Ubezpieczenie turystyczne Egipt

Ubezpieczenie turystyczne Egipt

Dodano: 16 listopada 2022

Egipt to jeden z najbardziej popularnych kierunków wyjazdów turystycznych, więc odpowiednie ubezpieczenie turystyczne do Egiptu nie jest trudne do znalezienia. Natomiast każda polisa turystyczna powinna być odpowiednio dopasowana do indywidualnych potrzeb. Ma to duże znaczenie w kontekście uzyskania odpowiedniego poziomu ochrony. W tym celu trzeba zdecydować się na takie ubezpieczenie wycieczki do Egiptu, które będzie dopasowane do tego, jak zorganizowany będzie wyjazd. W ten sposób można mieć pewność, że polisa turystyczna w odpowiedni sposób zabezpieczy przed określonymi ryzykami. Równocześnie należy brać pod uwagę, że z nieco innym ich poziomem, czy zakresem można spotkać się w Egipcie, niż Grecji. Zatem przy szukaniu konkretnej polisy turystycznej, warto pozyskać, jak najwięcej informacji, które będą przydatne podczas podejmowania decyzji zakupowych. Warto porównać różne ubezpieczenia zdrowotne do Egiptu, a także zapoznać się z opiniami turystów. Zapoznanie się z poradami ze strony specjalistów od rynku ubezpieczeniowego również może okazać się przydatne.    

Jak porównać ubezpieczenia na wyjazd do Egiptu?

Zanim podejmie się ostateczną decyzję o wykupieniu konkretnej polisy turystycznej, warto sprawdzić różne produkty, które są dostępne na rynku ubezpieczeniowym. W ten sposób można znacznie lepiej zorientować się, co są w stanie zapewnić towarzystwa reasekuracji w ramach podstawowych ofert. Należy brać pod uwagę, że nie przy każdym sposobie spędzania wolnego czasu podczas wakacji w Egipcie standardowa polisa turystyczna będzie wystarczająca. Często ubezpieczenie do Egiptu musi zostać rozbudowane o dodatkowe elementy.

Ubezpieczenie podróżne Egipt

Ubezpieczenie turystyczne powinno być indywidualnie dopasowane do charakterystyki wyjazdu, która zawsze jest nieco inna. Jeśli jedzie się z zamiarem uprawiania sportów ekstremalnych, polisa ubezpieczeniowa powinna mieć to zawarte w zakresie ochrony. Każdy ubezpieczyciel udostępnia szerokie spektrum produktów tego typu, które są dopasowane do potrzeb różnych grup klientów. Na Kioskpolis.pl można znaleźć ubezpieczenie podróżne do Egiptu, niezależnie od tego w jakim celu się podróżuje. Ponadto kalkulator ubezpieczeń turystycznych pozwoli na błyskawiczne skalkulowanie składki na podstawie wybranych przez siebie parametrów. Ubezpieczenie zdrowotne do Egiptu warto też rozszerzyć o pełny pakiet NNW pozwalający na pokrycie nieprzewidzianych kosztów wynikających z wypadków i innych zdarzeń losowych.

Wiele zależy między innymi od tego, jak organizuje się wakacje, gdzie należy brać pod uwagę:

 • czy będzie się uprawiało różne dyscypliny sportu,
 • czy będzie się podróżowało po różnych miejscowościach,
 • jak długo będzie się przebywało w Egipcie.

Jeśli podczas wyjazdu planuje się podróżowanie na dłuższych trasach, wówczas ubezpieczenie turystyczne powinno być bardziej rozbudowane, choćby pod kątem zakresu leczenia, które sfinansuje towarzystwo reasekuracji. Podróżowanie po całym kraju przekłada się na rosnące ryzyko wypadków. Wówczas ubezpieczenie kosztów leczenia w Egipcie musi pokryć na przykład wydatki na operacje. Zatem niezbędne jest dokładne sprawdzenie, z jakiego zakresu usług medycznych będzie można skorzystać w ramach wykupionej polisy turystycznej.

Gdy planuje się dłuższy pobyt wakacyjny, wówczas ubezpieczenie turystyczne Jordania, czy polisa do Egiptu muszą być bardziej rozbudowane. Przede wszystkim warto zdecydować się na wyższe sumy gwarantowane, które są w stanie zapewnić pokrycie wyższych kosztów leczenia. Takie ubezpieczenie zdrowotne wyjazdu do Egiptu  będzie w stanie zapewnić znacznie większe bezpieczeństwo. Gdy uprawia się różne dyscypliny sportu, czy przebywa w innym kraju przez dłuższy okres, wówczas ryzyko wypadków, czy wystąpienia chorób jest większe. Z tego powodu ubezpieczenie na wyjazd za granicę musi to uwzględniać. 

Egipt – wakacje a ubezpieczenie

Ubezpieczenie zdrowotne do Egiptu opiewające na kwotę około 20 tysięcy Euro powinno być w zupełności wystarczające. Taka podstawowa polisa pokryje koszty transportu medycznego w Egipcie, kosztów leczenia, wizyt lekarskich, a nawet operacji i zabiegów. Ubezpieczenie na wyjazd do Egiptu powinno być jednak nieco bardziej rozbudowane. Dobre ubezpieczenie na wakacje zawiera też pełny zakres ochrony, jeśli chodzi o likwidację szkód będących następstwami nieszczęśliwych wypadków.  Podstawowa polisa zdrowotna, a także kompleksowe ubezpieczenie podróżne do Egiptu NNW pozwoli na pokrycie kosztów transportu do Polski, kosztów przedłużającego się pobytu, a także koszty akcji ratunkowych. Ponadto może ono sfinansować koszty poniesione na miejscu na prawników, tłumaczy lub koszty związane z innymi usługami niezbędnymi po wydarzeniu się wypadku, lub innego zdarzenia ubezpieczeniowego.

Ubezpieczenie – wycieczka do Egiptu

Szukając ubezpieczenia turystycznego do Egiptu, należy szczegółowo przeanalizować Ogólne Warunki Ubezpieczenia. Tam znajdują się wszystkie wyłączenia odpowiedzialności ubezpieczyciela, a dzięki rzetelnej analizie będzie można wybrać odpowiednią dla siebie ofertę. Na Kioskpolis.pl można znaleźć porównania kilkuset ofert, a wszystko jest przedstawione w klarowny sposób, więc podróżujący może tu wybrać najlepsze opcje. Ponadto ubezpieczenie na wycieczkę do Egiptu można tu kupić nawet na ostatnią chwilę i wszystko załatwić online bez wychodzenia z domu.

REKOMENDACJA NAJLEPSZYCH UBEZPIECZEŃ DO EGIPTU

Poniżej przedstawiamy rekomendowane ubezpieczenia do Egiptu. Kierujemy się wyborem najlepszej relacji zakresu i ceny ubezpieczenia oraz na doświadczeniach naszych klientów.

Podstawowy

32,30 zł

KUP ONLINE
 • OC - Odpowiedzialność cywilna w życiu prywatnym

  50 000 zł

 • NNW - Następstwa Nieszczęśliwych Wypadków

  20 000 zł

 • Koszty leczenia COVID-19 za granicą
 • Zdarzenia po alkoholu w zakresie kosztów leczenia
 • Akty terrorystyczne
Optymalny wybór

53,21 zł

KUP ONLINE
 • OC - Odpowiedzialność cywilna w życiu prywatnym

  200 000 zł

 • NNW - Następstwa Nieszczęśliwych Wypadków

  40 000 zł

 • Koszty leczenia COVID-19 za granicą
 • Zdarzenia po alkoholu w zakresie kosztów leczenia
 • Akty terrorystyczne
Wariant premium

125,47 zł

KUP ONLINE
 • OC - Odpowiedzialność cywilna w życiu prywatnym

  462 730 zł

 • NNW - Następstwa Nieszczęśliwych Wypadków

  60 000 zł

 • Koszty leczenia COVID-19 za granicą
 • Zdarzenia po alkoholu w zakresie kosztów leczenia
 • Akty terrorystyczne

Jak rozszerzyć ubezpieczenie podróżne do Egiptu, gdy planuje się uprawianie sportu?

Należy brać pod uwagę, że podstawowe dyscypliny sportu są objęte polisą turystyczną. Zatem, gdy zdarzy się kontuzja, wówczas można mieć pewność, że ubezpieczenie zdrowotne do Egiptu pokryje wydatki na leczenie. Nieco inaczej jest w przypadku tych dyscyplin sportu, które nie znajdują się na liście objętej ochroną przez konkretne towarzystwo reasekuracji.

Wiele dyscyplin sportowych może znajdować się na liście sportów:

 • ekstremalnych,
 • wysokiego ryzyka.

Wówczas trzeba zdecydować się na dodatkowe ubezpieczenie do Egiptu, gdy ma ono pokryć koszty leczenia urazów, czy kontuzji, które przytrafią się podczas uprawiania takich sportów. W ten sposób ubezpieczenie turystyczne będzie w stanie kompleksowo chronić przed wydatkami związanymi z kosztami leczenia specjalistycznego. Operacje, które wymagają skorzystania z usług specjalistów to duże wydatki, zwłaszcza w innym kraju.

Najtańsze oferty ubezpieczeń do Egiptu

5,21 zł
Koszty leczenia 200 000 zł
Ratownictwo
Bagaż
4,15 zł
Koszty leczenia 90 000 zł
Ratownictwo
Bagaż
4,61 zł
Koszty leczenia 200 000 zł
Ratownictwo
Bagaż

Na jakie dodatkowe ubezpieczenie do Egiptu warto się zdecydować?

Udając do Egiptu, można pomyśleć również o zabezpieczeniu bagażu. Takie zdarzenia, jak jego zgubienie, czy kradzież nie są niczym wyjątkowym. W wielu krajach takich, jak Maroko, czy Egipt występują miejsca, gdzie istnieje większe ryzyko utraty mienia. Zatem ubezpieczenie turystyczne Maroko powinno to uwzględniać. Gdy planuje się zabrać na wakacje drogi sprzęt, wówczas ubezpieczenie turystyczne do Egiptu może obejmować możliwość uzyskania odszkodowania w przypadku utraty takiego mienia. Znaleźć można takie polisy turystyczne, które pozwalają zapewnić ochronę nawet od kilku tysięcy.

Zatem zabierając na wakacje bardzo kosztowne przedmioty, warto wybrać takie ubezpieczenie podróżne w Egipcie, które pozwala uzyskać odszkodowanie w przypadku:

 • zagubienia sprzętu elektronicznego,
 • kradzieży sprzętu sportowego.

Wysokość sum gwarantowanych, które może wypłacić towarzystwo reasekuracji, powinny być dopasowane do wartości przedmiotów, które zabierze się na wakacje. W ten sposób można liczyć na to, że ubezpieczenie w Egipcie będzie w stanie pokryć większość kosztów związanych z utraconym mieniem.

Jak wybrać dopasowane ubezpieczenie podróżne do Egiptu?

Gdy chce się znaleźć taką polisę turystyczną, która spełni oczekiwania, wówczas można zdecydować się na skorzystanie z narzędzi internetowych. Jeśli wykorzysta się możliwości, które oferuje porównywarka ubezpieczeń turystycznych, wówczas można znacznie szybciej zorientować się, co jest dostępne na rynku. Pozwala to znacznie szybciej wybrać między innymi spełniające oczekiwania ubezpieczenie turystyczne Turcja. Wynika to z możliwości szybkiego porównania różnych polis turystycznych, które są w danym momencie dostępne na rynku. Natomiast podczas podróży do Egiptu można sprawdzić za pośrednictwem porównywarek, choćby rankingi polis turystycznych. W ten sposób można sprawdzić, które ubezpieczenie do Egiptu jest dobrze oceniane przez klientów. Pozwala to podejmować znacznie lepsze decyzje w kontekście zdecydowania się na takie polisy turystyczne, które są dostępne na odpowiednich warunkach cenowych. Oczywiście składka, którą trzeba zapłacić za ubezpieczenie na wyjazd do Egiptu, nie powinna być kluczowa. Natomiast zawsze można poprzez porównanie różnych polis turystycznych zdecydować się na takie, które są dostępne na nieco lepszych warunkach cenowych.

Powiązane artykuły

Ubezpieczenie od koronawirusa – gdzie kupić?

Ubezpieczenie od koronawirusa – gdzie kupić?

Pandemia SARS-CoV-2 trwa ponad rok. Chociaż powszechne są już programy szczepień i w wielu krajach na świecie sytuacja jest dość dobrze opanowana, nadal nie można bagatelizować sytuacji. Zachorowanie na COVID-19 może narazić na poważne konsekwencje finansowe i nie […]

więcej
Co obejmuje ubezpieczenie kosztów rezygnacji z podróży?

Co obejmuje ubezpieczenie kosztów rezygnacji z podróży?

Wybierasz się na zorganizowaną wycieczkę turystyczną? Przed wyjazdem koniecznie wykup ubezpieczenie od kosztów rezygnacji z podróży, by w razie nieprzewidzianych problemów, ochronić środki finansowe przeznaczone na zaplanowanie wyjazdu. Zobacz, dlaczego jest to tak ważne i w jakich sytuacjach […]

więcej
EKUZ – najważniejsze informacje na temat karty EKUZ

EKUZ – najważniejsze informacje na temat karty EKUZ

Na podróże po Europie każdy czas jest dobry, bez względu na porę roku! Jednak to latem i w okresie wakacji najczęściej wybieramy się za granicę – by zwiedzać, odpoczywać, pracować albo odwiedzić bliskich. Bez względu na charakter wyjazdu, […]

więcej