Ubezpieczenie turystyczne Chorwacja

Ubezpieczenie turystyczne Chorwacja

Dodano: 29 marca 2022

Planując wyjazd wakacyjny do Chorwacji, warto wykupić odpowiednią polisę. Pozwala to korzystać z pomocy medycznej w różnych sytuacjach. Wprawdzie jest to kraj, który należy do UE, więc można w nim korzystać z karty EKUZ, ale trzeba brać pod uwagę, że zapewnia ona dostęp do ograniczonego zestawu świadczeń. Obejmują one nagłe sytuacje jak wypadek, czy zasłabnięcie. Dla pełnej ochrony ubezpieczeniowej warto wykorzystać indywidualnie dopasowane ubezpieczenie turystyczne w Chorwacji. Takie będzie w stanie zapewnić swobodny dostęp do opieki medycznej. Natomiast decyzja o wyborze konkretnej polisy powinna opierać się na ustaleniu sposobu spędzania wolnego czasu. Gdy poza granicami kraju planuje się jedynie zwiedzanie, wówczas ubezpieczenie wyjazd do Chorwacji może być mniej rozbudowane. Powinno ono obejmować koszty leczenia, czy transportu medycznego. Inaczej jest, gdy poza granicami kraju planuje się uczestniczyć w takich typach aktywności związanych z większym ryzykiem. Wówczas ubezpieczenie turystyczne Izrael powinno mieć znacznie większy zakres ochrony.

Wielu turystów decyduje się na wyjazd do Chorwacji w celu uprawiania sportów zimowych. Wówczas ubezpieczenie turystyczne do Chorwacji powinno być bardziej rozbudowane. Polisa powinna obejmować między innymi pokrycie kosztów leczenia, gdy dojdzie do wypadku podczas uprawiania ekstremalnych sportów. Wybierając konkretne ubezpieczenie turystyczne Gruzja dostępne w towarzystwach reasekuracji, ważne jest, aby sprawdzić listę tych aktywności, które określane są, jako podwyższonego ryzyka. 

Do takich sportów mogą zaliczyć się między innymi:

 • nurkowanie,
 • skok na bungee,
 • surfing,
 • żeglowanie.

Gdy wybiera się podstawową wersję polisy turystycznej, należy sprawdzić ogólne warunki ubezpieczenia. Pozwala to sprawdzić, które sporty są wyłączone z podstawowej ochrony. W ten sposób będzie można podjąć właściwą decyzję w kontekście konieczności wykupienia rozszerzenia ubezpieczenia. Ma to duże znaczenie, gdy pozwala ograniczyć ryzyko, że koszty leczenia czy transportu medycznego trzeba będzie opłacić samodzielnie. Właściwe ubezpieczenie turystyczne dla Chorwacji ograniczy ryzyko związane z koniecznością poniesienia dużych wydatków z własnej kieszeni.

REKOMENDACJA NAJLEPSZYCH UBEZPIECZEŃ DO CHORWACJI

Poniżej przedstawiamy rekomendowane ubezpieczenia do Chorwacji. Kierujemy się wyborem najlepszej relacji zakresu i ceny ubezpieczenia oraz na doświadczeniach naszych klientów.

Podstawowy

30,00 zł

KUP ONLINE
 • OC - Odpowiedzialność cywilna w życiu prywatnym

  50 000 zł

 • NNW - Następstwa Nieszczęśliwych Wypadków

  20 000 zł

 • Koszty leczenia COVID-19 za granicą
 • Zdarzenia po alkoholu w zakresie kosztów leczenia
 • Akty terrorystyczne
Optymalny wybór

49,00 zł

KUP ONLINE
 • OC - Odpowiedzialność cywilna w życiu prywatnym

  200 000 zł

 • NNW - Następstwa Nieszczęśliwych Wypadków

  40 000 zł

 • Koszty leczenia COVID-19 za granicą
 • Zdarzenia po alkoholu w zakresie kosztów leczenia
 • Akty terrorystyczne
Wariant premium

132,79 zł

KUP ONLINE
 • OC - Odpowiedzialność cywilna w życiu prywatnym

  694 095 zł

 • NNW - Następstwa Nieszczęśliwych Wypadków

  100 000 zł

 • Koszty leczenia COVID-19 za granicą
 • Zdarzenia po alkoholu w zakresie kosztów leczenia
 • Akty terrorystyczne

Co powinno obejmować podstawowe ubezpieczenie na wyjazd do Chorwacji?

Każde ubezpieczenie wakacyjne w Chorwacji powinno być dopasowane do sposobu spędzania wolnego czasu. 

Podstawowa polisa turystyczna, która powinna być wykupiona przy planowaniu wyjazdu do Chorwacji najlepiej, gdy obejmuje pokrycie kosztów leczenia między innymi:

 • wizyty u lekarza pierwszego kontaktu,
 • ambulatoryjnej opieki specjalistycznej i leczenia szpitalnego,
 • leczenia stomatologicznego,
 • zakupu leków,
 • transportu medycznego z powrotem do kraju.

Ważne jest zdecydowanie się na takie ubezpieczenie wakacyjne w Chorwacji, które jest w stanie zapewnić pokrycie wymienionych kosztów leczenia. Z tego powodu należy odpowiednio ustalić sumę gwarantowaną. Wskazuje ona, do jakiej kwoty ubezpieczyciel pokryje wydatki na leczenie. 

Wskazuje się, że minimalna suma gwarantowana, którą powinno posiadać ubezpieczenie na wyjazd do Chorwacji, dobrze, gdy wynosi dwadzieścia tysięcy euro. Natomiast często warto rozważyć powiększenie takiej kwoty. O ile jest ona w stanie zapewnić odpowiednią ochronę przy krótkich wyjazdach, to nie zawsze będzie wystarczająca przy dłuższym pobycie. Przy takich wyjazdach warto pomyśleć o takich kwotach jak 30-40 tysięcy euro. Wówczas ubezpieczenie zdrowotne wyjazdu do Chorwacji będzie w stanie skutecznie pokryć wszystkie wydatki na leczenie. Należy brać pod uwagę, że jest to kraj, który staje się coraz bardziej kosztowny. O ile ubezpieczenie turystyczne Ukraina może mieć nieco mniejszą kwotę gwarantowaną, o tyle polisy kupowane w celu ochrony podczas wyjazdów do krajów UE powinny być bardziej rozbudowane.

W celu dokonania właściwego wyboru ubezpieczenia na wczasy w Chorwacji trzeba określić sposób spędzania wolnego czasu. Wielu turystów decyduje się między innymi na podróż własnym samochodem. Wówczas trzeba pomyśleć o wykupieniu Assistance, czy AC. Bardzo często ubezpieczenie turystyczne Rosja jest sprzedawane z opcją możliwości wykupienia dodatkowych produktów komunikacyjnych. Obejmuje to między innymi Assistance. Pozwala to korzystać z takich usług jak dostęp do pomocy przy kolizji, przy awarii samochodu, holowania do najbliższego warsztatu. Dodatkowo można liczyć na uzyskanie samochodu zastępczego na kilka dni po awarii, czy wypadku. Bardzo przydatną opcją może okazać się możliwość skorzystania z noclegu dla podróżnych. W ten sposób ubezpieczenie na wakacje w Chorwacji będzie w stanie zapewnić większy komfort podróżowania.

Najtańsze oferty ubezpieczeń do Chorwacji

4,30 zł
Koszty leczenia200 000 zł
Ratownictwo
Bagaż
3,73 zł
Koszty leczenia90 000 zł
Ratownictwo
Bagaż
3,86 zł
Koszty leczenia200 000 zł
Ratownictwo
Bagaż

Jakie ubezpieczenie podróżne do Chorwacji wybrać biorąc pod uwagę zakres ochrony?

Określenie sposobu spędzania wolnego czasu podczas wakacyjnego wypoczynku ułatwia zdecydowanie się na takie ubezpieczenia na wyjazd do Chorwacji, które sprawdzą się podczas korzystania z nich w miejscu pobytu. Gdy planuje się podróżowanie koleją, czy lot samolotem, wówczas można pomyśleć o polisie chroniącej bagaż, czy sprzęt sportowy. W ten sposób można odzyskać pieniądze za część wartości utraconych czy zniszczonych rzeczy. Kupując ubezpieczenie turystyczne Białoruś, warto rozważyć ochronę bagaży. To polisa przydatna w miejscach, gdzie ryzyko kradzieży jest większe.

Jeśli ubezpieczenie na wakacje w Chorwacji ma zapewnić odpowiedni zakres ochrony, wówczas warto pomyśleć między innymi o NNW. To produkt, który zapewnia wypłatę odszkodowania, gdy dojdzie do uszczerbku na zdrowiu. Wybierając taki produkt, warto zdecydować się na wersję, która ma odpowiednią sumę gwarantowaną. Gdy planuje się bardziej ryzykowne zachowania, wówczas dobrze jest zdecydować się na sumę nawet kilkuset złotych. Inne ubezpieczenie turystyczne na wyjazd do Chorwacji to OC. Zapewnia ono ochronę od odpowiedzialności w życiu cywilnym. Takie ubezpieczenie turystyczne Iran sprawdzi się, gdy planuje się, choćby uprawianie narciarstwa na stoku. Wówczas może dochodzić do wypadków, gdzie poszkodowana może być osoba trzecia. W takiej sytuacji zamiast samodzielnego opłacania odszkodowania będzie ono opłacone z polisy OC. Równocześnie ubezpieczenie na wyjazd do Chorwacji sprawdzi się, szczególnie gdy posiada się dzieci.  

Powiązane artykuły

Ubezpieczenie od koronawirusa – gdzie kupić?

Ubezpieczenie od koronawirusa – gdzie kupić?

5/5 – (Ocen: 1) Pandemia SARS-CoV-2 trwa ponad rok. Chociaż powszechne są już programy szczepień i w wielu krajach na świecie sytuacja jest dość dobrze opanowana, nadal nie można bagatelizować sytuacji. Zachorowanie na COVID-19 może narazić na poważne […]

więcej
Co obejmuje ubezpieczenie kosztów rezygnacji z podróży?

Co obejmuje ubezpieczenie kosztów rezygnacji z podróży?

4.7/5 – (Ocen: 22) Wybierasz się na zorganizowaną wycieczkę turystyczną? Przed wyjazdem koniecznie wykup ubezpieczenie od kosztów rezygnacji z podróży, by w razie nieprzewidzianych problemów, ochronić środki finansowe przeznaczone na zaplanowanie wyjazdu. Zobacz, dlaczego jest to tak ważne […]

więcej
EKUZ – najważniejsze informacje na temat karty EKUZ

EKUZ – najważniejsze informacje na temat karty EKUZ

4.9/5 – (Ocen: 15) Na podróże po Europie każdy czas jest dobry, bez względu na porę roku! Jednak to latem i w okresie wakacji najczęściej wybieramy się za granicę – by zwiedzać, odpoczywać, pracować albo odwiedzić bliskich. Bez […]

więcej