Ubezpieczenie od koronawirusa – gdzie kupić?

Ubezpieczenie od koronawirusa – gdzie kupić?

Kup ubezpieczenie turystyczne
W związku z pracą lub sprawami prywatnymi musisz wyjechać do kraju, w którym pojawiły się już przypadki zachorowań na koronawirusa? Mycie rąk i noszenie maseczki nie wystarczą. W jaki sposób można się najlepiej zabezpieczyć? Wyjaśniamy, jak zdobyć ubezpieczenie od koronawirusa, by w razie pogorszenia zdrowia uzyskać odpowiednią pomoc!

Wirus Covid-19 wciąż się rozprzestrzenia, a liczba chorych stale rośnie. W kolejnych krajach wprowadzane są restrykcje związane m.in. z transportem lotniczym czy kontrolami osób przyjezdnych. Przebywanie na terenie kraju, w którym stwierdzono epidemię jest wyjątkowo niebezpieczne. Jakie polisy zagwarantują wsparcie w momencie, gdy podczas wyjazdu zaobserwuje się u siebie takie objawy jak wysoka temperatura, kaszel i duszności? Podpowiadamy, gdzie można dostać ubezpieczenie od koronawirusa!

Ubezpieczenie turystyczne a wyjazd do krajów zagrożonych koronawirusem

Ubezpieczenie od koronawirusa

Dokumenty OWU (Ogólne Warunki Ubezpieczenia) największych towarzystw najczęściej zawierają zapis, że z sytuacji obejmowanych ochroną przez ubezpieczenie turystyczne wyłączone są przypadki zarażenia wirusem w krajach nękanych epidemią. Według większości towarzystw ubezpieczeniowych, klient wtedy sam świadomie wystawia się na ryzyko, a polisy mają z reguły chronić przed bardziej losowymi wypadkami.

Jeśli posiada się ubezpieczenie turystyczne, które w zapisach wyraźnie wyłącza epidemię z sytuacji objętych ochroną, w razie zachorowania nie otrzyma się żadnej pomocy. Nie tylko nie uzyska się wsparcia Assistance, ale też trzeba będzie samodzielnie pokryć koszty leczenia. W przeliczeniu są to ogromne wydatki – rzędu kilkudziesięciu, a nawet kilkuset tysięcy złotych! W niektórych przypadkach nie powinno być jednak problemów w momencie śmierci – wyłączenia zwykle dotyczą m.in. samobójstw lub wyjazdów w tereny objęte konfliktami wojennymi.

Które towarzystwa oferują ubezpieczenie od koronawirusa?

ubezpieczenie od koronawirusa

Póki co jedynie kilka towarzystw ubezpieczeniowych ma przychylne warunki umów. Kupując polisę w AXAGenerali, Proamie, Warcie lub Wiener można liczyć na to, że ubezpieczenie turystyczne zagwarantuje wsparcie i obejmie koszty leczenia nawet w przypadku zarażenia koronawirusem. W przypadku Nationale-Nederlanden, zdarzenia powstałe w wyniku epidemii zostały włączone zarówno w zakres kosztów leczenia, jak i assistance. Ochrona nie obejmuje jednak kosztów wynikających z działań wbrew miejscowemu prawu, zaleceniom władz lokalnych czy kosztów związanych z pobytem na kwarantannie. Z kolei w PZU ochrona jest aktywna, ale jedynie, jeśli epidemia została oficjalnie ogłoszona. Pomoc uzyskają Ci klienci, którzy zostali zaskoczeni przez epidemię. Pozostałe firmy podchodzą do tej sytuacji na różne sposoby. Dla przykładu, ubezpieczenie turystyczne od Europa Ubezpieczenia chroni posiadaczy polisy, którzy zachorują na Covid-19, ale jeśli do zarażenia doszło poza terenem Chin.

Jak znaleźć odpowiednie ubezpieczenie turystyczne?

Światowa Organizacja Zdrowia ogłosiła stan zagrożenia dla międzynarodowego zdrowia publicznego. Tak naprawdę każdy zagraniczny wyjazd jest obciążony ryzykiem. Wirusem można zarazić się przecież nie tylko od osób przebywających w danym kraju, ale już na lotniskach czy w środkach transportu. Wirus może nie dawać jednoznacznych objawów nawet przez 24 dni, dlatego tysiące osób może rozprzestrzeniać chorobę nie mając o tym pojęcia. Jeśli mimo wszystko musisz wyjechać, koniecznie wybierz odpowiednie ubezpieczenie turystyczne.

Nasza porównywarka pomoże Ci nawet w wybrać i zakupić ubezpieczenie dostosowane do Twoich potrzeb. Wystarczy wypełnić krótki formularz, by uzyskać zestawienie najlepszych ofert. Pamiętaj by dokładnie sprawdzić w dokumentach OWU, jakie warunki stawiają poszczególne towarzystwa w przypadku epidemii!

Wybierając ubezpieczenie turystyczne koniecznie zadbaj o to, by chroniło Cię także w przypadku zarażenia wirusem Covid-19. W naszej porównywarce dokładnie informujemy na stronie z ofertą, które towarzystwa ubezpieczeniowe mają w zakresie ochronę przed zarażeniem koronawirusem. Są to AXA Ubezpieczenia, Nationale-Nederlanden oraz Generali. Upewnij się, że wykupujesz polisę, która gwarantuje Ci ubezpieczenie od koronawirusa!

Iwona Sowuska

Iwona Sowuska

Iwona Sowuska – swoją karierę zaczęła już w trakcie stażu studenckiego u wiodącego ubezpieczyciela w Polsce. Po obronie pracy licencjackiej na kierunku bankowość, uznała że chce się skupić na tym rynku ubezpieczeń. Obecnie pracuje jako specjalista ds. ubezpieczeń w KioskPolis.pl – pisze artykuły o ubezpieczeniach i doradza Polakom, jaką wybrać polisę.

Dodaj komentarz

Komentarze (24)

 • Pałka
  - -

  Jestem za granicą i potrzebuje kupić polisę od koronawirusa

  • Iwona Sowuska
   - -

   W naszej ofercie posiadamy dwa Towarzystwa Ubezpieczeniowe, które w swoim zakresie posiadają ubezpieczenie od koronawirusa. Zapraszamy do kontaktu od poniedziałku do piątku od 9 do 17 pod numer telefonu: +48 22 320 08 80, na adres mailowy: kontakt@kioskpolis.pl lub bezpośrednio na naszą stronę Kioskpolis.pl, gdzie może Pan zakupić ubezpieczenie bezpośrednio bez wychodzenia z domu.

   • Cezary
    - -

    Moja żona jest obywatelką Ukrainy, wyjeżdża na Ukrainę wraz z naszym 1,5 rocznym synem który ma obywatelstwo polskie, czy dziecko również potrzebuje mieć polisę przekraczając granicę?

    • Iwona Sowuska
     - -

     Wszystkie osoby nie posiadające obywatelstwa Ukraińskiego muszą posiadać ubezpieczenie w przypadku zachorowań na COVID19

 • Sergiusz
  - -

  Wyjeżdżam na Ukraine. Straż graniczna ukraińska wymaga – zaświadczenie -ubezpieczenie od covid19 że nie jestem chory. W jaki sposób i gdzie załatwić tę formalność ?

  • Iwona Sowuska
   - -

   Aktualnie wyjeżdżając na Ukrainę nie trzeba przedstawiać negatywnego testu na koronawirusa (COVID-19). Natomiast podczas przekraczania granicy możemy zostać poproszeni o okazanie ubezpieczenia turystycznego zawierającego w zakresie pokrycie kosztów leczenia w przypadku zachorowania na koronawirusa (COVID-19). Takie ubezpieczenie można bez problemu zakupić w KioskPolis.pl wystarczy uzupełnić krótki formularz i poszukać oferty zawierającej w zakresie „Zachorowanie na COVID-19”.

  • Ola
   - -

   Czy muszę mieć ubezpieczenia od Covid 19 kiedy już przechorowałam Covidem i miałam izolację?A teraz chce wyjechać na Ukrainie.

   • Iwona Sowuska
    - -

    W przypadku wjazdu na teren Ukrainy ubezpieczenie jest obowiązkowe, w innym przypadku straż graniczna może Pani nie przepuścić.

 • Ewa
  - -

  Czy jakiekolwiek towarzystwo ubezpieczeniowe pokrywa koszty ewentualnej kwarantanny w hotelu? W tym wyżywienie, lot do Polski i przedłużone zakwaterowanie

  • Iwona Sowuska
   - -

   Wymienione koszty byłyby pokryte w przypadku izolacji związanej z zachorowaniem. W momencie, gdy nie doszło do zachorowania Towarzystwo Ubezpieczeniowe nie ma podstaw do refundacji kosztów.

 • Zabora
  - -

  Czy mając belgijskie obywatelstwo, mogę kupić u was ubiespieczenie od covid ważnena Ukrainie?

  • Iwona Sowuska
   - -

   Oczywiście, że tak jedynym wymogiem jest posiadanie numeru PESEL.

 • MARTA
  - -

  Witam.
  Interesuje mnie zakup ubezpieczenia turystycznego do Brazylii w grudniu tego roku. Mieszkam w Irlandii i żadna irlandzka ubezpieczalnia nie sprzeda mi takiej polisy. Czy mogę zakupić ja w Polsce?

  • Iwona Sowuska
   - -

   Takie ubezpieczenie można zakupić za pośrednictwem naszej strony internetowej KioskPolis.pl, jedynym wymogiem jest posiadanie numeru PESEL. W razie dodatkowych pytań zapraszamy do kontaktu mailowego: kontakt@kioskpolis.pl

 • nikita2
  - -

  Chcę kupić w biurze podróży pobyt w Grecji ,mam zagwarantowany lot w obie strony czarterem. Czy polisa obejmie koszt biletu lotniczego w innym terminie z powodu kwarantanny lub choroby?

  • Iwona Sowuska
   - -

   Wszystko zależy od wybranego Towarzystwa Ubezpieczeniowego, najlepiej w takiej sytuacji skontaktować się bezpośrednio z Ubezpieczycielem lub sprawdzić w Ogólnych Warunkach Umowy.

 • Teo
  - -

  Teraz wyjeżdżam na Ukrainę. Czy wystarczy teraz ubezpieczenie zdrowotne. Wykupione w Warcie/również na covit 19/aby wjechać na ukrainę.

  • Iwona Sowuska
   - -

   Obecnie, aby wjechać na Ukrainę należy mieć obowiązkowe Ubezpieczenie Turystyczne z ochroną w przypadku zachorowań na covid-19.
   Obecnie na naszej stronie KioskPolis.pl wszystkie ubezpieczenia w Naszej ofercie mają w swoim zakresie ochronę w przypadku zachorowania na Koronawirusa i są wystarczające, aby móc przekroczyć granicę Ukraińską.

 • Emil sak
  - -

  Ile kosztuje ubezpieczenia na covid 19 na miesiąc czasu i gdzie mogę takie ubezpieczenie wykupić

  • Iwona Sowuska
   - -

   Cena jest zależna od wielu czynników.
   W takiej sytuacji, aby poznać ofertę najlepiej wejść na Naszą stronę internetową KioskPolis.pl, następnie przejść do wyliczenia składki w kalkulatorze turystycznym.

 • nowa solidarność
  - -

  konieczne jest wykupienie online ukrainskiego ubezpieczenia anty-covid , bez tego nie ma mozliwosci wyjazdu . polskie polisy nie maja znaczenia

  • Iwona Sowuska
   - -

   Oczywiście, że polisy zakupione w Polsce mają znaczenie przy wjeździe na granicę. Obecnie w Naszej ofercie na KioskPolis.pl wszystkie Towarzystwa Ubezpieczeniowe posiadają w zakresie ochronę w przypadku zachorowań na COVID-19, które jest niezbędne, aby przekroczyć granicę Ukrainy.

 • Roksana
  - -

  Czy istnieje możliwość wykupienia polisy w razie konieczności wykonania testu na covid w celu wyjazdu wakacyjnego. Czy istnieje mozliwość wykonania testu w ramach ubezpieczenia?

  • Dominik Baczewski
   - -

   Aktualnie niestety na rynku nie ma ubezpieczenia, które pokrywałoby koszty profilaktycznego badania na koronawirusa w celu odbycia zagranicznego wyjazdu. Koszt takiego badania niestety trzeba pokryć z własnej kieszeni. Natomiast ubezpieczenia turystyczne często pokrywają koszt badania na koronawirusa, w momencie kiedy podczas wyjazdu dojdzie do zachorowania i wynik takiego badania będzie dodatni.

Więcej artykułów i porad

Ubezpieczenie wyjazdu służbowego – czy warto?

Ubezpieczenie wyjazdu służbowego – czy warto?

Bez względu na to, czy jesteś pracownikiem, czy pracodawcą, jeśli masz w perspektywie wyjazd służbowy, powinieneś zainteresować się kwestią ubezpieczenia wyjazdów zagranicznych. Kompleksowa ochrona zapewni Tobie lub Twoim pracownikom poczucie bezpieczeństwa podczas wykonywania czynności służbowych za granicą. Sprawdź, […]

więcej
Wyjazd za granicę – jakie ubezpieczenie do Turcji?

Wyjazd za granicę – jakie ubezpieczenie do Turcji?

Czy wiedziałeś, że ubezpieczenie turystyczne oferowane przez biuro podróży, w którym wykupujesz wycieczkę do Turcji, nie zapewni Ci wystarczającej ochrony? Zazwyczaj to oferta o niskiej sumie ubezpieczenia i niewielu składnikach. Przeczytaj poradnik, by wybrać najlepsze ubezpieczenie na wakacje […]

więcej
Okradziono Cię w podróży? Sprawdź jak ubezpieczyciel może pomóc!

Okradziono Cię w podróży? Sprawdź jak ubezpieczyciel może pomóc!

Jesteś za granicą i zauważyłeś, że Cię okradziono? Jeśli masz ubezpieczenie podróżne – nie musisz się martwić. Straciłeś aparat ze zdjęciami, telefon lub portfel z pieniędzmi i dokumentami albo, co gorsze, wszystko naraz? Sprawdź, jak w takim momencie […]

więcej
Ubezpieczenie turystyczne dla ciężarnej

Ubezpieczenie turystyczne dla ciężarnej

Choć jeszcze kilkanaście lat temu wraz z kolejnymi miesiącami ciąży kobiety raczej rezygnowały z wszelkich aktywności, nie stanowi to najmniejszej trudności dla dzisiejszych mam. Stąd też tak duży odsetek ciężarnych kobiet wśród klientów biur podróży. Wybierasz się na […]

więcej