Ubezpieczenie turystyczne Wielka Brytania

Ubezpieczenie turystyczne Wielka Brytania

Dodano: 16 listopada 2022

Decydując się na wyjazd turystyczny do Wielkiej Brytanii, trzeba brać pod uwagę, że do wielu badań czy wizyt lekarskich obowiązują dopłaty, więc warto wykupić ubezpieczenie zdrowotne w Wielkiej Brytanii. Taki produkt zapewni pokrycie wydatków nawet na bardziej kosztowne operacje medyczne, gdy wybierze się odpowiednie sumy gwarantowane. Zatem wybranie odpowiedniej polisy wymaga dokładnego ustalenia, z jakiego zakresu ochrony powinno się korzystać. Wiele zależy między innymi od tego, jak długo zamierza się przebywać w innym kraju. Gdy wyjeżdża się jedynie na długi weekend, wówczas ubezpieczenie w Wielkiej Brytanii, może być mniej rozbudowany pod kątem zakresu ochrony. Wynika to z mniejszego prawdopodobieństwa wystąpienia określonych zdarzeń. Brak ryzyka sprawia, że polisa turystyczna nie musi obejmować konkretnego sposobu spędzania wolnego czasu. Gdy nie planuje się uprawiać sportu, wówczas nie trzeba decydować się na dodatkowe ubezpieczenie na wyjazd do Wielkiej Brytanii, które ma chronić, choćby w sytuacjach, gdy doszło do wypadku podczas ekstremalnej aktywności fizycznej. Pozwala to ograniczyć koszty, które trzeba ponieść za wybrane ubezpieczenie na wakacje

Jak wyszukać odpowiednie ubezpieczenie na wyjazd do Wielkiej Brytanii?

Poszukiwanie polis turystycznych, warto rozpocząć z pewnym wyprzedzeniem w stosunku do terminu wyjazdu. Pozwala to na spokojnie dokonać analizy rynku ubezpieczeniowego. Ma ona znaczenie, gdyż pozwala zorientować się, co poszczególne firmy oferują w przypadku wyjazdu do konkretnego kraju. Inne warunki można znaleźć przy wyjazdach do Wielkiej Brytanii w stosunku do tego, co zapewni ubezpieczenie turystyczne Dania. Warto to brać pod uwagę, choćby przy decydowaniu się na wyjazd do mniej popularnych wśród turystów krajów. Natomiast ubezpieczenie w Wielkiej Brytanii można z łatwością znaleźć w większości towarzystw reasekuracji. Pomiędzy poszczególnymi ofertami można znaleźć różnice. Dotyczy to zarówno warunków, na których będzie dostępne ubezpieczenie, jak i też cen. Z tego powodu dobrym rozwiązaniem jest skorzystanie również z takich narzędzi jak porównywarka ubezpieczeń turystycznych. Pozwala to szybko sprawdzić, jakie ubezpieczenie na wyjazd do Wielkiej Brytanii jest oferowane w różnych firmach. 

REKOMENDACJA NAJLEPSZYCH UBEZPIECZEŃ DO WIELKIEJ BRYTANII

Poniżej przedstawiamy rekomendowane ubezpieczenia do Wielkiej Brytanii. Kierujemy się wyborem najlepszej relacji zakresu i ceny ubezpieczenia oraz na doświadczeniach naszych klientów.

Podstawowy

29,45 zł

KUP ONLINE
 • OC - Odpowiedzialność cywilna w życiu prywatnym

  50 000 zł

 • NNW - Następstwa Nieszczęśliwych Wypadków

  20 000 zł

 • Koszty leczenia COVID-19 za granicą
 • Zdarzenia po alkoholu w zakresie kosztów leczenia
 • Akty terrorystyczne
Optymalny wybór

63,96 zł

KUP ONLINE
 • OC - Odpowiedzialność cywilna w życiu prywatnym

  277 638 zł

 • NNW - Następstwo Nieszczęśliwych Wypadków

  30 000 zł

 • Koszty leczenia Covid-19 za granicą
 • Zdarzenia po alkoholu w zakresie kosztów leczenia
 • Akty terrorystyczne
Wariant premium

66,50 zł

KUP ONLINE
 • OC - Odpowiedzialność cywilna w życiu prywatnym

  462 730 zł

 • NNW - Następstwa Nieszczęśliwych Wypadków

  46 273 zł

 • Koszty leczenia COVID-19 za granicą
 • Akty terrorystyczne
 • Koszty rezygnacji z noclegu: 2 314 zł
 • Koszty rezygnacji z biletu: 2 314 zł

Ubezpieczenie podróżne – Wielka Brytania

Ubezpieczenie zdrowotne w Wielkiej Brytanii to podstawowa polisa, którą należy się zainteresować. Tamtejsze koszty leczenia należą do bardzo wysokich, więc jeśli dojdzie do wypadku lub z innego powodu będzie trzeba skorzystać z lokalnej służby zdrowia, koszty mogą być ogromny. W skrajnych przypadkach trzeba będzie się liczyć z pokryciem kosztów na poziomie kilkudziesięciu tysięcy funtów. Mając ubezpieczenie zdrowotne do Wielkiej Brytanii, nie trzeba się o to martwić, gdyż nawet podstawowa polisa pokryje takie koszty. Ubezpieczenie na wyjazd do Wielkiej Brytanii zawierające ochronę na podstawowym poziomie wystarczy, by pokryć ewentualne koszty skorzystania z pogotowia ratunkowego, czy też standardowych wizyt lekarskich, a nawet zabiegów i operacji.

Ubezpieczenie do Anglii nie jest jednocześnie drogie, a biorąc pod uwagę lokalne koszty, nie warto ryzykować. Na Kioskpolis.pl można błyskawicznie znaleźć porównania najlepszych ofert, a także dokładne warunki ochrony, które gwarantują dane polisy ubezpieczeniowe. Ubezpieczenie przed wyjazdem do Wielkiej Brytanii można kupić nawet na ostatnią chwilę, a wszystko da się zrobić online, bez konieczności fizycznej wizyty w biurze towarzystwa ubezpieczeniowego. Kupując ubezpieczenie turystyczne, wystarczy mieć pod ręką swoje dokumenty i dane osobowe. Kalkulator ubezpieczeń turystycznych błyskawicznie obliczy, z jaką wysokością składki będzie trzeba się liczyć, a także sprawdzi, jakie są aktualnie najlepsze oferty.

Za pośrednictwem porównywarki ofert w jednym miejscu można zapoznać się z:

 • zakresem ochrony,
 • cenami,
 • rozszerzeniami.

Pozwala to podejmować znacznie lepsze decyzje przy wyborze takiej polisy turystycznej, która będzie spełniała oczekiwania i nie będzie nadmiernie kosztowna. Dodatkowo szybko można ocenić, czy na rynku produktów dostępnych na ogólnych warunkach znajdzie się takie ubezpieczenie podróżne do Wielkiej Brytanii, które spełnia oczekiwania. Zdarza się, że niezbędne jest zdecydowanie się na indywidualne ustalenie zakresu ochrony. Jednak planując wyjazd zagraniczny, który związany jest ze standardowym sposobem spędzania wolnego czasu, wówczas można z łatwością znaleźć produkty kierowane do przeciętnego turysty. Porównanie ofert pozwala również znaleźć takie polisy turystyczne, które są dostępne na specjalnych warunkach. Obejmuje to również korzystniejsze ceny.

Najtańsze oferty ubezpieczeń do Wielkiej Brytanii

4,30 zł
Koszty leczenia 200 000 zł
Ratownictwo
Bagaż
4,15 zł
Koszty leczenia 90 000 zł
Ratownictwo
Bagaż
4,20 zł
Koszty leczenia 200 000 zł
Ratownictwo
Bagaż

Ubezpieczenie wyjazd do Wielkiej Brytanii

 Poniżej przedstawiamy rekomendowane ubezpieczenia do Wielkiej Brytanii Kierujemy się wyborem najlepszej relacji zakresu i ceny ubezpieczenia oraz na doświadczeniach naszych klientów. Wszystkie ubezpieczenia za granicą, które znajdują się w porównaniach na Kioskpolis.pl cechuje rzetelność firm, które je oferują. Ubezpieczenia zdrowotne na wyjazd do Wielkiej Brytanii i ubezpieczenia dodatkowe z poniższego zestawienia gwarantują błyskawiczną obsługę szkody, co jest potwierdzane setkami opinii u zadowolonych klientów. Są to jedynie renomowane marki dające rękojmię bezpieczeństwa.

Jak ustalić zakres ubezpieczenia podróżnego do Wielkiej Brytanii?

Ustalenie odpowiedniego zakresu ochrony ubezpieczeniowej ma znaczenie z punktu widzenia tego, jakie ewentualne koszty zostaną pokryte z odszkodowania. Zatem najważniejsze jest ustalenie, jak planuje się spędzać wolny czas w Wielkiej Brytanii. Najczęściej, gdy kupuje się polisę turystyczną do tego kraju, można zdecydować się na warunki podobne do tych, które wybiera się, planując wyjazd do Holandii ubezpieczenie. W tych krajach przede wszystkim spędza się czas zwiedzając, czy korzystając z różnych form rekreacji. Nie są to miejsca wybierane w celu uprawiania ekstremalnych sportów. Zatem ubezpieczenie zdrowotne w Wielkiej Brytanii powinno pokrywać koszty podstawowych usług medycznych. Natomiast warto brać pod uwagę, że jest to drogi kraj. Z tego powodu wybierając ubezpieczenie przed wyjazdem do Wielkiej Brytanii, trzeba odpowiednio ustalić sumy gwarantowane. Im dłuższy będzie pobyt turystyczny, tym trzeba będzie zdecydować się na nieco wyższe kwoty. 

Dlaczego suma gwarantowana ma tak duże znaczenie?

Jeśli ubezpieczenie wyjazdu do Wielkiej Brytanii ma pokryć nawet bardziej kosztowne zdarzenia, wówczas w warunkach polisy musi występować odpowiedzialność towarzystwa reasekuracji. Jest ona ustalana do określonej kwoty. Decydują o tym sumy gwarantowane, które są zapisane w umowie. Z tego powodu ważne jest nie tylko ustalenie odpowiedniego zakresu ochrony ubezpieczeniowej, ale również sum gwarantowanych. Dokonując wyboru, jakie ubezpieczenie zdrowotne w Wielkiej Brytanii wybrać, można sprawdzić, choćby opinie turystów. Pochodzące od tych, którzy korzystali z określonych polis turystycznych, pozwalają lepiej wybrać dopasowany produkt.

Powiązane artykuły

Ubezpieczenie od koronawirusa – gdzie kupić?

Ubezpieczenie od koronawirusa – gdzie kupić?

Pandemia SARS-CoV-2 trwa ponad rok. Chociaż powszechne są już programy szczepień i w wielu krajach na świecie sytuacja jest dość dobrze opanowana, nadal nie można bagatelizować sytuacji. Zachorowanie na COVID-19 może narazić na poważne konsekwencje finansowe i nie […]

więcej
Co obejmuje ubezpieczenie kosztów rezygnacji z podróży?

Co obejmuje ubezpieczenie kosztów rezygnacji z podróży?

Wybierasz się na zorganizowaną wycieczkę turystyczną? Przed wyjazdem koniecznie wykup ubezpieczenie od kosztów rezygnacji z podróży, by w razie nieprzewidzianych problemów, ochronić środki finansowe przeznaczone na zaplanowanie wyjazdu. Zobacz, dlaczego jest to tak ważne i w jakich sytuacjach […]

więcej
EKUZ – najważniejsze informacje na temat karty EKUZ

EKUZ – najważniejsze informacje na temat karty EKUZ

Na podróże po Europie każdy czas jest dobry, bez względu na porę roku! Jednak to latem i w okresie wakacji najczęściej wybieramy się za granicę – by zwiedzać, odpoczywać, pracować albo odwiedzić bliskich. Bez względu na charakter wyjazdu, […]

więcej