Sporty zimowe – zacznij przygodę i aktywność już teraz!

Sporty zimowe – zacznij przygodę i aktywność już teraz!

Wielu osobom, które uwielbiają aktywność fizyczną, zima może wydawać się niesprzyjającym czasem na ruch. A jednak mnóstwo sportów zimowych pozwoli Ci podtrzymać formę, a także cieszyć się przygodą nie tylko latem. Jakie są sporty zimowe, które możesz uprawiać właściwie przez cały rok?

Sporty zimowe dla Ciebie

Jeśli nie możesz doczekać się ośnieżonych stoków i białego puchu lub dobrze wiesz, że w Twojej okolicy nigdy nie nastaną warunki idealne, dobrym pomysłem jest po prostu wybrać się tam, gdzie są one właściwie zawsze. Nawet w Polsce możesz pojeździć na nartach jeszcze przed rozpoczęciem zimy. Niektóre ośrodki zaczynają sezon już jesienią, a inne oferują możliwość cieszenia się zimowymi sportami nawet latem. Niemożliwe? Wysoce zaawansowane technologicznie maszyny do produkowania śniegu umożliwiają naśnieżanie w temperaturze nawet tak wysokiej, jak 40ºC na plusie!

Narty w bikini

Tak bawić się można w Polsce latem, między innymi w Beskidach. Niektóre ośrodki oferują od czasu do czasu odcinek stoku pokryty sztucznie wytworzonym śniegiem, po którym można swobodnie szusować na nartach czy desce. Oprócz tego w wielu miastach istnieją specjalne hale, gdzie przez cały rok możesz używać sportów zimowych.

Jednak najlepsze warunki do uprawiania rozmaitych sportów zimowych znajdziesz za granicą. Nie musisz czekać na porządne opady śniegu w kraju, które zdarzają się coraz rzadziej. Już wczesną jesienią i najpóźniejszą zimą warto wybrać się za granicę – tutaj sprawdzisz, gdzie warto pojechać na narty. Pamiętaj jednak, że w takich sytuacjach będziesz potrzebować ubezpieczenia turystycznego.

Porównaj ceny ubezpieczeń

Sporty zimowe za granicą i nie tylko – ubezpiecz się!

Jeśli uwielbiasz jeździć na nartach czy snowboardzie i planujesz wyjazd za granicę, powinieneś koniecznie ubezpieczyć się. NFZ i podstawowe ubezpieczenie, jakie zapewnia karta EKUZ nie obejmują bowiem niektórych zdarzeń i mogą być zupełnie niepomocne w pewnych przypadkach. Najlepszą asekurację i zabezpieczenie podczas uprawiania sportów zimowych, dadzą Ci polisy turystyczne, które obejmują szeroki zakres aktywności.

trekking w zimie – ubezpiecz się

W porównywarce ubezpieczeń turystycznych możesz nawet wybrać specjalne ubezpieczenie narciarskie. Odpowiednio dopasowana polisa będzie zapewniała Ci asekurację w przypadku nieprzewidzianych zdarzeń na stoku. Ubezpieczenie turystyczne będzie nie tylko obejmowało koszty ewentualnego leczenia, ale również zniszczonego sprzętu, czy też zapewni odszkodowanie w przypadku, gdy to Ty spowodujesz nieumyślnie czyjeś obrażenia lub usterkę sprzętu. Na każdym wyjeździe warto czuć się bezpiecznie, a szczególnie takim, który obejmuje aktywności fizyczne.

Jakie są sporty zimowe dla Ciebie?

Jeśli lubisz aktywność fizyczną przez cały rok, zimą również możesz się spełnić. Nie tylko narty czy snowboard wchodzą w grę. Kiedy nie dokucza silny mróz możesz z powodzeniem uprawiać jogging. A może wolisz łyżwy? W górach świetnym połączeniem trekkingu i jeżdżenia na nartach jest dość nowoczesna dyscyplina zwana skitourem. Możesz także wybrać klasyczne biegówki. Jeśli uwielbiasz jeździć na rowerze, zimą nie musisz wcale rezygnować z tego sportu – obecnie możliwe jest już pokonywanie zaśnieżonych tras specjalnymi bicyklami.

ubezpieczenie narciarskie

Jeśli zamierzasz uprawiać jakiekolwiek sporty zimowe, nie tylko za granicą, pamiętaj o ubezpieczeniu turystycznym bądź sportowym. Możesz wykupić polisę jedynie na dany wyjazd lub na dłużej – jak chcesz.

Porównaj oferty

Sprawdź również:

Mikołaj Dedrys

Mikołaj Dedrys

Ukończył dziennikarstwo na Uniwersytecie Warszawskim. Pracę w jednym z towarzystw ubezpieczeniowych rozpoczął zaraz po odebraniu dyplomu. W wolnym czasie pasjonat gier RPG oraz książek o tematyce historycznej.

Dodaj komentarz

Więcej artykułów i porad

Jakie są najczęściej spotykane wypadki na wyjeździe?

Jakie są najczęściej spotykane wypadki na wyjeździe?

Ubezpieczenie na wyjazd pozwala odprężyć się podczas zwiedzania nowych miejsc. Nawet jeśli rozchorujesz się lub złamiesz nogę, ochrona zapewniona przez ubezpieczyciela umożliwi Ci szybkie rozwiązanie problemu. Inną, jedną z głównych obaw rodziców wysyłających dzieci na wycieczkę zorganizowaną jest […]

więcej
Co powinna zawierać polisa turystyczna na wyjazd w góry?

Co powinna zawierać polisa turystyczna na wyjazd w góry?

Uwielbiasz spędzać swój wolny czas w górach? Preferujesz piesze wędrówki polskimi, mało wymagającymi szlakami? A może wspinasz się w wyższych partiach gór, nie tylko na terenie kraju? Wybierz takie ubezpieczenie turystyczne, które w razie nieprzewidzianych zdarzeń, pomoże Ci […]

więcej
Planujesz aktywny wypoczynek? Sprawdź, o czym musisz pamiętać

Planujesz aktywny wypoczynek? Sprawdź, o czym musisz pamiętać

Interesują Cię sporty ekstremalne? Jeśli dni wolne planujesz spędzić w ruchu, nie zapomnij o dobrym przygotowaniu. Zabierz ze sobą odpowiedni sprzęt, strój, mapę i… ubezpieczenie turystyczne w wersji sport! Podpowiadamy, o czym pamiętać, planując aktywne wakacje.

więcej
Sporty zimowe, czyli aktywny sposób na spędzenie czasu zimą

Sporty zimowe, czyli aktywny sposób na spędzenie czasu zimą

Choć niskie temperatury i zdecydowanie mniej słońca w ciągu dnia nie zachęcają do wychodzenia z domu to i zimą warto zadbać o swoją kondycję fizyczną. Możliwości dla uprawiania sportów zimowych jest sporo, a zatem szkoda byłoby rezygnować z […]

więcej