Ubezpieczenie do Kanady – sprawdź co powinno zawierać!

Ubezpieczenie do Kanady – sprawdź co powinno zawierać!

Kup ubezpieczenie turystyczne
Kanada to niezwykle ciekawy kierunek zarówno na letnie, jak i zimowe wakacje. Niesamowita przyroda, zapierające dech w piersiach widoki czy zachwycające Toronto każdego roku przyciągają miliony turystów. Jeśli planujesz zwiedzić kraj klonowego liścia, musisz odpowiednio przygotować się do wyjazdu. Wyjaśniamy, co powinno zawierać odpowiednie ubezpieczenie do Kanady!

Na terenie Ameryki Północnej nie działa EKUZ, dlatego przed wycieczką powinno się zadbać o odpowiednią polisę turystyczną. Leczenie za granicą zawsze jest bardzo kosztowne, a dodatkowe kłopoty są podwójnie problematyczne w obcym kraju. Dowiedz się, jak wybrać korzystne ubezpieczenie do Kanady!

Ubezpieczenie do Kanady – dlaczego jest konieczne?

Podczas pieszych wycieczek po pięknych, dzikich lasach łatwo o wypadek. Można nie tylko się potknąć i zwichnąć kostkę, ale też zgubić czy nawet spotkać pumę, kojota lub niedźwiedzia. Jak wszędzie, turystom grożą też oczywiście m.in. wypadki samochodowe, kłopoty z bagażem i portfelem oraz szereg mniej lub bardziej poważnych zagrożeń.

Ubezpieczenie do Kanady – dlaczego jest konieczne?

Wjeżdżając do kraju poza paszportem nie trzeba posiadać żadnych dodatkowych dokumentów, jednak na pewno warto wykupić ubezpieczenie do Kanady. Koszty leczenia są tam bardzo wysokie. Zwykła wizyta u lekarza to wydatek rzędu kilkuset złotych, a doba spędzona w szpitalu to nawet kilka tysięcy! Nie ma sensu narażać się na tak wysokie opłaty czy inne kłopoty. Dobrze dobrana polisa zagwarantuje wsparcie we wszystkich trudnych sytuacjach.

Co powinno zawierać ubezpieczenie do Kanady?

Przede wszystkim, ubezpieczenie do Kanady musi oczywiście obejmować koszty leczenia. Suma gwarantowana powinna wynosić przynajmniej 30 tys. euro. Do tego konieczne jest NNW, a także OC i Assistance. Polisy tego typu są niezwykle ważne, ponieważ stanowią ogromne wsparcie w razie rozmaitych wypadków. Warto też zwrócić uwagę na pokrycie kosztów akcji poszukiwawczych – w kanadyjskich lasach łatwo zabłądzić!

Do podstawowych świadczeń na pewno powinno się dobrać jeszcze kilka dodatkowych usług. Bardzo przydatne jest zabezpieczenie bagażu, portfela, sprzętu sportowego itp. Podczas każdego wyjazdu mogą przytrafić się różne kłopoty – szybkie wsparcie ubezpieczalni pomaga jak najlepiej z nich wybrnąć.

Jak znaleźć najlepsze ubezpieczenie do Kanady?

Odpowiednie ubezpieczenie do Kanady powinno obejmować szereg świadczeń w przystępnej cenie. By wybrać najlepszą ofertę, trzeba porównać przynajmniej kilkanaście dostępnych opcji. Każda firma proponuje inne warunki, dlatego trzeba dokładnie się z nimi zapoznać, zanim podejmie się decyzję o zakupie. Na naszej stronie możesz szybko i wygodnie zestawić ze sobą warianty od najlepszych ubezpieczalni. Po wypełnieniu krótkiego formularza otrzymasz listę najkorzystniejszych polis, dostosowanych do Twoich potrzeb. Po wstępnej selekcji pozostanie Ci tylko dokładnie przeanalizować ich warunki. To bardzo wygodne i rozsądne rozwiązanie – ubezpieczenie trzeba wybrać świadomie, ponieważ może zapobiec bardzo poważnym problemom!

Wielki kraj klonowego liścia to niezwykle ciekawe miejsce. Przygotowując się do podróży trzeba skupić się nie tylko na atrakcjach, ale też zadać o odpowiednią polisę. Wybierz ubezpieczenie do Kanady, które zagwarantuje Ci wsparcie w rozmaitych sytuacjach!

Grzegorz Majker

Grzegorz Majker

Grzegorz Majker – absolwent Uniwersytetu Ekonomicznego, kierunek rachunkowość. Od dekady zajmuje się ubezpieczeniami. Specjalizuje się w polisach turystycznych oraz ubezpieczeniach komunikacyjnych. Prywatnie ojciec bliźniaków i miłośnik seriali na Netflixie.

Dodaj komentarz

Więcej artykułów i porad

4 kroki w razie utraty dokumentów za granicą

4 kroki w razie utraty dokumentów za granicą

Ubezpieczenie podróżne pomoże chronić Twój paszport, dowód osobisty czy karty kredytowe. Kradzież dokumentów, a może ich zgubienie lub zaginięcie? Z dobrą polisą to nie problem. Sprawdź, jak przygotować się do takich ekstremalnych sytuacji w podróży i co w […]

więcej
Ubezpieczenie zdrowotne za granicą: jakie do krajów UE?

Ubezpieczenie zdrowotne za granicą: jakie do krajów UE?

Stary Kontynent ma naprawdę wiele do zaoferowania – nic dziwnego, że podróżowanie po Europie wciąż cieszy się ogromną popularnością. Wybierasz się na wakacje do któregoś z państw Unii Europejskiej? Zobacz, jakie ubezpieczenie zdrowotne za granicą przyda się w […]

więcej
Ranking najlepszych ubezpieczeń turystycznych

Ranking najlepszych ubezpieczeń turystycznych

Aktywność turystyczna Polaków rośnie z roku na rok. Większość rodzin regularnie wybiera się na wakacje lub urlop nawet dwa razy w roku. Mimo wszystko nie każdy zdaje sobie sprawę, że przed urlopem warto się ubezpieczyć, zwłaszcza, gdy wyjeżdża […]

więcej
Wiza Schengen – jakie są warunki jej otrzymania przez Ukraińców?

Wiza Schengen – jakie są warunki jej otrzymania przez Ukraińców?

Wprowadzenie ruchu bezwizowego pomiędzy Strefą Schengen oraz Ukrainą (w 2017 r.) z całą pewnością było ważnym wydarzeniem. Podkreśliło ono prozachodni kurs Ukrainy i ułatwiło setkom tysięcy obywateli wspomnianego kraju wyjazd na zachód. Warto jednak zdawać sobie sprawę, że […]

więcej