Ubezpieczenie turystyczne Tajlandia

Ubezpieczenie turystyczne Tajlandia

Dodano: 29 marca 2022

Jeśli chodzi o egzotyczne destynacje, to Polacy bardzo często decydują się na wyjazd do Tajlandii. To jeden z tych krajów, do których najchętniej jeździmy zimą. Wówczas w tajskich kurortach panują przyjemnie wysokie temperatury, które pozwalają zapomnieć o brzydkiej pogodzie w Polsce. Aby urlop w Tajlandii był udany, należy zatroszczyć się nie tylko o wybór odpowiedniej pory wyjazdu, ale zadbać także o ubezpieczenie do Tajlandii. O czym pamiętając, chcąc kupić naprawdę dobrą polisę?

Czym zachwyca Tajlandia?

Tajlandia to kraj, który przyciąga przede wszystkim swoim gorącym klimatem. Nie bez znaczenia jest także jej egzotyczny charakter, który sprawia, że podczas wypoczynku w Tajlandii można poczuć się zupełnie inaczej niż w Polsce. Do tego dochodzą bajeczne plaże, krystalicznie czysta woda, niezwykła przyroda. Kraj ten ma naprawdę wiele do zaoferowania i każdy znajdzie tu coś odpowiedniego dla siebie.

Ubezpieczenie podróżne do Tajlandii – dlaczego jest ważne?

Ubezpieczenie w Tajlandii to rzecz, o której nigdy nie można zapomnieć przed wyjazdem. Przede wszystkim trzeba pamiętać, że Tajlandia jest krajem, w którym Europejska Karta Ubezpieczenia Zdrowotnego nie obowiązuje. Jeśli nie wykupimy ubezpieczenia, nie mamy żadnych szans na otrzymanie bezpłatnej (chociaż w ograniczonym zakresie) pomocy medycznej. Tymczasem w Tajlandii jesteśmy narażeni chociażby na problemy żołądkowe wynikające z ogromnej zmiany kuchni. Flora bakteryjna w Tajlandii jest zupełnie inna, co dla układu pokarmowego jest naprawdę dużym obciążeniem. Ubezpieczenie zdrowotne może więc okazać się niezbędne.

W Tajlandii jesteśmy narażeni także na ataki dzikich zwierząt. Jadowite węże są stałym elementem tajskiego krajobrazu. Jest to kraj, w którym nie brakuje wypadków. Do tego dochodzą kieszonkowcy, którzy mogą szybko pozbawić nas wszystkich pieniędzy, jakie mamy przy sobie. Odpowiednie ubezpieczenie turystyczne do Tajlandii zapewni spokojny urlop. Warto przy tym dodać, że podobnie jest, jeśli chodzi o polisy do innych państw. Dokładnie tak samo działa ubezpieczenie turystyczne Izrael oraz ubezpieczenie turystyczne Kuba.

REKOMENDACJA NAJLEPSZYCH UBEZPIECZEŃ DO TAJLANDII

Poniżej przedstawiamy rekomendowane ubezpieczenia do Tajlandii. Kierujemy się wyborem najlepszej relacji zakresu i ceny ubezpieczenia oraz na doświadczeniach naszych klientów.

Podstawowy

76,46 zł

KUP ONLINE
 • OC - Odpowiedzialność cywilna w życiu prywatnym

  138 819 zł

 • NNW - Następstwa Nieszczęśliwych Wypadków

  30 000 zł

 • Koszty leczenia COVID-19 za granicą
 • Zdarzenia po alkoholu w zakresie kosztów leczenia
Optymalny wybór

55,10 zł

KUP ONLINE
 • OC - Odpowiedzialność cywilna w życiu prywatnym

  200 000 zł

 • NNW - Następstwa Nieszczęśliwych Wypadków

  40 000 zł

 • Koszty leczenia COVID-19 za granicą
 • Zdarzenia po alkoholu w zakresie kosztów leczenia
Wariant premium

123,69 zł

KUP ONLINE
 • OC - Odpowiedzialność cywilna w życiu prywatnym

  462 730 zł

 • NNW - Następstwa Nieszczęśliwych Wypadków

  60 000 zł

 • Koszty leczenia COVID-19 za granicą
 • Zdarzenia po alkoholu w zakresie kosztów leczenia

Ile kosztuje pomoc medyczna w Tajlandii?

Decydując się na wyjazd do Tajlandii bez odpowiedniego ubezpieczenia, trzeba pamiętać, że pomoc medyczna w tym kraju nie jest najtańsza. Za zwykłą wizytę u lekarza pierwszego kontaktu trzeba zapłacić (w przeliczeniu na złotówki) nie mniej niż dwieście złotych. Nawet niewielki zabieg może nas kosztować tysiąc złotych. Koszty będą jeszcze większe, jeśli pojawi się konieczność hospitalizacji. Wówczas musimy liczyć się z wydatkiem dochodzącym nawet do kilku tysięcy złotych za dobę. Wydanie kilkudziesięciu tysięcy złotych czeka nas wtedy, kiedy niezbędne będzie skorzystanie z pomocy służb ratowniczych. Dane te jasno wskazują, że ubezpieczenie zdrowotne do Tajlandii jest absolutnym must have podczas wyjazdu. Warto przy tym pamiętać, że sytuacja wygląda podobnie również w innych krajach. Dlatego ubezpieczenie turystyczne USA oraz ubezpieczenie turystyczne Iran muszą zawierać pakiet medyczny.

Ubezpieczenie turystyczne do Tajlandii – co powinno oferować w zakresie pomocy medycznej?

Ubezpieczenie na podróż do Tajlandii musi przede wszystkim zapewnić solidną ochronę w przypadku problemów ze zdrowiem. Ważne jest, aby polisa obejmowała zwrot kosztów w przypadku leczenia:

 • ambulatoryjnego;
 • szpitalnego.

Wówczas możemy być pewni, że ani wizyta u lekarza pierwszego kontaktu, aby pobyt w szpitalu nie odbiją się na zawartości naszego portfela. Osoby chorujące przewlekle powinny zadbać o to, aby kupić polisę obejmującą zwrot kosztów leczenia w przypadku zaostrzenia choroby o przewlekłym charakterze.

Dobra polisa ubezpieczenia w przypadku wyjazdu do Tajlandii powinna gwarantować również refundację niezbędnych badań, środków opatrunkowych, zabiegów i operacji, a także leków. Taka polisa gwarantuje pełną ochronę i pozwala cieszyć się egzotycznym urlopem.

Jakie opcje poza zabezpieczeniem medycznym powinno gwarantować ubezpieczenie podróżne do Tajlandii?

Wiele osób sądzi, że dobra polisa turystyczna powinna obejmować wyłącznie ochronę w zakresie pomocy medycznej. Okazuje się jednak, że warto postawić na dużo szerszy zakres ubezpieczenia. Ubezpieczenie zagraniczne do Tajlandii powinno gwarantować ochronę bagażu i ewentualnego sprzętu turystycznego, który decydujemy się ze sobą zabrać. Do Tajlandii podróżować będziemy samolotem. Niestety, jakość pracy wielu linii lotniczych pozostawia wiele do życzenia. Może zdarzyć się tak, że podczas podróży nasz bagaż zostanie uszkodzony bądź zagubiony. Wówczas towarzystwo ubezpieczeniowe pokryje straty.

Dobrym rozwiązaniem jest zakup pakietu zapewniające ochronę NNW, czyli następstw nieszczęśliwych wypadków. Przydać może się też polisa OC, czyli odpowiedzialności cywilnej. Wskazana jest dla osób planujących wypożyczyć skuter. Ci, którzy planują wyjazd spędzić aktywnie i chcą na przykład nurkować, powinni pomyśleć o ubezpieczeniu z opcją dla aktywnych. Ciekawą alternatywą jest też klauzula alkoholowa. Decydując się na nią, nie trzeba obawiać się tego, że do zdarzenia dojdzie wtedy, kiedy będziemy pod wpływem alkoholu. Jeśli więc planujemy z urlopu w Tajlandii czerpać pełnymi garściami, nie zamierzamy rezygnować z kolorowych drinków, klauzula alkoholowa może naprawdę się przydać.

Najtańsze oferty ubezpieczeń do Tajlandii

5,21 zł
Koszty leczenia 200 000 zł
Ratownictwo
Bagaż
4,15 zł
Koszty leczenia 90 000 zł
Ratownictwo x
Bagaż x
4,88 zł
Koszty leczenia 200 000 zł
Ratownictwo
Bagaż

Jaka jest cena ubezpieczenia do Tajlandii?

Wiele osób sądzi, że ubezpieczenia turystyczne są drogie. Tymczasem okazuje się, że ich zakup to najmniejsza inwestycja, jeśli chodzi o zagraniczne wakacje. Polisa do Tajlandii nie jest w tym wypadku wyjątkiem. Również ubezpieczenie turystyczne Rosja oraz ubezpieczenie turystyczne Turcja nie kosztuje wiele. Wystarczy tylko znaleźć odpowiednią ofertę.

Jak wybrać dobre ubezpieczenie na wyjazd do Tajlandii?

Dobrym sposobem na to, aby wybrać polisę zapewniającą solidną ochronę ubezpieczeniową podczas wyjazdu jest skorzystanie z porównywarki ubezpieczeń. Przykładem jest między innymi Kioskpolis.pl.

Porównywarki są prostymi w obsłudze narzędziami, które pozwalają na szybkie i pozbawione problemów porównanie między sobą dostępnych na rynku ubezpieczeń. Pozwalają na znalezienie dobrej polisy, która idealnie wpisze się w indywidualne potrzeby i oczekiwania. Warto pamiętać, że korzystanie z porównywarek jest darmowe – nie trzeba ponosić żadnych kosztów.

Wyjazd do Tajlandii to świetny pomysł na egzotyczne wakacje w środku polskiej zimy. Decydując się na taki wyjazd, należy jednak pamiętać o wykupieniu odpowiedniej polisy turystycznej. W razie problemów – ze zdrowiem bądź zagubionym bagażem – ubezpieczyciel zapewni pomoc i ochronę.

Powiązane artykuły

Ubezpieczenie od koronawirusa – gdzie kupić?

Ubezpieczenie od koronawirusa – gdzie kupić?

Pandemia SARS-CoV-2 trwa ponad rok. Chociaż powszechne są już programy szczepień i w wielu krajach na świecie sytuacja jest dość dobrze opanowana, nadal nie można bagatelizować sytuacji. Zachorowanie na COVID-19 może narazić na poważne konsekwencje finansowe i nie […]

więcej
EKUZ – najważniejsze informacje na temat karty EKUZ

EKUZ – najważniejsze informacje na temat karty EKUZ

Na podróże po Europie każdy czas jest dobry, bez względu na porę roku! Jednak to latem i w okresie wakacji najczęściej wybieramy się za granicę – by zwiedzać, odpoczywać, pracować albo odwiedzić bliskich. Bez względu na charakter wyjazdu, […]

więcej
Co obejmuje ubezpieczenie kosztów rezygnacji z podróży?

Co obejmuje ubezpieczenie kosztów rezygnacji z podróży?

Wybierasz się na zorganizowaną wycieczkę turystyczną? Przed wyjazdem koniecznie wykup ubezpieczenie od kosztów rezygnacji z podróży, by w razie nieprzewidzianych problemów, ochronić środki finansowe przeznaczone na zaplanowanie wyjazdu. Zobacz, dlaczego jest to tak ważne i w jakich sytuacjach […]

więcej