Ubezpieczenie turystyczne Węgry

Ubezpieczenie turystyczne Węgry

Dodano: 29 marca 2022

Organizując wyjazd wakacyjny, trzeba zaplanować wiele spraw, co obejmuje zdecydowanie się na takie ubezpieczenie na Węgry, które zapewni odpowiedni zakres ochrony. Kluczowe jest zdecydowanie się na produkt, który będzie w maksymalny sposób spełniał oczekiwania. Dobrym rozwiązaniem jest wstępne określenie, jak będzie się spędzać wolny czas podczas dłuższego pobytu, czy też wyjazdu weekendowego. Pozwala to wybrać optymalny zakres ochrony ubezpieczeniowej, który zapewnia z jednej strony bezpieczeństwo, a z drugiej strony nie spowoduje, że trzeba będzie płacić nadmiernie duże składki.

Bezpieczeństwo podczas wakacji na Węgrzech jest w stanie zapewnić taka polisa, która uwzględni wybrane rodzaje ryzyka, z którymi można spotkać się podczas wyjazdu. Kluczowe jest to, jak będzie wyglądał wypoczynek. Z jednej strony można korzystać jedynie z rekreacji, która powoduje znacznie mniejsze ryzyko urazów, a z drugiej strony można aktywnie spędzać wolny czas. Zatem już na etapie planowania wyjazdu na Węgry, warto ustalić, z jakimi rodzajami ryzyka można się spotkać podczas wakacji.

Jaki zakres powinna mieć optymalna polisa turystyczna na Węgrzech?

Optymalnie dopasowane ubezpieczenie na Węgrzech powinno zapewnić możliwość skorzystania między innymi z usług medycznych bez konieczności dopłacania z własnej kieszeni. Wybór polisy turystycznej zależy między innymi od stanu zdrowia, czy rodzaju aktywności. Planując uprawianie sportu, trzeba zdecydować się na sprawdzenie, czy wybrane dyscypliny sportu są uwzględnione na liście, przy której ubezpieczyciel będzie brał pełną odpowiedzialność. Ekstremalne dyscypliny z reguły nie są ujmowane w podstawowych wersjach polis turystycznych. Zatem kupując ubezpieczenie do Węgier, trzeba zdecydować się na rozszerzenie zakresu ochrony. Wówczas nawet przy wystąpieniu urazu, czy kontuzji podczas uprawiania ekstremalnych sportów, będzie można skorzystać z dostępu do pomocy medycznej. Należy brać pod uwagę, że przy w poważniejszych urazach, które mogą wystąpić przy wypadkach, trzeba korzystać ze specjalistycznej opieki medycznej.

Polisa turystyczna dla aktywnych turystów powinna zapewnić pokrycie wydatków za:

 • dłuższy pobyt w szpitalu,
 • operacje i zabiegi,
 • transport medyczny do kraju,
 • leki.

Gdy planuje się wyprawy górskie, czy uprawianie sportu w górach, wówczas trzeba również brać pod uwagę wydatki na ratownictwo medyczne. Gdy przy takiej aktywności kupuje się polisę do wykorzystania na Węgrzech, czy ubezpieczenie turystyczne Chorwacja, trzeba pamiętać jakie wydatki ponosi się za pomoc w górach. Pozwala to wybrać takie sumy gwarantowane, które będą w stanie pokryć nawet koszty bardziej wymagających akcji.

REKOMENDACJA NAJLEPSZYCH UBEZPIECZEŃ NA WĘGRY

Poniżej przedstawiamy rekomendowane ubezpieczenia na Węgry. Kierujemy się wyborem najlepszej relacji zakresu i ceny ubezpieczenia oraz na doświadczeniach naszych klientów.

Podstawowy

32,30 zł

KUP ONLINE
 • OC - Odpowiedzialność cywilna w życiu prywatnym

  50 000 zł

 • NNW - Następstwa Nieszczęśliwych Wypadków

  20 000 zł

 • Koszty leczenia COVID-19 za granicą
 • Zdarzenia po alkoholu w zakresie kosztów leczenia
 • Akty terrorystyczne
Optymalny wybór

63,05 zł

KUP ONLINE
 • OC - Odpowiedzialność cywilna w życiu prywatnym

  277 638 zł

 • NNW - Następstwo Nieszczęśliwych Wypadków

  30 000 zł

 • Koszty leczenia Covid-19 za granicą
 • Zdarzenia po alkoholu w zakresie kosztów leczenia
 • Akty terrorystyczne
Wariant premium

66,50 zł

KUP ONLINE
 • OC - Odpowiedzialność cywilna w życiu prywatnym

  462 730 zł

 • NNW - Następstwa Nieszczęśliwych Wypadków

  46 273 zł

 • Koszty leczenia COVID-19 za granicą
 • Akty terrorystyczne
 • Koszty rezygnacji z noclegu: 2 314 zł

Dlaczego ubezpieczenie zdrowotne podczas wakacji na Węgrzech jest najważniejsze?

Każda polisa turystyczna musi przede wszystkim chronić przed nadmiernie dużymi wydatkami, które przy zdarzeniach losowych trzeba będzie ponieść z własnej kieszeni. Idealna sytuacja występuje, gdy z ubezpieczenia na Węgrzech będzie można pokryć wszystkie wydatki za leczenie. Zatem, gdy wybiera się ubezpieczenie turystyczne, trzeba znaleźć takie, które ma odpowiedni zakres ochrony i ogólne warunki. Sprawdzenie zakresu polisy to jedna sprawa. Istotne jest zapoznanie się dokładnie, także z zapisami umowy. Pozwala to unikać sytuacji, gdy ubezpieczenia na wakacje nie zapewniają pokrycia poniesionych wydatków. Wynikać to może z wyłączenia odpowiedzialności towarzystwa reasekuracji. Takie informacje można dokładnie sprawdzić w zapisach znajdujących się w umowie. Zatem decydując się nawet na podstawową polisę turystyczną, trzeba dokładnie sprawdzić ogólne warunki ubezpieczenia. Wówczas uniknie się sytuacji, w której podpisze się taką umowę, która nie będzie spełniać oczekiwań. W wielu sytuacjach niewłaściwie wybrane ubezpieczenie sprawia, że gdy trzeba skorzystać z usług ubezpieczyciela, wówczas nie można liczyć na uzyskanie zgodnych z oczekiwaniami odszkodowań.

Najtańsze oferty ubezpieczeń na Węgry

4,30 zł
Koszty leczenia 200 000 zł
Ratownictwo
Bagaż
4,15 zł
Koszty leczenia 90 000 zł
Ratownictwo
Bagaż
4,34 zł
Koszty leczenia 200 000 zł
Ratownictwo
Bagaż

Czy warto zdecydować się na rozszerzenie ubezpieczenia na Węgry?

Węgry to kraj należący do UE, więc można w nim liczyć na uzyskanie dostępu do dobrej jakości usług medycznych. Dodatkowo wiele zagrożeń, które mogą występować podczas pobytu, jest ograniczonych. Z reguły polisa turystyczna do wykorzystania na Węgrzech, nie musi być tak rozbudowana, jak ubezpieczenie turystyczne Albania. Jednak nie oznacza to, że w określonych sytuacjach, nie warto zdecydować się na dodatkowe opcje, które zapewnią lepszą ochronę. Decyzje o zakupie dodatkowych opcji wynikają między innymi z rodzaju transportu, który wybrało się w celu podróży na Węgry. Gdy podróżuje się samochodem, wówczas trzeba zdecydować się na wykupienie odpowiednich ubezpieczeń komunikacyjnych. Natomiast wybierając lot samolotem, można zdecydować się na ubezpieczenie na Węgrzech, które pozwoli pokryć straty związane z utratą bagażu. Jest to ważne, gdy planuje się zabrać na wakacje bardziej kosztowne przedmioty. Osoby aktywne fizycznie często przewożą sprzęt sportowy. Gdy jest on kosztowny, wówczas można zdecydować się taką ochronę, która pozwoli uzyskać odszkodowania, gdy sprzęt zostanie skradziony, czy zgubiony. 

Jakie ubezpieczenie na Węgrzech, gdy chce się uprawiać sport?

Aktywne spędzanie wolnego czasu to coraz bardziej popularna forma wypoczynku wakacyjnego. Natomiast podczas takiego wyjazdu rośnie ryzyko wystąpienia sytuacji, gdy trzeba korzystać ze specjalistycznego leczenia, czy usług ratownictwa medycznego. Z tego powodu ubezpieczenie zdrowotne na Węgrzech musi to uwzględniać w warunkach zapisanych w umowie z towarzystwem reasekuracji. Zdecydowanie się na rozbudowaną polisę turystyczną pozwala na znaczne ograniczenie ryzyka związanego z koniecznością zapłacenia bardzo dużych pieniędzy za leczenie, czy akcję ratowniczą. Zatem planując uprawianie szczególnie ekstremalnych sportów, trzeba dokładnie sprawdzić, jak należy rozszerzyć zakres ochrony. W ten sposób ubezpieczenie na wyjazd za granicę będzie w stanie zapewnić odpowiedni poziom bezpieczeństwa. Należy również brać pod uwagę, że standardowe wersje ubezpieczenia na Węgrzech nie będą w stanie finansować wydatków, które związane są z nietypowymi sytuacjami. 

Wyłączona będzie odpowiedzialność towarzystwa reasekuracji lub umowa nie będzie uwzględniać wybranej sytuacji. Niezbędne jest z tego powodu bardzo dokładne zapoznanie się z tym, co jest w stanie sfinansować wybierana polisa turystyczna. Pozwala to uniknąć niewłaściwego wyboru, który spowoduje konieczność opłacenia całości, czy części poniesionych wydatków z własnej kieszeni. Szczególnie gdy konieczne jest skorzystanie z leczenia specjalistycznego, czy transportu medycznego do kraju, wówczas koszty mogą okazać się bardzo wysokie. Podobnie jest przy skomplikowanych akcjach ratowniczych, które są czasochłonne oraz wymagają użycia dużej ilości specjalistycznego sprzętu.

Jak wyszukać dopasowaną polisę turystyczną na Węgrzech?

Polisa turystyczna, która spełni oczekiwania to taka, która oferowana jest przez towarzystwo reasekuracji, które będzie w stanie zapewnić wysoki standard obsługi klientów. Zatem wybierając polisę na Węgry, czy ubezpieczenie turystyczne Czarnogóra, trzeba dokładnie sprawdzić, co jest dostępne na rynku. Dokonanie szczegółowej analizy pozwala znacznie lepiej ustalić, który produkt spełnia oczekiwania i zapewni odpowiednią ochronę. W celu dokonania analizy polis turystycznych można obecnie wykorzystać wiele przydatnych narzędzi. Do takich zaliczają się między innymi kalkulatory składek ubezpieczeniowych. Wykorzystując je, można szybko obliczyć, ile zapłacisz za ubezpieczenie na wyjazd na Węgry przy określonych warunkach zapisanych w umowie. W ten sposób można wygodnie sprawdzić, jakie będą różnice w cenach pomiędzy poszczególnymi firmami, w których można kupić polisę. Dodatkowo można zapoznać się ze składkami przy wyborze różnych opcji, rozszerzeń zakresu ochrony. Taka kalkulacja pozwala podejmować znacznie lepsze decyzje zakupowe. Przydatne informacje o polisach zapewni także porównywarka ubezpieczeń turystycznych. Jej wykorzystanie pozwala szybko zapoznać się z różnymi firmami, które mogą zapewnić standardową, czy rozszerzoną polisę turystyczną na Węgry. W ten sposób znacznie szybciej można wyszukać takie produkty, które są dostępne na odpowiednich warunkach. Gdy wybierze się optymalne ubezpieczenie turystyczne na Węgry, wówczas można liczyć na skuteczną ochronę. Wydatki, które trzeba będzie ponieść przy określonych zdarzeniach, pokryje towarzystwo reasekuracji. 

Powiązane artykuły

Ubezpieczenie od koronawirusa – gdzie kupić?

Ubezpieczenie od koronawirusa – gdzie kupić?

Pandemia SARS-CoV-2 trwa ponad rok. Chociaż powszechne są już programy szczepień i w wielu krajach na świecie sytuacja jest dość dobrze opanowana, nadal nie można bagatelizować sytuacji. Zachorowanie na COVID-19 może narazić na poważne konsekwencje finansowe i nie […]

więcej
Co obejmuje ubezpieczenie kosztów rezygnacji z podróży?

Co obejmuje ubezpieczenie kosztów rezygnacji z podróży?

Wybierasz się na zorganizowaną wycieczkę turystyczną? Przed wyjazdem koniecznie wykup ubezpieczenie od kosztów rezygnacji z podróży, by w razie nieprzewidzianych problemów, ochronić środki finansowe przeznaczone na zaplanowanie wyjazdu. Zobacz, dlaczego jest to tak ważne i w jakich sytuacjach […]

więcej
EKUZ – najważniejsze informacje na temat karty EKUZ

EKUZ – najważniejsze informacje na temat karty EKUZ

Na podróże po Europie każdy czas jest dobry, bez względu na porę roku! Jednak to latem i w okresie wakacji najczęściej wybieramy się za granicę – by zwiedzać, odpoczywać, pracować albo odwiedzić bliskich. Bez względu na charakter wyjazdu, […]

więcej