Ubezpieczenie turystyczne Niemcy

Ubezpieczenie turystyczne Niemcy

Dodano: 29 marca 2022

Niemcy są jednym z często wybieranych kierunków przez turystów z Polski. Wynika to z bliskości tego kraju. To nie tylko możliwość korzystania z różnorodnych form turystyki, ale również wyjątkowa architektura w historycznych częściach miast. Natomiast planując wyjazd do tego kraju, warto pomyśleć o odpowiednim ubezpieczeniu turystycznym w Niemczech. Podobnie jak ubezpieczenie do Włoch jest w stanie zapewnić ochronę, gdy niezbędne jest skorzystanie z pomocy medycznej. To najważniejsza część każdej polisy kierowanej do turystów. Koszty leczenia w bogatych krajach UE są wysokie. Z tego powodu posługiwanie się wyłącznie kartą EKUZ, która uprawnia do skorzystania z podstawowych usług medycznych, może nie być wystarczające. Wszelkie wydatki na dodatkowe usługi medyczne trzeba ponosić z własnej kieszeni.

Równocześnie mogą to być bardzo duże sumy szczególnie gdy niezbędne jest skorzystanie z:

 • hospitalizacji,
 • zabiegów medycznych,
 • zakupu dodatkowych leków.

Z takimi sytuacjami mogą spotkać się szczególnie ci turyści, którzy decydują się na dłuższy pobyt. Podczas dwutygodniowych wakacji wiele może się zdarzyć. Wykupienie ubezpieczenia to doskonały sposób na uniknięcie nieprzewidzianych wydatków. Należy brać pod uwagę, że w takich krajach, jak Niemcy koszty leczenia są wysokie. Poniesienie wydatków tego typu z własnej kieszeni będzie dużym obciążeniem dla większości turystów. Z tego powodu warto wybrać odpowiednie ubezpieczenie turystyczne.

Co brać pod uwagę, wybierając ubezpieczenie na wyjazd do Niemiec?

Bez względu, do jakiego kraju planuje się wyjechać na wakacje, przy wyborze produktu ubezpieczeniowego, kluczowe jest określenie tego, jak będzie się spędzać wolny czas. W ten sposób można odpowiednio dopasować polisę turystyczną. Jeśli w innym kraju będzie się jedynie wypoczywać, wówczas standardowe ubezpieczenie turystyczne Austria będzie wystarczające. Zupełnie inaczej jest, gdy wyjeżdża się do Niemiec w celu uprawiania sportów ekstremalnych. Wówczas ubezpieczenie zdrowotne wyjazdu do Niemiec musi być bardziej rozbudowane. Wynika to między innymi z większych kosztów leczenia, z którymi można się spotkać przy wypadkach czy kontuzjach. Z tego powodu sumy gwarantowane w umowach ubezpieczeniowych muszą być dużo wyższe. Nie można zapominać również o rozszerzeniach polis turystycznych o pakiety ochrony dla osób aktywnych. Wówczas ubezpieczeniowa umowa będzie chronić również przy zdarzeniach, które wystąpią podczas uprawiania ekstremalnych sportów. Natomiast standardowe produkty ubezpieczeniowe nie będą w stanie zapewnić pokrycia wydatków związanych z nieprzewidzianymi zdarzeniami przy aktywności związanej z dyscyplinami określonymi przez towarzystwo reasekuracji, jako ryzykowne.

REKOMENDACJA NAJLEPSZYCH UBEZPIECZEŃ DO NIEMIEC

Poniżej przedstawiamy rekomendowane ubezpieczenia do Niemiec. Kierujemy się wyborem najlepszej relacji zakresu i ceny ubezpieczenia oraz na doświadczeniach naszych klientów.

Podstawowy

62,95 zł

KUP ONLINE
 • OC- Odpowiedzialność cywilna w życiu prywatnym

  138 819 zł

 • NNW- Następstwa Nieszczęśliwych Wypadków

  40 000 zł

 • Koszty leczenia COVID-19 za granicą
 • Zdarzenia po alkoholu w zakresie kosztów leczenia
 • Akty terrorystyczne
Optymalny wybór

49,70 zł

KUP ONLINE
 • OC - Odpowiedzialność cywilna w życiu prywatnym

  370 184 zł

 • NNW - Następstwa Nieszczęśliwych Wypadków

  27 764 zł

 • Koszty rezygnacji z noclegu

  2 314 zł

 • Koszty rezygnacji z biletu

  2 314 zł

 • Akty terrorystyczne
 • Koszty leczenia COVID-19 za granicą
 • Zdarzenia po alkoholu w zakresie kosztów leczenia
Wariant premium

110,41 zł

KUP ONLINE
 • OC - Odpowiedzialność cywilna w życiu prywatnym

  462 730 zł

 • NNW - Następstwa Nieszczęśliwych Wypadków

  60 000 zł

 • Koszty leczenia COVID-19 za granicą
 • Zdarzenia po alkoholu w zakresie kosztów leczenia
 • Akty terrorystyczne

Co sprawdzić wybierając ubezpieczenie turystyczne w Niemczech?

Decydując się na zakup polisy turystycznej, trzeba zawsze sprawdzić szczegóły, które następnie znajdą się w umowach. To one bezpośrednio wpływają na zakres ochrony ubezpieczeniowej. Nie każde ubezpieczenie turystyczne do Szwajcarii będzie optymalne. Gdy zamierza się spędzić wolny czas poza granicami kraju, jedynie zwiedzając, wówczas większość podstawowych polis będzie wystarczająca. Takie ubezpieczenie zdrowotne wyjazdu do Niemiec pokryje wszystkie wydatki związane z leczeniem. Dotyczyć to może nawet sytuacji, gdy niezbędne będzie skorzystanie z usług stomatologicznych w podstawowym zakresie. Nieco inaczej jest, gdy planuje się nietypowe formy aktywności. Wówczas trzeba pomyśleć o rozszerzeniach, które zawierać będzie ubezpieczenie zdrowotne. W ten sposób można zabezpieczyć się na wypadek kontuzji podczas uprawiania, choćby ekstremalnych sportów. W przeciwnym razie towarzystwo reasekuracji nie wypłaci odszkodowania w sytuacji nieprzewidzianego zdarzenia jak wypadek na stoku. Takie koszty będą wysokie, więc szczególnie ważne jest zabezpieczenie się przed koniecznością ponoszenia ich z własnej kieszeni. Niemcy to kraj, który jest kosztowny, co wymaga zdecydowania się na skorzystanie z optymalnej ochrony ubezpieczeniowej.

Najtańsze oferty ubezpieczeń do Niemiec

4,30 zł
Koszty leczenia 200 000 zł
Ratownictwo
Bagaż
3,73 zł
Koszty leczenia 90 000 zł
Ratownictwo x
Bagaż x
4.50 zł
Koszty leczenia 200 000 zł
Ratownictwo
Bagaż

Jak wyszukać spełniające oczekiwania ubezpieczenie na wyjazd do Niemiec?

Poszukiwanie ubezpieczeń turystycznych, które mogą spełnić oczekiwania, jest obecnie znacznie łatwiejsze. Towarzystwa reasekuracji zapewniają możliwość zapoznania się z przygotowanymi produktami na stronach internetowych. Funkcjonują również takie strony, które pozwalają porównać różne polisy dostępne w poszczególnych firmach. W ten sposób szybko można wyszukać ubezpieczenie turystyczne do Norwegii czy Niemiec, które posiada odpowiedni zakres ochrony. Co więcej, gdy nie można znaleźć produktu, który spełnia oczekiwania, zawsze można zdecydować się na wynegocjowanie warunków bezpośrednio w wybranej firmie ubezpieczeniowej. To sposób, aby znaleźć takie ubezpieczenie na wyjazd do Niemiec, które będzie posiadało wszystkie, niezbędne rozszerzenia zakresu ochrony.

 

Dodatkowo można ograniczyć ilość niekorzystnych klauzul zapisanych w umowie ubezpieczeniowej. To wyłączenie odpowiedzialności firmy ubezpieczeniowej. Im więcej zawiera ich polisa turystyczna, tym więcej będzie sytuacji, gdy nie będzie można skorzystać z odszkodowania. Oczywiście zawsze występują pewne wyłączenia odpowiedzialności. Każdy produkt typu ubezpieczenie turystyczne Czechy będzie je zawierać. Natomiast można zdecydować się na przykład na wykupienie ochrony, choćby w sytuacji, gdy wypadek wystąpi w sytuacji, gdy ubezpieczony jest pod wpływem alkoholu. To rozwiązanie, które przyda się tym turystom, którzy planują spożywanie takich napojów.

Powiązane artykuły

Ubezpieczenie od koronawirusa – gdzie kupić?

Ubezpieczenie od koronawirusa – gdzie kupić?

Pandemia SARS-CoV-2 trwa ponad rok. Chociaż powszechne są już programy szczepień i w wielu krajach na świecie sytuacja jest dość dobrze opanowana, nadal nie można bagatelizować sytuacji. Zachorowanie na COVID-19 może narazić na poważne konsekwencje finansowe i nie […]

więcej
Co obejmuje ubezpieczenie kosztów rezygnacji z podróży?

Co obejmuje ubezpieczenie kosztów rezygnacji z podróży?

Wybierasz się na zorganizowaną wycieczkę turystyczną? Przed wyjazdem koniecznie wykup ubezpieczenie od kosztów rezygnacji z podróży, by w razie nieprzewidzianych problemów, ochronić środki finansowe przeznaczone na zaplanowanie wyjazdu. Zobacz, dlaczego jest to tak ważne i w jakich sytuacjach […]

więcej
EKUZ – najważniejsze informacje na temat karty EKUZ

EKUZ – najważniejsze informacje na temat karty EKUZ

Na podróże po Europie każdy czas jest dobry, bez względu na porę roku! Jednak to latem i w okresie wakacji najczęściej wybieramy się za granicę – by zwiedzać, odpoczywać, pracować albo odwiedzić bliskich. Bez względu na charakter wyjazdu, […]

więcej