Ranking ubezpieczeń domu

Ranking ubezpieczeń domu

4/5 - (Ocen: 1)

Inwestycje w dom, zazwyczaj są dla każdego zobowiązaniem na całe życie. Biorąc na siebie odpowiedzialność za nieruchomość, warto ją odpowiednio zabezpieczyć na wypadek katastrof naturalnych, wypadków, lub kradzieży. Ranking ubezpieczeń domu pozwoli na znalezienie ciekawych ofert polis ubezpieczeniowych, które zabezpieczą interes właściciela, a jednocześnie będą atrakcyjne pod względem finansowym.

Nabywając ubezpieczenia tego rodzaju, warto skupić się na dobraniu odpowiedniej oferty, do swoich potrzeb. Rynek ubezpieczeń domu jest na tyle rozbudowany, że każda polisa może się od siebie znacząco różnić w kluczowych kwestiach, więc chcąc spać spokojnie, trzeba dobrze zapoznać się z ogólnymi warunkami ubezpieczenia. Wybór odpowiedniej polisy należy podjąć dopiero wtedy, gdy przeanalizuje się swoje wymagania. Na Kioskpolis.pl można jednak porównać nawet kilkadziesiąt ofert różnych towarzystw ubezpieczeniowych, które pozwolą zabezpieczyć się na każdą ewentualność. Dzięki porównywarce można z powodzeniem znaleźć ubezpieczenia niezależnie od tego, czy oczekuje się jedynie niewielkiego zakresu ochrony, czy też chce się ubezpieczyć od jak największej liczby okoliczności.

Na Kioskpolis.pl można też porównać inne rodzaje ubezpieczeń, takich jak:

Przeszukanie ofert innych rodzajów ubezpieczeń często jest bardzo opłacalne, gdyż na Kioskpolis.pl można odnaleźć ciekawe i praktyczne polisy za stosunkowo niewielką cenę. Dodatkowo samo porównanie wielu ofert trwa jedynie chwilę, przez co już po kilku minutach można odnaleźć najlepszą propozycję dla siebie.

Ubezpieczenia domu – ranking

Przeszukując ranking ubezpieczeń domu, należy zwrócić uwagę na kilka kwestii. Najważniejszą z nich jest to, jaki jest zakres ochrony zapewniany przez konkretną polisę. Tutaj trzeba być bardzo uważnym, gdyż zakres ochrony jest ściśle powiązany z sumą ubezpieczenia i wysokością składki, a ubezpieczyciele starają się dostarczać produkty ubezpieczeniowe w bardzo zróżnicowanych cenach i wariantach. Zawsze dokładny zakres ochrony jest opisany w ogólnych warunkach ubezpieczenia. Może on zawierać ochronę, takich elementów jak:

  • mury budynku,
  • dach i podłogi,
  • instalacje,
  • okna i drzwi,
  • meble,
  • kosztowności,
  • sprzęt RTV i AGD,
  • i inne.

Lista rzeczy podlegającej ochronie może być bardzo długa, jednak jest ona zależna od wybranego wariantu ubezpieczenia, więc zawsze należy upewnić się, czy dane ubezpieczenie obejmuje to, na czym klientowi zależy.

Działa to również w drugą stronę, gdyż wybierając polisę, która nie obejmuje konkretnych rzeczy, o które osoba ubezpieczająca nieruchomość się nie boi, można łatwo obniżyć składkę ubezpieczeniową w dość znaczący sposób. Według porównać ofert ubezpieczenia domu składka ta może zaczynać się nawet od kilkudziesięciu złotych, a kończyć na kwocie kilkanaście razy większe, więc precyzyjne wybranie oferty przy pomocy porównywarki, takiej jak Kioskpolis.pl jest kluczowe, by nie wpędzić się w zbędne wydatki i płacenia za coś, czego się nie potrzebuje.

Suma ubezpieczenia domu – jak wysoka może być?

Finalna suma, na jaką dom jest ubezpieczony, jest kwestią indywidualną. Jest to głównie zależne od wartości domu, choć wcale nie trzeba ubezpieczać się na równowartość nieruchomości. Wszystko jest zależne od indywidualny ustaleń lub wybranego gotowego pakietu. Na Kioskpolis.pl można wybierać spośród kilkudziesięciu ofert, które pod tym względem są zróżnicowane pod kątem różnych wymagań klientów.

Porównanie ubezpieczeń domu

Jeśli wysokość kwoty ubezpieczenia nie jest satysfakcjonująca, gdy jest taka możliwość, warto skorzystać z indywidualnej wyceny poszczególnych elementów. Dotyczy to na przykład ponadprzeciętnej wartości dachu, podłogi lub okien i drzwi. Bardzo ważne jest też, by wziąć pod uwagę, czy w domu posiada się zaawansowane sprzęty RTV, AGD lub systemy inteligentnego domu. Nierzadko takie urządzenia są dzisiaj warte nawet kilkadziesiąt tysięcy złotych, więc zawsze należy się upewnić, czy według ogólnych warunków ubezpieczenia taka wartość będzie zaakceptowana przez ubezpieczyciela. W razie wątpliwości zawsze można skorzystać z pomocy konsultantów, z czego należy skwapliwie korzystać, rozwiewając wątpliwości jeszcze przed podpisaniem umowy.

Ranking firm ubezpieczeniowych domu

Ranking ubezpieczeń domów uwzględnia też niemniej istotny parametr, jakim jest klauzula o wyłączeniu odpowiedzialności. Jest to element umowy, który również należy bardzo rzetelnie przestudiować jeszcze przed jej podpisaniem. Warunki w nich zapisane mówią o tym, kiedy ubezpieczyciel nie ponosi odpowiedzialności za straty. Jest to bardzo powiązane z elementami, takimi jak sprzęty RTV i AGD, meble, czy też elementy wykończenia domu. Na wyłączenie odpowiedzialności muszą też zwrócić uwagę osoby, które w domu mają sprzęty trudne do wycenienia, które w razie kradzieży lub zniszczenia mogą być problematyczne, a ubezpieczyciel może zakwestionować ich wartość. Może to dotyczyć na przykład antyków lub innych zabytków trzymanych w domu, książek kolekcjonerskich i kosztownych kolekcji innych rodzajów przedmiotów lub dzieł sztuki. Niektóre z polis nie obejmują powyższych przedmiotów właśnie ze względu na problemy z wyceną. To nie zmienia jednak faktu, że można je ubezpieczyć oddzielnie.

Robiąc porównanie ubezpieczeń domu, warto wziąć pod uwagę ubezpieczenia dodatkowe i wszelkiego rodzaju rozszerzenia. Mogą one dotyczyć na przykład elementów, których nie obejmuje standardowa polisa ubezpieczeniowa lub ubezpieczenia innych części nieruchomości, takich jak garaże i budynki gospodarcze niebędące częścią domu, a nawet altany. Ranking ubezpieczycieli pozwala wybrać te oferty, które mają najszerszy zakres ochrony. Korzystając z Kioskpolis.pl ma się dostęp do kilkudziesięciu pakietów, których ceny zaczynają się od kilkudziesięciu złotych, a konsultanci mogą odpowiedzieć online na wszystkie pytania i rozwiać wątpliwości związane z samymi produktami lub sposobem nabycia polisy ubezpieczeniowej.

W standardowej polisie na Kioskpolis.pl można znaleźć pakiet zawierający ochronę przed siłami natury, takimi jak powodzie, gradobicia, czy wichury, a także przed zniszczeniem domu przez osoby trzecie w akcie wandalizmu lub włamania. Polisy standardowo chronią też przed awariami wynikającymi z przepięć elektrycznych, wycieków gazu, pęknięciami rur, czy zniszczeniem innych instalacji. Koszty ubezpieczenia często są znikome w stosunku do ewentualnych strat, które mogą nastąpić w całym okresie eksploatowania domu.

Damian Grądzki

Damian Grądzki

Damian Grądzki – redaktor i copywriter z wieloletnim doświadczeniem, pasjonat motoryzacji, aktywnie zainteresowany branżą ubezpieczeń. Publikuje na KioskPolis porady, rankingi i artykuły stricte związane z ubezpieczeniami i wszystkim, co ich dotyczy oraz co bezpośrednio kreuje „ubezpieczeniową i polisową rzeczywistość”.

Dodaj komentarz

Więcej artykułów i porad
Ubezpieczenie piwnicy

Ubezpieczenie piwnicy

Dysponując piwnicą w budynku mieszkalnym często przechowuje się tam wartościowe przedmioty, więc ubezpieczenie piwnicy może okazać się doskonałym sposobem na ograniczenie ryzyka ich utraty. Oczywiście polisa mająca w swoim zakresie taką ochronę może przydać się także przy ograniczeniu […]

więcej
Rekalkulacja składki OC – czy naprawdę jest się czego bać?

Rekalkulacja składki OC – czy naprawdę jest się czego bać?

Czasami podczas trwania polisy OC towarzystwo ubezpieczeniowe prosi o dopłatę do składki. W niektórych sytuacjach zwraca jej część. Wynika to z rekalkulacji składki, czyli ponownego przeliczenia ceny ubezpieczenia samochodu. To czy będzie korzystna dla właściciela pojazdu, zależy od […]

więcej
Kim jest i kiedy pomaga rzeczoznawca samochodowy?

Kim jest i kiedy pomaga rzeczoznawca samochodowy?

Wydaje Ci się, że ubezpieczyciel niewłaściwie rozpatrzył Twoją sprawę po stłuczce? Masz prawo do podważenia jego opinii – wystarczy, że powołasz własnego rzeczoznawcę motoryzacyjnego. Sprawdź, co warto o tym wiedzieć!

więcej
7 powodów, dla których warto zainwestować w ubezpieczenie AC!

7 powodów, dla których warto zainwestować w ubezpieczenie AC!

Jednym z najczęściej kupowanych ubezpieczeń komunikacyjnych jest pakiet OC/AC. Takie połączenie gwarantuje zabezpieczenie nie tylko w razie wypadku, ale też gdy do szkody samochodu dojdzie w wyniku innych zdarzeń. Nie każdy jest przekonany do zakupu dodatkowych polis, ale […]

więcej