naprawa szyby
-
-
TAK
Wymiana szyby
-
-
TAK
Ubezpieczenie opon
-
-
-

Dodatkowe informację o zakresie ubezpieczenia

Ubezpieczenie OC

Jeśli jesteś posiadaczem samochodu, musisz pamiętać o obligatoryjnym ubezpieczeniu OC. Proama daje Ci możliwość wykupienia polisy online, a do obowiązkowej ochrony dołącza w cenie także Zieloną Kartę – dzięki niej możesz bezpiecznie poruszać się samochodem nie tylko w Polsce oraz krajach Europejskich, ale również m.in. na terytorium Albanii, Czarnogóry, Turcji czy Ukrainy. Pamiętaj, że ubezpieczyciel wystawia Zieloną Kartę na Twoje życzenie.

Ubezpieczenie AC

Dodatkowe ubezpieczenie w postacie Autocasco, które można dokupić do OC, zapewnia ochronę przed zdarzeniami, które mogą doprowadzić do uszkodzenia albo utraty samochodu. Jeśli więc obawiasz się gradu, porywistego wiatru, aktów wandalizmu czy kradzieży albo chcesz zabezpieczyć się na wypadek spowodowania stłuczki, ubezpieczenie AC Proama to propozycja dla Ciebie. Taka polisa pokryje koszty napraw i zrekompensuje utratę pojazdu.

Ubezpieczenie NNW

Nieprzewidziane sytuacje na drodze mogą przydarzyć się w każdym momencie, a ich skutki trudno przewidzieć. Jeśli obawiasz się, że podczas podróży dojdzie do wypadku, w którym ucierpisz Ty lub Twoi pasażerowi, zdecyduj się na dodatkową polisę w Proama – NNW. Ubezpieczenie następstw nieszczęśliwych wypadków chroni zdrowie i życie podróżujących osób, a w sytuacji doznania trwałego uszczerbku na zdrowiu lub śmierci, zapewnia wypłatę świadczenia.

Ubezpieczenie Assistance

Zdarzyło Ci się kiedyś, że samochód zepsuł się w trasie i nie mogłeś liczyć na niczyją pomoc? W takich sytuacjach warto mieć wykupioną polisę Proama Assistance, która zapewnia ochronę właśnie na wypadek nieprzewidzianych problemów. Mając odpowiedni pakiet Assistance, szybko uzyskasz niezbędne informacje, wsparcie techniczne w razie awarii, stłuczki lub kradzieży pojazdu, a nawet samochód zastępczy oraz zakwaterowanie.

Wypowiedzenie OC w Proama

W Proama wypowiedzenie OC pojazdu jest możliwe na koniec okresu ubezpieczeniowego, jednak nie później niż na jeden dzień przed jego upływem. Umowę OC możesz również wypowiedzieć, jeśli została ona wznowiona automatycznie, a Ty zakupiłeś już polisę w innym towarzystwie ubezpieczeniowym. W Proama wypowiedzenie należy złożyć pisemnie – powinieneś w tym celu wypełnić odpowiedni formularz, a następnie dostarczyć go ubezpieczycielowi listownie mailem.

Wypełnione wypowiedzenie OC wyślij na adres:

Ogólnopolski Oddział Obsługi Klienta Proama
ul. Szeligowskiego 6
20-883 Lublin

lub na adres e-mail: doradcy@proama.pl

Więcej informacji znajdziesz tutaj: wypowiedzenie umowy OC w Proama.

Zgłoszenie i likwidacja szkody w Proama

W Proama zgłaszanie szkód jest bardzo proste. Możesz to zrobić np. telefonicznie, podając podczas rozmowy dane osoby zgłaszającej szkodę oraz osoby ubezpieczonej, numer polisy i dokładny opis zdarzenia. Proama zajmie się likwidacją szkody także na podstawie wypełnionego online formularza oraz dołączonych dokumentów – również w tym wypadku musisz podać dane uczestników zdarzenia i jego datę, dołączyć dowód rejestracyjny, oświadczenie sprawcy oraz dokumentację fotograficzną.

Więcej informacji odnośnie zgłaszania szkody znajdziesz tutaj.

Jak kupić ubezpieczenie OC Proama w kalkulatorze ubezpieczeń KioskPolis.pl?

Ubezpieczeni OC możesz kupić online – kalkulator KioskPolis.pl pozwoli Ci szybko zorientować się w cenie polisy, a także dokończyć transakcję bez wychodzenia z domu. Wystarczy, że wypełnisz formularz online – na podstawie wprowadzonych danych i taryfy obowiązującej w Proama porównywarka przygotuje dla Ciebie aktualną ofertę ubezpieczenia samochodu. Teraz pozostaje tylko dokończyć zakup –kliknij Kup online, podaj niezbędne dane i opłać składkę, a polisę otrzymasz mailem.

Ogólne warunki ubezpieczenia samochodu Proama

Dokument OWU Proama określa warunki, na jakich zawierana jest umowa ubezpieczenia. Możesz zapoznać się z nim jeszcze przed zakupem polisy, by sprawdzić jej dokładny zakres, sposób ustalania wysokości składki oraz odszkodowania, wyłączenia odpowiedzialności ubezpieczyciela, zasady rozwiązania umowy, a także zgłaszania reklamacji. Znajdziesz tu również wykaz definicji stosowanych przez ubezpieczyciela, dzięki którym zyskasz pewność, że umowa jest dla Ciebie jasna.

Dodatkowe informacje

Kontakt Proama

Proama - logo towarzystwa

Ogólnopolski Oddział Obsługi Klienta Proama
ul. Szeligowskiego 6
20-883 Lublin

obsługa klienta: centrumklienta@proama.pl

likwidacja szkód: szkody@proama.pl

Opinie o ubezpieczeniach Proama

Karol (Leszno)

Kupiłem ubezpieczenie OC/AC w Proama ponieważ zaproponowali mi najlepsze warunki cenowe. Warto korzystać z kalkulatorów ubezpieczeń!

Natalia (Bydgoszcz)

Kupiłam ubezpieczenie samochodu w Proama kilka miesięcy temu. Nie miałam żadnej stłuczki w tym czasie, dlatego nie wiem jak radzą sobie w tej sytuacji, ale cena ubezpieczenia i obsługa zdecydowanie na plus!

Robert (Poznań)

Korzystam z ubezpieczenia OC/AC w Proama od kilku lat. Kilka miesięcy temu miałem stłuczkę. Kwota, którą uzyskałem z odszkodowania była adekwatna do poniesionych strat. Wszystko w najlepszym porządku.