Ubezpieczenie do Kanady – sprawdź co powinno zawierać!

Ubezpieczenie do Kanady – sprawdź co powinno zawierać!

Kup ubezpieczenie turystyczne
Kanada to niezwykle ciekawy kierunek zarówno na letnie, jak i zimowe wakacje. Niesamowita przyroda, zapierające dech w piersiach widoki czy zachwycające Toronto każdego roku przyciągają miliony turystów. Jeśli planujesz zwiedzić kraj klonowego liścia, musisz odpowiednio przygotować się do wyjazdu. Wyjaśniamy, co powinno zawierać odpowiednie ubezpieczenie do Kanady!

Na terenie Ameryki Północnej nie działa EKUZ, dlatego przed wycieczką powinno się zadbać o odpowiednią polisę turystyczną. Leczenie za granicą zawsze jest bardzo kosztowne, a dodatkowe kłopoty są podwójnie problematyczne w obcym kraju. Dowiedz się, jak wybrać korzystne ubezpieczenie do Kanady!

Ubezpieczenie do Kanady – dlaczego jest konieczne?

Podczas pieszych wycieczek po pięknych, dzikich lasach łatwo o wypadek. Można nie tylko się potknąć i zwichnąć kostkę, ale też zgubić czy nawet spotkać pumę, kojota lub niedźwiedzia. Jak wszędzie, turystom grożą też oczywiście m.in. wypadki samochodowe, kłopoty z bagażem i portfelem oraz szereg mniej lub bardziej poważnych zagrożeń.

Ubezpieczenie do Kanady – dlaczego jest konieczne?

Wjeżdżając do kraju poza paszportem nie trzeba posiadać żadnych dodatkowych dokumentów, jednak na pewno warto wykupić ubezpieczenie do Kanady. Koszty leczenia są tam bardzo wysokie. Zwykła wizyta u lekarza to wydatek rzędu kilkuset złotych, a doba spędzona w szpitalu to nawet kilka tysięcy! Nie ma sensu narażać się na tak wysokie opłaty czy inne kłopoty. Dobrze dobrana polisa zagwarantuje wsparcie we wszystkich trudnych sytuacjach.

Co powinno zawierać ubezpieczenie do Kanady?

Przede wszystkim, ubezpieczenie do Kanady musi oczywiście obejmować koszty leczenia. Suma gwarantowana powinna wynosić przynajmniej 30 tys. euro. Do tego konieczne jest NNW, a także OC i Assistance. Polisy tego typu są niezwykle ważne, ponieważ stanowią ogromne wsparcie w razie rozmaitych wypadków. Warto też zwrócić uwagę na pokrycie kosztów akcji poszukiwawczych – w kanadyjskich lasach łatwo zabłądzić!

Do podstawowych świadczeń na pewno powinno się dobrać jeszcze kilka dodatkowych usług. Bardzo przydatne jest zabezpieczenie bagażu, portfela, sprzętu sportowego itp. Podczas każdego wyjazdu mogą przytrafić się różne kłopoty – szybkie wsparcie ubezpieczalni pomaga jak najlepiej z nich wybrnąć.

Jak znaleźć najlepsze ubezpieczenie do Kanady?

Odpowiednie ubezpieczenie do Kanady powinno obejmować szereg świadczeń w przystępnej cenie. By wybrać najlepszą ofertę, trzeba porównać przynajmniej kilkanaście dostępnych opcji. Każda firma proponuje inne warunki, dlatego trzeba dokładnie się z nimi zapoznać, zanim podejmie się decyzję o zakupie. Na naszej stronie możesz szybko i wygodnie zestawić ze sobą warianty od najlepszych ubezpieczalni. Po wypełnieniu krótkiego formularza otrzymasz listę najkorzystniejszych polis, dostosowanych do Twoich potrzeb. Po wstępnej selekcji pozostanie Ci tylko dokładnie przeanalizować ich warunki. To bardzo wygodne i rozsądne rozwiązanie – ubezpieczenie trzeba wybrać świadomie, ponieważ może zapobiec bardzo poważnym problemom!

Wielki kraj klonowego liścia to niezwykle ciekawe miejsce. Przygotowując się do podróży trzeba skupić się nie tylko na atrakcjach, ale też zadać o odpowiednią polisę. Wybierz ubezpieczenie do Kanady, które zagwarantuje Ci wsparcie w rozmaitych sytuacjach!

Grzegorz Majker

Grzegorz Majker

Grzegorz Majker – absolwent Uniwersytetu Ekonomicznego, kierunek rachunkowość. Od dekady zajmuje się ubezpieczeniami. Specjalizuje się w polisach turystycznych oraz ubezpieczeniach komunikacyjnych. Prywatnie ojciec bliźniaków i miłośnik seriali na Netflixie.

Dodaj komentarz

Więcej artykułów i porad

Ferie zimowe – jakie ubezpieczenie dla dziecka?

Ferie zimowe – jakie ubezpieczenie dla dziecka?

Zbliżają się ferie – cudowny czas, w którym dziecko może wypocząć od szkoły i naładować się energią na kolejny semestr. Jeśli wyjeżdża na narty do obcego kraju, warto, byś zadbał o odpowiednie ubezpieczenie za granicą. Co prawda organizator […]

więcej
4 kroki w razie utraty dokumentów za granicą

4 kroki w razie utraty dokumentów za granicą

Ubezpieczenie podróżne pomoże chronić Twój paszport, dowód osobisty czy karty kredytowe. Kradzież dokumentów, a może ich zgubienie lub zaginięcie? Z dobrą polisą to nie problem. Sprawdź, jak przygotować się do takich ekstremalnych sytuacji w podróży i co w […]

więcej
Słownik pojęć dla ubezpieczenia turystycznego

Słownik pojęć dla ubezpieczenia turystycznego

Wybierasz się w swoją pierwszą większą podróż? A może podróżujesz coraz częściej? Nieznacznie od sytuacji warto, byś znał podstawowe pojęcia ubezpieczeniowe w ubezpieczeniu turystycznym. Pozwoli Ci to uniknąć niemiłych niespodzianek, a także podejmować świadome i najkorzystniejsze decyzje. Przekonaj […]

więcej
Ubezpieczenie do Anglii – jaki pakiet wybrać?

Ubezpieczenie do Anglii – jaki pakiet wybrać?

Wybierasz się do Anglii? Nie zapomnij o wykupieniu odpowiedniej polisy turystycznej. Sprawdź, jakie ubezpieczenie będzie najlepsze podczas podroży do tego kraju i czy po Brexicie wciąż możesz tam korzystać z darmowej karty EKUZ!

więcej