Ubezpieczenie turystyczne Australia

Ubezpieczenie turystyczne Australia

Dodano: 29 marca 2022

Polacy od lat podróżują dużo i naprawdę chętnie. Coraz częściej wybieramy nieco egzotyczne i oddalone o tysiące kilometrów kierunku. Do takich zalicza się między innymi Australia, która zachwyca pod każdym względem. Liczba miejsc, które warto tu odwiedzić, sprawia, że do Australii można wybrać się przynajmniej kilkukrotnie. Decydując się na taką egzotyczną podróż, należy zadbać o własne bezpieczeństwo. Dlatego ubezpieczenie turystyczne do Australii jest obowiązkowe.

Ubezpieczenie na wyjazd do Australii – na jakie niebezpieczeństwa narażeni są turyści?

Decydując się na wyjazd turystyczny do Australii, należy pamiętać, że pod względem atrakcji kraj ten nie ma sobie równych. Nie oznacza to jednak, że w czasie urlopu turyści nie są narażeni na rozmaite zagrożenia. Ministerstwo Spraw Zagranicznych jasno wskazuje, że jednym z największych zagrożeń, z którym muszą liczyć się osoby wyjeżdżające do krainy kangurów są pożary. Dlatego koniecznie trzeba śledzić doniesienia dotyczące aktualnej sytuacji na kontynencie. Australia to także miejsce, w którym żyje wiele groźnych dla człowieka stworzeń. Jadowite węże i pająki, stanowiące duże zagrożenie meduzy, parzydełkowce – wszystko to sprawia, że polisa turystyczna w Australii jest absolutnie obowiązkowa. Na terenie całego kontynentu mogą występować również tropikalne cyklony. Wiele mówi się też o zagrożeniu atakami terrorystycznymi. Wybierając się do Australii, trzeba liczyć się z wzmożonymi kontrolami na lotniskach.

Co brać pod uwagę, wybierając ubezpieczenie turystyczne?

Decydując się na ubezpieczenie turystyczne – nie tylko to do Australii – należy przede wszystkim uwzględnić specyfikę kraju, do którego zamierzamy podróżować. Dokładnie tak samo jest wtedy, kiedy interesuje nas ubezpieczenie turystyczne Białoruś czy ubezpieczenie turystyczne Tajlandia.

Wybierając się do Australii, należy przede wszystkim mieć na uwadze to, że jest to kraj, w którym koszty leczenia są naprawdę wysokie. Za dobę spędzoną w szpitalu możemy otrzymać rachunek rozpoczynający się od około tysiąca pięciuset złotych. Dlatego tak ważne jest, aby ubezpieczenie zdrowotne w Australii zapewniało pokrycie kosztów leczenia. UWAGA: osoby chorujące przewlekle muszą zwrócić uwagę na to, czy polisa, której zakup rozważają, obejmuje również leczenie w przypadku zaostrzenia się chorób przewlekłych. Dobrym krokiem jest rozszerzenie, które sprawia, że ubezpieczenie turystyczne na podróż do Australii obejmuje także:

 • zdarzenia związane z uprawianiem sportów wysokiego ryzyka;
 • zdarzenia, które miały miejsce pod wpływem alkoholu.

Ważne jest ubezpieczenie NNW, czyli od następstw nieszczęśliwych wypadków. Jeśli planujemy na egzotycznym kontynencie poruszać się samochodem, rozsądnie jest postawić również na polisę OC, czyli odpowiedzialności cywilnej. Przydać może się też ubezpieczenie bagażu, które wielu ubezpieczycieli oferuje w standardowym pakiecie.

REKOMENDACJA NAJLEPSZYCH UBEZPIECZEŃ DO AUSTRALII

Poniżej przedstawiamy rekomendowane ubezpieczenia do Australii. Kierujemy się wyborem najlepszej relacji zakresu i ceny ubezpieczenia oraz na doświadczeniach naszych klientów.

Podstawowy

55,10 zł

KUP ONLINE
 • OC - Odpowiedzialność cywilna w życiu prywatnym

  200 000 zł

 • NNW - Następstwa Nieszczęśliwych Wypadków

  40 000 zł

 • Koszty leczenia COVID-19 za granicą
 • Akty terrorystyczne
 • Zdarzenia po alkoholu w zakresie kosztów leczenia
Optymalny wybór

76,30 zł

KUP ONLINE
 • OC - Odpowiedzialność cywilna w życiu prywatnym

  370 184 zł

 • NNW - Następstwa Nieszczęśliwych Wypadków

  27 764 zł

 • Akty terrorystyczne
 • Koszty leczenia COVID-19 za granicą
 • Koszty rezygnacji z noclegu: 2 314 zł
 • Zdarzenia po alkoholu w zakresie kosztów leczenia
Wariant premium

141,31 zł

KUP ONLINE
 • OC - Odpowiedzialność cywilna w życiu prywatnym

  1 500 000 zł

 • NNW - Następstwa Nieszczęśliwych Wypadków

  150 000 zł

 • Akty terrorystyczne
 • Koszty leczenia COVID-19 za granicą

Jak wybrać ubezpieczenie do Australii?

Aby wybrać naprawdę dobre ubezpieczenie turystyczne – nie tylko to do Australii – warto wspomóc się porównywarką ubezpieczeń, jaką jest Kioskpolis.pl. Aby z takiego narzędzia korzystać efektywnie, warto jednak wiedzieć, na co zwrócić uwagę. Przede wszystkim istotna jest suma gwarantowana kosztów leczenia. Ubezpieczenie turystyczne do Australii – z uwagi na wspomniane już wysokie koszty leczenia – powinno opiewać na kwotę minimum pięćdziesiąt tysięcy euro. Generalnie w przypadku ubezpieczeń turystycznych zasada jest prosta: im wyższa wartość polisy, tym oczywiście lepiej. Takie podejście sprawdza się, jeśli chodzi o wszystkie wyjazdy turystyczne. Ubezpieczenie turystyczne USA oraz ubezpieczenie turystyczne Izrael nie jest w tym wypadku wyjątkiem. Dokładnie tak samo jest, jeśli chodzi o ubezpieczenie turystyczne Kuba.

Najtańsze oferty ubezpieczeń do Australii

5,21 zł
Koszty leczenia 200 000 zł
Ratownictwo
Bagaż
4,15 zł
Koszty leczenia 90 000 zł
Ratownictwo
Bagaż
4,88 zł
Koszty leczenia 200 000 zł
Ratownictwo
Bagaż

Jak korzystać z porównywarek ubezpieczeń?

Porównywarka ubezpieczeń – między innymi Kioskpolis.pl – to narzędzie, które pozwala na szybkie porównanie między sobą dostępnych na rynku ubezpieczeń. W przypadku porównywarki ubezpieczeń turystycznych chodzi oczywiście o polisy przeznaczone dla osób, które decydują się na zagraniczny wyjazd w celach turystycznych. Korzystanie z porównywarki jest nie tylko bezpłatne, ale również naprawdę bardzo tanieintuicyjne. Bez problemu upora się z tym każdy. Skorzystanie z tego narzędzia to dobry wybór, jeśli interesuje nas ubezpieczenie zdrowotne w Australii, ale sprawdzi się ono także w przypadku każdej innej polisy. Warto pamiętać, że porównywarki dostarczają rzetelnych informacji, które pomagają w wyborze najlepszego ubezpieczenia turystycznego. Polecane są nie tylko tym, którzy planują wyjazd do Australii. Skorzystanie z nich jest wskazane chociażby w przypadku tych, których interesuje ubezpieczenie turystyczne Kuba.

Czy ubezpieczenie turystyczne do Australii można kupić przez Internet?

Dzisiaj każdy, kto planuje wyjazd do Australii, może polisę turystyczną kupić przez Internet. Wystarczy zaledwie kilka kliknięć, aby cieszyć się ubezpieczeniem, które zapewni sposób podczas urlopu.

Czy karta EKUZ nie wystarczy?

EKUZ, czyli Europejska Karta Ubezpieczenia Zdrowotnego, to dokument, który przydaje się jedynie na terenie Europy. Dodatkowo nie zapewnia pełnej bezpłatnej pomocy medycznej – gwarantuje ją jedynie na takich zasadach, na jakich korzystają z niej miejscowi. W przypadku wyjazdu do Australii karta EKUZ na nic się zda. Nie obowiązujące ona bowiem na innych kontynentach. Ubezpieczenie zdrowotne na wyjazd do Australii jest więc absolutnie obowiązkowe i zapewnia ochronę na wypadek nie tylko problemów zdrowotnych, ale również na przykład zagubienia bagażu. Zakres ochrony uzależniony jest oczywiście od wybranego ostatecznie wariantu polisy.

Ubezpieczenie turystyczne w Australii to obowiązkowy zakup dla każdego, kto chce pojawić się w krainie kangurów. Brak takiej polisy może sprawić, że podróż marzeń zamieni się w kosztowny koszmar. Chcąc wybrać dobrą polisę, która spełni swoje zadanie i zagwarantuje ochronę na najwyższym poziomie, warto postawić na dobrą porównywarkę ubezpieczeń turystycznych. Taką znaleźć można między innymi na Kioskpolis.pl.

Powiązane artykuły

Ubezpieczenie od koronawirusa – gdzie kupić?

Ubezpieczenie od koronawirusa – gdzie kupić?

Pandemia SARS-CoV-2 trwa ponad rok. Chociaż powszechne są już programy szczepień i w wielu krajach na świecie sytuacja jest dość dobrze opanowana, nadal nie można bagatelizować sytuacji. Zachorowanie na COVID-19 może narazić na poważne konsekwencje finansowe i nie […]

więcej
Co obejmuje ubezpieczenie kosztów rezygnacji z podróży?

Co obejmuje ubezpieczenie kosztów rezygnacji z podróży?

Wybierasz się na zorganizowaną wycieczkę turystyczną? Przed wyjazdem koniecznie wykup ubezpieczenie od kosztów rezygnacji z podróży, by w razie nieprzewidzianych problemów, ochronić środki finansowe przeznaczone na zaplanowanie wyjazdu. Zobacz, dlaczego jest to tak ważne i w jakich sytuacjach […]

więcej
EKUZ – najważniejsze informacje na temat karty EKUZ

EKUZ – najważniejsze informacje na temat karty EKUZ

Na podróże po Europie każdy czas jest dobry, bez względu na porę roku! Jednak to latem i w okresie wakacji najczęściej wybieramy się za granicę – by zwiedzać, odpoczywać, pracować albo odwiedzić bliskich. Bez względu na charakter wyjazdu, […]

więcej