Ubezpieczenie turystyczne Kuba

Ubezpieczenie turystyczne Kuba

Dodano: 29 marca 2022

Kuba to niezwykła wyspa, która zachwyca przede wszystkim swoją egzotyką. Doskonale poczują się tu wszyscy lubiący wysokie temperatury i wypoczynek w tropikach. Aby wyjazd na Kubę nie zakończył się jednak problemami finansowymi, koniecznie trzeba postawić na dobre ubezpieczenie na Kubę. Co powinno zawierać ubezpieczenie turystyczne na Kubę? Dlaczego warto je kupić?

Ubezpieczenie turystyczne na Kubie – czy warto je mieć?

Ubezpieczenie turystyczne na Kubę to dzisiaj absolutny must have dla każdego, kto zdecydował się spędzić urlop na tej rajskiej wyspie. Trzeba pamiętać, że zmiana klimatu, wysokie temperatury, zupełnie inne jedzenie mogą prowadzić do poważnych problemów ze zdrowiem. Wielu turystów odwiedzających egotyczne rejony świata – a do takich zaliczana jest Kuba – uskarża się na problemy z układem pokarmowym. Odpowiednie ubezpieczenie na Kubę pozwoli skorzystać z pomocy medycznej bez obaw o wysokość rachunku.

Ubezpieczenie turystyczne to nie tylko ochrona w przypadku problemów ze zdrowiem. Wystarczy postawić na właściwy pakiet, aby nie martwić się zagubionym bagażem, skradzionymi pieniędzmi czy szkodą, którą zdarzyło się nam wyrządzić. Warto pamiętać, że tak jest w przypadku nie tylko Kuby. Również ubezpieczenie turystyczne Izrael oraz ubezpieczenie turystyczne Tajlandia gwarantuje solidną ochronę, jeśli wybierzemy właściwy pakiet.

REKOMENDACJA NAJLEPSZYCH UBEZPIECZEŃ NA KUBĘ

Poniżej przedstawiamy rekomendowane ubezpieczenia na Kubę. Kierujemy się wyborem najlepszej relacji zakresu i ceny ubezpieczenia oraz na doświadczeniach naszych klientów.

Podstawowy

76,46 zł

KUP ONLINE
 • OC - Odpowiedzialność cywilna w życiu prywatnym

  138 819 zł

 • NNW - Następstwa Nieszczęśliwych Wypadków

  30 000 zł

 • Koszty leczenia COVID-19 za granicą
 • Zdarzenia po alkoholu w zakresie kosztów leczenia
Optymalny wybór

55,10 zł

KUP ONLINE
 • OC - Odpowiedzialność cywilna w życiu prywatnym

  200 000 zł

 • NNW - Następstwa Nieszczęśliwych Wypadków

  40 000 zł

 • Koszty leczenia COVID-19 za granicą
 • Zdarzenia po alkoholu w zakresie kosztów leczenia
Wariant premium

123,69 zł

KUP ONLINE
 • OC - Odpowiedzialność cywilna w życiu prywatnym

  462 730 zł

 • NNW - Następstwa Nieszczęśliwych Wypadków

  60 000 zł

 • Koszty leczenia COVID-19 za granicą
 • Zdarzenia po alkoholu w zakresie kosztów leczenia

Ubezpieczyciele akceptowani na Kubie

Planując wyjazd na Kubę, warto przede wszystkim pamiętać, że odpowiednie ubezpieczenie turystyczne jest w przypadku tego kraju obowiązek. Każdy, kto chce wjechać na tą egzotyczną wyspę, musi posiadać polisę od następstw nieszczęśliwych wypadków, a także kosztów leczenia. Brak odpowiedniego ubezpieczenia skutkować będzie odmową wjazdu na teren Kuby.

W przypadku Kuby z powodzeniem można postawić na każde ubezpieczenie, które gwarantuje europejskie towarzystwo ubezpieczeniowe. UWAGA: polisy wystawione przez towarzystwa ubezpieczeniowe ze Stanów Zjednoczonych nie są akceptowane. W praktyce oznacza to tyle, że każdy, kto kupuje ubezpieczenie od firm działających na terenie Polski, zostanie wpuszczony na teren Kuby. Jest to ubezpieczenie honorowane na Kubie – nikt go nie podważy.

Czy karta EKUZ jest akceptowana na Kubie?

Karta EKUZ, czyli Europejska Karta Ubezpieczenia Zdrowotnego, to dokument, który daje możliwość skorzystania z publicznej opieki medycznej na zasadach takich, jak obywatele danego kraju. Trzeba jednak pamiętać, że jest to dokument obowiązujący wyłącznie na terenie Unii Europejskiej, do której Kuba przecież nie należy. W związku z tym posiadacze karty EKUZ nie mogą liczyć na pomoc medyczną. Warto więc pamiętać, że ubezpieczenie medyczne to nie tylko obowiązek. Zapewni ono niezbędną pomoc lekarską, a jednocześnie pozwoli uniknąć wysokich rachunków.

Najtańsze oferty ubezpieczeń na Kubę

5,21 zł
Koszty leczenia 200 000 zł
Ratownictwo
Bagaż
4,15 zł
Koszty leczenia 90 000 zł
Ratownictwo
Bagaż
4,88 zł
Koszty leczenia 200 000 zł
Ratownictwo
Bagaż

Jakie powinny być sumy gwarantowane w przypadku ubezpieczenia na Kubę?

Ubezpieczenie na Kubę powinno charakteryzować się określoną wysokością, jeśli chodzi o sumy gwarantowane. W przypadku polisy zapewniającej pokrycie kosztów leczenia za absolutnie minimalną uznaje się tą, która kształtuje się na poziomie przynajmniej sześćdziesięciu tysięcy dolarów. Jeśli chodzi o ubezpieczenie NNW, to w tym przypadku zalecana jest kwota dziesięciu tysięcy dolarów. Suma gwarancyjna w przypadku ubezpieczenia kosztów ratownictwa powinna wynosić minimum pięćdziesiąt tysięcy dolarów. Specjaliści wskazują jednak, że im wyższe kwoty, tym oczywiście lepiej.

Jaką ochronę powinno gwarantować ubezpieczenie zdrowotne na Kubę?

Ubezpieczenie zdrowotne jest w przypadku wyjazdów zagranicznych najważniejszym elementem polisy. Wybierając ubezpieczenie, warto zadbać o to, aby gwarantowało ono ochronę w przypadku leczenia zarówno ambulatoryjnego, jak i szpitalnego. W przypadku osób chorujących przewlekle niezbędne jest rozszerzenie obejmujące leczenie w przypadku zaostrzenia choroby. Ważne jest, aby polisa gwarantowała:

 • wykonanie niezbędnych badań;
 • zakup leków;
 • zakup środków opatrunkowych.

Wskazane jest także, aby polisa uwzględniała finansowanie ratownictwa medycznego, a także ewentualnego transportu. UWAGA: wybierając ubezpieczenie zdrowotne na Kubę, koniecznie trzeba postawić na takie, które uwzględnia także zwrot kosztów poniesionych w związku z transportem medycznym do Polski. Zalecenie to jest aktualne także w odniesieniu do wyjazdów do innych krajów. Tak jest na przykład, jeśli chodzi o ubezpieczenie turystyczne USA oraz ubezpieczenie turystyczne Rosja.

Jak wybrać dobre ubezpieczenie na Kubę?

Bez względu na to, czy interesuje nas tylko ubezpieczenie zdrowotne na Kubę, czy również polisa zapewniająca inną ochronę, zawsze można skorzystać z porównywarki ubezpieczeń, aby wybrać ofertę najbardziej korzystną. Zajrzeć można chociażby na Kioskpolis.pl. Porównywarka jest prostym, dostępnym za darmo narzędziem, które pozwala na szybkie i skuteczne porównanie między sobą dostępnych na rynku ubezpieczeń. Warto pamiętać, że sprawdzi się nie tylko w przypadku Kuby. Również ci, których interesuje ubezpieczenie turystyczne Maroko mogą skorzystać z porównywarki.

Ubezpieczenie medyczne i od następstw nieszczęśliwych wypadków jest w przypadku wyjazdów na Kubę obowiązkowe. Warto pamiętać, że postawić można również na pakiety dodatkowe, które zwiększają ochronę ubezpieczeniową. Za dobrą polisę zapewniającą bezpieczeństwo podczas pobytu na Kubie nie trzeba zapłacić wiele.

Powiązane artykuły

Ubezpieczenie od koronawirusa – gdzie kupić?

Ubezpieczenie od koronawirusa – gdzie kupić?

Pandemia SARS-CoV-2 trwa ponad rok. Chociaż powszechne są już programy szczepień i w wielu krajach na świecie sytuacja jest dość dobrze opanowana, nadal nie można bagatelizować sytuacji. Zachorowanie na COVID-19 może narazić na poważne konsekwencje finansowe i nie […]

więcej
EKUZ – najważniejsze informacje na temat karty EKUZ

EKUZ – najważniejsze informacje na temat karty EKUZ

Na podróże po Europie każdy czas jest dobry, bez względu na porę roku! Jednak to latem i w okresie wakacji najczęściej wybieramy się za granicę – by zwiedzać, odpoczywać, pracować albo odwiedzić bliskich. Bez względu na charakter wyjazdu, […]

więcej
Co obejmuje ubezpieczenie kosztów rezygnacji z podróży?

Co obejmuje ubezpieczenie kosztów rezygnacji z podróży?

Wybierasz się na zorganizowaną wycieczkę turystyczną? Przed wyjazdem koniecznie wykup ubezpieczenie od kosztów rezygnacji z podróży, by w razie nieprzewidzianych problemów, ochronić środki finansowe przeznaczone na zaplanowanie wyjazdu. Zobacz, dlaczego jest to tak ważne i w jakich sytuacjach […]

więcej