Ubezpieczenie do Kanady – sprawdź co powinno zawierać!

Ubezpieczenie do Kanady – sprawdź co powinno zawierać!

Kup ubezpieczenie turystyczne
Kanada to niezwykle ciekawy kierunek zarówno na letnie, jak i zimowe wakacje. Niesamowita przyroda, zapierające dech w piersiach widoki czy zachwycające Toronto każdego roku przyciągają miliony turystów. Jeśli planujesz zwiedzić kraj klonowego liścia, musisz odpowiednio przygotować się do wyjazdu. Wyjaśniamy, co powinno zawierać odpowiednie ubezpieczenie do Kanady!

Na terenie Ameryki Północnej nie działa EKUZ, dlatego przed wycieczką powinno się zadbać o odpowiednią polisę turystyczną. Leczenie za granicą zawsze jest bardzo kosztowne, a dodatkowe kłopoty są podwójnie problematyczne w obcym kraju. Dowiedz się, jak wybrać korzystne ubezpieczenie do Kanady!

Ubezpieczenie do Kanady – dlaczego jest konieczne?

Podczas pieszych wycieczek po pięknych, dzikich lasach łatwo o wypadek. Można nie tylko się potknąć i zwichnąć kostkę, ale też zgubić czy nawet spotkać pumę, kojota lub niedźwiedzia. Jak wszędzie, turystom grożą też oczywiście m.in. wypadki samochodowe, kłopoty z bagażem i portfelem oraz szereg mniej lub bardziej poważnych zagrożeń.

Ubezpieczenie do Kanady – dlaczego jest konieczne?

Wjeżdżając do kraju poza paszportem nie trzeba posiadać żadnych dodatkowych dokumentów, jednak na pewno warto wykupić ubezpieczenie do Kanady. Koszty leczenia są tam bardzo wysokie. Zwykła wizyta u lekarza to wydatek rzędu kilkuset złotych, a doba spędzona w szpitalu to nawet kilka tysięcy! Nie ma sensu narażać się na tak wysokie opłaty czy inne kłopoty. Dobrze dobrana polisa zagwarantuje wsparcie we wszystkich trudnych sytuacjach.

Co powinno zawierać ubezpieczenie do Kanady?

Przede wszystkim, ubezpieczenie do Kanady musi oczywiście obejmować koszty leczenia. Suma gwarantowana powinna wynosić przynajmniej 30 tys. euro. Do tego konieczne jest NNW, a także OC i Assistance. Polisy tego typu są niezwykle ważne, ponieważ stanowią ogromne wsparcie w razie rozmaitych wypadków. Warto też zwrócić uwagę na pokrycie kosztów akcji poszukiwawczych – w kanadyjskich lasach łatwo zabłądzić!

Do podstawowych świadczeń na pewno powinno się dobrać jeszcze kilka dodatkowych usług. Bardzo przydatne jest zabezpieczenie bagażu, portfela, sprzętu sportowego itp. Podczas każdego wyjazdu mogą przytrafić się różne kłopoty – szybkie wsparcie ubezpieczalni pomaga jak najlepiej z nich wybrnąć.

Jak znaleźć najlepsze ubezpieczenie do Kanady?

Odpowiednie ubezpieczenie do Kanady powinno obejmować szereg świadczeń w przystępnej cenie. By wybrać najlepszą ofertę, trzeba porównać przynajmniej kilkanaście dostępnych opcji. Każda firma proponuje inne warunki, dlatego trzeba dokładnie się z nimi zapoznać, zanim podejmie się decyzję o zakupie. Na naszej stronie możesz szybko i wygodnie zestawić ze sobą warianty od najlepszych ubezpieczalni. Po wypełnieniu krótkiego formularza otrzymasz listę najkorzystniejszych polis, dostosowanych do Twoich potrzeb. Po wstępnej selekcji pozostanie Ci tylko dokładnie przeanalizować ich warunki. To bardzo wygodne i rozsądne rozwiązanie – ubezpieczenie trzeba wybrać świadomie, ponieważ może zapobiec bardzo poważnym problemom!

Wielki kraj klonowego liścia to niezwykle ciekawe miejsce. Przygotowując się do podróży trzeba skupić się nie tylko na atrakcjach, ale też zadać o odpowiednią polisę. Wybierz ubezpieczenie do Kanady, które zagwarantuje Ci wsparcie w rozmaitych sytuacjach!

Grzegorz Majker

Grzegorz Majker

Grzegorz Majker – absolwent Uniwersytetu Ekonomicznego, kierunek rachunkowość. Od dekady zajmuje się ubezpieczeniami. Specjalizuje się w polisach turystycznych oraz ubezpieczeniach komunikacyjnych. Prywatnie ojciec bliźniaków i miłośnik seriali na Netflixie.

Dodaj komentarz

Więcej artykułów i porad

Ubezpieczenie turystyczne dla seniorów

Ubezpieczenie turystyczne dla seniorów

Jaki wpływ ma wiek podróżującego na ubezpieczenie turystyczne? Na co zwrócić uwagę wybierając polisę dla osoby przewlekle chorej? Jak kupić najlepsze ubezpieczenie za granicą dla seniora? Podpowiadamy, jak ubezpieczyć wyjazd osoby starszej.

więcej
Suma gwarancyjna w ubezpieczeniu turystycznym

Suma gwarancyjna w ubezpieczeniu turystycznym

Przekonaj się, czym jest suma gwarancyjna w ubezpieczeniu na wakacje i podróże. Poznaj wszystkie informacje na jej temat i upewnij się, że zapewniasz sobie oraz najbliższym właściwą ochronę. Sprawdź też, od czego zależy suma gwarancyjna na wyjazd za […]

więcej
Ferie zimowe – jakie ubezpieczenie dla dziecka?

Ferie zimowe – jakie ubezpieczenie dla dziecka?

Zbliżają się ferie – cudowny czas, w którym dziecko może wypocząć od szkoły i naładować się energią na kolejny semestr. Jeśli wyjeżdża na narty do obcego kraju, warto, byś zadbał o odpowiednie ubezpieczenie za granicą. Co prawda organizator […]

więcej
Wakacje w Izraelu – co powinno zawierać ubezpieczenie?

Wakacje w Izraelu – co powinno zawierać ubezpieczenie?

Wyjazd do Izraela może mieć znaczenie nie tylko religijne, ale też czysto turystyczne. Ten niezwykły kraj ma do zaoferowania sporo zabytków oraz innych atrakcji. Jeśli marzy Ci się zwiedzanie Jerozolimy, nurkowanie w Morzu Martwym czy zobaczenie na własne […]

więcej