Ubezpieczenie turystyczne Gruzja

Ubezpieczenie turystyczne Gruzja

Dodano: 29 marca 2022

Jednym z kierunków podróży wakacyjnych, który jest coraz chętniej wybierany przez Polaków, jest Gruzja. To kraj, który oferuje możliwość korzystania z różnych form turystyki. W wysokich górach można uprawiać sporty zimowe, jak i też realizować piesze, czy rowerowe wycieczki. Dostęp do morza to możliwość wypoczynku na plaży. Natomiast planując wyjazd do tego kraju, trzeba zdecydować się na odpowiednie ubezpieczenie turystyczne w Gruzji. W ten sposób można zabezpieczyć się przed koniecznością wydawania dużych kwot z własnych pieniędzy, choćby na pokrycie kosztów ratownictwa. Polisa turystyczna powinna obejmować wydatki na między innymi transport medyczny, gdy planuje się korzystać z aktywności sportowej. Wówczas ryzyko wypadków rośnie, co sprawia, że warto dysponować takim ubezpieczeniem, które pozwoli na szybkie sfinansowanie nawet przewiezienia do kraju.

Gruzja nie jest kosztownym krajem, ale trzeba brać pod uwagę, że wydatki na usługi ratownictwa medycznego mogą okazać się wysokie. Z tego powodu planując uprawianie sportów ekstremalnych, warto zdecydować się na taki zakres ochrony ubezpieczeniowej, która pokryje takie wydatki. Kwota gwarantowana, która dotyczy ratownictwa, nie powinna być niższa, niż 5 tys. euro. Natomiast powinna być ona wyższa, gdy będzie się uprawiać sport w okresie zimowym. Wówczas koszty ratownictwa medycznego mogą okazać się wyższe. Warto uniknąć sytuacji, w której okaże się, że ubezpieczenie turystyczne w Gruzji nie pokryje wydatków związanych, choćby z transportem medycznym śmigłowcem. Lepiej zdecydować się na nieco wyższe kwoty gwarantowane, które nieznacznie podniosą składkę, niż dopłacać z własnej kieszeni za usługi ratownictwa medycznego. 

Co brać pod uwagę wybierając ubezpieczenie podróżne do Gruzji? 

Wybierając między innymi ubezpieczenie turystyczne Ukraina, warto ustalić, w jaki sposób zamierza się spędzać wolny czas. Pozwala to określić rodzaje aktywności, z których będzie się korzystać. Do nich można dopasować polisę turystyczną, której celem jest ograniczenie konsekwencji finansowych związanych z wybranymi rodzajami ryzyka. Warunki ubezpieczenia powinny być indywidualnie dopasowane do potrzeb. W ten sposób można liczyć na to, że polisa turystyczna będzie w stanie pokryć wszystkie wydatki, które będą związane z konkretnymi zdarzeniami. Wybór konkretnego produktu będzie natomiast łatwiejszy, gdy dokona się analizy tego, co oferują poszczególne towarzystwa reasekuracji. Należy brać pod uwagę, że nie zawsze można znaleźć odpowiednie ubezpieczenie turystyczne w Gruzji, które jest powszechnie dostępne. Często konieczne jest zdecydowanie się na indywidualne negocjowanie jego warunków. Dotyczy to tych klientów, którzy nie będą spędzali wolnego czasu w standardowy sposób. W takiej sytuacji niezbędne może być zdecydowanie się na takie polisy turystyczne, które w znacznie większym stopniu chronią przed kosztami skomplikowanego leczenia.

Kupując ubezpieczenie turystyczne USA, trzeba liczyć się z tym, że koszty leczenia w tym kraju mogą być bardzo wysokie. Nieco inaczej jest w Gruzji, która jest dużo tańszym krajem. Nie oznacza to, że kilkudniowy pobyt w szpitalu, przy którym wykonane zostaną specjalistyczne zabiegi, nie będzie wymagał wydania większych kwot. Z tego powodu nie warto nadmiernie ograniczać sum gwarantowanych w umowach ubezpieczeniowych. W celu ustalenia odpowiednich kwot, do których odpowiedzialne będzie towarzystwo reasekuracji, warto sprawdzić porady od specjalistów. Pozwala to ustalić, jakie sumy gwarantowane powinno posiadać podróżne ubezpieczenie w Gruzji, gdy będzie się przebywać w tym kraju przez określony czas. Sprawdzić można, także opinie turystów, którzy odwiedzali ten kraj. Szczególnie te pochodzące od doświadczonych podróżnych, którzy często odwiedzali Gruzję, mogą okazać się przydatne. Pozwala to znacznie szybciej wyselekcjonować taką polisę turystyczną, która dostępna jest na standardowych warunkach. Łatwiej będzie można określić, także rozszerzenia zakresu ochrony, z których warto skorzystać.

REKOMENDACJA NAJLEPSZYCH UBEZPIECZEŃ DO GRUZJI

Poniżej przedstawiamy rekomendowane ubezpieczenia do Gruzji. Kierujemy się wyborem najlepszej relacji zakresu i ceny ubezpieczenia oraz na doświadczeniach naszych klientów.

Podstawowy

34,20 zł

KUP ONLINE
 • OC - Odpowiedzialność cywilna w życiu prywatnym

  50 000 zł

 • NNW - Następstwa Nieszczęśliwych Wypadków

  20 000 zł

 • Koszty leczenia COVID-19 za granicą
 • Zdarzenia po alkoholu w zakresie kosztów leczenia
 • Akty terrorystyczne
Optymalny wybór

55,10 zł

KUP ONLINE
 • OC - Odpowiedzialność cywilna w życiu prywatnym

  200 000 zł

 • NNW - Następstwa Nieszczęśliwych Wypadków

  40 000 zł

 • Koszty leczenia COVID-19 za granicą
 • Zdarzenia po alkoholu w zakresie kosztów leczenia
Wariant premium

123,69 zł

KUP ONLINE
 • OC - Odpowiedzialność cywilna w życiu prywatnym

  462 730 zł

 • NNW - Następstwa Nieszczęśliwych Wypadków

  60 000 zł

 • Koszty leczenia COVID-19 za granicą
 • Zdarzenia po alkoholu w zakresie kosztów leczenia

Jakie dodatkowe elementy może zawierać ubezpieczenie turystyczne do Gruzji? 

Jeśli planuje się wyjazd do Gruzji samochodem, wówczas warto brać pod uwagę takie elementy polisy turystycznej, jak Auto Assistance. Pozwala to uzyskać dostęp do wsparcia dla podróżujących poza granice kraju własnym autem. W ten sposób można znacznie lepiej zabezpieczyć się na wypadek awarii. Taki produkt zwiększa komfort podróżowania. Równocześnie trzeba brać pod uwagę, że Gruzja nie znajduje się na terenie UE. Z tego powodu rzadko zdarza się, że polisy komunikacyjne obejmują ochroną podróżowanie po tym kraju. Zatem o ile kupując ubezpieczenie turystyczne Chorwacja, może nie być konieczne wykupienie dodatkowego Assistance, o tyle przy planowaniu wyjazdu do Gruzji, trzeba to brać pod uwagę. Natomiast zawsze warto sprawdzić takie informacje bezpośrednio w firmie ubezpieczeniowej, w której korzysta się z polis komunikacyjnych.

Gdy wykupi się ubezpieczenie turystyczne do Gruzji, które zawiera Auto Assistance, wówczas można korzystać z pomocy na drodze, która obejmuje między innymi:

 • pokrycie kosztów naprawy,
 • holowanie pojazdu,
 • zakwaterowanie na czas naprawy.

W ten sposób pomimo nieprzyjemnego zdarzenia związanego z wypadkiem, czy awarią, można znacznie ograniczyć dyskomfort podczas podróżowania. Wybierając konkretny produkt, warto dokładnie sprawdzić zakres ochrony. Każde ubezpieczenie turystyczne Rosja powinno być dopasowane między innymi do czasu, w którym będzie się przebywać poza granicami kraju. Im więcej będzie się korzystać z samochodu podczas podróży, tym rośnie ryzyko wypadku. 

Najtańsze oferty ubezpieczeń do Gruzji

5,21 zł
Koszty leczenia 200 000 zł
Ratownictwo
Bagaż
4,15 zł
Koszty leczenia 90 000 zł
Ratownictwo
Bagaż
4,88 zł
Koszty leczenia 200 000 zł
Ratownictwo
Bagaż

Kiedy warto wykupić ubezpieczenie bagażu?

Gruzja jest krajem, w którym znacznie częściej może dochodzić do takich zdarzeń jak kradzież rzeczy osobistych. Zatem podobnie jak ubezpieczenie turystyczne Białoruś, tak samo polisa do Gruzji dobrze, gdy obejmuje również zabezpieczenie bagażu. W ten sposób można liczyć na uzyskanie odszkodowania, gdy traci się cenne rzeczy osobiste. Zdecydować można się na różne sumy gwarantowane, co oczywiście będzie bezpośrednio przekładać się na kwoty, które będzie można uzyskać od firmy ubezpieczeniowej. Im wyższą sumę gwarantowaną ma ubezpieczenie podróżne w Gruzji, tym będzie można liczyć na wyższe wypłaty. Zatem powinna być ona dopasowana do tego, jak cenne przedmioty zamierza się zabrać w podróż. Decydując się na podróżowanie z droższym sprzętem sportowym, czy elektronicznym, warto postawić na bardziej rozbudowane polisy. Takie ubezpieczenie turystyczne Iran będzie w stanie w znacznie większym stopniu pokryć straty. Natomiast zabierając w podróż jedynie podręczny bagaż, można zdecydować się na polisę, która oferuje podstawowy zakres ochrony. 

Czy warto wykupić NNW?

Jednym z dodatkowych ubezpieczeń, które można wykupić podczas podróży do Gruzji, jest NNW. Takie ubezpieczenie turystyczne Izrael nie jest nadmiernie kosztowne. Składki nie są wysokie szczególnie przy standardowych sumach gwarantowanych. Jednak nawet przy wyższych kwotach ubezpieczenie turystyczne do Gruzji nie będzie nadmiernie kosztowne. Z reguły warto zdecydować się na nieco wyższe sumy gwarantowane. W ten sposób można przy nieszczęśliwym wypadku liczyć na nieco wyższe wypłaty. Nie są one przy ubezpieczeniu NNW bardzo wysokie, ale zaletą tego produktu jest to, że można korzystać z odszkodowań z różnych polis tego typu. Posiadać można kilka ubezpieczeń na życie, z których można starać się o wypłatę, gdy dojdzie do konkretnego zdarzenia. Z tego powodu warto zdecydować się na wykupienie turystycznego ubezpieczenia NNW, nawet gdy kupiło się wcześniej inną polisę tego typu. 

Powiązane artykuły

Ubezpieczenie od koronawirusa – gdzie kupić?

Ubezpieczenie od koronawirusa – gdzie kupić?

Pandemia SARS-CoV-2 trwa ponad rok. Chociaż powszechne są już programy szczepień i w wielu krajach na świecie sytuacja jest dość dobrze opanowana, nadal nie można bagatelizować sytuacji. Zachorowanie na COVID-19 może narazić na poważne konsekwencje finansowe i nie […]

więcej
EKUZ – najważniejsze informacje na temat karty EKUZ

EKUZ – najważniejsze informacje na temat karty EKUZ

Na podróże po Europie każdy czas jest dobry, bez względu na porę roku! Jednak to latem i w okresie wakacji najczęściej wybieramy się za granicę – by zwiedzać, odpoczywać, pracować albo odwiedzić bliskich. Bez względu na charakter wyjazdu, […]

więcej
Co obejmuje ubezpieczenie kosztów rezygnacji z podróży?

Co obejmuje ubezpieczenie kosztów rezygnacji z podróży?

Wybierasz się na zorganizowaną wycieczkę turystyczną? Przed wyjazdem koniecznie wykup ubezpieczenie od kosztów rezygnacji z podróży, by w razie nieprzewidzianych problemów, ochronić środki finansowe przeznaczone na zaplanowanie wyjazdu. Zobacz, dlaczego jest to tak ważne i w jakich sytuacjach […]

więcej