Ubezpieczenie turystyczne Czechy

Ubezpieczenie turystyczne Czechy

Dodano: 29 marca 2022

Dla polskich turystów Czechy są krajem, do którego bardzo łatwo zorganizować wyjazd, choćby weekendowy. Jest to kraj, który szczególnie w stolicy, Pradze jest w stanie zapewnić dostęp do licznych atrakcji. Obejmuje to zarówno restauracje, bary, kluby, jak i też historyczne zabytki. Jednak Czechy to również kraj, który może zapewnić możliwość spędzenia wolnego czasu w bardziej aktywny sposób. Narciarze coraz chętniej go wybierają między innymi ze względu na coraz lepszą infrastrukturę turystyczną i korzystniejsze ceny. Jednak szczególnie planując wyjazd, który będzie połączony z aktywnością fizyczną warto wykupić ubezpieczenie do Czech. Podobnie, jak ubezpieczenie turystyczne Austria będzie ono w stanie zapewnić ochronę przed koniecznością samodzielnego opłacenia kosztów ratownictwa medycznego, czy leczenia.

Co brać pod uwagę wybierając ubezpieczenie na wyjazd do Czech?

Czechy nie są krajem tak kosztownym dla turystów, jak popularniejsze kierunki turystyczne w Europie. O ile ubezpieczenie do Włoch jest kupowane przez większość turystów, o tyle polisy przy krótkoterminowych wyjazdach do Czech nie są tak chętnie wybierane. Nie jest właściwe podejście, gdyż koszty standardowych produktów nie są wcale wysokie. Równocześnie pozwalają zapewnić skuteczną ochronę przed różnymi nieprzewidzianymi zdarzeniami. Oczywiście, gdy wypoczynek będzie trwał dłużej lub planuje się aktywność fizyczną, wówczas konieczne jest zdecydowanie się na bardziej rozbudowane polisy.

Takie ubezpieczenia mają:

 • szerszy zakres ochrony,
 • wyższe sumy gwarantowane,
 • opcje różnych typów rozszerzeń.

Podstawowe wersje polis turystycznych obejmują najczęściej ochronę na wypadek konieczności skorzystania z usług medycznych. To produkty, które mają OC czy NNW. Suma gwarantowana, którą powinno zawierać ubezpieczenie turystyczne do Czech najlepiej, gdy zawiera się pomiędzy dziesięć, a dwadzieścia tysięcy euro. To kwota, która może być niższa w stosunku do sytuacji, w której kupuje się ubezpieczenie turystyczne do Niemiec. Wynika to między innymi z niższych kosztów usług medycznych, które występują w Czechach. Natomiast kwoty gwarantowane powinny być wyższe, gdy planuje się spędzać wolny czas w mniej typowy sposób. Obejmować to może dłuższy pobyt turystyczny, przy którym będzie się odwiedzało wiele miejscowości, czy związany z intensywną aktywnością fizyczną.

REKOMENDACJA NAJLEPSZYCH UBEZPIECZEŃ DO CZECH

Poniżej przedstawiamy rekomendowane ubezpieczenia do Czech. Kierujemy się wyborem najlepszej relacji zakresu i ceny ubezpieczenia oraz na doświadczeniach naszych klientów.

Podstawowy

32,00 zł

KUP ONLINE
 • OC - Odpowiedzialność cywilna w życiu prywatnym

  50 000 zł

 • NNW - Następstwa Nieszczęśliwych Wypadków

  20 000 zł

 • Koszty leczenia COVID-19 za granicą
 • Zdarzenia po alkoholu w zakresie kosztów leczenia
 • Akty terrorystyczne
Optymalny wybór

75,60 zł

KUP ONLINE
 • OC - Odpowiedzialność cywilna w życiu prywatnym

  277 638 zł

 • NNW - Następstwa Nieszczęśliwych Wypadków

  30 000 zł

 • Koszty leczenia Covid-19 za granicą
 • Akty terrorystyczne
 • Zdarzenia po alkoholu w zakresie kosztów leczenia
Wariant premium

66,50 zł

KUP ONLINE
 • OC - Odpowiedzialność cywilna w życiu prywatnym

  462 730 zł

 • NNW - Następstwa Nieszczęśliwych Wypadków

  46 273 zł

 • Koszty rezygnacji z biletu

  2 314 zł

 • Koszty rezygnacji z noclegu

  2 314 zł

 • Koszty leczenia COVID-19 za granicą
 • Zdarzenia po alkoholu w zakresie kosztów leczenia
 • Akty terrorystyczne (do 7 dni od zdarzenia)

Jak wybrać spełniające oczekiwania ubezpieczenie w Czechach?

Zanim zacznie się szukać konkretnych produktów ubezpieczeniowych, warto rozważyć to, jak będzie się spędzało wolny czas. Określenie różnych rodzajów ryzyka, z którymi można się spotkać podczas zagranicznego pobytu, jest sposobem na wybranie znacznie lepszych polis. Optymalnie dopasowane będą zapewniały realną ochronę. Suma polisy przy planowaniu chodzenia po górach czy uprawiania ryzykownych sportów powinna wynosić około 150 tys. złotych. Natomiast gwarantowana kwota NNW nie powinna być niższa niż 20 tys. złotych. To kwota, którą będzie można uzyskać w związku z nieszczęśliwym wypadkiem. Nawet w podstawowych wersjach ubezpieczeń turystycznych można korzystać również z OC.

Ochrona przed odpowiedzialnością cywilną pozwala zapewnić, że przy uszkodzeniu mienia osoby trzeciej, czy spowodowaniu uszczerbku na zdrowiu odszkodowanie wypłaca towarzystwo asekuracyjne. Jeśli produkt ubezpieczenie w Czechach posiada OC, wówczas jego suma powinna opiewać, co najmniej na 100 tys. złotych. Taka kwota jest wystarczająca przy standardowych zdarzeniach, które mogą wystąpić podczas spędzania urlopu w Czechach. Natomiast im więcej ryzykownych zachowań może wystąpić podczas wypoczynku poza granicami kraju, tym warto rozważyć wykupienie polis z wyższymi kwotami gwarantowanymi również w ramach OC.

Najtańsze oferty ubezpieczeń do Czech

4,30 zł
Koszty leczenia 200 000 zł
Ratownictwo
Bagaż
3,73 zł
Koszty leczenia 90 000 zł
Ratownictwo
Bagaż
4,11 zł
Koszty leczenia 200 000 zł
Ratownictwo
Bagaż

Dlaczego trzeba bardzo dokładnie sprawdzić warunki turystycznego ubezpieczenia w Czechach?

Na sposób działania polisy turystycznej będzie wpływa na to, jakie warunki zapisane są w umowie. Znaczenie mają nie tylko sumy, które zawarte są w nich zawarte. Bardzo ważne jest sprawdzenie klauzul, które między innymi wyłączają odpowiedzialność ubezpieczyciela. Dotyczy to choćby sytuacji, gdy określone zdarzenia będą miały miejsce, gdy ubezpieczony jest pod wpływem alkoholu. Gdy planuje się spożywanie alkoholu podczas wypoczynku, wówczas ubezpieczenie w Czechach może być rozszerzony o klauzulę pod wpływem alkoholu. W ten sposób w przypadku wystąpienia zdarzenia, przy którym ubezpieczony spożywał alkohol będzie on objęty ochroną. Podobnie jest z uprawianiem sportu. W standardowych, ale bardziej rozbudowanych polisach można się spotkać z ochroną dla określonej listy sportów. Jednak trzeba brać pod uwagę, że rzadko obejmuje ona aktywność ryzykowną.

Towarzystwa reasekuracji ustalają takie dziedziny sportu, które wpisane są na listę ryzykownych czy ekstremalnych. Jeśli planuje się uprawiać korzystać z takiej aktywności, wówczas trzeba kupić rozszerzenie do polisy. To często wybierane przez turystów rozwiązanie, gdy kupowane jest ubezpieczenie turystyczne do Norwegii, gdzie planuje się jazdę na nartach. Jednak również podczas wyjazdów do Czech takie, dodatkowe ubezpieczenie warto brać pod uwagę. W ten sposób można mieć pewność, że podczas wypadku na nartach będzie można skorzystać z odszkodowania.

Dlaczego warto mieć dodatkowe ubezpieczenie w górach w Czechach?

Jeśli planuje się wyjazd związany stricte z wyprawami po górach wówczas, warto pomyśleć o polisach turystycznych przygotowanych specjalnie z myślą o takich turystach. Należy brać pod uwagę, że w wielu krajach ratownictwo medyczne nie jest bezpłatne. Z tego powodu ubezpieczenie turystyczne na Słowacji jest popularnym rozwiązaniem. Podobnie podczas wyjazdu do Czech warto brać pod uwagę takie ubezpieczenie turystyczne. Wówczas można zabezpieczyć się przed bardzo wysokimi kosztami związanymi z wydatkami, choćby w sytuacji, gdy konieczne będzie wezwanie śmigłowca. To wydatek kilku tysięcy euro. Jednak nawet zwykła akcja ratownicza będzie związana z koniecznością wydania co najmniej kilkuset euro. Z tego powodu ochrona ubezpieczeniowa jest wskazana. Pozwala to ograniczyć konieczność wydania bardzo dużych kwot z własnej kieszeni. Równocześnie zakup dodatkowego ubezpieczenia chroniącego w górach nie zawsze jest konieczne. Wszystko zależy od tego, jakie rodzaje aktywności zamierza się podczas wyjazdu podejmować. Gdy podczas wyjazdu nie będzie się chodzić po wysokich górach, wówczas standardowa polisa turystyczna może być wystarczająca.

Jak wybrać ubezpieczenie w górach w Czechach?

Jeśli ustaliło się, że będzie się chodzić po wysokich górach trzeba wybrać odpowiednie ubezpieczenie do Czech. Takie produkty zapewniają dodatkową ochronę w takich sytuacjach, które mają miejsce powyżej określonej wysokości w górach. W różnych towarzystwach reasekuracji można spotkać się z różnymi wysokościami, przy których można korzystać z dodatkowej ochrony ubezpieczeniowej. Wynosić to może 3500, jak i też 5500 m n.p.m. Z tego powodu niezbędne jest dokładne sprawdzenie tych szczegółów podczas wybierania konkretnego produktu. Wybierając ubezpieczenie w górach w Czechach, trzeba brać pod uwagę, że góry w tym kraju są niższe, niż Alpy w północnych Włoszech czy Austrii. Z tego powodu dodatkowa ochrona przy niższych wysokościach gór może być lepszym rozwiązaniem. Równocześnie istotne jest dopasowanie konkretnych kwot gwarantowanych, które będą dopasowane do kosztów, które mogą wystąpić w konkretnym kraju. W przypadku Czech koszty ochrony przed wydatkami na ratownictwo powinny być nieco wyższe od 5 tys. euro.

Powiązane artykuły

Ubezpieczenie od koronawirusa – gdzie kupić?

Ubezpieczenie od koronawirusa – gdzie kupić?

Pandemia SARS-CoV-2 trwa ponad rok. Chociaż powszechne są już programy szczepień i w wielu krajach na świecie sytuacja jest dość dobrze opanowana, nadal nie można bagatelizować sytuacji. Zachorowanie na COVID-19 może narazić na poważne konsekwencje finansowe i nie […]

więcej
Co obejmuje ubezpieczenie kosztów rezygnacji z podróży?

Co obejmuje ubezpieczenie kosztów rezygnacji z podróży?

Wybierasz się na zorganizowaną wycieczkę turystyczną? Przed wyjazdem koniecznie wykup ubezpieczenie od kosztów rezygnacji z podróży, by w razie nieprzewidzianych problemów, ochronić środki finansowe przeznaczone na zaplanowanie wyjazdu. Zobacz, dlaczego jest to tak ważne i w jakich sytuacjach […]

więcej
EKUZ – najważniejsze informacje na temat karty EKUZ

EKUZ – najważniejsze informacje na temat karty EKUZ

Na podróże po Europie każdy czas jest dobry, bez względu na porę roku! Jednak to latem i w okresie wakacji najczęściej wybieramy się za granicę – by zwiedzać, odpoczywać, pracować albo odwiedzić bliskich. Bez względu na charakter wyjazdu, […]

więcej