Ubezpieczenie turystyczne Izrael

Ubezpieczenie turystyczne Izrael

Dodano: 29 marca 2022

Wyjazdy do Izraela cieszą się wśród Polaków bardzo dużą popularnością. Kraj ten przyciąga nie tylko wyjątkową kulturą i wspaniałymi krajobrazami, ale także miejscami ważnymi z punktu widzenia religii. Decydując się na wyjazd do Izraela, koniecznie trzeba pamiętać o wykupieniu polisy. Ubezpieczenie turystyczne do Izraela to sposób na to, aby podczas wyjazdu czuć się naprawdę bezpiecznie.

Ubezpieczenie podróżne do Izraela – dlaczego warto je kupić?

Ubezpieczenie podróżne do Izraela to obowiązkowy wydatek dla każdego, kto w czasie wyjazdu nie chce martwić się ewentualnymi problemami. Przede wszystkim trzeba pamiętać, że Izrael jest krajem zagrożonym starciami zbrojnymi, zamieszkami i demonstracjami. To między innymi z tego powodu Ministerstwo Spraw Zagranicznych rekomenduje wykupienie polisy wszystkim, którzy zdecydowali się na odwiedzenie tego wyjątkowego kraju.

Izrael to kraj, w którym panują wysokie temperatury. Do tego dochodzi zupełnie inna kuchnia oraz obca dla naszego organizmu flora bakteryjna. Wszystko to może skutkować poważnymi problemami ze zdrowiem, które mogą skutkować koniecznością wizyty lekarskiej bądź nawet pobytu w szpitalu. Do tego dochodzi ryzyko złamania, zwichnięcia czy takich dolegliwości, jak zapalenie wyrostka robaczkowego. Warto przy tym pamiętać, że koszty leczenia w tym kraju są naprawdę wysokie. Za zwykłą wizytę u lekarza zapłacimy – w przeliczeniu – około tysiąc złotych. Za dobę pobytu w szpitalu trzeba zapłacić około pięć tysięcy złotych. Najłagodniejsza choroba bądź najmniejszy uraz mogą skutkować więc ogromnymi wydatkami, które na długo zasieją pustkę w portfelu.

Odpowiednia polisa turystyczna pozwoli uniknąć problemów. W razie kłopotów ze zdrowiem, zamieszek, demonstracji, zagubienia bagażu pomoże nam ubezpieczyciel, który pokryje poniesione wydatki. Warto pamiętać, że podobnie jest w przypadku polis na wyjazdy do innych państw. Odpowiednią ochronę zapewnia między innymi ubezpieczenie turystyczne Rosja oraz ubezpieczenie turystyczne Tajlandia.

REKOMENDACJA NAJLEPSZYCH UBEZPIECZEŃ DO IZRAELA

Poniżej przedstawiamy rekomendowane ubezpieczenia do Izraela. Kierujemy się wyborem najlepszej relacji zakresu i ceny ubezpieczenia oraz na doświadczeniach naszych klientów.

Podstawowy

76,46 zł

KUP ONLINE
 • OC - Odpowiedzialność cywilna w życiu prywatnym

  138 819 zł

 • NNW - Następstwa Nieszczęśliwych Wypadków

  30 000 zł

 • Koszty leczenia COVID-19 za granicą
 • Zdarzenia po alkoholu w zakresie kosztów leczenia
Optymalny wybór

51,31 zł

KUP ONLINE
 • OC - Odpowiedzialność cywilna w życiu prywatnym

  200 000 zł

 • NNW - Następstwa Nieszczęśliwych Wypadków

  40 000 zł

 • Koszty leczenia COVID-19 za granicą
 • Zdarzenia po alkoholu w zakresie kosztów leczenia
Wariant premium

123,69 zł

KUP ONLINE
 • OC - Odpowiedzialność cywilna w życiu prywatnym

  462 730 zł

 • NNW - Następstwa Nieszczęśliwych Wypadków

  60 000 zł

 • Koszty leczenia COVID-19 za granicą
 • Zdarzenia po alkoholu w zakresie kosztów leczenia

Ubezpieczenie na wyjazd do Izraela – co powinno obejmować?

Decydując się na wyjazd do Izraela, należy przede wszystkim zatroszczyć się o polisę gwarantują odpowiednią opiekę medyczną. Polskie MSZ zaleca, aby suma gwarantowana w przypadku ubezpieczenia medycznego wynosiła przynajmniej sto tysięcy euro. Niższe polisy mogą nie pokryć wszystkich kosztów. Trzeba bowiem pamiętać – o czym już wspomnieliśmy wcześniej – że leczenie w Izraelu jest naprawdę kosztowne. UWAGA: dobra polisa turystyczna do Izraela powinna obejmować zwrot kosztów w związku z:

 • hospitalizacją;
 • leczeniem ambulatoryjnym;
 • przeprowadzeniem badań medycznych;
 • zakupem leków i środków opatrunkowych;
 • transportem medycznym.

Wielu specjalistów zaleca, aby wykupić pakiet gwarantujący finansowanie akcji ratowniczych oraz poszukiwawczych. Jest to zalecane zwłaszcza w przypadku osób, które do Izraela będą podróżować samodzielnie i planują zwiedzanie również mniej obleganych miejsc. Dobra polisa medyczna to obowiązkowy element składowy również innych ubezpieczeń. Tak jest, jeśli chodzi na przykład o ubezpieczenie turystyczne Gruzja oraz ubezpieczenie turystyczne Japonia.

Jeśli chcemy mieć pewność, że ochrona jest naprawdę szeroka, warto wybrać ubezpieczenie turystyczne do Izraela, które obejmuje również:

 • OC;
 • NNW.

Polisa OC zagwarantuje nam wsparcie wówczas, gdy podczas wyjazdu wyrządzimy jakąś szkodę. To opcja niezbędna dla wszystkich planujących wynajęcie w Izraelu auta. Z kolei NNW to ubezpieczenie następstw nieszczęśliwych wypadków. Jeśli na skutek wypadku w Izraelu będziemy wymagali rekonwalescencji, koszty pokryje ubezpieczyciel. Wypłaci nam świadczenie również wówczas, gdy w związku z wypadkiem nie będziemy zdolni do pracy. W najgorszym przypadku – śmierci – na wypłatę środków z ubezpieczenia mogą liczyć osoby uposażone.

Najtańsze oferty ubezpieczeń do Izraela

5,21 zł
Koszty leczenia 200 000 zł
Ratownictwo
Bagaż
4,15 zł
Koszty leczenia 90 000 zł
Ratownictwo
Bagaż
4,47 zł
Koszty leczenia 200 000 zł
Ratownictwo
Bagaż

Jakie dodatkowe warianty ubezpieczenia warto wybrać, decydując się na podróż do Izraela?

Ubezpieczenie do Izraela może być rozszerzone o dodatkowe opcje. Tym, na co warto postawić jest na pewno ubezpieczenie bagażu. Linie lotnicze nie zawsze wystarczająco dbają o bagaże swoich klientów. Zdarza się, że walizki zostają zniszczone, nierzadkie są także przypadki ich zagubienia. Ubezpieczenie pokryje poniesione straty.

Aby zabezpieczyć się przed kradzieżą, można zdecydować się także na ubezpieczenie dokumentów. To dodatkowe rozszerzenie, które sprawdzi się podczas każdego zagranicznego wyjazdu. Może obejmować je nie tylko ubezpieczenie do Izraela, ale również ubezpieczenie turystyczne Ukraina i ubezpieczenie turystyczne Maroko.

W przypadku Izraela koniecznie trzeba zadbać o to, aby polisa obejmować zdarzenia w związku z działaniami zbrojnymi i manifestacjami. Wspomnieliśmy bowiem wcześniej, że jest to kraj, w którym ryzyko takich zdarzeń jest naprawdę wysokie.

Czy warto wykupić pakiet Assistance, jadąc do Izraela?

Opcją dodatkową, na którą może zdecydować się każdy planujący wyjazd turystyczny do Izraela, jest także pakiet Assistance. Decydując się na taką opcję, można liczyć na dostęp do konsultanta przez całą dobę. Po pomoc można zwrócić się na przykład wtedy, kiedy będziemy potrzebowali pomocy medycznej, ale nie będziemy wiedzieli gdzie jej szukać. Pakiet Assistance to często również wsparcie tłumacza, jeśli takie jest nam potrzebne. Dopłata do ubezpieczenia Assistance na ogół nie jest zbyt duża. Znacznie zwiększa się jednak zakres ochrony i pomocy, jaką można otrzymać.

Jak wybrać dobre ubezpieczenie do Izraela?

Każdy, kto chce kupić dobrą polisę turystyczną do Izraela, powinien skorzystać z porównywarki ubezpieczeń, takiej jak na przykład Kioskpolis.pl. Stawiając na porównywarkę, można szybko porównać ze sobą dostępne na rynku polisy turystyczne zapewniające ochronę na terenie Izraela. Warto pamiętać, że porównywarki są narzędziami dostępnymi za darmo – decydując się na skorzystanie z nich, nie trzeba więc martwić się ponoszeniem dodatkowych kosztów. Obsługa porównywarek jest bardzo prosta – poradzi sobie z nią każdy. Aby z nich skorzystać, należy podać kilka podstawowych informacji: czas trwania wyjazdu, termin, ilość osób, które mają być objęte ubezpieczeniem.

Na ile przed wyjazdem wykupić ubezpieczenie turystyczne do Izraela?

Decydując się na wykupienie ubezpieczenia turystycznego, należy pamiętać, że większość firm ubezpieczeniowych stosuje tak zwane okresy karencji. Tyczy się to nie tylko polisy do Izraela. Również ubezpieczenie turystyczne Kuba związane jest z karencją. Co to oznacza i z czym wiąże się dla osoby wykupującej polisę?

Okres karencji to czas, który mija od wykupienia ubezpieczenia do momentu, kiedy ochrona ubezpieczeniowa zaczyna być aktywna. Planując wyjazd, warto wcześniej dokładnie sprawdzić stosowane okresy karencji i przede wszystkim nie odkładać wykupienia polisy na ostatnią chwilę. Okres karencji stosowany jest przez ubezpieczycieli w celu ochrony ich interesów. Ma zapobiegać sytuacji, kiedy turysta wykupujemy polisę już po zdarzeniu, aby zapewnić sobie wsparcie.

Wyjazd do Izraela to turystyczne marzenie wielu osób. Aby je spełnić bezpiecznie i spokojnie, koniecznie przed wyjazdem należy wykupić ubezpieczenie turystyczne do Izraela. Wybór polis jest dzisiaj tak duży, że każdy bez trudu znajdzie wariant idealnie wpisujący się w indywidualne potrzeby i preferencje.

Powiązane artykuły

Ubezpieczenie od koronawirusa – gdzie kupić?

Ubezpieczenie od koronawirusa – gdzie kupić?

Pandemia SARS-CoV-2 trwa ponad rok. Chociaż powszechne są już programy szczepień i w wielu krajach na świecie sytuacja jest dość dobrze opanowana, nadal nie można bagatelizować sytuacji. Zachorowanie na COVID-19 może narazić na poważne konsekwencje finansowe i nie […]

więcej
EKUZ – najważniejsze informacje na temat karty EKUZ

EKUZ – najważniejsze informacje na temat karty EKUZ

Na podróże po Europie każdy czas jest dobry, bez względu na porę roku! Jednak to latem i w okresie wakacji najczęściej wybieramy się za granicę – by zwiedzać, odpoczywać, pracować albo odwiedzić bliskich. Bez względu na charakter wyjazdu, […]

więcej
Co obejmuje ubezpieczenie kosztów rezygnacji z podróży?

Co obejmuje ubezpieczenie kosztów rezygnacji z podróży?

Wybierasz się na zorganizowaną wycieczkę turystyczną? Przed wyjazdem koniecznie wykup ubezpieczenie od kosztów rezygnacji z podróży, by w razie nieprzewidzianych problemów, ochronić środki finansowe przeznaczone na zaplanowanie wyjazdu. Zobacz, dlaczego jest to tak ważne i w jakich sytuacjach […]

więcej