Ubezpieczenie od koronawirusa – gdzie kupić?

Ubezpieczenie od koronawirusa – gdzie kupić?

Kup ubezpieczenie turystyczne
W związku z pracą lub sprawami prywatnymi musisz wyjechać do kraju, w którym pojawiły się już przypadki zachorowań na koronawirusa? Mycie rąk i noszenie maseczki nie wystarczą. W jaki sposób można się najlepiej zabezpieczyć? Wyjaśniamy, jak zdobyć ubezpieczenie od koronawirusa, by w razie pogorszenia zdrowia uzyskać odpowiednią pomoc!

Wirus Covid-19 wciąż się rozprzestrzenia, a liczba chorych stale rośnie. W kolejnych krajach wprowadzane są restrykcje związane m.in. z transportem lotniczym czy kontrolami osób przyjezdnych. Przebywanie na terenie kraju, w którym stwierdzono epidemię jest wyjątkowo niebezpieczne. Jakie polisy zagwarantują wsparcie w momencie, gdy podczas wyjazdu zaobserwuje się u siebie takie objawy jak wysoka temperatura, kaszel i duszności? Podpowiadamy, gdzie można dostać ubezpieczenie od koronawirusa!

Ubezpieczenie turystyczne a wyjazd do krajów zagrożonych koronawirusem

Ubezpieczenie od koronawirusa

Dokumenty OWU (Ogólne Warunki Ubezpieczenia) największych towarzystw najczęściej zawierają zapis, że z sytuacji obejmowanych ochroną przez ubezpieczenie turystyczne wyłączone są przypadki zarażenia wirusem w krajach nękanych epidemią. Według większości towarzystw ubezpieczeniowych, klient wtedy sam świadomie wystawia się na ryzyko, a polisy mają z reguły chronić przed bardziej losowymi wypadkami.

Jeśli posiada się ubezpieczenie turystyczne, które w zapisach wyraźnie wyłącza epidemię z sytuacji objętych ochroną, w razie zachorowania nie otrzyma się żadnej pomocy. Nie tylko nie uzyska się wsparcia Assistance, ale też trzeba będzie samodzielnie pokryć koszty leczenia. W przeliczeniu są to ogromne wydatki – rzędu kilkudziesięciu, a nawet kilkuset tysięcy złotych! W niektórych przypadkach nie powinno być jednak problemów w momencie śmierci – wyłączenia zwykle dotyczą m.in. samobójstw lub wyjazdów w tereny objęte konfliktami wojennymi.

Które towarzystwa oferują ubezpieczenie od koronawirusa?

ubezpieczenie od koronawirusa

Póki co jedynie kilka towarzystw ubezpieczeniowych ma przychylne warunki umów. Kupując polisę w AXA, Generali, Proamie, Warcie lub Wiener można liczyć na to, że ubezpieczenie turystyczne zagwarantuje wsparcie i obejmie koszty leczenia nawet w przypadku zarażenia koronawirusem. W Nationale-Nederlanden czy PZU ochrona jest aktywna, ale jedynie, jeśli epidemia została oficjalnie ogłoszona . Pomoc uzyskają Ci klienci, którzy zostali zaskoczeni przez epidemię. Pozostałe firmy podchodzą do tej sytuacji na różne sposoby. Dla przykładu, ubezpieczenie turystyczne od Europa Ubezpieczenia chroni posiadaczy polisy, którzy zachorują na Covid-19, ale jeśli do zarażenia doszło poza terenem Chin.

Jak znaleźć odpowiednie ubezpieczenie turystyczne?

Światowa Organizacja Zdrowia ogłosiła stan zagrożenia dla międzynarodowego zdrowia publicznego. Tak naprawdę każdy zagraniczny wyjazd jest obciążony ryzykiem. Wirusem można zarazić się przecież nie tylko od osób przebywających w danym kraju, ale już na lotniskach czy w środkach transportu. Wirus może nie dawać jednoznacznych objawów nawet przez 24 dni, dlatego tysiące osób może rozprzestrzeniać chorobę nie mając o tym pojęcia. Jeśli mimo wszystko musisz wyjechać, koniecznie wybierz odpowiednie ubezpieczenie turystyczne.

Nasza porównywarka pomoże Ci nawet w wybrać i zakupić ubezpieczenie dostosowane do Twoich potrzeb. Wystarczy wypełnić krótki formularz, by uzyskać zestawienie najlepszych ofert. Pamiętaj by dokładnie sprawdzić w dokumentach OWU, jakie warunki stawiają poszczególne towarzystwa w przypadku epidemii!

Wybierając ubezpieczenie turystyczne koniecznie zadbaj o to, by chroniło Cię także w przypadku zarażenia wirusem Covid-19. W naszej porównywarce dokładnie informujemy na stronie z ofertą, które towarzystwa ubezpieczeniowe mają w zakresie ochronę przed zarażeniem koronawirusem. Są to AXA Ubezpieczenia i Generali. Upewnij się, że wykupujesz polisę, która gwarantuje Ci ubezpieczenie od koronawirusa!

Iwona Sowuska

Iwona Sowuska

Iwona Sowuska – swoją karierę zaczęła już w trakcie stażu studenckiego u wiodącego ubezpieczyciela w Polsce. Po obronie pracy licencjackiej na kierunku bankowość, uznała że chce się skupić na tym rynku ubezpieczeń. Obecnie pracuje jako specjalista ds. ubezpieczeń w KioskPolis.pl – pisze artykuły o ubezpieczeniach i doradza Polakom, jaką wybrać polisę.

Dodaj komentarz

Komentarze (4)

 • Pałka
  - -

  Jestem za granicą i potrzebuje kupić polisę od koronawirusa

  • Iwona Sowuska
   - -

   W naszej ofercie posiadamy dwa Towarzystwa Ubezpieczeniowe, które w swoim zakresie posiadają ubezpieczenie od koronawirusa. Zapraszamy do kontaktu od poniedziałku do piątku od 9 do 17 pod numer telefonu: +48 22 320 08 80, na adres mailowy: kontakt@kioskpolis.pl lub bezpośrednio na naszą stronę Kioskpolis.pl, gdzie może Pan zakupić ubezpieczenie bezpośrednio bez wychodzenia z domu.

 • Sergiusz
  - -

  Wyjeżdżam na Ukraine. Straż graniczna ukraińska wymaga – zaświadczenie -ubezpieczenie od covid19 że nie jestem chory. W jaki sposób i gdzie załatwić tę formalność ?

  • Iwona Sowuska
   - -

   Aktualnie wyjeżdżając na Ukrainę nie trzeba przedstawiać negatywnego testu na koronawirusa (COVID-19). Natomiast podczas przekraczania granicy możemy zostać poproszeni o okazanie ubezpieczenia turystycznego zawierającego w zakresie pokrycie kosztów leczenia w przypadku zachorowania na koronawirusa (COVID-19). Takie ubezpieczenie można bez problemu zakupić w KioskPolis.pl wystarczy uzupełnić krótki formularz i poszukać oferty zawierającej w zakresie „Zachorowanie na COVID-19”.

Więcej artykułów i porad

Gdzie na wakacje w maju?

Gdzie na wakacje w maju?

Europa, reszta świata, a może Polska. Zastanawiasz się, gdzie na wakacje w maju warto byłoby wybrać się w tym roku? Sprawdź nasze propozycje. Porównaj temperatury, ceny i zdecyduj, który kierunek jest dla Ciebie najlepszy. Dowiedz się także, jakie […]

więcej
Najpiękniejsze wyspy greckie – gdzie jechać na wakacje?

Najpiękniejsze wyspy greckie – gdzie jechać na wakacje?

Grecja to kraj, który oprócz swojej kontynentalnej części posiada również około 2500 wysp. Spora część z nich to niewykorzystane i niegościnne skrawki lądu. Wśród około 200 zamieszkanych wysp greckich znajdziemy jednak takie, które są wyjątkowo urokliwe oraz cenione […]

więcej
Ubezpieczenie rezygnacji z podróży – przegląd ofert

Ubezpieczenie rezygnacji z podróży – przegląd ofert

Jeśli nie chcesz, by nieprzewidziane sytuacje nie tylko przeszkodziły Ci w wycieczce, ale także pozbawiły dodatkowych środków finansowych, koniecznie poszerz swoją polisę podróżną o ubezpieczenie kosztów rezygnacji z imprezy turystycznej. Przeczytaj, czym ono jest i poznaj 7 świetnych […]

więcej
Ubezpieczenie za granicą do pracy – które wybrać?

Ubezpieczenie za granicą do pracy – które wybrać?

Wielu Polaków podejmuje decyzję o wyjeździe za granicę w celach zarobkowych. Niezależnie od tego, czy jest to emigracja na stałe, czy jedynie sposób na dorobienie w czasie wakacji, warto przy tej okazji pomyśleć o swoim bezpieczeństwie. Jak wybrać […]

więcej