Ubezpieczenie turystyczne Maroko

Ubezpieczenie turystyczne Maroko

Dodano: 29 marca 2022

Wyjazdy turystyczne coraz częściej wykraczają poza Europę. Bez względu na wybrany kierunek turyści powinni zatroszczyć się o własne bezpieczeństwo. Każdy, kto planuje wyjazd do Maroka, powinien pamiętać, że ubezpieczenie turystyczne do Maroka to obowiązkowy element wycieczki. Zagwarantuje bezpieczeństwo w czasie wyjazdu, sprawi, że w razie problemów będzie można spać spokojnie.

Czym przyciąga Maroko?

Maroko to – obok Tunezji oraz Egiptu – jeden z najpopularniejszych kierunków turystycznych poza Europą. Przyciąga orientalną kulturą, fascynującymi zabytkami, niezwykłą przyrodą, pełnymi aromatu bazarami, na których kupić można niezwykłe przyprawy. Jest to jeden z tych krajów, w których każdy znajdzie coś dla siebie. Aby jednak wakacje zapisały się w pamięci jako te naprawdę udane, należy zadbać o odpowiednie ubezpieczenie do Maroka. Warto przy tym pamiętać, że pod tym względem Maroko nie różni się od innych państw atrakcyjnych turystycznie. Ubezpieczenie turystyczne Australia czy ubezpieczenie turystyczne Tajlandia to propozycje odpowiednie dla osób ceniących egzotyczne wyjazdy.

REKOMENDACJA NAJLEPSZYCH UBEZPIECZEŃ DO MAROKA

Poniżej przedstawiamy rekomendowane ubezpieczenia do Maroka. Kierujemy się wyborem najlepszej relacji zakresu i ceny ubezpieczenia oraz na doświadczeniach naszych klientów.

Podstawowy

31,35 zł

KUP ONLINE
 • OC - Odpowiedzialność cywilna w życiu prywatnym

  50 000 zł

 • NNW - Następstwa Nieszczęśliwych Wypadków

  20 000 zł

 • Koszty leczenia COVID-19 za granicą
 • Zdarzenia po alkoholu w zakresie kosztów leczenia
 • Akty terrorystyczne
Optymalny wybór

51,31 zł

KUP ONLINE
 • OC - Odpowiedzialność cywilna w życiu prywatnym

  200 000 zł

 • NNW - Następstwa Nieszczęśliwych Wypadków

  40 000 zł

 • Koszty leczenia COVID-19 za granicą
 • Zdarzenia po alkoholu w zakresie kosztów leczenia
Wariant premium

123,69 zł

KUP ONLINE
 • OC - Odpowiedzialność cywilna w życiu prywatnym

  462 730 zł

 • NNW - Następstwa Nieszczęśliwych Wypadków

  60 000 zł

 • Koszty leczenia COVID-19 za granicą
 • Zdarzenia po alkoholu w zakresie kosztów leczenia

Ubezpieczenie turystyczne do Maroka – co zapewnia?

Ubezpieczenie turystyczne w Maroku to polisa, która ma chronić przed nieprzewidywalnymi zdarzeniami, jakie mogą mieć miejsce podczas zagranicznych wakacji. Jeśli ubezpieczenie zostanie dobrze wybrane, możemy być pewni, że zagwarantuje pokrycie kosztów związanych przede wszystkim z:

 • leczeniem;
 • leczeniem zaostrzenia choroby przewlekłej;
 • transportem medycznym;
 • akcjami ratowniczymi.

Dostępne są polisy, które mogą chronić także w przypadku:

 • zniszczenia bagażu;
 • zaginięcia bagażu.

Niektóre gwarantują pokrycie kosztów transportu zwłok. Zaleca się, aby każdy, kto decyduje się na wyjazd do Maroka, miał wykupioną odpowiednią polisę. Dzięki temu w czasie wakacji nie trzeba martwić się dodatkowymi wydatkami, które mogą być naprawdę bardzo wysokie.

Najtańsze oferty ubezpieczeń do Maroka

5,21 zł
Koszty leczenia 200 000 zł
Ratownictwo
Bagaż
4,15 zł
Koszty leczenia 90 000 zł
Ratownictwo
Bagaż
4,47 zł
Koszty leczenia 200 000 zł
Ratownictwo
Bagaż

Ile kosztuje leczenie w Maroku?

Rezygnując z wykupienia polisy na wyjazd do Maroka, należy pamiętać, że w razie jakichkolwiek problemów ze zdrowiem, koszty mogą nas naprawdę zaskoczyć. Za zwykłą wizytę u lekarza zapłacimy minimum dwadzieścia euro. Dzień pobytu w szpitalu to koszt oscylujący wokół sześćdziesięciu euro. Jeśli natomiast pojawi się konieczność operacji i zorganizowania transportu medycznego do Polski, musimy liczyć się z wydatkiem dochodzącym nawet do kilkudziesięciu tysięcy euro. Zdecydowanie taniej jest wykupić specjalne ubezpieczenie turystyczne. Warto pamiętać, że turyści mają do dyspozycji nie tylko polisę dla osób wyjeżdżających do Maroka. Dostępne jest ubezpieczenie turystyczne USA oraz ubezpieczenie turystyczne Ukraina, a także wiele innych. Dzisiaj polisę ubezpieczeniową można wykupić bez względu na kierunek wyjazdu.

Jak wybrać najlepsze ubezpieczenie turystyczne do Maroka?

Na rynku dostępnych jest obecnie wiele polis turystycznych. Oznacza to niemałe trudności w wyborze tej najlepszej. Dlatego wszystkim planującym wyjazd do Maroka i chcącym wykupić polisę turystyczną zaleca się skorzystanie ze specjalnej porównywarki, na przykład Kioskpolis.pl. Dzięki porównywarce można szybko zorientować się, jakie polisy są aktualnie dostępne, a także czym się różnią. Tym, na co warto zwrócić uwagę jest między innymi gwarantowany zakres ochrony. Trzeba sprawdzić, jaką szeroką pomoc gwarantuje ubezpieczenie w przypadku problemów ze zdrowiem, a także jakie są ewentualne składniki dodatkowe. Niektóre towarzystwa zapewniają ubezpieczenie NNW, czyli od następstw nieszczęśliwych wypadków. Oferta może obejmować także ubezpieczenie OC, czyli odpowiedzialności cywilnej, które przyda się na przykład wtedy, kiedy w Maroku planujemy wynająć samochód. Jeśli spowodujemy stłuczkę, ubezpieczyciel pokryje ewentualne szkody.

Wyprawa do Maroka może stać się najlepszym wyjazdem w życiu. Aby jednak nie zamieniła się w koszmar, należy zadbać o wykupienie przed wyjazdem odpowiedniej polisy. Ubezpieczenie turystyczne w Maroku to obowiązek dla każdego, kto chce spędzić urlop spokojnie, nie martwiąc się o konsekwencje choroby czy zagubionego bagażu.

Powiązane artykuły

Ubezpieczenie od koronawirusa – gdzie kupić?

Ubezpieczenie od koronawirusa – gdzie kupić?

Pandemia SARS-CoV-2 trwa ponad rok. Chociaż powszechne są już programy szczepień i w wielu krajach na świecie sytuacja jest dość dobrze opanowana, nadal nie można bagatelizować sytuacji. Zachorowanie na COVID-19 może narazić na poważne konsekwencje finansowe i nie […]

więcej
EKUZ – najważniejsze informacje na temat karty EKUZ

EKUZ – najważniejsze informacje na temat karty EKUZ

Na podróże po Europie każdy czas jest dobry, bez względu na porę roku! Jednak to latem i w okresie wakacji najczęściej wybieramy się za granicę – by zwiedzać, odpoczywać, pracować albo odwiedzić bliskich. Bez względu na charakter wyjazdu, […]

więcej
Co obejmuje ubezpieczenie kosztów rezygnacji z podróży?

Co obejmuje ubezpieczenie kosztów rezygnacji z podróży?

Wybierasz się na zorganizowaną wycieczkę turystyczną? Przed wyjazdem koniecznie wykup ubezpieczenie od kosztów rezygnacji z podróży, by w razie nieprzewidzianych problemów, ochronić środki finansowe przeznaczone na zaplanowanie wyjazdu. Zobacz, dlaczego jest to tak ważne i w jakich sytuacjach […]

więcej