MTU - logo towarzystwa

Ubezpieczenia MTU24

  • Poznaj ofertę i kup polisę w mniej niż 90 sek.
  • Szeroki zakres ubezpieczeń dodatkowych
  • Kupując online płacisz mniej!

Towarzystwo ubezpieczeń MTU24.pl

MTU oraz MTU24.pl to marki należące do grupy ERGO Hestia, oferującej produkty ubezpieczeniowe dla klientów indywidualnych oraz przedsiębiorstw. MTU24 daje więc gwarancję wypłacalności, a także zapewnia obsługę klienta na najwyższym światowym poziomie. Firma odpowiedzialna za klientów na całym świecie, ma w tej kwestii bardzo wysokie standardy. W MTU ubezpieczenia są wciąż dostosowywane do zmieniających się oczekiwań ich nabywców, a satysfakcję klientów oraz jakość świadczonych usług potwierdzają liczne nagrody i wyróżnienia przyznawane grupie ERGO Hestia m.in. za standardy obsługi klienta oraz likwidacji szkód.

Co prawda, ranking ubezpieczycieli jest trudny do określenia w jednoznaczny sposób, ze względu na zróżnicowanie ofert poszczególnych firm, jednak ta marka ze względu na swoje zaplecze oraz doświadczenie ludzi pracujących w firmie na pewno znajduje się w czołówce ubezpieczycieli działających w Polsce. Na Kioskpolis.pl można porównać oferty MTU24 z ofertami innych ubezpieczycieli. Nabywając polisę, zawsze warto dopasować ją do swoich potrzeb, więc sprawdzenie innych opcji jest kluczowe, by wybrać optymalną. Alternatywą dla ubezpieczeń grypy ERGO Hestia są Wiener ubezpieczenia.

Ubezpieczenie samochodu MTU24.pl

Ubezpieczenia samochodowe MTU zapewnią Ci nie tylko podstawową, ale i poszerzoną ochronę podczas jazdy – wszystko w zależności od Twoich potrzeb. Poza polisą narzuconą przepisami prawa możesz także zdecydować się na dodatkowe zabezpieczenie Twojego auta lub możliwość skorzystania z pomocy w razie nieprzewidzianej sytuacji w podróży. W MTU ubezpieczenia komunikacyjne łatwo dopasujesz do swoich wymagań oraz możliwości finansowych.

Ubezpieczenie samochodu OC/AC w MTU24.pl

Kalkulator

Przejdź do kalkulatora ubezpieczeń MTU24.pl

Uzupełnij formularz

Uzupełnij formularz online

Porównaj

Porównaj ofertę polis MTU24.pl

Kup bezpieczenie

Kup ubezpieczenie komunikacyjne

Zakres ubezpieczeń samochodu w MTU24.pl

Pakiet
Standard
Plus
Premium
OC
TAK
TAK
TAK
Ubezpieczenie obowiązkowe
TAK
TAK
TAK
Zielona Karta
-
-
-
Bezpośrednia likwidacja szkód
TAK
TAK
TAK
AC
TAK
TAK
TAK
All risk
-
-
-
Zniesiona amortyzacja części
-
-
-
Redukcja sumy ubezpieczenia
TAK
TAK
TAK
Stała wartość pojazdu (stała suma ubezpieczenia)
-
-
-
Udział własny
1000 zł na terytorium Białorusi, Mołdawii, Rosji i Ukrainy
1000 zł na terytorium Białorusi, Mołdawii, Rosji i Ukrainy
1000 zł na terytorium Białorusi, Mołdawii, Rosji i Ukrainy
Ryzyko kradzieży
TAK
TAK
TAK
Zakres terytorialny
Polska
Europa
Europa
Wyłączenia - kradzież
Rosja
Udział własny 1000 zł
Udział własny 1000 zł
Udział własny 1000 zł
Białoruś
Udział własny 1000 zł
Udział własny 1000 zł
Udział własny 1000 zł
Ukraina
Udział własny 1000 zł
Udział własny 1000 zł
Udział własny 1000 zł
Mołdawia
Udział własny 1000 zł
Udział własny 1000 zł
Udział własny 1000 zł
Albania
wł.
wł.
wł.
Ochrona zniżek
-
-
-
Bagaż podróżny
-
-
-
Assistance
TAK
TAK
TAK
Zakres terytorialny
Polska
Europa
Europa
Pojazd zastępczy
-
5 dni
5 dni
Holowanie pojazdu
150 km/ 2 razy w roku
500 km/2 razy w roku
500 km/2 razy w roku
Utrata kluczy
TAK
TAK
TAK
Pomoc w razie uszkodzenia ogumienia lub rozładowania akumulatora
TAK
TAK
TAK
Dostarczenie paliwa
TAK
TAK
TAK
Informacje/usługi informacyjne
TAK
TAK
TAK
Tłumacz
TAK
TAK
TAK
Pomoc administracyjna
-
-
-
NNW
-
15 000 zł
50 000 zł
Suma ubezpieczenia
-
15 000 zł
50 000 zł
NNW Kierowcy
-
TAK
TAK
NNW Pasażerów
-
TAK
TAK
Inne
Ubezpieczenie szyb
-
-
5 000 zł
Naprawa szyby
-
-
TAK
Wymiana szyby
-
-
TAK
Ubezpieczenie opon
-
1 000 zł
1 000 zł

Dodatkowe informację o zakresie ubezpieczenia

Ubezpieczenie OC

OC jest obowiązkowym ubezpieczeniem, które musi wykupić każdy posiadacz pojazdu – zapewnia podstawową ochronę podczas codziennego użytkowania samochodu i zabezpiecza Cię przed roszczeniami osób trzecich, którym wyrządziłeś szkodę podczas jazdy. Wykupując w MTU OC, zyskujesz więc pewność, że w razie spowodowania stłuczki nie będziesz musiał wynagradzać poszkodowanemu strat z własnej kieszeni.

Ubezpieczenie AC

Wypadek, dewastacja, kradzież, gradobicie – jest wiele sytuacji niezależnych od Ciebie, które mogą doprowadzić do uszkodzenia lub utraty samochodu. Jeśli jednak wykupisz w MTU Autocasco, polisa zrekompensuje Twoje ewentualne straty – ubezpieczyciel wypłaci odszkodowanie zarówno za szkodę całkowitą, jak i częściową, w zależności od wykupionego pakietu. To propozycja dla osób, które chcą się zabezpieczyć samochód przed nieprzewidzianymi wypadkami losowymi.

Ubezpieczenie NNW

Do wypadku samochodowego może dojść w wielu sytuacjach – zarówno w ruchu, jak i podczas wymiany opon, wsiadania do pojazdu lub tankowania. Każdy z tych przypadków objęty jest ochroną przez polisę NNW w MTU – jeśli w trakcie eksploatacji samochodu doznasz trwałego uszczerbku na zdrowiu, ubezpieczyciel wypłaci Ci odszkodowanie. Co bardzo ważne, MTU NNW chroni także podróżujących z Tobą pasażerów.

Ubezpieczenie Assistance

Chcesz podróżować samochodem komfortowo? Poczucie bezpieczeństwa zapewni Ci polisa MTU Assistance, którą możesz zakupić w wariancie o odpowiadającym Ci zakresie. Dzięki niej otrzymasz profesjonalną pomoc drogową o każdej porze dnia i w dowolnym miejscu, np. gdy będziesz miał wypadek, skończy Ci się paliwo, Twoje auto ulegnie awarii albo zostanie skradzione. Polisę Assistance w MTU możesz wykupić dla każdego samochodu, bez względu na jego wiek.

Wypowiedzenie OC w MTU24.pl

Tak jak w przypadku polis w innych towarzystwach ubezpieczeniowych, również wypowiedzenie umowy OC MTU jest możliwe. Niezbędne jest w tym celu wypełnienie oraz złożenie w firmie odpowiedniego formularza – rezygnację trzeba zgłosić pisemnie. Odpowiedni druk można wypełnić online oraz przesłać drogą elektroniczną, a także dostarczyć listem poleconym na adres ubezpieczyciela. Należy zrobić to najpóźniej jeden dzień przed upływem ważności dotychczasowej polisy.

Wypełnione wypowiedzenie OC wyślij na adres:

STU ERGO Hestia SA
Hestii 1
81-731 Sopot

Więcej informacji znajdziesz tutaj: wypowiedzenie umowy OC w MTU24.

MTU 24 OC

Nabywając OC w MTU24 ma się pewność, że likwidacja szkody przebiegnie bezproblemowo. Dzięki wdrożonym standardom na najwyższym poziomie klienci chwalą sobie, że pod względem organizacyjnym likwidacja szkody w podmiotach z grupy ERGO Hestia przebiega błyskawicznie. Sam kontakt MTU24 także jest bardzo przystępny, a specjaliści z tej firmy chętnie odpowiedzą na wszelkie pytania i wątpliwości swoich klientów.

Zgłoszenie i likwidacja szkody w MTU24.pl

W firmie MTU likwidacja szkody rozpoczyna się od jej zgłoszenia. Prostym oraz wygodnym sposobem jest wypełnienie formularza online dostępnego na stronie internetowej ubezpieczyciela. Należy podać w nim m.in. swoje dane, numer polisy, a także dokładny opis zdarzenia. Po złożeniu zawiadomienia otrzymasz nr zgłoszenia i będziesz mógł śledzić proces likwidacji szkody online. Aby zgłosić szkodę, możesz także zadzwonić na infolinię.

Więcej informacji odnośnie zgłaszania szkody znajdziesz tutaj.

Jak kupić ubezpieczenie OC MTU24.pl w kalkulatorze ubezpieczeń KioskPolis.pl?

Oblicz OC w MTU bez wychodzenia z domu! Kalkulator MTU pozwala szybko i wygodne wyliczyć składkę za wybrany pakiety ubezpieczenia. Na podstawie danych wprowadzonych przez Ciebie do formularza i po uwzględnieniu taryf obowiązujących w towarzystwie ubezpieczeniowym narzędzie przygotowuje aktualną ofertę polis, które możesz wygodnie porównać z innymi, uwzględniając ich zakres oraz wysokość składki. Wszystko w dowolnym miejscu i czasie.

Ogólne warunki ubezpieczenia samochodu MTU24

Nie masz pewności, jaki dokładnie jest zakres ubezpieczenia? Zależy Ci, żeby poznać zasady wyliczania wysokości składki albo odszkodowania? Chcesz się dowiedzieć, które zdarzenia nie są objęte ochroną? Te i inne informacje znajdziesz w OWU MTU – dokument zawiera ogólne warunki ubezpieczenia i możesz zapoznać się z nim jeszcze przed zakupem wybranej polisy. W ten sposób zyskasz pewność, że wybierasz produkt spełniający Twoje potrzeby.

Dodatkowe informacje

Kontakt MTU24.pl

MTU - logo towarzystwa

STU ERGO Hestia SA
Hestii 1
81-731 Sopot

www.mtu24.pl