Ubezpieczenie turystyczne Kanada

Ubezpieczenie turystyczne Kanada

Dodano: 29 marca 2022

Kanada jest jednym z krajów bardzo atrakcyjnych turystycznie. Zachwyca przede wszystkim wyjątkowymi krajobrazami i przyrodą. Do tego dochodzą niezwykłe miasta, w których każdy znajdzie coś odpowiedniego dla siebie. Decydując się na podróż do Kanady, warto zadbać nie tylko o to, aby w bagażu znalazły się wygodne ubrania i niezbędne kosmetyki. Tym, o czym nie wolno zapomnieć, jest ubezpieczenie do Kanady. Zapewnia ono bezpieczeństwo na wypadek zdarzeń losowych.

Ubezpieczenie na wyjazd do Kanady – dlaczego warto je mieć?

Wiele osób jest przekonanych, że Europejska Karta Ubezpieczenia Zdrowotnego, czyli popularny EKUZ, to dokument gwarantujący nieograniczony dostęp do świadczeń zdrowotnych na całym świecie. Tymczasem trzeba jasno powiedzieć: na podstawie karty EKUZ można korzystać ze służby zdrowia jedynie na terenie Unii Europejskiej. Co więcej, nie gwarantuje ona dostępu do darmowych świadczeń. Zapewnia je na takich samych zasadach, na jakich korzystają z nich obywatele danego kraju. Może więc okazać się, że mimo posiadania karty EKUZ nie skorzystamy z w pełni darmowej pomocy medycznej. W przypadku Kanady Europejska Karta Ubezpieczenia Zdrowotnego na nic się zda. Jeśli nie będziemy mieli wykupionego ubezpieczenia, a zachorujemy, niezbędne będzie opłacenie niemałego często rachunku. Co więcej, ubezpieczenie turystyczne do Kanady zapewnia nie tylko ochronę zdrowia. Jeśli postawimy na odpowiedni pakiet, możemy liczyć na ubezpieczenie bagażu, a także NNW, czyli następstw nieszczęśliwych wypadków. Warto pamiętać, że dokładnie tak samo jest w przypadku ubezpieczeń turystycznych na wyjazdy do innych krajów. Przykładem jest ubezpieczenie turystyczne Maroko czy ubezpieczenie turystyczne Tajlandia.

Jakie są koszty leczenia w Kanadzie?

Decydując się na wyjazd do Kanady i rezygnację z wykupienia odpowiedniej polisy, należy pamiętać, że leczenie w tym kraju nie należy do najtańszych. Zwykła wizyta u specjalisty wiąże się z wydatkiem dochodzącym do kwoty około trzystu złotych (w przeliczeniu na złotówki). Jeśli z jakiegoś powodu konieczna będzie hospitalizacja, koszty znacząco idą w górę. Dzień pobytu w kanadyjskim szpitalu będzie nas kosztował około cztery i pół tysiąca złotych. Jeśli do tego dojdzie konieczność przeprowadzania zabiegów bądź operacji, może okazać się, że urlop będzie nas naprawdę sporo kosztował. Odpowiednie ubezpieczenie zdrowotne na wyjazd do Kanady to sposób na to, aby uniknąć finansowej katastrofy.

Najtańsze oferty ubezpieczeń do Kanady

6,25 zł
Koszty leczenia 200 000 zł
Ratownictwo
Bagaż
3,73 zł
Koszty leczenia 90 000 zł
Ratownictwo x
Bagaż x

Co powinno zawierać ubezpieczenie do Kanady?

Ubezpieczenie turystyczne w Kanadzie to produkt, który może być bardzo zróżnicowany. Dzięki temu można go bez trudu dopasować do indywidualnych potrzeb, zapewniając sobie jednocześnie bezpieczeństwo na najwyższym poziomie. Podstawą każdego ubezpieczenia turystycznego jest polisa zdrowotna. Tyczy się to nie tylko ubezpieczeń na wyjazd do Kanady. Dokładnie tak samo jest, jeśli chodzi o ubezpieczenie turystyczne USA oraz ubezpieczenie turystyczne Gruzja. Finansowanie kosztów leczenia jest podstawowym i najważniejszym elementem każdej polisy turystycznej. Jeśli wybrane ubezpieczenie tego nie obejmuje, koniecznie trzeba poszukać innego. Przed podpisaniem umowy warto dokładnie sprawdzić, jaka suma gwarantowana, a także co dokładnie obejmuje ten element polisy. Ubezpieczenie zdrowotne w Kanadzie powinno zapewniać:

  • leczenie ambulatoryjne;
  • leczenie w szpitalu.

Bardzo ważne jest, aby finansowało zakup leków, materiałów opatrunkowych, wykonanie zabiegów oraz ewentualnych operacji. Osoby chorujące na choroby przewlekłe muszą zwrócić uwagę na to, czy wybrana przez nie polisa obejmuje leczenie zaostrzonej choroby przewlekłej. Jeśli nie, należy poszukać innego wariantu. UWAGA: dobrym rozwiązaniem jest wybór ubezpieczenia, które gwarantuje także sfinansowanie transportu medycznego do kraju. Dostępne są polisy, które zapewniają przyjazd osób bliskich, jeśli przebywamy w placówce medycznej, a także ich kilkudniowy pobyt. Warto rozważyć wybór takiego ubezpieczenia. Niektóre ubezpieczenia zapewniają też transport zwłok do kraju. Niektórzy lekceważąco podchodzą do takiej opcji. Warto jednak zastanowić się nad tym, czy w razie śmierci chcemy fundować bliskim ogromne problemy.

Ubezpieczenie zdrowotne za granicą w Kanadzie to nie jedyne, co powinna zapewniać dobra polisa turystyczna. Za naprawdę dobrą polisę zostanie uznana taka, która zapewnia ubezpieczenie NNW, czyli następstw nieszczęśliwych wypadków. Bardzo pomocne okazuje się być ubezpieczenie OC, czyli odpowiedzialności cywilnej. Jego zakup to dobry wybór, jeśli mamy zamiar poruszać się po Kanadzie wynajętym autem.

Wiele osób wyjeżdżających do Kanady nastawia się na długie wędrówki przez często odludne kanadyjskie tereny. W takim przypadku ubezpieczenie turystyczne do Kanady powinno obejmować również pokrycie kosztów akcji ratowniczych i poszukiwawczych.

Jaka powinna być suma ubezpieczenia do Kanady?

Bardzo ważnym elementem każdego ubezpieczenia turystycznego jest suma ubezpieczenia. Ma ona znaczenie nie tylko w przypadku polisy do Kanady. Ubezpieczenie turystyczne Turcja nie jest w tym przypadku wyjątkiem. Jeśli chcemy czuć się naprawdę bezpiecznie i mieć pewność, że polisa zapewnia nam solidną ochronę, należy postawić na taką, w przypadku której suma ubezpieczenia nie jest niższa niż dwieście tysięcy złotych. Generalnie zasada jest naprawdę prosta: im wyższa suma ubezpieczenia, tym lepiej.

Czy wybierając ubezpieczenie do Kanady, warto postawić na opcje dodatkowe?

Decydując się na polisę turystyczną, w niektórych przypadkach warto rozważyć dokupienie opcji dodatkowych. Do takich zalicza się w wielu firmach ubezpieczeniowych ubezpieczenie bagażu oraz sprzętu turystycznego. Warto pamiętać, że linie lotnicze nierzadko gubią bądź niszczą bagaż. Wykupienie ubezpieczenia w tym zakresie pokryje ewentualne straty. Ma to szczególne znaczenie, jeśli w bagażu znajduje się cenny, drogi sprzęt.

Opcją dodatkową, której zakup także warto rozważyć, jest pakiet assistance. Zapewnia on pełne wsparcie ubezpieczyciela przez dwadzieścia cztery godziny na dobę. Wykupując assistance, można liczyć na wsparcie na przykład w sytuacji kradzieży bądź wówczas, gdy zachorujemy i nie będziemy wiedzieli, gdzie znajduje się najbliższa placówka medyczna.

Warto pamiętać, że takie dodatkowe opcje ubezpieczenia dostępne są nie tylko w przypadku polis turystycznych do Kanady. Ubezpieczenie turystyczne Japonia oraz ubezpieczenie turystyczne Ukraina nie są w tym przypadku żadnym wyjątkiem.

Jak wybrać dobrą polisę turystyczną do Kanady?

Decydując się na zakup ubezpieczenia turystycznego przed wyjazdem do Kanady, warto zadbać o to, aby postawić na naprawdę dobrą polisę zapewniającą solidną ochronę. Tym, co na pewno pomoże są porównywarki ubezpieczeń. Przykładem jest między innymi Kioskpolis.pl, który gwarantuje rzetelne porównanie ofert dostępnych aktualnie na rynku.

Korzystanie z porównywarki – takiej jak na przykład Kioskpolis.pl – jest w pełni darmowe. Oznacza to, że każdy, kto chce porównać między sobą dostępne polisy turystyczne, nie musi obawiać się żadnych ukrytych kosztów. Tak jest nie tylko, jeśli chodzi o ubezpieczenia do Kanady. Ubezpieczenia turystyczne Izrael oraz ubezpieczenia turystyczne Kuba nie są w tym przypadku wyjątkiem.

Obsługa porównywarek jest banalnie prosta. Wystarczy określić miejsce wyjazdu, termin, podać informacje na temat ewentualnych chorób przewlekłych, aby szybko uzyskać oferty przynajmniej kilku ubezpieczycieli. Porównywarki zestawiają ze sobą najważniejsze elementy polis turystycznych, pozwalając na ich sprawne, szybkie porównanie. Korzystając z porównywarki, można błyskawicznie wybrać polisę, która zapewnia ochronę najbardziej odpowiadającą indywidualnym potrzebom. Co ważne, korzystając z porównywarki można porównać nie tylko zakres proponowanej ochrony, ale również koszty, które trzeba ponieść w związku z wykupieniem danej polisy. UWAGA: w przypadku zagranicznych wyjazdów – zwłaszcza tak dalekich – nie zawsze opłaca się oszczędzać. Specjaliści od turystyki jasno podkreślają, że zdecydowanie lepszym rozwiązaniem jest wykupienie droższej polisy, która zapewnia szeroką ochronę niż wybór taniej, która nie zadba do końca o finansowe bezpieczeństwo, jeśli przytrafi się nam na przykład choroba bądź uraz.

Ubezpieczenie turystyczne do Kanady – w tym ubezpieczenie zdrowotne do Kanady – to bardzo ważny element każdego wyjazdu do kraju syropu klonowego. Warto pamiętać, że obowiązujące na terenie Polski ubezpieczenie zdrowotne nie zapewnia dostępu do pomocy lekarskiej w Kanadzie. Również Europejska Karta Ubezpieczenia Zdrowotnego na nic się zda. Brak ubezpieczenia w przypadku jakichkolwiek problemów będzie skutkować rachunkami opiewającymi na bardzo wysokie kwoty. Dlatego przed każdym wyjazdem zagranicznym – nie tylko tym do Kanady – koniecznie trzeba pamiętać o wykupienie odpowiedniej polisy. Dzięki niej można poczuć się bezpiecznie i w pełni cieszyć się urlopem.

Powiązane artykuły

Ubezpieczenie od koronawirusa – gdzie kupić?

Ubezpieczenie od koronawirusa – gdzie kupić?

Pandemia SARS-CoV-2 trwa ponad rok. Chociaż powszechne są już programy szczepień i w wielu krajach na świecie sytuacja jest dość dobrze opanowana, nadal nie można bagatelizować sytuacji. Zachorowanie na COVID-19 może narazić na poważne konsekwencje finansowe i nie […]

więcej
EKUZ – najważniejsze informacje na temat karty EKUZ

EKUZ – najważniejsze informacje na temat karty EKUZ

Na podróże po Europie każdy czas jest dobry, bez względu na porę roku! Jednak to latem i w okresie wakacji najczęściej wybieramy się za granicę – by zwiedzać, odpoczywać, pracować albo odwiedzić bliskich. Bez względu na charakter wyjazdu, […]

więcej
Co obejmuje ubezpieczenie kosztów rezygnacji z podróży?

Co obejmuje ubezpieczenie kosztów rezygnacji z podróży?

Wybierasz się na zorganizowaną wycieczkę turystyczną? Przed wyjazdem koniecznie wykup ubezpieczenie od kosztów rezygnacji z podróży, by w razie nieprzewidzianych problemów, ochronić środki finansowe przeznaczone na zaplanowanie wyjazdu. Zobacz, dlaczego jest to tak ważne i w jakich sytuacjach […]

więcej