Ubezpieczenie turystyczne Jordania

Ubezpieczenie turystyczne Jordania

Dodano: 29 marca 2022

Osoby szukające na urlopie słońca, zafascynowane starożytnymi zabytkami i lubiące nurkować w otoczeniu niezwykłych raf koralowych mogą zdecydować się nie tylko na urlop w Egipcie. Doskonałym wyborem jest również Jordania, która od dawna jest jednym z bardziej atrakcyjnych krajów turystycznych. Decydując się na wyjazd do niej, należy jednak zatroszczyć się o odpowiednie ubezpieczenie do Jordanii. Na co zwracać uwagę, szukając polisy odpowiedniej na turystyczny wyjazd do Jordanii? Co powinna ona obejmować, aby w trakcie wakacji czuć się naprawdę bezpiecznie?

Ubezpieczenie na wyjazd do Jordanii – po co jest potrzebne?

Ubezpieczenie na wyjazd za granicę – w tym również polisa do Jordanii – to sposób na to, aby zapewnić sobie solidną ochronę przed nieprzewidzianymi i nieplanowanymi na urlopie wydatkami. Jeśli podczas zagranicznych wakacji zachorujemy bądź będziemy mieli wypadek, musimy liczyć się z naprawdę wysokimi kosztami. Dobra polisa zapewnia nam ochronę również wtedy, gdy z jakiegoś powodu musimy przerwać urlop, gdy nasz bagaż zostanie skradziony bądź zagubiony przez linię lotniczą. Na rekompensatę można liczyć też wtedy, gdy samolot jest opóźniony. Warto pamiętać, że dobre ubezpieczenie turystyczne – zarówno ubezpieczenie na wyjazd do Jordanii, jak i ubezpieczenie turystyczne Turcja – wcale nie jest drogie. Na wykupienie polisy może pozwolić sobie każdy, kogo stać na zagraniczny wyjazd. Warto zapamiętać jedno: jest to coś, na czym na pewno nie warto oszczędzać. Dzięki polisie można uniknąć wysokich wydatków. Decydując się na wykupienie ubezpieczenia, należy jednak pamiętać, aby dopasować je do indywidualnych potrzeb. Oferta poszczególnych ubezpieczycieli może się między sobą mocno różnić. Nigdy nie należy polisy kupować bez zastanowienia i dokładnego przeanalizowania dostępnych na rynku ofert. Ubezpieczenie ma bowiem sens tylko wówczas, gdy wpisuje się w to, czego oczekujemy i co zamierzamy podczas urlopu robić.

Najtańsze oferty ubezpieczeń do Jordanii

5,21 zł
Koszty leczenia 200 000 zł
Ratownictwo
Bagaż
4,15 zł
Koszty leczenia 90 000 zł
Ratownictwo
Bagaż

Czy karta EKUZ zapewnia ochronę w Jordanii?

Decydując się na wykupienie ubezpieczenia turystyczne, należy pamiętać, że polisa zawsze powinna uwzględniać pokrycie kosztów leczenia. Wiele osób planujących wyjazd do Jordanii pyta, czy na terenie tego państwa działa karta EKUZ. Jest to Europejska Karta Ubezpieczenia Zdrowotnego, co oznacza, że gwarantuje dostęp do bezpłatnej opieki zdrowotnej jedynie na terenie tych państw, które należą do Unii Europejskiej oraz są członkami Europejskiej Strefy Wolnego Handlu. Warto przy tym pamiętać, że nawet w tych krajach, w których obowiązuje, wiąże się z wieloma ograniczeniami. Karta EKUZ nigdy nie pokrywa:

 • leczenia z prywatnych placówkach służby zdrowia;
 • kosztów transportu medycznego do kraju.

W przypadku Jordanii nie pokryje nic. Dlatego tak ważne jest, aby ubezpieczenie turystyczne do Jordanii gwarantowało pokrycie kosztów leczenia. Wybierając polisę, warto zadbać o to, aby zwrot kosztów obejmował:

 • leczenie ambulatoryjne;
 • leczenie szpitalne;
 • zakup leków i środków opatrunkowych;
 • wykonanie badań.

Warto postawić na ubezpieczenie zapewniające również transport medyczny do Polski. Zasady te sprawdzają się nie tylko w przypadku wyjazdów do Jordanii. Również ubezpieczenie turystyczne Maroko powinno zapewniać podobny zakres ochrony ubezpieczeniowej. W razie jakiejkolwiek choroby, urazu bądź wypadku skutkującego koniecznością otrzymania pomocy lekarskiej nie będziemy musieli martwić się wysokimi kosztami. Niektóre polisy turystyczne zapewniają również sfinansowanie pobytu osobom bliskim, jeśli ubezpieczony trafił do szpitala. To rozwiązanie przekładające się na duży komfort. Wykupując ubezpieczenie, warto sprawdzić, czy obejmuje ono również taką opcję.

Czy ubezpieczenie w Jordanii jest obowiązkowe?

Turyści, którzy decydują się na wyjazd do Jordanii, nie mają obowiązku wykupienia polisy ubezpieczeniowej. Oznacza to, że ci, którzy takie ubezpieczenia nie mają, zostaną wpuszczeni na teren państwa. Warto jednak pamiętać, że rozsądnym jest posiadanie polisy zapewniającej chociażby zwrot kosztów leczenia. To prosty krok, który zapewnia poczucie bezpieczeństwa, ale chroni również nasze finanse.

Ubezpieczenie kosztów leczenia do Jordanii – jaką kwotę wybrać?

Wybierając ubezpieczenie zdrowotne do Jordanii, należy bacznie przyjrzeć się minimalnej sumy gwarantowanej, jeśli chodzi o ubezpieczenie kosztów leczenia. Trzeba bowiem pamiętać, że ubezpieczyciel pokryje poniesione przez nas koszty wyłącznie do tej kwoty. Generalnie zasada jest prosta: im jest ona wyższa, tym lepiej. O ile w przypadku wyjazdów do państw europejskich wystarczająca jest na ogół kwota dwudziestu tysięcy euro, o tyle dla podróżujących poza Stary Kontynent jest ona zdecydowanie zbyt niska. Planując wyjazd do Jordanii, warto postawić na polisę, w przypadku której suma gwarantowana ubezpieczenia kosztów leczenia wynosi przynajmniej sześćdziesiąt tysięcy euro. Dokładnie tak samo jest, jeśli chodzi o ubezpieczenie turystyczne Filipiny czy ubezpieczenie turystyczne Indie.

Jakie dodatkowe opcje powinno obejmować ubezpieczenie na wyjazd do Jordanii?

Ubezpieczenia turystyczne – w tym również te do Jordanii – mogą obejmować szereg elementów. W grę wchodzi bowiem nie tylko ubezpieczenie zdrowotne. Warto o tym pamiętać, decydując się na konkretną polisę. Towarzystwa ubezpieczeniowe oferują swoim klientom polisy gwarantujące również:

 • ochronę bagażu;
 • ochronę sprzętu sportowego;
 • ubezpieczenie NNW, czyli od następstw nieszczęśliwych wypadków;
 • ochronę w przypadku sportów ekstremalnych;
 • transport zwłok.

Przed wykupieniem polisy warto więc dokładnie zastanowić się nad tym, jakie są nasze oczekiwania. Być może w czasie wakacji w Jordanii zamierzamy jedynie opalać się przy hotelowym basenie. Wówczas w zupełności wystarczy nam ubezpieczenie zdrowotne połączone z ochroną bagażu. Jeśli jednak chcemy przemierzać jordańskie pustynie bądź nurkować, warto zdecydować się na ubezpieczenie gwarantujące ochronę w przypadku sportów ekstremalnych. Wspomniany transport zwłok to z kolei opcja, której wykupienie powinni rozważyć wszyscy podróżujący poza Polskę. Bez względu na to, czy interesuje nas ubezpieczenie turystyczne na wyjazd do Jordanii, czy ubezpieczenie turystyczne Egipt, transport zwłok jest opcją, którą warto dokupić. UWAGA: ta opcja zapewnia ochronę bliskim na wypadek naszej śmierci podczas wakacji. W przypadku osób, które podczas wakacji planują wynajęcie auta i poruszanie się samodzielnie samochodem, rozsądnym wyborem jest wykupienie ubezpieczenia OC, czyli odpowiedzialności cywilnej. Jeśli podczas zwiedzania kolejnych miejsc spowodujemy stłuczkę bądź wypadek, nie będziemy musieli martwić się ewentualnymi kosztami. Wyrządzona przez nas szkoda zostanie pokryta przez ubezpieczyciela.

Jak wybrać naprawdę dobre ubezpieczenie do Jordanii?

Wiele osób podkreśla, że kompletnie nie zna się na ubezpieczeniach. W związku z tym rodzi to poważne wątpliwości dotyczące wyboru polisy odpowiedniej na wakacyjny wyjazd. Aby podjąć naprawdę dobrą decyzję, warto postawić na narzędzie, jakim jest porównywarka ubezpieczeń turystycznych. W prosty sposób przedstawia ona dostępne na rynku polisy, pozwalając szybko zorientować się, która jest najbardziej korzystna. Co ważne, korzystanie z porównywarki jest nie tylko proste, ale również bezpłatne. Wystarczy zaledwie kilka kliknięć, aby szybko porównać ze sobą dostępne polisy. Dobrym rozwiązaniem jest także ubezpieczenie turystyczne ranking, który pokazuje, jak oceniane są poszczególne ubezpieczenia przez specjalistów. Co ważne, w przypadku porównywarki możemy zaznaczyć opcje nas interesujące. Ranking koncentruje się na wybranych kryteriach, nie ma możliwości jego spersonalizowania pod kątem indywidualnych potrzeb. Oba narzędzia są jednak niezwykle przydatne i zwiększają szansę na wybór odpowiedniego ubezpieczenia na zagraniczny wyjazd.

Czy ubezpieczenie turystyczne na wyjazd do Jordanii można kupić przez Internet?

Osoby planujące zakup polisy turystycznej przed wakacji w Jordanii nie muszą się martwić – obecnie można to zrobić, korzystając z Internetu. Wystarczy zaledwie kilka kliknięć, aby kupić ubezpieczenie idealnie wpisujące się w indywidualne potrzeby. Polisa dostarczana jest wówczas na adres mailowy podany podczas zakupu. UWAGA: należy dokładnie sprawdzić dane, które podajemy do umowy. Będzie to później podstawą wypłaty ewentualnego ubezpieczenia. Polisę warto wydrukować i zabrać ze sobą, wyjeżdżając. Będzie dowodem posiadania ochrony ubezpieczeniowej.

Czy ubezpieczenia turystyczne są drogie?

Pytanie to zadaje wiele osób planujących zagraniczny wyjazd, nie tylko tych, którzy wyjeżdżają do Jordanii. Warto pamiętać, że dostępne dzisiaj ubezpieczenia turystyczne wcale nie są drogie. Tak naprawdę często za kilka złotych dziennie możemy cieszyć się ubezpieczeniem gwarantującym solidną ochronę w przypadku choroby, wypadku, zagubienia bądź kradzieży bagażu. Oczywiście im szersza ochrona ubezpieczeniowa i im wyższe sumy gwarantowane, tym z wyższym kosztem trzeba się liczyć. Wspomnieliśmy już jednak, że na wykupieniu ubezpieczenia turystycznego nigdy nie należy oszczędzać. Niewielki wydatek może uchronić nas przed finansową katastrofą, jeśli podczas urlopu rozchorujemy się bądź przydarzy się nam wypadek. Warto pamiętać, że szeroki wybór polis sprawia, że każdy bez trudu może znaleźć ubezpieczenie idealnie wpisujące się w indywidualne potrzeby.

Jordania to piękny kraj, który ma naprawdę wiele do zaoferowania turystom. Stanowi doskonałą alternatywę dla Egiptu, który z racji panującej w nim sytuacji politycznej jest coraz częściej postrzegany jako mało bezpieczny. Decydując się na wakacje w Jordanii, należy jednak wykupić odpowiednie ubezpieczenie na wakacje. To sposób na to, aby w czasie urlopu czuć się naprawdę bezpiecznie i nie przejmować się ewentualną chorobą czy wypadkiem. Polisa turystyczna nie jest droga, a jest inwestycją, która naprawdę się opłaca.

Powiązane artykuły

Ubezpieczenie od koronawirusa – gdzie kupić?

Ubezpieczenie od koronawirusa – gdzie kupić?

Pandemia SARS-CoV-2 trwa ponad rok. Chociaż powszechne są już programy szczepień i w wielu krajach na świecie sytuacja jest dość dobrze opanowana, nadal nie można bagatelizować sytuacji. Zachorowanie na COVID-19 może narazić na poważne konsekwencje finansowe i nie […]

więcej
Co obejmuje ubezpieczenie kosztów rezygnacji z podróży?

Co obejmuje ubezpieczenie kosztów rezygnacji z podróży?

Wybierasz się na zorganizowaną wycieczkę turystyczną? Przed wyjazdem koniecznie wykup ubezpieczenie od kosztów rezygnacji z podróży, by w razie nieprzewidzianych problemów, ochronić środki finansowe przeznaczone na zaplanowanie wyjazdu. Zobacz, dlaczego jest to tak ważne i w jakich sytuacjach […]

więcej
EKUZ – najważniejsze informacje na temat karty EKUZ

EKUZ – najważniejsze informacje na temat karty EKUZ

Na podróże po Europie każdy czas jest dobry, bez względu na porę roku! Jednak to latem i w okresie wakacji najczęściej wybieramy się za granicę – by zwiedzać, odpoczywać, pracować albo odwiedzić bliskich. Bez względu na charakter wyjazdu, […]

więcej