Ubezpieczenie turystyczne Francja

Ubezpieczenie turystyczne Francja

Dodano: 29 marca 2022

Na rynku ubezpieczeniowym korzystać można z produktów dostępnych na standardowych warunkach, jak i też polis, które mogą być indywidualnie negocjowane. Gdy szuka się spełniającego oczekiwania turystycznego produktu ubezpieczeniowego, istotne jest branie pod uwagę sposobu, w jaki będzie się spędzać wolny czas. Planując krótki wyjazd weekendowy, nie jest konieczne decydowanie się na najdroższe, nadmiernie rozbudowane w zakresie ochrony ubezpieczeniowej produkty. Zdecydować można się na podstawowe ubezpieczenie na wyjazd do Francji, które posiada optymalną sumę gwarantowaną.

Minimalne polecane sumy ubezpieczeń podczas podróżowania po Francji wynoszą:

 • 40 tys. euro dla kosztów leczenia,
 • 20 tys. euro w zakresie ochrony odpowiedzialności cywilnej.

Natomiast planując krótki wypoczynek związany wyłącznie ze zwiedzaniem, można postawić na polisę, w której suma gwarantowana przy kosztach leczenia wynosi 30 tys. euro. Wyższa kwota, którą ma jakikolwiek produkt turystyczny, jak ubezpieczenie turystyczne Czechy, przydaje się, gdy wyjeżdża się na dwu, czy trzy tygodniowe wakacje. Wówczas lepszym rozwiązaniem jest postawienie na produkty z większym zakresem ochrony ubezpieczeniowej.

Dodatkowo warto postawić na takie wersje ubezpieczeń, które posiadają Assistance w zakresie wsparcia:

 • informacyjnego,
 • medycznego,
 • prawnego.

W ten sposób można wygodnie korzystać z infolinii ubezpieczyciela. Pozwala to znacznie wygodniej szukać usług, z których trzeba skorzystać w konkretnych sytuacjach. Podczas wyjazdów zagranicznych, gdy ubezpieczenie turystyczne Austria oferuje Assistance, wówczas jest produktem, z którego znacznie łatwiej skorzystać, gdy jest to konieczne.

REKOMENDACJA NAJLEPSZYCH UBEZPIECZEŃ DO FRANCJI

Poniżej przedstawiamy rekomendowane ubezpieczenia do Francji. Kierujemy się wyborem najlepszej relacji zakresu i ceny ubezpieczenia oraz na doświadczeniach naszych klientów.

Podstawowy

30,40 zł

KUP ONLINE
 • OC - Odpowiedzialność cywilna w życiu prywatnym

  50 000 zł

 • NNW - Następstwa Nieszczęśliwych Wypadków

  20 000 zł

 • Koszty leczenia COVID-19 za granicą
 • Zdarzenia po alkoholu w zakresie kosztów leczenia
 • Akty terrorystyczne
Optymalny wybór

63,05 zł

KUP ONLINE
 • OC - Odpowiedzialność cywilna w życiu prywatnym

  277 638 zł

 • NNW - Następstwo Nieszczęśliwych Wypadków

  30 000 zł

 • Koszty leczenia Covid-19 za granicą
 • Zdarzenia po alkoholu w zakresie kosztów leczenia
 • Akty terrorystyczne
Wariant premium

66,50 zł

KUP ONLINE
 • OC - Odpowiedzialność cywilna w życiu prywatnym

  462 730 zł

 • NNW - Następstwa Nieszczęśliwych Wypadków

  46 273 zł

 • Koszty leczenia COVID-19 za granicą
 • Akty terrorystyczne
 • Koszty rezygnacji z noclegu: 2 314 zł

Koszty leczenia to nie wszystko, czyli dodatkowe ubezpieczenie turystyczne do Francji?

Wprawdzie koszty leczenia to największe wydatki, którymi trzeba się martwić podczas wyjazdu wakacyjnego, ale warto brać pod uwagę również inne rodzaje ryzyka. Do takich można zaliczyć uszkodzenie czyjegoś mienia, czy też spowodowanie uszczerbku na zdrowiu osoby trzeciej podczas wypadków. Przed koniecznością samodzielnego opłacania odszkodowania chroni ubezpieczenie turystyczne OC. Taki produkt bywa dostępny w wielu standardowych polisach turystycznych. Ochrona przed odpowiedzialnością cywilną przyda się, bez względu na to ile czasu zamierza się spędzić we Francji. Jednak szczególnie przy dłuższym pobycie ryzyko wystąpienia zdarzeń objętych taką polisą jest znacznie większe. Z tego powodu sumy gwarantowane przez towarzystwo reasekuracji powinny być wyższe.

Do popularnych ubezpieczeń, które znajdują się w polisach turystycznych, można zaliczyć również NNW. Ochrona przed nieszczęśliwymi wypadkami powinna być brana pod uwagę, zwłaszcza przy podróżowaniu samochodem, czy uprawianiu sportu. NNW bywa dodatkiem, gdy kupuje się ubezpieczenie turystyczne do Szwajcarii. Wynika to między innymi z tego, że jest kraj często wybierany w celu aktywnego wypoczynku, szczególnie zimowego. Równocześnie wielu turystów zastanawia się, czy wykupić NNW, gdy posiada się taką ochronę ubezpieczeniową w ramach innych polis. Należy wówczas brać pod uwagę, że kilka polis tego ubezpieczenia się opłaca. Wynika to z możliwości uzyskania wypłaty z kilku umów równocześnie. Dopuszczalne jest stosowanie kumulacji świadczeń. Oczywiście posiadając NNW przy innych polisach, warto sprawdzić również to, jaki jest zakres takiego produktu. Często nie będzie ono obejmować zdarzeń, które mogą wystąpić podczas wyjazdu wakacyjnego, co oczywiście sprawia, że zdecydowanie się na ubezpieczenie turystyczne do Francji z NNW będzie korzystnym rozwiązaniem.

Gdy do innego kraju podróżuje się samolotem, czy pociągiem wówczas ubezpieczenie turystyczne do Niemiec może obejmować ochronę bagażu. Taki produkt chroni na wypadek jego kradzieży, zniszczenia, czy zagubienia. Oczywiście może się on przydać również podczas pobytu w hotelu. Natomiast bagaż najczęściej może się zagubić podczas podróży powszechnymi środkami transportu. Jednak w wielu podstawowych wersjach polis turystycznych można znaleźć tego typu ubezpieczenie. Nie zwiększa to znacznie kwot, które trzeba zapłacić za wykupienie produktu. Zatem mając możliwość skorzystania z takiej ochrony, warto to zrobić.

Najtańsze oferty ubezpieczeń do Francji

4,30 zł
Koszty leczenia 200 000 zł
Ratownictwo
Bagaż
4,15 zł
Koszty leczenia 90 000 zł
Ratownictwo
Bagaż
4,34 zł
Koszty leczenia 200 000 zł
Ratownictwo
Bagaż

Kiedy brać pod uwagę ubezpieczenie na narty we Francji?

Coraz popularniejszym sposobem spędzania czasu podczas wakacji jest aktywny wypoczynek. Uprawianie sportu wiąże się ze znacznie większą ilością zagrożeń. Wypadki, kontuzje nie są niczym nietypowym. Równocześnie zwykła polisa nie zawsze będzie w stanie pokryć wszystkie wydatki, które trzeba ponieść na leczenie czy usługi ratownictwa. Oczywiście zwykłe ubezpieczenie turystyczne bardzo często obejmuje ochronę dla wybranych dziedzin sportu. Jednak przy planowaniu wyjazdu nastawionego na aktywność fizyczną warto postawić na rozszerzenie ochrony. Wynika to przede wszystkim z tego, że w firmach asekuracyjnych wiele sportów jest uznawanych za dyscypliny podwyższonego ryzyka, czy ekstremalne. Jeśli wyjeżdża się do innego kraju uprawiać jazdę na nartach, a standardowe ubezpieczenie turystyczne do Norwegii nie obejmuje, choćby określonego sposobu uprawiania tego sportu, wówczas przy wypadku firma asekuracyjna nie pokryje wydatków na leczenie. Oczywiście nie warto ryzykować takiej sytuacji. Warto dokładnie sprawdzić zakres wybieranego ubezpieczenia. Można również zapytać pracowników towarzystwa reasekuracji, czy określony sport jest objęty podstawową polisą turystyczną. Gdy konkretny produkt nie zawiera takiej ochrony, wówczas można zdecydować się na rozszerzenie ochrony.

Co dodatkowo może zawierać sportowe ubezpieczenie turystyczne do Francji?

Każde ubezpieczenie sportowe może być nieco inne. Wiele zależy, choćby od kraju, do którego się podróżuje. Znacznie łatwiej znaleźć ubezpieczenie do Włoch w wielu wersjach podstawowych i rozszerzonych. Dużo trudniej jest takie produkty wyszukać, gdy jedzie się do mniej popularnych krajów. Pod tym względem Francja jest krajem, który jest jednym z najchętniej wybieranych kierunków podróży. W ten sposób nie ma większych problemów, nawet, gdy produkt ubezpieczenie turystyczne do Francji będzie się indywidualnie negocjować z firmą turystyczną. W ten sposób można ustalić najbardziej dopasowany zakres ochrony ubezpieczeniowej. Do wartych rozważenia warunków zapisanych w polisach można zaliczyć klauzulę alkoholową. Daje to możliwość skorzystania z odszkodowania, nawet, gdy do wypadku doszło pod wpływem napojów wyskokowych. Innym rozszerzeniem, które warto brać pod uwagę, jest ochrona sprzętu sportowego. Pozwala to ograniczyć ryzyko strat finansowych przy uszkodzeniu sprzętu w określonych sytuacjach, czy też, gdy dojdzie do jego kradzieży.

Powiązane artykuły

Ubezpieczenie od koronawirusa – gdzie kupić?

Ubezpieczenie od koronawirusa – gdzie kupić?

Pandemia SARS-CoV-2 trwa ponad rok. Chociaż powszechne są już programy szczepień i w wielu krajach na świecie sytuacja jest dość dobrze opanowana, nadal nie można bagatelizować sytuacji. Zachorowanie na COVID-19 może narazić na poważne konsekwencje finansowe i nie […]

więcej
Co obejmuje ubezpieczenie kosztów rezygnacji z podróży?

Co obejmuje ubezpieczenie kosztów rezygnacji z podróży?

Wybierasz się na zorganizowaną wycieczkę turystyczną? Przed wyjazdem koniecznie wykup ubezpieczenie od kosztów rezygnacji z podróży, by w razie nieprzewidzianych problemów, ochronić środki finansowe przeznaczone na zaplanowanie wyjazdu. Zobacz, dlaczego jest to tak ważne i w jakich sytuacjach […]

więcej
EKUZ – najważniejsze informacje na temat karty EKUZ

EKUZ – najważniejsze informacje na temat karty EKUZ

Na podróże po Europie każdy czas jest dobry, bez względu na porę roku! Jednak to latem i w okresie wakacji najczęściej wybieramy się za granicę – by zwiedzać, odpoczywać, pracować albo odwiedzić bliskich. Bez względu na charakter wyjazdu, […]

więcej