Ubezpieczenie od koronawirusa – gdzie kupić?

Ubezpieczenie od koronawirusa – gdzie kupić?

5/5 - (Ocen: 1)

Kup ubezpieczenie turystyczne

Pandemia SARS-CoV-2 trwa ponad rok. Chociaż powszechne są już programy szczepień i w wielu krajach na świecie sytuacja jest dość dobrze opanowana, nadal nie można bagatelizować sytuacji. Zachorowanie na COVID-19 może narazić na poważne konsekwencje finansowe i nie tylko – w szczególności, gdy przebywa się poza granicami kraju. Z tego względu warto przygotować się na taką ewentualność. Sprawdziliśmy, gdzie można kupić ubezpieczenia od koronawirusa!

W obecnej sytuacji mimo wszystko lepiej jest zrezygnować z wyjazdów. Nie każdy może jednak sobie na to pozwolić. Z jakichś względów musisz przekroczyć polską granicę? Koniecznie zadbaj o odpowiednią polisę turystyczną, obejmującą też sytuacje związane z pandemią. Dowiedz się, które towarzystwa oferują ubezpieczenia od koronawirusa i sprawdź, jak wybrać najlepszy wariant!

Ubezpieczenia od koronawirusa a wyjazd za granicę – jak to wygląda?

Ubezpieczenie od koronawirusa

Chociaż w wielu miejscach na świecie sytuacja się poprawia, nadal rozsądniej jest przełożyć plany wakacyjne na kolejny rok. Niektórzy muszą jednak wyjechać, np. w związku z pracą czy sytuacją prywatną. Pewne osoby z kolei po prostu nie chcą rezygnować z urlopu, ponieważ planują odwiedzić kraj, w którym zagrożenie epidemiologiczne zostało już znacznie ograniczone. Niezależnie od pobudek, w takich okolicznościach wskazany jest zakup polisy turystycznej. Co więcej, w wielu państwach jest ona wymagana podczas wjazdu.

Nawet jeśli posiada się EKUZ (i jedzie się do kraju UE) lub bierze się udział w wycieczce organizowanej przez biuro podróży, nie jest się w pełni objętym ochroną. Takie świadczenia nie uwzględniają ubezpieczenia od koronawirusa. Przez to w razie zachorowania uzyska się tylko bardzo podstawową pomoc. Wtedy można narazić się na duże problemy i ogromne wydatki, rzędu nawet kilkuset tysięcy złotych.

Rozszerzona polisa turystyczna jest niezwykle przydatna z wielu względów, ponieważ chroni nie tylko w razie problemów ze zdrowiem. Dodatkowo świadczenia często zawierają też m.in. OC w życiu prywatnym, Assistance czy ubezpieczenie bagażu/sprzętu sportowego/kosztów odwołania wyjazdu. Jeśli więc w tym roku mimo wszystko planuje się jakiekolwiek zagraniczne podróże, bez polisy nie ma nawet sensu się pakować.

Które towarzystwa oferują ubezpieczenie od koronawirusa?

ubezpieczenie od koronawirusa

Szczegółowy zakres oraz warunki polisy są zawsze opisane w dokumencie OWU. Można w nim m.in. znaleźć fragment opisujący tzw. wyłączenia, czyli sytuacje oraz okoliczności, w których osoba ubezpieczona nie zostanie objęta ochroną. W większości przypadków są to dość skrajne przykłady, związane z celowymi lub niebezpiecznymi, nielegalnymi czy skrajnie nieodpowiedzialnymi działaniami. Wiele towarzystw dodaje do nich też mniej oczywiste wyjątki, np. uprawianie sportu czy spożywanie alkoholu. Dotychczas większość firm nie brała odpowiedzialności także za zdarzenia, do których doszło na terenach uznawanych za niebezpieczne. Zalicza się do nich m.in. państwa nękane przez epidemię lub pandemię.

W obecnej sytuacji towarzystwa ubezpieczeniowe musiały jakoś dostosować się do nowych realiów. Mimo to, jedynie kilka towarzystw zmieniło warunki swoich usług. Ubezpieczenie od koronawirusa zawierają polisy turystyczne oferowane m.in. przez AXA, Generali, Proama, czy Wartę. Nationale-Nederlanden uwzględnia natomiast zdarzenia powstałe w wyniku epidemii nie tylko w kontekście kosztów leczenia, ale też Assistance. W PZU zaś można uzyskać wsparcie, ale tylko wtedy, gdy epidemia jest oficjalnie ogłoszona, a pobyt za granicą trwa nie dłużej niż 30 dni.

Pozostałe towarzystwa mają różne podejście. Dla przykładu, TU Europa chroni swoich klientów, ale tylko wtedy, gdy do zarażenia doszło poza terenem Chin. Polisa turystyczna od Avivy z kolei w ogóle nie obejmuje ochrony w zakresie kosztów leczenia i Assistance w sytuacjach związanych z zachorowaniem na COVID-19. Nie pokrywa też kosztów rezygnacji z wyjazdu ani wydatków wynikających z konieczności odbycia kwarantanny.

Jak wybrać odpowiednią polisę turystyczną z ubezpieczeniem od koronawirusa?

Polityka towarzystw ubezpieczeniowych względem pandemii bywa różna, dlatego podczas poszukiwania polisy turystycznej trzeba dokładnie zapoznać się z jej warunkami i zakresem. Na co jednak szczególnie powinno się zwrócić uwagę?

Bardzo ważna jest wysokość sumy gwarantowanej na leczenie. Im jest większa, tym lepiej. Najrozsądniej jest nie schodzić poniżej poziomu 30 tys. euro czy 100 tys. złotych. Przy tym trzeba oczywiście sprawdzić, co firma zalicza do kosztów leczenia – powinny znaleźć się w nich też wydatki związane z transportem medycznym, akcjami ratunkowymi i oczywiście pełną terapią przy zachorowaniu na COVID-19.

Polisa turystyczna powinna również obejmować NNW (ubezpieczenie następstw nieszczęśliwych wypadków). Świadczenie to gwarantuje wypłatę odszkodowania w sytuacji, w której dojdzie do uszczerbku na zdrowiu lub śmierci ubezpieczonego. Jego wysokość oblicza się zgodnie z dołączoną do OWU tabelą procentową – trzeba sprawdzić, czy są w niej uwzględnione powikłania po COVID-19 itp.

W kontekście ubezpieczenia od koronawirusa niezwykle przydatne jest też Assistance. W ramach tej usługi można całodobowo uzyskać niezbędne informacje, np. na temat zmieniających się obostrzeń w danym kraju. W razie potrzeby otrzyma się także pomoc w przypadku nieprzewidzianego obowiązku odbycia kwarantanny, nagłej konieczności powrotu do kraju czy innych kłopotów.

Do tego elementem polisy turystycznej powinno być również OC w życiu prywatnym. Dzięki niemu nie trzeba się obawiać konsekwencji, gdy przypadkiem uszkodzi się czyjeś mienie lub niechcący doprowadzi się do uszczerbku na zdrowiu osoby trzeciej. Ubezpieczenie pokryje koszty odszkodowania.

Wiele towarzystw oferuje także niezwykle przydatne rozszerzenia. Ochroną warto objąć m.in. bagaże, dokumenty, sprzęt sportowy czy sprzęt elektroniczny (np. aparat, laptopa). Ze specjalnych dodatków powinny skorzystać również osoby przewlekle chore, wyjeżdżające w celach zawodowych czy planujące uprawiać sport.

Dobrze jest też dopłacić do tzw. klauzuli alkoholowej. Dzięki temu otrzyma się wsparcie także w sytuacjach, do których doszło po spożyciu napojów wyskokowych. Większość ubezpieczycieli nie wypłaca odszkodowania, np. wtedy, gdy wypije się dwa drinki, po czym przypadkiem poślizgnie się przy basenie i złamie rękę. Podczas urlopu większość osób lubi się odprężyć, dlatego warto mieć to na względzie.

Jak znaleźć idealną polisę z ubezpieczeniem od koronawirusa?

Jak znaleźć idealną polisę z ubezpieczeniem od koronawirusa?

Wyjeżdżasz za granicę i chcesz kupić odpowiednią polisę turystyczną z ubezpieczeniem od koronawirusa? Jak widać, wcale nie jest tak łatwo znaleźć idealne świadczenie. Najrozsądniej jest wybrać wariant, który gwarantuje kompleksową ochronę w różnych sytuacjach. Nigdy nie wiadomo, co może się zdarzyć, a wszelkie kłopoty w obcym kraju są podwójnie problematyczne.

Na rynku działa kilkadziesiąt firm i towarzystw ubezpieczeniowych, które proponują najróżniejsze polisy. Jeśli chcesz zainwestować w optymalną oraz opłacalną ochronę, konieczny jest dokładny research. Przeglądanie witryn wszystkich ubezpieczycieli nie ma jednak sensu – wczytywanie się w dokumenty OWU zajęłoby stanowczo zbyt dużo czasu. Kioskpolis.pl oferuje o wiele szybsze, wygodniejsze rozwiązanie.

Na naszej stronie znajdziesz prosty formularz. Wypełnij go, wpisując kilka podstawowych danych oraz zaznaczając odpowiednie kryteria. W mniej niż 3 minuty algorytm przeszuka dostępne oferty od znanych towarzystw, wybierze najlepsze opcje oraz obliczy ich ceny. Wyniki przedstawi w formie przejrzystej listy, która ułatwia porównanie poszczególnych propozycji. W ten sposób możesz szybko wstępnie wyselekcjonować najciekawsze warianty. Kiedy zaś podejmiesz już ostateczną decyzję, od razu możesz zrealizować zakup – wszystkie formalności dopełnisz online.

Zanim zaczniesz pakować walizkę, postaraj się znaleźć dobrą polisę turystyczną. Przekonaj się, które towarzystwa uwzględniają ubezpieczenia od koronawirusa, by uzyskać pełną ochronę. Upewnij się, że wybrane świadczenie zagwarantuje Ci niezbędne wsparcie w razie zachorowania na COVID-19 czy innych komplikacji związanych z pandemią!

Sprawdź również:

Iwona Sowuska

Iwona Sowuska

Iwona Sowuska – swoją karierę zaczęła już w trakcie stażu studenckiego u wiodącego ubezpieczyciela w Polsce. Po obronie pracy licencjackiej na kierunku bankowość, uznała że chce się skupić na tym rynku ubezpieczeń. Obecnie pracuje jako specjalista ds. ubezpieczeń w KioskPolis.pl – pisze artykuły o ubezpieczeniach i doradza Polakom, jaką wybrać polisę.

Dodaj komentarz

Komentarze (32)

 • Pałka
  - -

  Jestem za granicą i potrzebuje kupić polisę od koronawirusa

  • Iwona Sowuska
   - -

   W naszej ofercie posiadamy dwa Towarzystwa Ubezpieczeniowe, które w swoim zakresie posiadają ubezpieczenie od koronawirusa. Zapraszamy do kontaktu od poniedziałku do piątku od 9 do 17 pod numer telefonu: +48 22 320 08 80, na adres mailowy: kontakt@kioskpolis.pl lub bezpośrednio na naszą stronę Kioskpolis.pl, gdzie może Pan zakupić ubezpieczenie bezpośrednio bez wychodzenia z domu.

   • Cezary
    - -

    Moja żona jest obywatelką Ukrainy, wyjeżdża na Ukrainę wraz z naszym 1,5 rocznym synem który ma obywatelstwo polskie, czy dziecko również potrzebuje mieć polisę przekraczając granicę?

    • Iwona Sowuska
     - -

     Wszystkie osoby nie posiadające obywatelstwa Ukraińskiego muszą posiadać ubezpieczenie w przypadku zachorowań na COVID19

 • Sergiusz
  - -

  Wyjeżdżam na Ukraine. Straż graniczna ukraińska wymaga – zaświadczenie -ubezpieczenie od covid19 że nie jestem chory. W jaki sposób i gdzie załatwić tę formalność ?

  • Iwona Sowuska
   - -

   Aktualnie wyjeżdżając na Ukrainę nie trzeba przedstawiać negatywnego testu na koronawirusa (COVID-19). Natomiast podczas przekraczania granicy możemy zostać poproszeni o okazanie ubezpieczenia turystycznego zawierającego w zakresie pokrycie kosztów leczenia w przypadku zachorowania na koronawirusa (COVID-19). Takie ubezpieczenie można bez problemu zakupić w KioskPolis.pl wystarczy uzupełnić krótki formularz i poszukać oferty zawierającej w zakresie „Zachorowanie na COVID-19”.

  • Ola
   - -

   Czy muszę mieć ubezpieczenia od Covid 19 kiedy już przechorowałam Covidem i miałam izolację?A teraz chce wyjechać na Ukrainie.

   • Iwona Sowuska
    - -

    W przypadku wjazdu na teren Ukrainy ubezpieczenie jest obowiązkowe, w innym przypadku straż graniczna może Pani nie przepuścić.

   • Anonimka9
    - -

    Ubezpieczyłem dziecko w Link4. Niestety mimo zachorowania na covid-19 nie wypłacono odszkodowania bo według ubezpieczyciela covid-19 nie jest choroba.

    • Iwona Sowuska
     - -

     W takim przypadku należy sprawdzić wyłączenia w Ogólnych Warunkach Umowy, oraz skontaktować się z Towarzystwem Ubezpieczeniowym.

 • Ewa
  - -

  Czy jakiekolwiek towarzystwo ubezpieczeniowe pokrywa koszty ewentualnej kwarantanny w hotelu? W tym wyżywienie, lot do Polski i przedłużone zakwaterowanie

  • Iwona Sowuska
   - -

   Wymienione koszty byłyby pokryte w przypadku izolacji związanej z zachorowaniem. W momencie, gdy nie doszło do zachorowania Towarzystwo Ubezpieczeniowe nie ma podstaw do refundacji kosztów.

 • Zabora
  - -

  Czy mając belgijskie obywatelstwo, mogę kupić u was ubiespieczenie od covid ważnena Ukrainie?

  • Iwona Sowuska
   - -

   Oczywiście, że tak jedynym wymogiem jest posiadanie numeru PESEL.

 • MARTA
  - -

  Witam.
  Interesuje mnie zakup ubezpieczenia turystycznego do Brazylii w grudniu tego roku. Mieszkam w Irlandii i żadna irlandzka ubezpieczalnia nie sprzeda mi takiej polisy. Czy mogę zakupić ja w Polsce?

  • Iwona Sowuska
   - -

   Takie ubezpieczenie można zakupić za pośrednictwem naszej strony internetowej KioskPolis.pl, jedynym wymogiem jest posiadanie numeru PESEL. W razie dodatkowych pytań zapraszamy do kontaktu mailowego: kontakt@kioskpolis.pl

 • nikita2
  - -

  Chcę kupić w biurze podróży pobyt w Grecji ,mam zagwarantowany lot w obie strony czarterem. Czy polisa obejmie koszt biletu lotniczego w innym terminie z powodu kwarantanny lub choroby?

  • Iwona Sowuska
   - -

   Wszystko zależy od wybranego Towarzystwa Ubezpieczeniowego, najlepiej w takiej sytuacji skontaktować się bezpośrednio z Ubezpieczycielem lub sprawdzić w Ogólnych Warunkach Umowy.

 • Teo
  - -

  Teraz wyjeżdżam na Ukrainę. Czy wystarczy teraz ubezpieczenie zdrowotne. Wykupione w Warcie/również na covit 19/aby wjechać na ukrainę.

  • Iwona Sowuska
   - -

   Obecnie, aby wjechać na Ukrainę należy mieć obowiązkowe Ubezpieczenie Turystyczne z ochroną w przypadku zachorowań na covid-19.
   Obecnie na naszej stronie KioskPolis.pl wszystkie ubezpieczenia w Naszej ofercie mają w swoim zakresie ochronę w przypadku zachorowania na Koronawirusa i są wystarczające, aby móc przekroczyć granicę Ukraińską.

 • Emil sak
  - -

  Ile kosztuje ubezpieczenia na covid 19 na miesiąc czasu i gdzie mogę takie ubezpieczenie wykupić

  • Iwona Sowuska
   - -

   Cena jest zależna od wielu czynników.
   W takiej sytuacji, aby poznać ofertę najlepiej wejść na Naszą stronę internetową KioskPolis.pl, następnie przejść do wyliczenia składki w kalkulatorze turystycznym.

 • nowa solidarność
  - -

  konieczne jest wykupienie online ukrainskiego ubezpieczenia anty-covid , bez tego nie ma mozliwosci wyjazdu . polskie polisy nie maja znaczenia

  • Iwona Sowuska
   - -

   Oczywiście, że polisy zakupione w Polsce mają znaczenie przy wjeździe na granicę. Obecnie w Naszej ofercie na KioskPolis.pl wszystkie Towarzystwa Ubezpieczeniowe posiadają w zakresie ochronę w przypadku zachorowań na COVID-19, które jest niezbędne, aby przekroczyć granicę Ukrainy.

 • Roksana
  - -

  Czy istnieje możliwość wykupienia polisy w razie konieczności wykonania testu na covid w celu wyjazdu wakacyjnego. Czy istnieje mozliwość wykonania testu w ramach ubezpieczenia?

  • Dominik Baczewski
   - -

   Aktualnie niestety na rynku nie ma ubezpieczenia, które pokrywałoby koszty profilaktycznego badania na koronawirusa w celu odbycia zagranicznego wyjazdu. Koszt takiego badania niestety trzeba pokryć z własnej kieszeni. Natomiast ubezpieczenia turystyczne często pokrywają koszt badania na koronawirusa, w momencie kiedy podczas wyjazdu dojdzie do zachorowania i wynik takiego badania będzie dodatni.

 • Tomasz
  - -

  Dzień dobry. Wybieram się na Ukrainę pod koniec lipca na 10 dni, gdzie mogę wykupić polisę ubezpieczeniową . Tomasz

  • Iwona Sowuska
   - -

   Zapraszamy na Naszą stronę KioskPolis.pl – ubezpieczenie turystyczne.
   Obecnie w Naszej ofercie wszystkie Towarzystwa Ubezpieczeniowe posiadają ochronę w przypadku zachorowań na Covid-19

 • Darek
  - -

  Potrzebuje ubezpieczenia na wyjazd na Ukrainę dla trzech osób, obejmujące koszty Ew. Leczenia COVID i Ew. Kwarantanny w terminie od 21 do 28 sierpnia 2021 ( zgodnie z wymaganiami władz ukraińskiej polisa, musi być wystawiona przez firmę ubezpieczeniową posiadająca partnera na Ukrainie lub swoje przedstawicielstwo w tym kraju) . Proszę o przesłanie oferty.

  • Iwona Sowuska
   - -

   Obecnie w ofercie KioskPolis.pl- Towarzystwo Ubezpieczeniowe AXA ASSISTANCE spełnia wszystkie warunki strony Ukraińskiej.
   Zapraszamy do naszego kalkulatora w celu sprawdzenia oferty.

 • zibi
  - -

  Czy wyjeżdżając w sierpniu 2021 na 5 dni do Lwowa powinienem mieć ubezpieczenie tylko na te 5 dni czy też dłuższe w związku z ryzykiem kwarantanny? mam certyfikat

  • Iwona Sowuska
   - -

   Wystarczy zakupić ubezpieczenie na okres planowanego pobytu. W przypadku sytuacji nagłych większość Towarzystw Ubezpieczeniowych przedłuża ochronę.

Więcej artykułów i porad
7 zalet wykupienia polisy turystycznej

7 zalet wykupienia polisy turystycznej

5/5 – (Ocen: 1) Planujesz wyjazd i zastanawiasz się, czy na pewno będzie Ci potrzebne dodatkowe ubezpieczenie? Wiele osób rezygnuje z tego świadczenia, ale nie jest to rozsądne podejście. Przedstawiamy 7 zalet wykupienia polisy turystycznej! Urlop czy wyjazd […]

więcej
O jakie opcje warto rozszerzyć ubezpieczenie NNW?

O jakie opcje warto rozszerzyć ubezpieczenie NNW?

4.7/5 – (Ocen: 10) Sport wyczynowy, zdarzenia po alkoholu, a nawet akty terrorystyczne. Polisę, a co za tym idzie odszkodowanie z NNW, można dowolnie rozszerzać. Sprawdź, jak dopasować ubezpieczenie od następstw nieszczęśliwych wypadków do swoich potrzeb.

więcej
Jakie ubezpieczenie turystyczne sprawdzi się podczas wyjazdu do Azji? Wyjaśniamy!

Jakie ubezpieczenie turystyczne sprawdzi się podczas wyjazdu do Azji? Wyjaśniamy!

5/5 – (Ocen: 2) Planujesz wyjazd do Azji? Ten piękny, egzotyczny kontynent jest również niestety bardzo niebezpieczny. Odmienny klimat i specyficzna kultura oraz duża odległość od kraju ojczystego mogą przyczynić się do wielu kłopotów. Radzimy, jakie ubezpieczenie turystyczne […]

więcej
Ubezpieczenie na podróż w 2021 – co warto wiedzieć?

Ubezpieczenie na podróż w 2021 – co warto wiedzieć?

5/5 – (Ocen: 1) Planujesz wyjazd służbowy lub prywatny za granicę? W obecnych warunkach koniecznie powinieneś zainwestować w stosowną polisę. Podpowiadamy, jakie ubezpieczenie na podróż w 2021 roku wybrać i co warto wiedzieć o tym świadczeniu! Pomimo pandemii […]

więcej