Ubezpieczenie turystyczne Słowacja

Ubezpieczenie turystyczne Słowacja

Dodano: 29 marca 2022

Zorganizowanie wyjazdu do Słowacji nie jest dużym problemem dla polskiego turysty. Koszt takich wycieczek czy dłuższych pobytów wakacyjnych nie jest wysoki w stosunku do bardziej popularnych kierunków turystycznych. Równocześnie w tym kraju można znaleźć wiele miejsc o wyjątkowych warunkach krajobrazowych. Rozwinięta agroturystyka to rozwiązanie dla turystów zainteresowanych korzystaniem z czystszego powietrza w spokojnych okolicach. Przy takim wypoczynku można zdecydować się na standardowe ubezpieczenie w Tatry słowackie. Nieco inaczej jest, gdy planuje się wyjazd związany z bardziej ryzykowną aktywnością. Wówczas konieczne jest pozyskanie polis z rozszerzeniem ochrony. Udając się w Alpy, kupuje się ubezpieczenie do Włoch, które pozwala chronić przed kosztami ratownictwa w górach czy leczenia poważnych kontuzji. Podobne produkty można pozyskać przy wyjazdach w słowackie Tatry. 

Jak wybrać ubezpieczenie na wyjazd w góry na Słowację?

Planując wyjazd na Słowację, trzeba brać pod uwagę, że w odróżnieniu od Polski jest to kraj, w którym ratownictwo górskie nie jest bezpłatne. Z tego powodu nawet przy konieczności wezwania pomocy w związku z wystąpieniem nagłej zmiany pogody, trzeba zapłacić za nią z własnej kieszeni. Oczywiście inaczej jest, gdy posiada się ubezpieczenie w Tatrach słowackich. W takich produktach ujęte są koszty ratownictwa medycznego. Gdy niezbędne będzie skorzystanie z pomocy ratowników, wówczas wydatki na takie usługi poniesie firma ubezpieczeniowa. Pomoc z wykorzystaniem śmigłowców to często konieczność wydania kwoty nawet 2 tys. euro. Jednak to nie wszystkie wydatki.

Dodatkowo trzeba liczyć się z opłatami za:

 • godzinę pracy ratowników,
 • użycie specjalistycznego sprzętu.
 • wykorzystanie opatrunków.

W ten sposób koszt akcji ratowniczej w górach może wynieść nawet kilka tysięcy euro. Wybierając ubezpieczenie w Tatrach, ważne jest z tego powodu sprawdzenie, jaka jest suma gwarantowana. To kwota, do której towarzystwo reasekuracji poniesie wydatki za ubezpieczonego. Oczywiście nie musi być to suma tak wysoka, jak w sytuacji, gdy kupuje się ubezpieczenie turystyczne Austria. Jednak nie powinna być ona niższa niż 5 tys. euro. Oczywiście zawsze można zdecydować się na takie produkty, które mają wyższą sumę gwarantowaną. Różnice w cenach pomiędzy standardowymi ubezpieczeniami w górach w poszczególnych towarzystwach to często różnica kilku złotych.

REKOMENDACJA NAJLEPSZYCH UBEZPIECZEŃ DO SŁOWACJI

Poniżej przedstawiamy rekomendowane ubezpieczenia do Słowacji. Kierujemy się wyborem najlepszej relacji zakresu i ceny ubezpieczenia oraz na doświadczeniach naszych klientów.

Podstawowy

32,30 zł

KUP ONLINE
 • OC - Odpowiedzialność cywilna w życiu prywatnym

  50 000 zł

 • NNW - Następstwa Nieszczęśliwych Wypadków

  20 000 zł

 • Koszty leczenia COVID-19 za granicą
 • Zdarzenia po alkoholu w zakresie kosztów leczenia
 • Akty terrorystyczne
Optymalny wybór

63,05zł zł

KUP ONLINE
 • OC - Odpowiedzialność cywilna w życiu prywatnym

  277 638 zł

 • NNW - Następstwo Nieszczęśliwych Wypadków

  30 000 zł

 • Koszty leczenia Covid-19 za granicą
 • Zdarzenia po alkoholu w zakresie kosztów leczenia
 • Akty terrorystyczne
Wariant premium

66,50 zł

KUP ONLINE
 • OC - Odpowiedzialność cywilna w życiu prywatnym

  462 730 zł

 • NNW - Następstwa Nieszczęśliwych Wypadków

  46 273 zł

 • Koszty leczenia COVID-19 za granicą
 • Akty terrorystyczne
 • Koszty rezygnacji z noclegu: 2 314 zł

Jakie rozszerzenie może mieć ubezpieczenie turystyczne na Słowacji?

Wiele produktów ubezpieczeniowych pozwala na korzystanie z rozszerzeń zakresu ochrony. Skorzystanie z nich ma duże znaczenie, gdy podstawowe polisy nie są w stanie zapewnić optymalnych warunków z punktu widzenia potrzeb turysty. Rozszerzenia przydają się, gdy ubezpieczenie do Słowacji w góry ma zapewnić dodatkową ochronę przy uprawianiu ryzykownych sportów. Oczywiście znacznie częściej takie rozszerzenia kupują turyści, którzy wybierają produkty do wykorzystania przy wyjazdach do droższych krajów . W takich znajdują się między innymi znacznie wyższe góry, które sprzyjają uprawianiu ryzykownych sportów zimowych. Jednak również na Słowacji można uprawiać ekstremalne narciarstwo. Wówczas ubezpieczenie turystyczne musi zawierać odpowiednie rozszerzenia. Skierowane do aktywnych turystów udających się do Słowacji, są najczęściej podobne do tych, które zawiera ubezpieczenie turystyczne Czechy. Wynika to z podobnych kosztów, z którymi można spotkać się przy korzystaniu z bardziej skomplikowanego leczenia, czy usług ratownictwa medycznego.

Najtańsze oferty ubezpieczeń do Słowacji

4,30 zł
Koszty leczenia 200 000 zł
Ratownictwo
Bagaż
4,15 zł
Koszty leczenia 90 000 zł
Ratownictwo x
Bagaż x
4,34 zł
Koszty leczenia 200 000 zł
Ratownictwo
Bagaż

Jak wyszukać odpowiednie ubezpieczenie w górach w Słowacji online?

Gdy chce się mieć pewność, że kupi się odpowiednie ubezpieczenie górskie, warto zapoznać się z różnymi ofertami dostępnymi w poszczególnych towarzystwach asekuracyjnych. Obecnie znacznie wygodniejszym rozwiązaniem będzie skorzystanie z internetowych stron takich firm. Wykorzystując opcje wyszukiwania, można szybko sprawdzić, jakie ubezpieczenie turystyczne do Szwajcarii, czy na Słowację jest dostępne w konkretnym towarzystwie. Sprawdzić można rozszerzenia, które można wybrać w ubezpieczeniu w górach w Słowacji. Często ubezpieczenie turystyczne do Niemiec może oferować wyższe sumy gwarantowane w podstawowej wersji. Chcąc skorzystać z takich samych warunków w polisie turystycznej kupowanej przy wyjeździe do Słowacji, można zawsze wskazać pracownikowi firmy ubezpieczeniowej, że chce się skorzystać z umów podobnych, jak w innym, dostępnym na rynku produkcie.

Powiązane artykuły

Ubezpieczenie od koronawirusa – gdzie kupić?

Ubezpieczenie od koronawirusa – gdzie kupić?

Pandemia SARS-CoV-2 trwa ponad rok. Chociaż powszechne są już programy szczepień i w wielu krajach na świecie sytuacja jest dość dobrze opanowana, nadal nie można bagatelizować sytuacji. Zachorowanie na COVID-19 może narazić na poważne konsekwencje finansowe i nie […]

więcej
Co obejmuje ubezpieczenie kosztów rezygnacji z podróży?

Co obejmuje ubezpieczenie kosztów rezygnacji z podróży?

Wybierasz się na zorganizowaną wycieczkę turystyczną? Przed wyjazdem koniecznie wykup ubezpieczenie od kosztów rezygnacji z podróży, by w razie nieprzewidzianych problemów, ochronić środki finansowe przeznaczone na zaplanowanie wyjazdu. Zobacz, dlaczego jest to tak ważne i w jakich sytuacjach […]

więcej
EKUZ – najważniejsze informacje na temat karty EKUZ

EKUZ – najważniejsze informacje na temat karty EKUZ

Na podróże po Europie każdy czas jest dobry, bez względu na porę roku! Jednak to latem i w okresie wakacji najczęściej wybieramy się za granicę – by zwiedzać, odpoczywać, pracować albo odwiedzić bliskich. Bez względu na charakter wyjazdu, […]

więcej