Ubezpieczenie turystyczne Zjednoczone Emiraty Arabskie

Ubezpieczenie turystyczne Zjednoczone Emiraty Arabskie

Dodano: 29 marca 2022

Planując wyjazd wakacyjny zwłaszcza do egzotycznych krajów jak Zjednoczone Emiraty Arabskie, ważne jest, aby wybrać kompleksowe ubezpieczenie turystyczne w Zjednoczonych Emiratach Arabskich. Taki produkt będzie gwarantował optymalną ochronę podczas różnych form spędzania wolnego czasu. Wybranie dopasowanego ubezpieczenia ma zatem bezpośrednio przełożenie na bezpieczeństwo podczas podróżowania.

Należy brać pod uwagę, że podczas wyjazdów z firmami turystycznymi, można liczyć na dostęp do polisy turystycznej w standardzie. Natomiast trzeba brać pod uwagę, że są to podstawowe ubezpieczenia. Zatem nie zawsze takie ubezpieczenie do Zjednoczonych Emiratów Arabskich, będzie spełniało oczekiwania. Gdy planuje się spędzać wolny czas w mniej typowy sposób, który zwiększa możliwość wystąpienia pewnych zdarzeń losowych, wówczas trzeba pomyśleć o szerszym zakresie ochrony zapewnianej przez polisę. Bywa to ważne, choćby, gdy planuje się aktywny wypoczynek. Wówczas kupując dowolny produkt jak ubezpieczenie turystyczne Tunezja, czy Zjednoczonych Emiratów Arabskich trzeba poszerzyć zakres ochrony zapewnianej przez towarzystwo reasekuracji. To gwarancja, że żadne niespodziewane wydatki nie trzeba będzie pokrywać z własnej kieszeni. Szczególnie zakres ubezpieczenia zdrowotnego powinien być optymalnie dopasowany do potrzeb.

W jaki sposób wybrać ubezpieczenie zdrowotne do Emiratów Arabskich?

Najważniejszym elementem każdej polisy turystycznej jest ubezpieczenie zdrowotne do Emiratów Arabskich. Wynika to bezpośrednio z kosztów, które trzeba ponieść, gdy niezbędne jest podjęcie leczenia podczas wyjazdu wakacyjnego. Wydatki na usługi medyczne bez posiadania polisy turystycznej mogą być wysokie i trzeba je pokryć z własnej kieszeni. Dodatkowo można spotkać się z sytuacją, gdy bez okazania potwierdzenia wykupienia ubezpieczenia nie będzie można skorzystać z dostępu do leczenia. W wielu placówkach medycznych poza granicami kraju wymagane może być opłacenie usług medycznych z góry. Zatem zdecydowanie bardziej bezpiecznym rozwiązaniem jest wykupienie ubezpieczenia turystycznego, które pokryje przynajmniej koszty podstawowych usług medycznych. Natomiast zakres ochrony powinien być dopasowany do sposobu spędzania wolnego czasu podczas wakacyjnego wypoczynku. Planując bardziej aktywne wakacje, trzeba zdecydować się na bardziej rozbudowane polisy. Taka będzie zapewniała dostęp do usług stomatologicznych, a także pokryje koszty transportu medycznego.

REKOMENDACJA NAJLEPSZYCH UBEZPIECZEŃ DO ZJEDNOCZONYCH EMIRATÓW ARABSKICH

Poniżej przedstawiamy rekomendowane ubezpieczenia do Zjednoczonych Emiratów Arabskich. Kierujemy się wyborem najlepszej relacji zakresu i ceny ubezpieczenia oraz na doświadczeniach naszych klientów.

Podstawowy

76,46 zł

KUP ONLINE
 • OC - Odpowiedzialność cywilna w życiu prywatnym

  138 819 zł

 • NNW - Następstwa Nieszczęśliwych Wypadków

  30 000 zł

 • Koszty leczenia COVID-19 za granicą
 • Zdarzenia po alkoholu w zakresie kosztów leczenia
Optymalny wybór

55,10 zł

KUP ONLINE
 • OC - Odpowiedzialność cywilna w życiu prywatnym

  200 000 zł

 • NNW - Następstwa Nieszczęśliwych Wypadków

  40 000 zł

 • Koszty leczenia COVID-19 za granicą
 • Zdarzenia po alkoholu w zakresie kosztów leczenia
Wariant premium

123,69 zł

KUP ONLINE
 • OC - Odpowiedzialność cywilna w życiu prywatnym

  462 730 zł

 • NNW - Następstwa Nieszczęśliwych Wypadków

  60 000 zł

 • Koszty leczenia COVID-19 za granicą
 • Zdarzenia po alkoholu w zakresie kosztów leczenia

Co brać pod uwagę przy wybieraniu zakresu ubezpieczenia zdrowotnego w Emiratach Arabskich?

Wakacje w różnych krajach azjatyckich są coraz bardziej popularne. Natomiast należy brać pod uwagę, że są to miejsca o swojej specyfice. Zatem szczególnie przy samodzielnym planowaniu wyjazdu, ważne jest, aby wyszukać ubezpieczenie turystyczne do Zjednoczonych Emiratów Arabskich, które zwiększy bezpieczeństwo spędzania wolnego czasu w tym kraju. To podobna sytuacja, gdy kupuje się ubezpieczenie turystyczne Turcja. Trzeba brać pod uwagę między innymi specyfikę funkcjonowania służby zdrowia. Dostępność od usług, czy wymagania dotyczące potwierdzenia dysponowania środkami finansowymi na leczenie są kluczowe przy wybieraniu polis turystycznych. Lepiej postawić na nieco bardziej rozbudowane ubezpieczenie do Emiratów Arabskich.

Taka polisa pozwoli:

 • skorzystać z leczenia stomatologicznego,
 • uzyskać dostęp do zabiegów medycznych,
 • pokryć wydatki za hospitalizację,
 • zapewnić dostęp do lekarzy specjalistów.

Co więcej, gdy planuje się aktywny wypoczynek, wówczas ubezpieczenie zdrowotne powinno zapewnić możliwość sfinansowania nawet operacji, które będą niezbędne, gdy wystąpią urazy czy kontuzje. Takie mogą się pojawić, szczególnie gdy uprawia się sporty ekstremalne. Wówczas należy zdecydować się na takie ubezpieczenia do Emiratów Arabskich, które uwzględnia dodatkowe dyscypliny sportowe w ramach zapewnianej ochrony. Przy podpisywaniu umowy z towarzystwem reasekuracji, należy to dokładnie sprawdzić. W ten sposób ubezpieczenie na wyjazd za granicę można, gdy jest to konieczne rozszerzyć o dodatkowe dyscypliny sportowe, które będzie się uprawiać podczas wyjazdu wakacyjnego.

Najtańsze oferty ubezpieczeń do Zjednoczonych Emiratów Arabskich

5,21 zł
Koszty leczenia 200 000 zł
Ratownictwo
Bagaż
4,15 zł
Koszty leczenia 90 000 zł
Ratownictwo
Bagaż
4,88 zł
Koszty leczenia 200 000 zł
Ratownictwo
Bagaż

Na jakie rozszerzenia ubezpieczeń turystycznych do Zjednoczonych Emiratów Arabskich można się zdecydować?

Nie zawsze podstawowe ubezpieczenie na wakacje będzie wystarczające. Na takie ubezpieczenie turystyczne do Zjednoczonych Emiratów Arabskich mogą decydować się turyści, którzy planują przede wszystkim wypoczywać, czy korzystać z rekreacji. Natomiast przy mniej typowych formach spędzania wolnego czasu, warto pomyśleć o bardziej rozbudowanych produktach. W takich zakres ochrony jest szerszy. Dodatkowo sumy gwarantowane, do których ubezpieczyciel wypłaci odszkodowanie, są wyższe. Pozwala to ograniczyć sytuację, w której polisa nie pokryje konkretnych wydatków. Nieodpowiednio dopasowane do potrzeb zapisy umów ubezpieczeniowych mogą sprawić, że ubezpieczyciel pokryje jedynie część poniesionych kosztów. Zdarzyć się może również, że odpowiedzialność towarzystwa reasekuracji będzie wyłączona. Warto unikać takich sytuacji, szczególnie gdy kupuje się ubezpieczenie turystyczne Maroko, czy do Emiratów Arabskich. W tych krajach brak odpowiedniej polisy może nawet całkowicie uniemożliwić skorzystanie z określonych usług, choćby medycznych.

Przy wybieraniu rozszerzeń ubezpieczeń turystycznych, można brać pod uwagę:

 • ochronę przed odpowiedzialnością cywilną.
 • dostęp pomocy tłumacza,
 • dostęp do usług prawnika,
 • ubezpieczenie bagażu,
 • ubezpieczenie cennych przedmiotów w bagażu.

Ochrona przed odpowiedzialnością cywilną często jest elementem takich produktów jak ubezpieczenie turystyczne Egipt, czy polisa do Emiratów Arabskich. To kraje, w których procesy sądowe mogą być kosztowne i długotrwałe. Zatem możliwość skorzystania z obsługi przez firmę ubezpieczeniową, gdy doprowadziło się do szkody u osoby trzeciej to wygodne rozwiązanie. Dodatkowo podstawowe OC w życiu prywatnym nie zwiększy znacznie wysokości składki, którą trzeba zapłacić. Takie ubezpieczenia mają sumy gwarantowane do 5 tys. euro. To wystarczająca suma, gdy wolny czas podczas wakacji spędza się w standardowy sposób. Natomiast na wyższe kwoty mogą postawić osoby, które planują korzystanie z samochodów, rowerów, czy chcą uprawiać sporty ekstremalne. Wówczas ryzyko wyrządzenia szkody rośnie, a koszty koniecznego zapłacenia odszkodowania, mogą być wyższe. 

Dlaczego warto móc skorzystać z pomocy tłumacza, czy prawnika?

W wielu krajach egzotycznych bariera językowa może być poważnym problemem. Oczywiście dotyczy to szczególnie sytuacji, gdy konieczne jest zorientowanie się w przepisach prawnych, czy skorzystanie z konkretnych usług. Zatem, gdy ubezpieczenie turystyczne w Zjednoczonych Emiratach Arabskich pozwala skorzystać z usług tłumacza, czy prawnika, wówczas może to okazać się bardzo przydatne. Równocześnie coraz więcej firm ubezpieczeniowych oferuje takie usługi za niewielką dopłatą do podstawowej polisy turystycznej. Jest to opcja polecana, gdy wyjeżdża się między innymi do Emiratów Arabskich. Jednak niemal w każdym kraju azjatyckim to rozszerzenie polisy, które się przyda, gdyż ubezpieczenie turystyczne Indie pozwala ograniczyć problemy z komunikacją z urzędnikami, pracownikami placówek medycznych. Natomiast prawnik jest w stanie zapewnić reprezentację przed sądem, ale również interpretację przepisów. Ułatwia to przejście wielu procedur, które wymagają znajomości konkretnych zapisów w prawie.

Kiedy przyda się ubezpieczenie bagażu?

Przy dłuższych podróżach korzystanie z ubezpieczenia bagażu ogranicza ryzyko utraty cennych przedmiotów. Zatem warto o takim produkcie pomyśleć, gdy podróżuje się samolotami. Jest to tym bardziej przydatny element polisy, gdy po Zjednoczonych Emiratach będzie się dużo podróżować. Gdy planuje się zabrać na wakacje cenny sprzęt, choćby sportowy, wówczas ubezpieczenie turystyczne w Emiratach Arabskich, które pozwoli uzyskać odszkodowanie, gdy przedmioty się zniszczą, czy zostaną ukradzione, to opłacalna opcja.

Jakie mogą być koszty polisy turystycznej do Zjednoczonych Emiratów Arabskich?

Wybór polisy turystycznej wyłącznie pod kątem kosztów, nie jest najlepszym rozwiązaniem. Każde ubezpieczenie do Zjednoczonych Emiratów Arabskich powinno być optymalnie skonstruowane. Jednak należy brać pod uwagę, że podstawowe wersje polis, których składka nie przekracza kilkunastu złotych, są często wystarczające. Natomiast decydując się na rozszerzenie, czy dodatkowe opcje w produkcie ubezpieczeniowym, warto szukać towarzystw reasekuracji, które są w stanie zapewnić je na optymalnych warunkach cenowych. Zatem konieczne jest określenie indywidualnych potrzeb, a także dokonanie analizy rynku. Zapoznanie się z różnymi produktami to sposób, aby zdecydować się na lepsze ubezpieczenie turystyczne. W celu przeprowadzenia analizy trzeba uzyskać dostęp do jak największej ilości informacji. Pozwala to dokładnie sprawdzić, co mogą zapewnić wszystkie firmy, które specjalizują się w obsłudze turystów wyjeżdżających do Zjednoczonych Emiratów Arabskich. Wówczas można ocenić, czy standardowe produkty będą wystarczające, a także gdzie można je kupić na korzystnych warunkach. Sprawdzić można, także dodatkowe opłaty za różne opcje, które można dokupić do polisy. Wygodne porównanie różnych ofert zapewni porównywarka ubezpieczeń turystycznych. To narzędzie, które jest specjalnie przygotowane z myślą o klientach szukających polis turystycznych.

Z wykorzystaniem porównywarek ubezpieczeń można:

 • zapoznać się z wysokością składek za ubezpieczenie,
 • porównać zakres ochrony ubezpieczeniowej,
 • sprawdzić dostępność dodatkowych opcji i rozszerzeń ubezpieczeń.

Zapoznanie się w jednym miejscu z takimi informacjami, pozwala wybrać takie ubezpieczenie turystyczne do Emiratów Arabskich, które jest optymalne pod kątem cen, a także dopasowane do potrzeb. Dodatkowo można sprawdzić dostępność ofert na specjalnych warunkach. Takie produkty często pozwalają skorzystać z szerszego zakresu ochrony na lepszych warunkach finansowych. Zatem zawsze warto sprawdzić, czy istnieje możliwość skorzystania z zakupu takich produktów. 

Powiązane artykuły

Ubezpieczenie od koronawirusa – gdzie kupić?

Ubezpieczenie od koronawirusa – gdzie kupić?

Pandemia SARS-CoV-2 trwa ponad rok. Chociaż powszechne są już programy szczepień i w wielu krajach na świecie sytuacja jest dość dobrze opanowana, nadal nie można bagatelizować sytuacji. Zachorowanie na COVID-19 może narazić na poważne konsekwencje finansowe i nie […]

więcej
Co obejmuje ubezpieczenie kosztów rezygnacji z podróży?

Co obejmuje ubezpieczenie kosztów rezygnacji z podróży?

Wybierasz się na zorganizowaną wycieczkę turystyczną? Przed wyjazdem koniecznie wykup ubezpieczenie od kosztów rezygnacji z podróży, by w razie nieprzewidzianych problemów, ochronić środki finansowe przeznaczone na zaplanowanie wyjazdu. Zobacz, dlaczego jest to tak ważne i w jakich sytuacjach […]

więcej
EKUZ – najważniejsze informacje na temat karty EKUZ

EKUZ – najważniejsze informacje na temat karty EKUZ

Na podróże po Europie każdy czas jest dobry, bez względu na porę roku! Jednak to latem i w okresie wakacji najczęściej wybieramy się za granicę – by zwiedzać, odpoczywać, pracować albo odwiedzić bliskich. Bez względu na charakter wyjazdu, […]

więcej