Planujesz aktywny wypoczynek? Sprawdź, o czym musisz pamiętać

Planujesz aktywny wypoczynek? Sprawdź, o czym musisz pamiętać

4.9/5 - (Ocen: 17)

Interesują Cię sporty ekstremalne? Jeśli dni wolne planujesz spędzić w ruchu, nie zapomnij o dobrym przygotowaniu. Zabierz ze sobą odpowiedni sprzęt, strój, mapę i… ubezpieczenie turystyczne w wersji sport! Podpowiadamy, o czym pamiętać, planując aktywne wakacje.

Aktywny wypoczynek – pomysł na wakacje

Opalanie na plaży – nuda. Zwiedzanie zabytków – było. Robienie zdjęć – ile można? Jeśli wyraźnie ciągnie Cię do aktywnych wakacji, pełnych przygód i… wylanego potu – koniecznie przeczytaj nasz artykuł. Podpowiadamy, jak najlepiej zaplanować aktywny wypoczynek i o czym pamiętać, wybierając taką formę urlopu. W artykule przyglądamy się sportom ekstremalnym, a także innym aktywnościom. Doradzimy Ci, co zrobić, aby wszystkie one były przyjemną pasją, a ewentualne kontuzje nie przeszkodziły w celebrowaniu urlopu.

Aktywne wakacje w górach to m.in. wędrówki powyżej 2500 m n.p.m.

Ubezpieczenie – sporty ekstremalne? Czy to już dla mnie?

Wyjeżdżasz na aktywne wakacje i zastanawiasz się, czy ubezpieczenie od sportów ekstremalnych jest dla Ciebie? Sprawdź poniższą tabelę, aby dowiedzieć się, czy Twoja ulubiona dyscyplina sportu kwalifikuje się do polisy sporty ekstremalne – ubezpieczenie od wypadków.

Uwaga! W poniższej tabeli zestawiliśmy jedynie najpopularniejsze dyscypliny sportów ekstremalnych, jeśli chciałbyś poznać pełen wykaz – wejdź na naszą stronę KioskPolis.pl!

Porównaj ceny ubezpieczeń

Aktywny urlop i ubezpieczenie sporty ekstremalne – koszty

Wybrałeś aktywny wypoczynek? Świetnie! Sprawdźmy zatem, ile będzie kosztowało Cię ubezpieczenie od sportów ekstremalnych. W poniższych przykładach porównaliśmy trzy dyscypliny sportowe – znajdziesz tam ubezpieczenie – wspinaczka, polisę na wyjazd na narty oraz ubezpieczenie wyprawy MTB. Przeanalizuj przykłady i wybierz opcję, która byłaby dla Ciebie najkorzystniejsza.

Przykład 1. Ubezpieczenie – wspinaczka

Uwielbiasz aktywną wspinaczkę. Swój tydzień urlopu zimowego planujesz spędzić na Teneryfie, bo kusi Cię gwarantowana pogoda i wspinaczka w najpiękniejszych okolicznościach przyrody (np. po skale wulkanicznej). Słyszałeś też, że na tej hiszpańskiej wyspie znajdziesz zarówno trasy łatwe, niemalże dla początkujących, ale i te bardziej wymagające.

Zobacz jakie ubezpieczenie możesz wybrać. Szczegóły w poniższej tabeli:

Popularne sporty ekstremalnebiegi narciarskie; kitesurfing; kolarstwo; narciarstwo na oznakowanych trasach; narciarstwo poza oznakowanymi trasami (freeride, off piste); narciarstwo wodne; snowboard po oznakowanych trasach; snowboard poza oznakowanymi trasami (freeride, off piste); skoki spadochronowe; trekking powyżej 3000 m n.p.m.; wakeboard;

Przykład 2. Ubezpieczenie sportów ekstremalnych – narty

Załóżmy, że wybierasz się na tydzień na narty. Europejski kraj, który lubisz odwiedzać praktycznie co roku, to Austria. Listopadowe aktywne wakacje spędzasz na najwyższym lodowcu Tyrolu, czyli Pitztal. Gwarantowane dobre warunki pogodowe i możliwość szusowania w malowniczym rejonie – to główne atuty Twojego wyjazdu.

Aktywny wypoczynek to dobry pomysł na spędzenie urlopu

Wyfiltrowaliśmy dla Ciebie trzy atrakcyjne ubezpieczenia w zakresie sportów ekstremalnych. Sprawdź i porównaj ich szczegóły:

TU i nazwa polisyKoszty leczenia i transportuKoszty ratownictwaOC uprawianie sportówSprzęt sportowySkładka
Axa Assistance Daleko od Domu600 000 zł600 000 zł150 000 zł1 500 zł116,35 zł
AXA Multitravel429 750 zł25 785 zł42 975 zł2 149 zł139,20 zł
Europa Ubezpieczenia Travel400 000 zł40 000 zł120 000 zł6 000 zł179,28 zł

Przykład 3. Wakacje na rowerze – ubezpieczenie MTB

Masz za sobą skandynawską trasę z Ystad do Malmӧ, a aktywny wypoczynek nad morzem w postaci Baltic Trip (500 km wzdłuż polskiego wybrzeża) zrobiłeś, będąc w liceum? Załóżmy, że w tym roku swój tygodniowy aktywny urlop planujesz w listopadzie i marzy Ci się ekstremalna jazda – np. MTB po dość wymagającej Israel Bike Trail, gdzie do pokonania masz kilkaset kilometrów przez środek pustyni Negew.

CZY WIESZ, ŻE..?

Według danych z raportu CBOS „Polacy na rowerach” z 2012 roku aż 70% z nas wybiera rower jako środek transportu. Co ciekawe, najczęściej jest on wykorzystywany właśnie do jazdy rekreacyjnej w wolnym czasie. Przyznało tak aż 74% ankietowanych. Stale rosnąca liczba ścieżek rowerowych, a także coraz większa popularność tego ekonomicznego, ale przede wszystkim ekologicznego, środka transportu pokazuje, że wakacje na rowerze to strzał w dziesiątkę.

Oto ubezpieczenia od sportów ekstremalnych, które polecamy w przypadku jazdy MTB po zagranicznych szlakach:

TU i nazwa polisyKoszty leczenia i transportuKoszty ratownictwaOC uprawianie sportówSprzęt sportowySkładka
Europa Ubezpieczenia Travel400 000 zł40 000 zł120 000 zł6 000 zł179,28 zł
Axa Assistance Daleko od Domu600 000 zł600 000 zł150 000 zł1 500 zł202,11 zł
AXA Multitravel1 074 375 zł42 975 zł85 950 zł4 298 zł387,20 zł

 

Ubezpieczenie – jazda konna? Opcje dla innych sportów

Ubezpieczenia wspinaczek górskich czy biegów narciarskich są dość popularnymi i znanymi opcjami. Czy można jednak kupić polisę, gdy jeździmy konno, pływamy, uprawiamy aerobik lub np. gramy w hokeja na trawie? Tak. I chociaż w artykule wymieniliśmy dyscypliny sportowe, które kwalifikują się pod ubezpieczenie – sporty ekstremalne, warto pamiętać, że polisę można wykupić, uprawiając większość aktywności sportowych. Także tych na pozór mniej ryzykownych.

CZY WIESZ, ŻE..?

Jeśli planujesz podróż i chciałbyś zakupić odpowiednią polisę turystyczną w wersji sport, sprawdź koniecznie naszą wyszukiwarkę. To intuicyjna porównywarka ofert ubezpieczeń turystycznych online. Wysokość składki możesz poznać w, dosłownie, kilka minut.

 

Porównaj oferty

Sprawdź również:

Iwona Sowuska

Iwona Sowuska

Iwona Sowuska – swoją karierę zaczęła już w trakcie stażu studenckiego u wiodącego ubezpieczyciela w Polsce. Po obronie pracy licencjackiej na kierunku bankowość, uznała że chce się skupić na tym rynku ubezpieczeń. Obecnie pracuje jako specjalista ds. ubezpieczeń w KioskPolis.pl – pisze artykuły o ubezpieczeniach i doradza Polakom, jaką wybrać polisę.

Dodaj komentarz

Więcej artykułów i porad
Jakie są najczęściej spotykane wypadki na wyjeździe?

Jakie są najczęściej spotykane wypadki na wyjeździe?

4.9/5 – (Ocen: 20) Ubezpieczenie na wyjazd pozwala odprężyć się podczas zwiedzania nowych miejsc. Nawet jeśli rozchorujesz się lub złamiesz nogę, ochrona zapewniona przez ubezpieczyciela umożliwi Ci szybkie rozwiązanie problemu. Inną, jedną z głównych obaw rodziców wysyłających dzieci […]

więcej
Wypadek na nartach – co robić?

Wypadek na nartach – co robić?

4.9/5 – (Ocen: 17) Nawet jeśli szusujesz na nartach z zachowaniem wszelkich zasad bezpieczeństwa, możesz stać się uczestnikiem wypadku – w końcu nie możesz z góry założyć, że każdy narciarz czy snowboardzista przebywający razem z Tobą na stoku […]

więcej
Ubezpieczenie na narty i snowboard dla całej rodziny

Ubezpieczenie na narty i snowboard dla całej rodziny

5/5 – (Ocen: 5) Planujesz rodzinny wyjazd na stok za granicę? Sprawdź, jak wybrać odpowiednie ubezpieczenie na narty. Przekonaj się, jakie są jego warianty, co obejmuje oraz na co warto zwracać uwagę. Poznaj szczegóły ubezpieczenia narciarskiego OC, NNW […]

więcej
Gdzie na narty za granicę – przegląd tras dla amatorów i doświadczonych narciarzy

Gdzie na narty za granicę – przegląd tras dla amatorów i doświadczonych narciarzy

4.7/5 – (Ocen: 3) W Polsce warunki do uprawiania sportów zimowych nie zawsze są idealne i często niełatwo jest zgrać wolny weekend z odpowiednią pogodą. Najlepiej więc udać się za granicę, szczególnie jeśli chcesz pojeździć dłużej. Sprawdź, gdzie […]

więcej