Ubezpieczenie turystyczne Turcja

Ubezpieczenie turystyczne Turcja

Dodano: 16 listopada 2022

Jednym z często wybieranych przez Polaków kierunków wakacyjnych jest Turcja. To kraj, który zachwyca ciepłym klimatem, wyjątkową kuchnią, przepiękną przyrodą oraz fascynującą kulturą i historią. Każdy znajdzie tu coś dla siebie. Decydując się na wyjazd do Turcji, należy pamiętać, aby zatroszczyć się o własne bezpieczeństwo. Ubezpieczenie turystyczne do Turcji jest w tym względzie obowiązkowe.

Ubezpieczenie na wyjazd do Turcji – czy to drogi zakup?

Wiele osób jest przekonanych, że ubezpieczenia turystyczne są drogie. Dlatego wolą zrezygnować z ich zakupu, narażając się tym samym na poważne problemy w przypadku chociażby zachorowania podczas wakacji. Tymczasem okazuje się, że ubezpieczenie turystyczne to koszt zaledwie kilku – kilkunastu złotych dziennie. Tak jest, jeśli chodzi o ubezpieczenie turystyczne do Turcji. Ubezpieczenie turystyczne Kuba oraz ubezpieczenie turystyczne Tajlandia nie jest w tym przypadku wyjątkiem. Zakup polisy nie podnosi istotnie kosztów wyjazdu. Ostateczna cena ubezpieczenia uzależniona jest od wybranego zakresu ochrony.

Ubezpieczenie przed wyjazdem do Turcji

Kupując ubezpieczenie do Turcji zawsze trzeba podejść do tego indywidualnie. Ubezpieczenie na wyjazd za granicę może mieć różne formy, a towarzystwa ubezpieczeniowe mają w swoich ofertach szerokie spektrum ofert dla podróżujących. Różnią się one ceną i zakresem ochrony, więc zanim wybierze się ubezpieczenie na wakacje, trzeba ustalić, jakiej ochrony się potrzebuje. Ubezpieczenie na wyjazd do Turcji może też być potrzebne podczas wyjazdów służbowych. Na Kioskpolis.pl można znaleźć polisy, które oferują ochronę także podczas takich wyjazdów. Już na etapie kupowania polisy wybiera się dokładnie parametry wyjazdu i na tej podstawie dobierana jest oferta dla danego podróżującego. Kalkulator ubezpieczeń turystycznych pozwoli na błyskawiczne skalkulowanie składki, a także porównanie ofert różnych firm ubezpieczeniowych. Wszystkie z ofert dostępnych poprzez Kioskpolis.pl są w pełni wiarygodne i pochodzą od renomowanych firm mających dobre opinie wśród klientów, a ponadto cieszące się płynnością finansową.

Ubezpieczenie – wycieczka do Turcji

Kupując ubezpieczenie na wyjazd do Turcji, trzeba uwzględnić odpowiednią sumę ubezpieczenia. Kwota ta nie powinna być mniejsza niż kilkadziesiąt tysięcy złotych. Turcja nie jest krajem drogim, ale jeśli coś się stanie, trzeba mieć polisę zapewniającą pokrycie kosztów leczenia, konsultacji lekarskich, transportu medycznego, a także ewentualnych operacji i zabiegów. Dodatkowe ubezpieczenie zdrowotne w Turcji jest niezbędne, jeśli nie chce się finansować leczenia bezpośrednio z własnej kieszeni. Biorąc pod uwagę lokalne ceny w prywatnych placówkach medycznych i koszty ubezpieczenia podróżnego, okazuje się, że wykupienie właściwej polisy jest bardzo opłacalne. Samo ubezpieczenie zdrowotne na wyjazd do Turcji to jednak nie wszystko.

Ubezpieczenie na wakacje –Turcja

Turcja cieszy się pozytywnymi opiniami wśród turystów, jeśli jednak dojdzie do jakiegoś wypadku, trzeba wszystko finansować z własnej kieszeni. Ubezpieczenie na wakacje do Turcji powinno więc zawierać pakiet NNW. W optymalnym wariancie powinien on pokrywać ewentualne koszty transportu medycznego do Polski, koszty przedłużającego się pobytu i koszty obsługi prawnej wynikającej z problemów będącymi następstwem nieprzewidzianych zdarzeń. Warto też zwrócić uwagę, czy polisa ubezpieczeniowa obejmuje usługę tłumacza, który w Turcji prawdopodobnie będzie potrzebny, gdyż już dojdzie do wypadku.

REKOMENDACJA NAJLEPSZYCH UBEZPIECZEŃ DO TURCJI

Poniżej przedstawiamy rekomendowane ubezpieczenia do Turcji. Kierujemy się wyborem najlepszej relacji zakresu i ceny ubezpieczenia oraz na doświadczeniach naszych klientów.

Podstawowy

32,00 zł

KUP ONLINE
 • OC - Odpowiedzialność cywilna w życiu prywatnym

  50 000 zł

 • NNW - Następstwa Nieszczęśliwych Wypadków

  20 000 zł

 • Koszty leczenia COVID-19 za granicą
 • Zdarzenia po alkoholu w zakresie kosztów leczenia
 • Akty terrorystyczne
Optymalny wybór

53,00 zł

KUP ONLINE
 • OC - Odpowiedzialność cywilna w życiu prywatnym

  200 000 zł

 • NNW - Następstwa Nieszczęśliwych Wypadków

  40 000 zł

 • Koszty leczenia COVID-19 za granicą
 • Zdarzenia po alkoholu w zakresie kosztów leczenia
 • Akty terrorystyczne
Wariant premium

110,41 zł

KUP ONLINE
 • OC - Odpowiedzialność cywilna w życiu prywatnym

  462 730 zł

 • NNW - Następstwa Nieszczęśliwych Wypadków

  60 000 zł

 • Koszty leczenia COVID-19 za granicą
 • Zdarzenia po alkoholu w zakresie kosztów leczenia
 • Akty terrorystyczne

Czy w Turcji działa karta EKUZ?

Wiele osób jest przekonanych, że karta EKUZ to dokument, który uprawnia do skorzystania z publicznej służby zdrowia na całym świecie. Tymczasem wcale tak nie jest. Europejska Karta Ubezpieczenia Zdrowotnego – bo tak dokładnie nazywa się karta EKUZ – to dokument, który obowiązuje jedynie na terenie Unii Europejskiej. Na terenie Turcji z karty tej w związku z tym nie skorzystamy. Aby nie płacić za pomoc medyczną, trzeba więc postawić na ubezpieczenie zdrowotne do Turcji.

Jakie są koszty leczenia w Turcji?

Osoby, które planują wyjazd do Turcji bez wykupionego ubezpieczenia zdrowotnego powinny pamiętać, że koszty leczenia w tym kraju są naprawdę wysokie. Wizyta u lekarza pierwszego kontaktu to koszt prawie dwustu złotych. Za dzień pobytu w szpitalu trzeba zapłacić blisko dwa tysiące złotych. Koszt ten nie uwzględnia ewentualnych dodatkowych badań, których przeprowadzenie może okazać się konieczne. Warto pamiętać, że równie wysokie koszty leczenia są w innych krajach. Dlatego ubezpieczenie turystyczne Australia to obowiązkowy zakup dla wszystkich planujących wizytę w kraju kangurów.

Najtańsze oferty ubezpieczeń do Turcji

4,30 zł
Koszty leczenia 200 000 zł
Ratownictwo
Bagaż
3,73 zł
Koszty leczenia 90 000 zł
Ratownictwo x
Bagaż x
4,11 zł
Koszty leczenia 200 000 zł
Ratownictwo
Bagaż

Jaką ochronę powinno zapewniać ubezpieczenie zdrowotne do Turcji?

Dodatkowe ubezpieczenie do Turcji powinno zapewniać przede wszystkim:

 • leczenie ambulatoryjne oraz hospitalizację;
 • zakup leków i środków opatrunkowych;
 • transport medyczny do kraju, jeśli choroba się przedłuża i nie jest możliwy samodzielny powrót.

Obecnie wskazuje się również na konieczność wykupienia polisy, która będzie obejmowała leczenie i pobyt w szpitalu w przypadku zakażenia chorobą zakaźną bądź konieczności kwarantanny w związku z kontaktem z osobą chorą.

Czy warto wykupić pakiet Assistance, lecąc do Turcji?

Pakiet Assistance to gwarancja natychmiastowej pomocy udzielonej przez ubezpieczyciela. Ostateczny zakres ochrony może nieco różnić się w zależności od wybranej oferty, ale na ogół pakiet Assistance gwarantuje:

 • pomoc tłumacza;
 • pomoc prawną;
 • wsparcie organizacyjne podczas wyjazdu.

W niektórych ofertach znaleźć można także teleporadę w zakresie doświadczanych problemów zdrowotnych, a także pomoc dla zwierząt. Ogromną korzyścią, którą zyskamy stawiając na pakiet Assistance, jest dostęp przez całą dobę do infolinii na temat kraju, w którym jesteśmy. Taka opcja dostępna jest nie tylko w Turcji. Gwarantuje ją również ubezpieczenie turystyczne Rosja oraz ubezpieczenie turystyczne Ukraina. Dzwoniąc na infolinię, można uzyskać informacje dotyczące między innymi:

 • aktualnego kursu walut;
 • poziomu bezpieczeństwa w danym miejscu;
 • lokalizacji ambasady bądź konsulatu.

Konsultant dostępny na infolinii wskaże również, gdzie otrzymamy pomoc medyczną, pokieruje nas do odpowiedniego hotelu czy wskaże, gdzie można zatankować samochód.

Czy ubezpieczenie do Turcji powinno obejmować koszty akcji ratowniczych?

Decydując się na wyjazd do Turcji, należy poważnie zastanowić się nad tym, jak zamierzamy spędzać czas. Jest to bowiem informacja niezbędna do tego, aby wybrać odpowiedni pakiet ubezpieczeń. Osoby, które planują zwiedzanie, zamierzają przemierzać tureckie bezdroża, ale także ci, którzy chcą zażywać kąpieli w morzu powinni koniecznie zdecydować się na rozszerzenie gwarantujące akcje ratownicze i poszukiwawcze. Niektórzy powiedzą, że jest to zbędne. Przekonanie takie jest jak najbardziej błędne. Akcje ratownicze i poszukiwawcze to olbrzymie koszty. Jeśli nie będziemy mieli polisy, zostanie nam wystawiony rachunek, który na długo może zrujnować nasz domowy budżet.

Czy polisa NNW powinna wchodzić w skład ubezpieczenia turystyczne do Turcji?

Ubezpieczenie NNW, czyli od następstw nieszczęśliwych wypadków, to opcja, która również jest zalecana, jeśli chodzi o zagraniczne wyjazdu. Pakiet NNW obejmuje często nie tylko ubezpieczenie do Turcji, ale również ubezpieczenie turystyczne Maroko. Polisa NNW zapewnia ochronę w przypadku nieszczęśliwych wypadków, które mogą przydarzyć się podczas urlopu. Co ważne, jeśli na skutek zdarzenia będziemy wymagali rekonwalescencji czy rehabilitacji, koszty pokryje ubezpieczyciel. Podobnie stanie się wtedy, kiedy z powodu odniesionych obrażeń nie będziemy w stanie pracować. W najgorszej sytuacji, a więc wtedy, kiedy konsekwencją zdarzenia będzie śmierć, na wypłatę odszkodowania mogą liczyć nasi bliscy.

Jak wybrać dobre ubezpieczenie turystyczne do Turcji?

Ogromny wybór ofert ubezpieczeń turystycznych sprawia, że wiele osób może mieć trudność z podjęciem decyzji, na którą z nich postawić. Pomocnym narzędziem okazuje się być porównywarka ubezpieczeń, na przykład Kioskpolis.pl. Stawiając na porównywarkę, można szybko i bez żadnych problemów porównać ze sobą oferty różnych ubezpieczycieli. Porównywarka wskazuje na najważniejsze elementy ofert, pokazuje, z jakim kosztem trzeba się liczyć, decydując się na poszczególne z nich. Co ważne, aby skorzystać z porównywarki ubezpieczeń, nie trzeba ponosić żadnych dodatkowych kosztów. Narzędzie jest całkowicie darmowe.

Ubezpieczenie turystyczne do Turcji to sposób na to, aby nie martwić się niepotrzebnymi wydatkami w przypadku choroby czy wypadku. W gąszczu ofert każdy ma szansę znaleźć takie ubezpieczenie zdrowotne do Turcji, które idealnie wpisuje się w indywidualne potrzeby.

Powiązane artykuły

Ubezpieczenie od koronawirusa – gdzie kupić?

Ubezpieczenie od koronawirusa – gdzie kupić?

Pandemia SARS-CoV-2 trwa ponad rok. Chociaż powszechne są już programy szczepień i w wielu krajach na świecie sytuacja jest dość dobrze opanowana, nadal nie można bagatelizować sytuacji. Zachorowanie na COVID-19 może narazić na poważne konsekwencje finansowe i nie […]

więcej
EKUZ – najważniejsze informacje na temat karty EKUZ

EKUZ – najważniejsze informacje na temat karty EKUZ

Na podróże po Europie każdy czas jest dobry, bez względu na porę roku! Jednak to latem i w okresie wakacji najczęściej wybieramy się za granicę – by zwiedzać, odpoczywać, pracować albo odwiedzić bliskich. Bez względu na charakter wyjazdu, […]

więcej
Co obejmuje ubezpieczenie kosztów rezygnacji z podróży?

Co obejmuje ubezpieczenie kosztów rezygnacji z podróży?

Wybierasz się na zorganizowaną wycieczkę turystyczną? Przed wyjazdem koniecznie wykup ubezpieczenie od kosztów rezygnacji z podróży, by w razie nieprzewidzianych problemów, ochronić środki finansowe przeznaczone na zaplanowanie wyjazdu. Zobacz, dlaczego jest to tak ważne i w jakich sytuacjach […]

więcej