Ubezpieczenie turystyczne USA

Ubezpieczenie turystyczne USA

Dodano: 29 marca 2022

Im bardziej jest kosztowny kraj, w którym planuje się spędzić wolny czas podczas wakacji, tym ważniejsze staje się wykupienie odpowiedniego ubezpieczenia. Pozwala ono chronić przed koniecznością wydatkowania dużych pieniędzy, choćby na pokrycie wydatków na leczenie. Oczywiście każde ubezpieczenie turystyczne USA powinno być dopasowane do sposobu spędzania wolnego czasu. Gdy planuje się krótszy wyjazd, wówczas nie trzeba od razu decydować się na bardziej rozbudowane i kosztowne polisy. Wystarczające może okazać się wybranie podstawowej polisy. Natomiast produkt, który kupuje się w celu uzyskania ochrony podczas pobytu w Stanach Zjednoczonych, będzie musiał być nieco bardziej kosztowny, niż ubezpieczenie turystyczne Chorwacja. Wynika to bezpośrednio z wydatków, które trzeba ponosić na różne usługi. Między innymi koszty leczenia w tym kraju są wyższe. Z tego powodu ubezpieczenia turystyczne USA muszą mieć odpowiednio wysokie sumy gwarantowane.

Kwoty gwarantowane przy wyjeździe do Stanów Zjednoczonych powinny być wysokie. Wskazuje się, że ubezpieczenie podróżne USA powinno zapewnić odpowiedzialność towarzystwa reasekuracji do sumy 100 tys. euro. Natomiast trzeba brać pod uwagę, że często niezbędne będzie poszerzenie polisy. 

Podobnie jak ubezpieczenie turystyczne Japonia może ono zawierać dodatkowo ochronę dla:

 • aktywnych,
 • przy zdarzeniach pod wpływem alkoholu,
 • dla chorych przewlekle.

W ten sposób ubezpieczenia na wyjazd do USA będzie w stanie zapewnić znacznie bardziej rozbudowany zakres ochrony. W ten sposób można liczyć na to, że firma ubezpieczeniowa będzie w stanie pokryć znacznie szerszy zakres kosztów leczenia. Ma to duże znaczenie, gdyż wydatki na leczenie w USA mogą okazać się wysokie i dla wielu turystów trudne do płacenia z własnej kieszeni.

REKOMENDACJA NAJLEPSZYCH UBEZPIECZEŃ DO USA

Poniżej przedstawiamy rekomendowane ubezpieczenia do USA. Kierujemy się wyborem najlepszej relacji zakresu i ceny ubezpieczenia oraz na doświadczeniach naszych klientów.

Podstawowy

83,00 zł

KUP ONLINE
 • OC - Odpowiedzialność cywilna w życiu prywatnym

  200 000 zł

 • NNW - Następstwa Nieszczęśliwych Wypadków

  40 000 zł

 • Koszty leczenia COVID-19 za granicą
 • Akty terrorystyczne
 • Zdarzenia po alkoholu w zakresie kosztów leczenia
Optymalny wybór

76,30 zł

KUP ONLINE
 • OC - Odpowiedzialność cywilna w życiu prywatnym

  370 184 zł

 • NNW - Następstwa Nieszczęśliwych Wypadków

  7 764 zł

 • Koszty leczenia COvID-19 za granicą
 • Akty terrorystyczne (do 7 dni od zdarzenia)
 • Koszty rezygnacji z noclegu: 2 314 zł
 • Zdarzenia po alkoholu w zakresie kosztów leczenia
Wariant premium

169,58 zł

KUP ONLINE
 • OC - Odpowiedzialność cywilna w życiu prywatnym

  1 500 000 zł

 • NNW - Następstwa Nieszczęśliwych Wypadków

  150 000 zł

 • Koszty leczenia COVID-19 za granicą
 • Akty terrorystyczne

Jak wybrać najlepsze ubezpieczenie do USA?

Wybranie odpowiedniej polisy, która ma zapewnić ochronę przy wyjeździe do USA, wymaga zapoznania się z tym, co jest dostępne na rynku. Wstępnie warto sprawdzić ubezpieczenia turystyczne do USA, które są podstawowymi produktami. W ten sposób można zorientować się, czy takie produkty będą wystarczające. Przy krótszym pobycie zagranicznym podstawowe ubezpieczenie turystyczne Maroko może okazać się odpowiednim produktem. Oczywiście dotyczy to takiego sposobu spędzania wolnego czasu, który nie obejmuje ekstremalnej aktywności fizycznej. Natomiast ubezpieczenie turystyczne do USA dla osób aktywnych powinno być bardziej rozbudowane. Na większy zakres ubezpieczenia warto zdecydować się również, gdy pobyt poza granicami kraju będzie obejmował kilka tygodni. Wówczas ryzyko związane z wypadkiem, czy chorobą jest większe. Zatem rośnie prawdopodobieństwo związane z koniecznością skorzystania z usług służby zdrowia.

Najważniejsze przy wybieraniu najlepszego produktu na rynku polis turystycznych, jest określenie sum gwarantowanych. Optymalna kwota 100 tys. euro może okazać się niewystarczająca, gdyż leczenie w USA jest drogie. Z tego powodu ubezpieczenie podróżne w USA często musi mieć kwotę gwarantowaną sięgającą nawet 200 tys. euro. Gdy wybiera się polisę turystyczną, która ma zapewnić właściwą ochronę, można sprawdzić, co polecają osoby, które spędzały wakacje w tym kraju. To sposób na uzyskanie porad od turystów, którzy przebywali w konkretnym kraju. Pozwala to znacznie lepiej ocenić, jak ubezpieczenie turystyczne Tajlandia powinno chronić podczas pobytu.

Najtańsze oferty ubezpieczeń do USA

6,25 zł
Koszty leczenia 200 000 zł
Ratownictwo
Bagaż
3,73 zł
Koszty leczenia 90 000 zł
Ratownictwo
Bagaż
7,46 zł
Koszty leczenia 200 000 zł
Ratownictwo
Bagaż

Jakie dodatkowe ubezpieczenie na wyjazd do USA wykupić?

W zależności od tego, jak planujesz spędzić wolny czas poza granicami kraju, trzeba rozważyć inny zakres polisy turystycznej. Często trzeba zdecydować się na dodatkową ochronę ubezpieczeniową. Gdy planuje się aktywnie spędzać wolny czas, choćby korzystając z różnych rodzajów aktywności fizycznej, wówczas trzeba brać pod uwagę, że ubezpieczenie podróży do USA powinno zawierać zestaw sportów ekstremalnych, przy których można liczyć na pokrycie kosztów leczenia. Przy takiej aktywności ryzyko wypadku jest większe. Równocześnie towarzystwa reasekuracji wprowadzają wyłączenia odpowiedzialności przy wybranych rodzajach sportu. Zatem ubezpieczenie na podróż do USA powinno być zawsze sprawdzone pod kątem tego, co zawierają ogólne warunki. W ten sposób można zorientować się, czy konkretny typ polisy turystycznej jest w stanie zapewnić pokrycie kosztów leczenia przy wybranych zdarzeniach. Najgorszą sytuacją jest, gdy kupi się taki produkt, który nie będzie w stanie zapewnić możliwości uzyskania odszkodowania przy wybranych sytuacjach. Wówczas koszty leczenia trzeba będzie opłacić samodzielnie.

Każde ubezpieczenie turystyczne Rosja może obejmować wiele dodatkowych elementów, które są w stanie zapewnić zwiększenie ochrony. 

Do produktów, które warto brać pod uwagę, można zaliczyć:

 • OC w życiu prywatnym,
 • ochronę bagażu,
 • NNW.

Podczas podróżowania może dojść do nieszczęśliwych wypadków. Gdy ubezpieczenie turystyczne Turcja obejmuje wypłatę odszkodowania w takich sytuacjach, wówczas można liczyć na wsparcie finansowe. Warto zatem rozważyć ubezpieczenie turystyczne w Stanach Zjednoczonych w formie NNW. W ten sposób można liczyć na uzyskanie wypłaty, gdy dojdzie do uszczerbku na zdrowiu. Natomiast wykupienie takiego produktu nie zwiększy w znaczny sposób wysokości składek, które trzeba będzie płacić. 

Podróż do USA to konieczność skorzystania z usług linii lotniczych. Taka forma podróżowania często związana jest z ryzykiem utraty bagażu. Zatem ubezpieczenie wyjazdu do USA może obejmować ochronę sprzętu elektronicznego czy sportowego. W ten sposób można liczyć na uzyskanie wypłaty, gdy bagaż zostanie skradziony, czy zagubiony. W zależności od sum gwarantowanych można liczyć na inne kwoty, które zostaną wypłacone. Innym rodzajem ochrony, którą warto brać pod uwagę, jest ta związana ze zwolnieniem z odpowiedzialności w życiu prywatnym. W ten sposób można liczyć na pokrycie odszkodowań w sytuacji, gdy doprowadzi się do wypadku, gdzie poszukiwana zostanie osoba trzecia. Takie ubezpieczenie turystyczne w USA może okazać się szczególnie przydatne, gdyż jest to kraj, w którym kwoty zasądzane przez sądy dla poszkodowanych mogą być bardzo wysokie.

Jak wybrać spełniające oczekiwania ubezpieczenie podróżne do USA?

Zanim podejmie się decyzję o wyborze konkretnego produktu ubezpieczeniowego, warto sprawdzić różne oferty dostępne na rynku. Pozwala to sprawdzić, co jest w stanie oferować podstawowe ubezpieczenie turystyczne Australia. W ten sposób możliwe jest dokonanie oceny, czy będzie ono wystarczające. Często podstawowe wersje polis turystycznych są wystarczające podczas wyjazdów zagranicznych. Wynika to z tego, że są one związane z krótszym okresem pobytu w Stanach Zjednoczonych. Równocześnie wolny czas spędza się w sposób, który nie tworzy dodatkowego ryzyka. Natomiast ubezpieczenie zdrowotne turystyczne w USA powinno być rozbudowane, gdy okres pobytu będzie dłuższy. Wówczas między innymi sumy gwarantowane muszą być wyższe. Natomiast bardziej rozbudowane polisy turystyczne mogą być dostępne na różnych warunkach cenowych, co również warto brać pod uwagę, gdy chce się wybrać taką, za którą nie trzeba będzie przepłacać. 

Gdy chce się mieć pewność, że ubezpieczenie wyjazdu do USA spełni oczekiwania, wówczas dobrym rozwiązaniem jest sprawdzenie między innymi opinii turystów. W ten sposób nie tylko można lepiej określić warunki ubezpieczenia, ale również wybrać ubezpieczenie turystyczne Kanada oferowane przez dobrze oceniane towarzystwa reasekuracji. Równocześnie sprawdzić można porady specjalistów dotyczące polis turystycznych, które można kupić przy planowaniu wyjazdu do USA. Innym rozwiązaniem jest zapoznanie się z takimi informacjami, które można znaleźć w rankingach polis turystycznych, porównaniach ofert. W ten sposób można sprawdzić, które ubezpieczenie zdrowotne na wyjazd do USA jest dobrze oceniane. Dotyczy to również wyboru takiej firmy, która będzie w stanie zapewnić sprawną obsługę klientów. Przy wyjazdach zagranicznych ma to spore znaczenie, gdyż bezpośrednio wpływa na to, jak szybko będzie można uzyskać niezbędne informacje, skontaktować się z towarzystwem reasekuracji. Wpływa to na komfort podróżnego, gdy niezbędne jest skorzystanie z ochrony ubezpieczeniowej. 

Powiązane artykuły

Ubezpieczenie od koronawirusa – gdzie kupić?

Ubezpieczenie od koronawirusa – gdzie kupić?

Pandemia SARS-CoV-2 trwa ponad rok. Chociaż powszechne są już programy szczepień i w wielu krajach na świecie sytuacja jest dość dobrze opanowana, nadal nie można bagatelizować sytuacji. Zachorowanie na COVID-19 może narazić na poważne konsekwencje finansowe i nie […]

więcej
EKUZ – najważniejsze informacje na temat karty EKUZ

EKUZ – najważniejsze informacje na temat karty EKUZ

Na podróże po Europie każdy czas jest dobry, bez względu na porę roku! Jednak to latem i w okresie wakacji najczęściej wybieramy się za granicę – by zwiedzać, odpoczywać, pracować albo odwiedzić bliskich. Bez względu na charakter wyjazdu, […]

więcej
Co obejmuje ubezpieczenie kosztów rezygnacji z podróży?

Co obejmuje ubezpieczenie kosztów rezygnacji z podróży?

Wybierasz się na zorganizowaną wycieczkę turystyczną? Przed wyjazdem koniecznie wykup ubezpieczenie od kosztów rezygnacji z podróży, by w razie nieprzewidzianych problemów, ochronić środki finansowe przeznaczone na zaplanowanie wyjazdu. Zobacz, dlaczego jest to tak ważne i w jakich sytuacjach […]

więcej