Ubezpieczenie turystyczne Szwecja

Ubezpieczenie turystyczne Szwecja

Dodano: 29 marca 2022

Sposób organizacji służby zdrowia w Szwecji jest jednym z najlepszych w Europie. W ten sposób turysta, który odwiedza ten kraj, nie powinien mieć większych problemów, gdy niezbędne jest skorzystanie z usług medycznych. Natomiast koszty leczenia w tym kraju są wysokie. Z tego powodu udając się do Szwecji w celach rekreacyjnych czy turystycznych, warto pomyśleć o odpowiedniej polisie. Firmy ubezpieczeniowe oferują szeroki zakres produktów kierowanych do podróżujących po krajach europejskich. Udając się do popularnych krajów turystycznych, nie ma większego problemu, aby znaleźć odpowiednie polisy, jak ubezpieczenie do Włoch. Jednak wybranie odpowiedniego ubezpieczenia wymaga określenia tego, jak będzie się spędzało wolny czas. Wpływa to bezpośrednio na wybór produktu, który ma odpowiednią ochronę ubezpieczeniową. W wielu przypadkach podstawowe ubezpieczenie turystyczne w Szwecji nie będzie wystarczające. Wówczas niezbędne jest skorzystanie z indywidualnie dopasowanej polisy.

Jak wygląda ubezpieczenie na wyjazd do Szwecji?

Każda polisa turystyczna zawiera pewien podstawowy zakres ochrony.

Obejmuje to takie rodzaje ubezpieczeń jak:

 • kosztów leczenia,
 • ratownictwa,
 • bagażu,
 • NNW.

Natomiast wybierając konkretny produkt, ważne jest branie pod uwagę nie tylko zakresu ochrony ubezpieczeniowej, ale również kwot, do których ubezpieczyciel ją zapewni. Sumy gwarantowane należy zawsze sprawdzać przy wybraniu konkretnego produktu ubezpieczeniowego. W ten sposób można wybrać taką wersję, która zapewni ochronę zgodną z potrzebami. Powinny być one dopasowane do kraju, gdzie planuje się spędzenie wolnego czasu. Oczywiście ubezpieczenie turystyczne Czechy może mieć niższe kwoty gwarantowane, gdyż koszty w tym kraju są niższe. Natomiast kupując produkt ubezpieczenie zdrowotne w Szwecji, trzeba zdecydować się na wyższą ochronę ubezpieczeniową. Wydatki na leczenie w tym kraju mogą być bardzo wysokie. Zatem szczególnie przy planowaniu dłuższego pobytu dużo ważniejsze staje się dokonanie zakupu dużo droższej polisy. Koszt ubezpieczenia zawsze zależy od tego, z jakiego zakresu ochrony chce się korzystać, czy z jakich rozszerzeń będzie się chciało skorzystać. Gdy pobyt poza granicami kraju będzie dłuższy, wówczas warto zdecydować się na takie produkty, które są bardziej rozbudowane. W ten sposób można korzystać z szerszego zakresu ochrony ubezpieczeniowej. Wówczas przy znacznie większej ilości zdarzeń będzie można liczyć na uzyskanie odszkodowania.

REKOMENDACJA NAJLEPSZYCH UBEZPIECZEŃ DO SZWECJI

Poniżej przedstawiamy rekomendowane ubezpieczenia do Szwecji. Kierujemy się wyborem najlepszej relacji zakresu i ceny ubezpieczenia oraz na doświadczeniach naszych klientów.

Podstawowy

29,45 zł

KUP ONLINE
 • OC - Odpowiedzialność cywilna w życiu prywatnym

  50 000 zł

 • NNW - Następstwa Nieszczęśliwych Wypadków

  20 000 zł

 • Koszty leczenia COVID-19 za granicą
 • Zdarzenia po alkoholu w zakresie kosztów leczenia
 • Akty terrorystyczne
Optymalny wybór

63,05 zł

KUP ONLINE
 • OC - Odpowiedzialność cywilna w życiu prywatnym

  277 638 zł

 • NNW - Następstwo Nieszczęśliwych Wypadków

  30 000 zł

 • Koszty leczenia Covid-19 za granicą
 • Zdarzenia po alkoholu w zakresie kosztów leczenia
 • Akty terrorystyczne
Wariant premium

66,50 zł

KUP ONLINE
 • OC - Odpowiedzialność cywilna w życiu prywatnym

  462 730 zł

 • NNW - Następstwa Nieszczęśliwych Wypadków

  46 273 zł

 • Koszty leczenia COVID-19 za granicą
 • Akty terrorystyczne
 • Koszty rezygnacji z noclegu: 2 314 zł

Na co zwrócić uwagę przy wybraniu konkretnego produktu z rynku polis turystycznych?

Wybierając konkretną polisę turystyczną, konieczne jest branie pod uwagę zarówno sum gwarantowanych, jak i też klauzul zapisanych w umowach. Wyłączenia odpowiedzialności ubezpieczyciela są kluczowe z punktu widzenia ubezpieczonego. Wskazują one sytuacje, w których towarzystwo reasekuracji nie będzie musiało wypłacać odszkodowania. Im ubezpieczenie w Szwecji ma mniej wyłączeń, tym lepiej. Należy również brać pod uwagę, że są takie sytuacje, które zawsze będą prowadzić do ograniczenia ochrony ubezpieczeniowej. Dotyczy to między innymi zdarzeń, które dotyczą osób będących pod wpływem alkoholu. Natomiast przed takimi wyłączeniami, można chronić się kupując odpowiednie rozszerzenie polisy. Wielu turystów podczas wyjazdu planuje spożywanie alkoholu. Dotyczy to szczególnie dłuższych okresów wypoczynku. Wówczas możliwość skorzystania z ochrony ubezpieczeniowej również, gdy jest się pod wpływem alkoholu to właściwe rozwiązanie, gdy kupuje się ubezpieczenie turystyczne Austria. Właśnie przy wybieraniu popularnych krajów turystycznych ważne jest rozważenie zakupu takiego rozszerzenia polisy. To miejsca, gdzie opłacenie kosztów leczenia czy związanych z odpowiedzialnością cywilną mogą być wysokie, szczególnie dla turystów z Polski. Szwecja to kraj, który jest kosztowny. Uniknięcie wydatków koniecznych do poniesienia z własnej kieszeni jest z tego powodu bardzo ważne.

Najtańsze oferty ubezpieczeń do Szwecji

4,30 zł
Koszty leczenia 200 000 zł
Ratownictwo
Bagaż
4,15 zł
Koszty leczenia 90 000 zł
Ratownictwo
Bagaż
4,88 zł
Koszty leczenia 200 000 zł
Ratownictwo
Bagaż

Ubezpieczenie turystyczne Szwecja – jak dopasować je sposobu spędzania wolnego czasu?

Gdy wyjazd wakacyjny nie będzie związany z nietypowymi aktywnościami, wówczas można bez problemu zdecydować się na podstawowe wersje polis turystycznych. Takie zapewnią standardową ochronę ubezpieczeniową, która będzie wystarczająca. Inaczej jest, gdy wyjazd wakacyjny związany jest choćby z aktywnością fizyczną. W takich sytuacjach trzeba brać pod uwagę, że podstawowe wersje ubezpieczeń mogą nie być wystarczające. Koszty leczenia przy wypadku na stoku, czy poważnej kontuzji, która może się zdarzyć podczas aktywności sportowej, mogą być dużo wyższe. W przypadku wyjazdów zimowych powiązanych z aktywnością fizyczną korzystać można ze specjalnych produktów, gdzie ubezpieczenie turystyczne do Szwajcarii oferuje ochronę w górach, czy w związku z uprawianiem sportów ekstremalnych. Na takie produkty można zdecydować się również podczas wyjazdu do Szwecji. To kraj, który również posiada doskonałe warunki dla narciarzy. W ten sposób można zdecydować się na ubezpieczenie zdrowotne w Szwecji, które posiada rozszerzenia ochrony związanej z uprawianiem sportów ryzykownych czy ekstremalnych. Należy brać pod uwagę, że większość towarzystw reasekuracji posiada listy takich aktywności, których nie obejmie zwykła polisa. Warto zawsze zapoznać się z takimi informacjami, co następnie pozwala na podejmowanie znacznie lepszych decyzji w kontekście wyszukania takich produktów, które zapewnią skuteczną ochronę ubezpieczeniową. Takie ubezpieczenie zdrowotne w Szwecji, gdy będzie to konieczne, zapewni pokrycie wszystkich, poniesionych przez turystę wydatków.

Jaki zakres ubezpieczenia warto brać pod uwagę przy wyborze polisy turystycznej?

Podczas pobytu zagranicznego w celach turystycznych można spotkać się z różnymi, nieprzewidzianymi wydatkami. Do takich można zaliczyć między innymi te związane z uszkodzeniem mienia innej osoby, czy nieszczęśliwym wypadkiem.

Z tego powodu polisa turystyczna powinna obejmować między innymi:

 • NNW,
 • ubezpieczenie odpowiedzialności cywilnej,
 • ubezpieczenie bagażu.

NNW jest takim elementem polisy turystycznej, które gwarantuje odszkodowanie w sytuacji wystąpienia nieszczęśliwego wypadku. Z tego powodu jest to elementem produktów towarzystwa reasekuracji, który warto brać pod uwagę przy niemal każdym wyjeździe wakacyjnym czy weekendowym. Równocześnie nie jest to ubezpieczenie, które nadmiernie zwiększy koszt polisy. Z łatwością znajdzie się je w niemal każdym produkcie jak ubezpieczenie turystyczne do Niemiec. Natomiast zawsze warto sprawdzić, choćby kwotę gwarantowaną takiego ubezpieczenia. Nie powinna być ona nadmiernie niska. Kwota 20 tys. złotych będzie wystarczająca przy standardowym sposobie spędzania wolnego czasu poza granicami kraju.

Ubezpieczenie od odpowiedzialności cywilnej do kolejny produkt, obok NNW, który warto brać pod uwagę przy zakupie polis turystycznych. Takie ubezpieczenie turystyczne w Szwecji chroni przed sytuacjami, w których spowoduje się wypadek, czy zniszczy się czyjeś mienie. Zamiast samodzielnie płacić odszkodowanie, można liczyć na pokrycie wydatków przez firmę ubezpieczeniową. Im dłuższy pobyt się planuje, tym znacznie lepszym rozwiązaniem jest posiadanie OC. Wówczas ochrona ubezpieczeniowa będzie pełna. Równocześnie trzeba brać pod uwagę, że większość standardowych produktów ubezpieczeniowych na rynku turystycznym, zawiera OC. Jednak kluczowe jest zdecydowanie się na takie, które posiadają odpowiednie sumy gwarantowane. Tylko przy dokonaniu właściwego wyboru ochrona ubezpieczeniowa będzie realna.

Jak wybrać ubezpieczenie turystyczne w Szwecji, gdy planuje się aktywność fizyczną?

Oczywiście nie zawsze wyjeżdża się poza granice kraju, aby zwiedzać, czy wypoczywać na plaży.

Obecnie coraz bardziej popularne są wyjazdy, które połączone są z:

 • pieszymi wyprawami,
 • wycieczkami rowerowymi,
 • uprawianiem sportu,
 • korzystaniem z ekstremalnej aktywności.

Standardowe polisy turystyczne często zawierają ochronę przy aktywności fizycznej związanej z popularnymi sportami. Oczywiście zawsze warto sprawdzić, czy wybierany produkt posiada taki zakres zabezpieczenia ubezpieczonego. Gdy tego typu ochrona jest zapisana w umowie, wówczas można liczyć na odszkodowania przy wypadkach czy kontuzjach, które związane są z sytuacjami, które wydarzą się podczas jazdy na rowerze czy gry w tenisa. Nieco inaczej jest przy sportach ekstremalnych. Takie dyscypliny nie są ujęte w umowach standardowych polis turystycznych. Z tego powodu, gdy planuje się uprawianie ryzykownych sportów ubezpieczenie turystyczne do Norwegii, powinno zawierać rozszerzenie dla osób aktywnych. Norwegia czy Szwecja to kraje popularne wśród turystów zainteresowanych jazdą na nartach, czy snowboardzie. Takie sporty są często uznawane za ryzykowne. Z tego powodu ubezpieczenie turystyczne musi posiadać odpowiednie rozszerzenie, jeśli ochrona ma być skuteczna.

Dlaczego trzeba dokładnie sprawdzać zapisy w umowach?

W każdym ubezpieczeniu znajdują się istotne zapisy, które dotyczą tak zwanych klauzul. Dotyczą one między innymi wyłączenia odpowiedzialności ubezpieczyciela. Zawsze trzeba dokładnie sprawdzić jakie klauzule zawiera umowa, gdy wybiera się konkretny produkt z rynku asekuracyjnego, jak ubezpieczenie turystyczne na Słowacji. W ten sposób uniknie się sytuacji, gdy brak spełnienia konkretnych obowiązków nałożonych na ubezpieczonego przełoży się na brak możliwości uzyskania odszkodowania. Z umowami przy polisach turystycznych warto zawsze dokładnie się zapoznać. Wszelkie wątpliwości, które się posiada, warto rozwiać podczas rozmów z doradcami ubezpieczeniowymi pracującymi w konkretnym towarzystwie asekuracyjnym. Pozwala to unikać sytuacji, gdy podpisze się niekorzystną umowę ubezpieczeniową, która nie będzie zawierała takich zapisów, których się oczekuje.

 

Ważne, aby posiadać pewność, że ubezpieczenie zdrowotne będzie realnie chroniło przed koniecznością opłacania wysokich kosztów leczenia, z którym można spotkać się podczas korzystania, choćby ze służby zdrowia w Szwecji. Z tego powodu wybranie optymalnego produktu ubezpieczeniowego ma bardzo duże znaczenie. Poświęcenie większej ilości czasu na zapoznanie się z różnymi produktami ubezpieczeniowymi bywa ważne, szczególnie, gdy niezbędne jest skorzystanie z rozszerzeń ochrony, czy niestandardowych warunków.

Powiązane artykuły

Ubezpieczenie od koronawirusa – gdzie kupić?

Ubezpieczenie od koronawirusa – gdzie kupić?

Pandemia SARS-CoV-2 trwa ponad rok. Chociaż powszechne są już programy szczepień i w wielu krajach na świecie sytuacja jest dość dobrze opanowana, nadal nie można bagatelizować sytuacji. Zachorowanie na COVID-19 może narazić na poważne konsekwencje finansowe i nie […]

więcej
Co obejmuje ubezpieczenie kosztów rezygnacji z podróży?

Co obejmuje ubezpieczenie kosztów rezygnacji z podróży?

Wybierasz się na zorganizowaną wycieczkę turystyczną? Przed wyjazdem koniecznie wykup ubezpieczenie od kosztów rezygnacji z podróży, by w razie nieprzewidzianych problemów, ochronić środki finansowe przeznaczone na zaplanowanie wyjazdu. Zobacz, dlaczego jest to tak ważne i w jakich sytuacjach […]

więcej
EKUZ – najważniejsze informacje na temat karty EKUZ

EKUZ – najważniejsze informacje na temat karty EKUZ

Na podróże po Europie każdy czas jest dobry, bez względu na porę roku! Jednak to latem i w okresie wakacji najczęściej wybieramy się za granicę – by zwiedzać, odpoczywać, pracować albo odwiedzić bliskich. Bez względu na charakter wyjazdu, […]

więcej