Ubezpieczenie turystyczne Austria

Ubezpieczenie turystyczne Austria

Dodano: 28 lutego 2022

Turystyczna polisa ubezpieczeniowa, z której można skorzystać podczas wakacyjnego wyjazdu, to możliwość znacznego zwiększenia bezpieczeństwa. Decydując się na wakacje w Austrii, czy spędzenie weekendu w Wiedniu warto rozważyć skorzystanie z zakupu z ubezpieczenia zdrowotnego w Austrii. Wprawdzie jest to kraj, który należy do UE, więc można w nim skorzystać z Europejskiej Karty Ubezpieczenia Zdrowotnego, ale trzeba brać pod uwagę, że nie pokryje ona wszystkich kosztów leczenia. Do takich można zaliczyć między innymi te związane z wizytami u stomatologów. Pobyt w szpitalu, czy zakup większości leków również będzie dodatkowo płatny. Z tego powodu nawet planując wyjazd do unijnych krajów, warto pomyśleć o zakupie dodatkowej polisy. 

Jak wybrać ubezpieczenie zdrowotne w Austrii?

Dla turystów decydujących się na wyjazd do unijnych krajów firmy ubezpieczeniowe przygotowują różne rodzaje produktów. W ten sposób można indywidualnie dopasować ubezpieczenie do Włoch. Ma to znaczenie, gdy szuka się takiego produktu, który sprawdzi się podczas konkretnego sposobu spędzania wolnego czasu poza granicami kraju. Pozwala to uniknąć sytuacji, w których trzeba zapłacić wysoki rachunek za leczenie w Austrii. Z tego powodu podstawowym rodzajem ubezpieczenia, które trzeba brać pod uwagę podczas planowania turystycznego wyjazdu, jest to pozwalające na pokrycie kosztów leczenia. Bez względu czy jedzie się w celu zwiedzenia Wiednia, czy zrobienia zakupów podczas weekendu, warto posiadać ubezpieczenie zdrowotne. Jest to polisa, która będzie decydować o tym, czy można skorzystać z szerokiego zakresu usług medycznych bez konieczności płacenia za nie z własnej kieszeni.

REKOMENDACJA NAJLEPSZYCH UBEZPIECZEŃ DO AUSTRII

Poniżej przedstawiamy rekomendowane ubezpieczenia do Austrii. Kierujemy się wyborem najlepszej relacji zakresu i ceny ubezpieczenia oraz na doświadczeniach naszych klientów.

Podstawowy

32,30 zł

KUP ONLINE
 • OC - Odpowiedzialność cywilna w życiu prywatnym

  50 000

 • NNW - Następstawa Nieszczęśliwych Wypadków

  20 000

 • Koszty leczenia COVID-19 za granicą
 • Zdarzenia po alkoholu w zakresie kosztów leczenia
 • Akty terrorystyczne
Optymalny wybór

63,96 zł

KUP ONLINE
 • OC- Odpowiedzialność cywilna w życiu prywatnym

  277 638

 • NNW- Następstwo Nieszczęśliwych Wypadków

  30 000

 • Koszty leczenia Covid-19 za granicą
 • Zdarzenia po alkoholu w zakresie kosztów leczenia
 • Akty terrorystyczne
Wariant premium

66,50 zł

KUP ONLINE
 • OC- Odpowiedzialność cywilna w życiu prywatnym

  462 730

 • NNW- Następstwa Nieszczęśliwych Wypadków

  46 273

 • Koszty rezygnacji z noclegu

  2 314

 • Koszty rezygnacji z biletu

  2 314

 • Koszty leczenia COVID-19 za granicą
 • Akty terrorystyczne
 • Zdarzenia po alkoholu w zakresie kosztów leczenia

Na co zwracać uwagę przy zakupie polisy zdrowotnej dla turysty?

Dokonanie wyboru odpowiedniego ubezpieczenia zdrowotnego wymaga wzięcia pod uwagę również tego, jak się planuje spędzić wolny czas podczas pobytu w Austrii. Podstawowe wersje polis są w stanie pokryć wydatki przy typowych zdarzeniach, które mogą wystąpić podczas zwiedzania atrakcji turystycznych w poszczególnych miejscowościach, chodzenia po górach. Kluczowe przy wybieraniu produktów firm ubezpieczeniowych jest to, jaka jest suma gwarantowana. Z reguły przy pobycie na terenie Austrii nie powinna być ona mniejsza niż dwadzieścia tysięcy euro. Jednak optymalnym rozwiązaniem są te produkty, które pozwalają opłacić wydatki do wysokości trzydziestu tysięcy euro.

Z reguły przy wyborze takich produktów należy skupić się na zakresie ochrony ubezpieczeniowej, a także sumie gwarantowanej. Jest to kwota, która decyduje o tym, do jakiej wysokości wydatki na leczenie zostaną pokryte przez firmę ubezpieczeniową. Gdy podróżuje się do Skandynawii, ubezpieczenie turystyczne do Norwegii może mieć inną, optymalną kwotę gwarantowaną, niż przy wyjeździe do Austrii. Zawsze trzeba zastanowić się możliwymi ryzykami. Następnie powinny być one brane pod uwagę, gdy kupowane jest ubezpieczenie turystyczne w Austrii.

Natomiast zakres ubezpieczenia podstawowej wersji polisy powinien obejmował, choćby:

 • transport medyczny do Polski,
 • koszt akcji ratowniczej.

Takie elementy polisy mają znaczenie podczas wypraw w Alpy. W większości produktów pozwala również korzystać z ubezpieczenia NNW.

Najtańsze oferty ubezpieczeń do Austrii

4,30 zł
Koszty leczenia 200 000
Ratownictwo
Bagaż
4,15 zł
Koszty leczenia 90 000
Ratownictwo
Bagaż
4,61 zł
Koszty leczenia 200 000
Ratownictwo
Bagaż

Jaką ochronę zapewnia ubezpieczenie od nieszczęśliwych wypadków?

Większość turystycznych produktów ubezpieczeniowych, które mają za zadanie sfinansować ewentualne koszty leczenia, posiada w swojej standardowej wersji również NNW. To produkt, który ma na celu zapewnić ochronę w związku z następstwami nieszczęśliwych wypadków. Polisy tego typu działają w ten sposób, że w momencie, gdy dojdzie do uszczerbku na zdrowiu podczas zagranicznego pobytu, można liczyć na wypłatę ekwiwalentu finansowego. Produkty typu NNW są często dołączane do różnych rodzajów produktów ubezpieczeniowych. Jednak jest to taki rodzaj ochrony ubezpieczeniowej, która może być łączona w zakresie wysokości wypłat, które zapłaci towarzystwo reasekuracji. W ten sposób ubezpieczenie turystyczne posiadające NNW można wykupić, nawet gdy posiada się taką ochronę w ramach innych produktów ubezpieczeniowych. Szczególnie podczas aktywnego wypoczynku dobrze, gdy ubezpieczenie turystyczne do Szwajcarii pokrywa również skutki uszczerbku dla zdrowia w wyniku wypadków.

Dlaczego warto pomyśleć o obowiązkowym ubezpieczeniu OC?

Zakres produktów ubezpieczeniowych może być zawsze rozszerzony o dodatkowe elementy. Do takich można zaliczyć między innymi ubezpieczenie OC w życiu prywatnym. Jest to produkt, który chroni w sytuacji, gdy dojdzie do poszkodowanej osoby trzeciej. Z reguły im dłuższy jest pobyt poza granicami kraju, tym znacznie lepszym rozwiązaniem jest zdecydowanie się na rozszerzenie zakresu ochrony ubezpieczeniowej. OC przyda się niewątpliwie tym osobom, które planują korzystanie ze stoków. Wypadki podczas uprawiania narciarstwa, czy jazdy na snowboardzie nie są niczym wyjątkowym. Nawet nieznaczna kolizja może prowadzić do uszczerbku na zdrowiu u osoby trzeciej. Wówczas koszty leczenia bez posiadania ubezpieczenia od odpowiedzialności cywilnej trzeba będzie ponosić samodzielnie.

Natomiast posiadając odpowiednią polisę można mieć pewność, że odszkodowanie zostanie wypłacone przez towarzystwo asekuracyjne. Równocześnie przy zakupie polis turystycznych warto brać pod uwagę również to, jaki jest zakres ubezpieczenia OC. Inny może być przy produktach standardowych, a inny gdy jest elementem takich wersji ubezpieczeń, jak ubezpieczenie narciarskie. Warto to brać pod uwagę już na etapie podejmowania decyzji o wyborze polisy turystycznej. Pozwala to uniknąć sytuacji, gdy nie wybierze się takiego produktu, który będzie w stanie zapewnić odpowiednią ochronę ubezpieczeniową.

Kiedy zdecydować się na ubezpieczenie sportowe?

Dodatkowe ubezpieczenia sportowe i dla aktywnych turystów mają zapewnić dodatkową ochronę przy wyjazdach związanych z uprawianiem sportu. To również produkty dla turystów, którzy podróżują w trudnych warunkach, jak wysokie góry. Wówczas rośnie ryzyko występowania różnego rodzaju urazów i kontuzji. Takie wymagają skorzystania z usług medycznych w ramach zagranicznej służby zdrowia. Związane jest to z dużo wyższymi wydatkami, zwłaszcza przy poważnych urazach. Takie nie są niczym wyjątkowym przy uprawianiu ryzykownych czy ekstremalnych sportów. W związku z tym planując wyjazd stricte związany z uprawianiem takich sportów, trzeba kupić ubezpieczenie turystyczne do Niemiec z rozszerzeniem zakresu ochrony. Do kierunków wyjazdów turystycznych, które są często wybierane w celu uprawiania zimowych sportów o podwyższonym ryzyku, należy Austria. To kraj, który ma jedną z najlepszych, zimowych infrastruktur turystycznych. W ten sposób łatwo znaleźć ubezpieczenie na narty w Austrii. W poszczególnych towarzystwach reasekuracji można korzystać z ofert pozwalających skorzystać z różnego zakresu ochrony ubezpieczeniowej. Dotyczy to również rozszerzeń dla aktywnych turystów.

Na inne produkty warto się zdecydować przy krótkim wyjeździe weekendowym, a inne trzeba wybrać przy długim pobycie powiązanym z uprawianiem ekstremalnych rodzajów sportu. Przy weekendowym wyjeździe na narty można bez problemu zdecydować się na podstawowe wersje polis. Inaczej jest, gdy planuje się wyprawy wysokogórskie, czy regularne uprawianie związanych z ryzykiem dyscyplin sportu. Wówczas polisa turystyczna musi to uwzględniać między innymi w zakresie dostępnych w niej kwot gwarantowanych. Związane jest to z możliwością wystąpienia znacznie poważniejszych wypadków. Takie zdarzenia będą przekładały się na konieczność płacenia wyższych kosztów leczenia.

Takie wydatki, które musi pokryć ubezpieczenie, mogą być związane z:

 • koniecznością przeprowadzenia skomplikowanych zabiegów,
 • kosztami wykupienia leków, opatrunków specjalistycznych,
 • akcjami ratowniczymi w wysokich górach.

Dla przykładu koszt akcji ratowniczej w wysokich górach z użyciem śmigłowca może wynieść kilkanaście tysięcy euro. Podstawowe polisy turystyczne często nie obejmują opłacenia usług ratownictwa medycznego powyżej pewnych wysokości w górach. Z reguły powyżej wysokości 3200-3500 metrów n.p.m. trzeba posiadać dodatkowe ubezpieczenie, które pokryje wydatki za akcję ratowniczą. Powinno to uwzględniać kupowane ubezpieczenie narciarskie. Równocześnie o ile ubezpieczenie turystyczne na Słowacji może mieć pod tym kątem niższe kwoty gwarantowane, o tyle produkt kupowany przy wyjeździe do Austrii musi zawierać wyższe sumy. Wynika to z większych kosztów, które związane są z opłaceniem między innymi akcji ratowniczej. Jednak również opłacenie koniecznych do przeprowadzenia, bardziej skomplikowanych zabiegów, będzie wiązać się z dużo większymi wydatkami.

O czym nie zapomnieć przy wybieraniu polisy turystycznej do Austrii?

Wybierając produkty ubezpieczeniowe dla turystów, z których będzie się korzystało podczas pobytu w Austrii, nie można zapominać między innymi o zakresie ochrony. Musi być ona dopasowana do sposobu spędzania wolnego czasu. Jednak warto pamiętać również o wyborze takich wersji polis turystycznych, które zawierają odpowiednie kwoty gwarantowane. Ubezpieczenie kosztów leczenia powinno zawierać kwotę gwarantowaną, która wynosi minimalnie 30 tys. euro. To kwota, która będzie wystarczająca w Austrii, gdy spędza się wolny czas w standardowy sposób. Natomiast na wyższe kwoty trzeba zdecydować się, choćby przy aktywności sportowej. Podobnie w przypadku ubezpieczeń OC. Suma minimalna ochrony zapewnianej przez polisę powinna wynosić 50 tys. euro. Natomiast, gdy będzie się uprawiało w regularny sposób ekstremalne sporty, ta wartość powinna być wyższa.

W kontekście sportów wysokiego ryzyka ubezpieczenie na narty w Austrii powinno zawierać gwarantowaną kwotę minimum 30 tys. euro. Jednak im więcej będzie się z takiej formy spędzania wolnego czasu korzystać podczas pobytu w Austrii, tym ta kwota powinna być nieco większa. Wynika to z faktu, że wypadki, które mogą się zdarzyć podczas uprawiania ekstremalnego sportu, mogą być poważniejsze. Wówczas wydatki niezbędne do pokrycia będą znacznie wyższe. Podobnie jest przy akcjach ratowniczych. O ile ubezpieczenie turystyczne Czechy może zawierać kwotę gwarantowaną minimum 5 tys. euro, o tyle produkty kupowane przy wyjeździe do Austrii powinny mieć wyższe kwoty rzędu 30 tys. euro. Wynika to bezpośrednio ze znacznie wyższych kosztów, które związane są z korzystaniem z usług ratownictwa medycznego w tym kraju. Z tego powodu przy podróżach wysokogórskich, czy uprawianiu sportu ekstremalnego na wyższych wysokościach, trzeba brać pod uwagę, że kwoty gwarantowane zapisane w umowach ubezpieczenia powinny być wyższe. W ten sposób można mieć pewność, że nie będzie trzeba żadnych wydatków pokrywać z własnej kieszeni.

Powiązane artykuły

Ubezpieczenie od koronawirusa – gdzie kupić?

Ubezpieczenie od koronawirusa – gdzie kupić?

Pandemia SARS-CoV-2 trwa ponad rok. Chociaż powszechne są już programy szczepień i w wielu krajach na świecie sytuacja jest dość dobrze opanowana, nadal nie można bagatelizować sytuacji. Zachorowanie na COVID-19 może narazić na poważne konsekwencje finansowe i nie […]

więcej
Co obejmuje ubezpieczenie kosztów rezygnacji z podróży?

Co obejmuje ubezpieczenie kosztów rezygnacji z podróży?

Wybierasz się na zorganizowaną wycieczkę turystyczną? Przed wyjazdem koniecznie wykup ubezpieczenie od kosztów rezygnacji z podróży, by w razie nieprzewidzianych problemów, ochronić środki finansowe przeznaczone na zaplanowanie wyjazdu. Zobacz, dlaczego jest to tak ważne i w jakich sytuacjach […]

więcej
EKUZ – najważniejsze informacje na temat karty EKUZ

EKUZ – najważniejsze informacje na temat karty EKUZ

Na podróże po Europie każdy czas jest dobry, bez względu na porę roku! Jednak to latem i w okresie wakacji najczęściej wybieramy się za granicę – by zwiedzać, odpoczywać, pracować albo odwiedzić bliskich. Bez względu na charakter wyjazdu, […]

więcej