Ubezpieczenie turystyczne Ukraina

Ubezpieczenie turystyczne Ukraina

Dodano: 29 marca 2022

Wyjazdy na Ukrainę są popularne między innymi z powodu korzystnych cen, z którymi mogą spotkać się turyści z Polski. Nie jest to kraj, w którym można spotkać się z koniecznością wydawania nadmiernie dużych środków finansowych, co nie oznacza, że nie warto dysponować ubezpieczeniem turystycznym. Będzie ono w stanie zapewnić większy komfort podróżowania. Przede wszystkim ograniczyć można konieczność wydawania pieniędzy z własnej kieszeni. Równocześnie trzeba brać pod uwagę, że szczególnie wydatki na hospitalizację, czy bardziej skomplikowane zabiegi mogą być wysokie. Z tego powodu ubezpieczenie na Ukrainie to sposób na ograniczenie konieczności wydawania własnych pieniędzy na leczenie. Oczywiście w wielu krajach takie wydatki nie będą nadmiernie wysokie. Jednak nawet ubezpieczenie turystyczne Białoruś może okazać się bardzo przydatne, gdy konieczne będzie skorzystanie z leczenia specjalistycznego. O ile podstawowe usługi medyczne mogą nie generować dużych wydatków, o tyle poważniejsze operacje będą kosztowne. Zatem warto się zabezpieczyć poprzez wykupienie nawet podstawowej polisy turystycznej. 

Decydując się na wybór konkretnej polisy ubezpieczeniowej, trzeba brać pod uwagę między innymi specyfikę kraju, do którego się wyjeżdża. Innym musi być ubezpieczenie turystyczne Japonia, a inny zakres ochrony można wybrać przy wyjeździe na Ukrainę. Im bardziej kosztowny jest kraj, do którego jedzie się w celach wypoczynkowych, tym polisa musi być bardziej rozbudowana. Wyższe muszą być sumy gwarantowane, które wpływają na kwoty, które wypłaci ubezpieczyciel. Takie kwoty dla ubezpieczenia turystycznego na Ukrainie powinny wynosić minimum 30 tys. euro. Daje to pewność, że wypłaty pokryją podstawowe wydatki na leczenie. Natomiast trzeba brać pod uwagę, że im dłuższy jest pobyt, tym wyższa powinna być suma gwarantowana. W ten sposób ubezpieczenie zdrowotne na Ukrainie pokryje nawet koszty poniesione na najbardziej skomplikowane operacje, które mogą być konieczne do przeprowadzenia po wypadkach.

Co brać pod uwagę, gdy wybiera się ubezpieczenie na Ukrainę?

Zanim podejmie się decyzję o wykupieniu polisy turystycznej, trzeba zapoznać się z tym, co można znaleźć na rynku ubezpieczeniowym. Ma to znaczenie z punktu widzenia wyboru takiego produktu, który spełni oczekiwania i nie będzie wymagał opłacenia nadmiernie wysokich składek. Im lepiej określa się zakres polisy turystycznej, tym będzie można korzystać ze znacznie lepszej ochrony. Dopasowane ubezpieczenie turystyczne na Ukrainie jest w stanie zapewnić pokrycie wszystkich wydatków związanych z leczeniem. Kwoty gwarantowane powinny być dopasowane do rodzajów aktywności, z których planuje się korzystać. Przy krótkim pobycie weekendowym taka suma powinna wynosić około 30 tys. euro. Natomiast wyższe kwoty trzeba wybrać przy dłuższym pobycie. Wówczas suma gwarantowana powinna przekraczać 40 tys. euro. W ten sposób będzie można pokryć koszty leczenia związane z hospitalizacją, czy zabiegami specjalistycznymi. Wówczas ubezpieczenie zdrowotne na Ukrainie będzie w stanie zapewnić maksymalną ochronę.  

Gdy planuje się pobyt, który będzie trwał kilka tygodni, wówczas trzeba zdecydować się na bardziej rozbudowane polisy turystyczne. Nie zawsze standardowe ubezpieczenie turystyczne USA jest w stanie zapewnić odpowiedni zakres ochrony. Wówczas trzeba będzie zdecydować się na rozszerzenie. Pozwalają one zmodyfikować warunki ogólne ubezpieczenia na Ukrainie. W ten sposób można liczyć na szerszy zakres ochrony. Ma to znaczenie, choćby przy planowaniu spędzania wolnego czasu podczas wakacji w mniej typowy sposób. Obejmować to może, choćby uprawianie ekstremalnych sportów. Wówczas, trzeba pomyśleć o wykupieniu ubezpieczenia, które ma szerszy zakres ochrony. Pozwala to korzystać między innymi z ochrony na wypadek konieczności skorzystania z ratownictwa medycznego. Trzeba brać pod uwagę, że w wielu krajach będzie to wiązało się z dużymi wydatkami. Z tego powodu dobrze jest, gdy ubezpieczenie turystyczne Izrael będzie w stanie zapewnić pełne pokrycie takich kosztów. 

Zatem warto wykupić ubezpieczenie turystyczne na Ukrainie, które pokryje koszty ratownictwa, gdy planuje się takie typy aktywności jak:

 • podróżowanie po wysokich górach,
 • jazda na nartach,
 • korzystanie z motorówek, czy jachtów,
 • sporty wodne.   

Gdy spędza się wolny czas w sposób, który jest związany z ryzykiem, wówczas ubezpieczenie do Ukrainy powinno zapewnić możliwość skorzystania z wypłat z towarzystw reasekuracji, gdy zdarzają się wypadki. Odpowiednio dopasowane ubezpieczenie turystyczne Rosja będzie w stanie zapewnić dostęp do wysokich odszkodowań.

REKOMENDACJA NAJLEPSZYCH UBEZPIECZEŃ DO UKRAINY

Poniżej przedstawiamy rekomendowane ubezpieczenia do Ukrainy. Kierujemy się wyborem najlepszej relacji zakresu i ceny ubezpieczenia oraz na doświadczeniach naszych klientów.

Podstawowy

32,00 zł

KUP ONLINE
 • OC - Odpowiedzialność cywilna w życiu prywatnym

  50 000 zł

 • NNW - Następstwa Nieszczęśliwych Wypadków

  20 000 zł

 • Koszty leczenia COVID-19 za granicą
 • Zdarzenia po alkoholu w zakresie kosztów leczenia
 • Akty terrorystyczne
Optymalny wybór

75,87 zł

KUP ONLINE
 • OC - Odpowiedzialność cywilna w życiu prywatnym

  277 638 zł

 • NNW - Następstwo Nieszczęśliwych Wypadków

  30 000 zł

 • Koszty leczenia Covid-19 za granicą
 • Zdarzenia po alkoholu w zakresie kosztów leczenia
 • Akty terrorystyczne
Wariant premium

66,50 zł

KUP ONLINE
 • OC - Odpowiedzialność cywilna w życiu prywatnym

  462 730 zł

 • NNW - Następstwa Nieszczęśliwych Wypadków

  46 273 zł

 • Koszty leczenia COVID-19 za granicą
 • Akty terrorystyczne
 • Koszty rezygnacji z noclegu: 2 314 zł
 • Koszty rezygnacji z biletu: 2 314 zł

Jakie dodatkowe elementy powinno zawierać ubezpieczenie podróżne na Ukrainę?

Nie zawsze podstawowe ubezpieczenie wyjazdu na Ukrainę będzie wystarczające. W wielu przypadkach trzeba zdecydować się na bardziej rozbudowane polisy turystyczne. Z reguły im bardziej aktywnie będzie się spędzać wolny czas, czy im dłużej będzie się przebywało za granicą, tym znacznie ważniejsze jest korzystanie z szerszej ochrony. W ten sposób można ograniczyć różne rodzaje ryzyka, z którymi można spotkać się podczas pobytu wakacyjnego na Ukrainie. Oczywiście najważniejsze jest odpowiednio rozbudowane ubezpieczenie zdrowotne na wyjazd na Ukrainę. Będzie ono decydowało, z jakiego zakresu usług medycznych będzie można skorzystać bez konieczności opłacania ich z własnej kieszeni. 

Podstawowe polisy mogą obejmować:

 • możliwość skorzystania z zabiegów w ambulatorium,
 • pokrycie kosztów wykupienia leków,
 • opłacenie wykonania opatrunków,
 • podstawowe zabiegi medyczne.

Natomiast bardziej rozbudowane ubezpieczenie zdrowotne wyjazd na Ukrainę jest w stanie pokryć wydatki nawet za specjalistyczne leczenie. Obejmować to może między innymi operacje chirurgiczne. Dodatkowo skorzystać można z wyższych sum gwarantowanych, które będą pokrywały transport medyczny do kraju. Kupując ubezpieczenie turystyczne Gruzja, warto zdecydować się na taki zakres ochrony oferowanej przez polisę turystyczną. W ten sposób, gdy dojdzie do wypadku, czy ciężkiej choroby, wówczas nawet po skomplikowanej operacji będzie można wrócić do kraju bez konieczności samodzielnego opłacenia kosztów przelotu śmigłowcem medycznym.

Najtańsze oferty ubezpieczeń do Ukrainy

4,30 zł
Koszty leczenia 200 000 zł
Ratownictwo
Bagaż
3,73 zł
Koszty leczenia 90 000 zł
Ratownictwo x
Bagaż x
4,11 zł
Koszty leczenia 200 000 zł
Ratownictwo
Bagaż x

Jak dopasować konkretne ubezpieczenie na wyjazd na Ukrainę?

Na rynku ubezpieczeń turystycznych korzystać można z szerokiego zakresu produktów. Zatem warto poświęcić czas na zapoznanie się z poszczególnymi ofertami. Pozwala to podejmować znacznie lepsze decyzje w kontekście wybrania takich, które spełnią oczekiwania. Obecnie można wygodnie sprawdzić ubezpieczenie na Ukrainie online. Wykorzystanie stron internetowych towarzystw reasekuracji, czy serwisów pozwalających na porównanie różnych ofert w jednym miejscu jest sposobem na zorientowanie się, co jest dostępne na rynku. Dowiedzieć można się, co zapewni podstawowe ubezpieczenie turystyczne Chorwacja. Równocześnie można szybko zorientować się, jakie rozszerzenia można wykupić do podstawowych polis turystycznych. Pozwala to ustalić, czy konieczne będzie decydowanie się na indywidualne negocjowanie z towarzystwami reasekuracji. Bywa to niezbędne, gdy żadne ubezpieczenie na Ukrainie nie spełnia oczekiwań. W ramach negocjacji można zwiększyć sumy gwarantowane, które będą obejmowały konkretne zdarzenia. Pozwala to znacznie lepiej dopasować ochronę do indywidualnych potrzeb. Do dodatkowych elementów polisy turystycznej, które można brać pod uwagę zaliczają się ubezpieczenia bagażu, czy NNW. Często są to produkty, które nie wymagają opłacania dużych składek. Z drugiej strony pozwalają rozszerzyć ubezpieczenie zdrowotne na Ukrainę i zabezpieczyć się przed takimi zdarzeniami jak zgubienie, uszkodzenie, czy kradzież bagażu, jak i też nieszczęśliwy wypadek.

Oczywiście cena za ubezpieczenie na Ukrainie nie powinna być kluczowa. Nie oznacza to, że warto przepłacać za polisę turystyczną. Na pewno nie będzie to produkt tak kosztowny, jak ubezpieczenie turystyczne Iran. Natomiast na cenę wpływać będzie zakres ochrony, który musi być dopasowany do sposobu spędzania wolnego czasu podczas wyjazdu wakacyjnego. Jeśli chce się uzyskać dostęp do niższych składek, wówczas dobrym rozwiązaniem jest sprawdzenie ofert dostępnych na specjalnych warunkach. Często można znaleźć promocje, które pozwalają taniej kupić ubezpieczenie wyjazdu na Ukrainę. W ten sposób można ograniczyć konieczność wydawania nadmiernie dużych pieniędzy na taki produkt. Szczególnie przy planowaniu krótszego pobytu nie jest konieczne decydowanie się na bardziej rozbudowane polisy turystyczne. Podstawowe produkty, które oferują standardowy zakres ochrony, będą wystarczające. Takie ubezpieczenia można znaleźć w większości towarzystw reasekuracji, które specjalizują się w sprzedaży produktów kierowanych do turystów. 

Powiązane artykuły

Ubezpieczenie od koronawirusa – gdzie kupić?

Ubezpieczenie od koronawirusa – gdzie kupić?

Pandemia SARS-CoV-2 trwa ponad rok. Chociaż powszechne są już programy szczepień i w wielu krajach na świecie sytuacja jest dość dobrze opanowana, nadal nie można bagatelizować sytuacji. Zachorowanie na COVID-19 może narazić na poważne konsekwencje finansowe i nie […]

więcej
EKUZ – najważniejsze informacje na temat karty EKUZ

EKUZ – najważniejsze informacje na temat karty EKUZ

Na podróże po Europie każdy czas jest dobry, bez względu na porę roku! Jednak to latem i w okresie wakacji najczęściej wybieramy się za granicę – by zwiedzać, odpoczywać, pracować albo odwiedzić bliskich. Bez względu na charakter wyjazdu, […]

więcej
Co obejmuje ubezpieczenie kosztów rezygnacji z podróży?

Co obejmuje ubezpieczenie kosztów rezygnacji z podróży?

Wybierasz się na zorganizowaną wycieczkę turystyczną? Przed wyjazdem koniecznie wykup ubezpieczenie od kosztów rezygnacji z podróży, by w razie nieprzewidzianych problemów, ochronić środki finansowe przeznaczone na zaplanowanie wyjazdu. Zobacz, dlaczego jest to tak ważne i w jakich sytuacjach […]

więcej