Ubezpieczenie turystyczne Szwajcaria

Ubezpieczenie turystyczne Szwajcaria

Dodano: 14 lutego 2022

Planując wyjazd do Szwajcarii, trzeba brać pod uwagę, że jest to jeden z najdroższych krajów w Europie. Przekłada się to bezpośrednio na koszty, z którymi można się spotkać, choćby w sytuacji, gdy konieczne jest skorzystanie z usług medycznych. Równocześnie jest to kraj, który słynie z pięknych, górskich krajobrazów. W ten sposób to kierunek wybierany przez wielu turystów planujących choćby weekendowy wyjazd w góry. Natomiast decydując się na spędzenie wolnego czasu w Szwajcarii, trzeba brać pod uwagę, że nie jest to kraj, który należy do UE. Nie oznacza to, że nie można w nim korzystać z karty EKUZ. Jest to kraj, który należy do EFTA, więc akceptuje ten typ ubezpieczenia kosztów leczenia. Jednak trzeba brać pod uwagę, że nie jest to rodzaj ochrony, który będzie wystarczający, gdy niezbędne będzie skorzystanie z szerszego zakresu usług medycznych. Podobnie jak ubezpieczenie turystyczne Austria, tak samo to możliwe do wykupienia przy wyjeździe do Szwajcarii ma na celu ograniczenie konieczności wydawania dużych kwot między innymi, gdy konieczne jest skorzystanie z usług medycznych. Jednak ubezpieczenie turystyczne do Szwajcarii może być bardziej rozbudowane. 

Jak wybrać dopasowane ubezpieczenie turystyczne do Szwajcarii?

Zanim zacznie się sprawdzać dostępne na rynku ubezpieczeniowym produkty skierowane do turystów, warto określić, jak będzie się spędzało wolny czas podczas wakacji. Ma to duże znaczenie z punktu widzenia wybrania takiej polisy, która jest indywidualnie dopasowana pod kątem zakresu ochrony ubezpieczeniowej. Ma to kluczowe znaczenie z punktu widzenia korzystania z takiego produktu, który pozwoli na sfinansowanie wydatków, które mogą się pojawić przy wypadkach, czy problemach ze zdrowiem. Nie zawsze konieczne jest decydowanie się na droższe opcje ubezpieczeń. Nawet najtańsza oferta może być wystarczająca, gdy planowany jest weekendowy wyjazd, czy zwiedzanie konkretnych miast w Szwajcarii. Nieco inaczej jest, gdy ubezpieczenie turystyczne do Norwegii, czy Szwajcarii ma zapewnić lepszą ochronę, choćby podczas aktywności na nartach. Wówczas tak zwane kwoty gwarantowane, które znajdują się w umowie na ubezpieczenie turystyczne w Szwajcarii, muszą być wyższe. W ten sposób możliwe jest pokrycie znacznie wyższych kwot, które poniesie się na leczenie.

Optymalna polisa ubezpieczeniowa może zawierać:

 • pokrycie kosztów ratownictwa,
 • opłacenie kosztów leczenia u stomatologa,
 • Assistance,
 • OC,
 • NNW
 • ochronę bagażu.

Pokrycie wydatków na ratownictwo bywa ważne, gdy kupuje się ubezpieczenie do Włoch, czy Szwajcarii, które ma zapewnić ochronę podczas aktywności sportowej. Wówczas znacznie ważniejsze jest, aby ubezpieczenie turystyczne zawierało większe kwoty zabezpieczające koszty ratownictwa czy leczenia. Znaczenie mniej istotne będzie, aby polisa chroniła w większym stopniu na wypadek zgubienia bagażu czy korzystania z usług stomatologa.

REKOMENDACJA NAJLEPSZYCH UBEZPIECZEŃ DO SZWAJCARII

Poniżej przedstawiamy rekomendowane ubezpieczenia do Szwajcarii. Kierujemy się wyborem najlepszej relacji zakresu i ceny ubezpieczenia oraz na doświadczeniach naszych klientów.

Podstawowy

32,00 zł

KUP ONLINE
 • OC- Odpowiedzialność cywilna w życiu prywatnym

  50 000 zł

 • NNW- Następstwa Nieszczęśliwych Wypadków

  20 000 zł

 • Zdarzenia po alkoholu w zakresie kosztów leczenia: 100 000 zł
 • Akty terrorystyczne
Optymalny wybór

75,60 zł

KUP ONLINE
 • OC- Odpowiedzialność cywilna w życiu prywatnym

  277 638 zł

 • NNW- Następstwa Nieszczęśliwych Wypadków

  30 000 zł

 • Koszty leczenia Covid-19 za granicą
 • Akty terrorystyczne
 • Zdarzenia po alkoholu w zakresie kosztów leczenia
Wariant premium

66,50 zł

KUP ONLINE
 • OC- Odpowiedzialność cywilna w życiu prywatnym

  462 730 zł

 • NNW- Następstwa Nieszczęśliwych Wypadków

  46 273 zł

 • Koszty rezygnacji z biletu

  2 314 zł

 • Koszty leczenia COVID-19 za granicą
 • Zdarzenia po alkoholu w zakresie kosztów leczenia
 • Akty terrorystyczne (do 7 dni od zdarzenia)

Na co zwrócić uwagę przy wybraniu konkretnego produktu z rynku polis turystycznych?

Wybierając konkretną polisę turystyczną, konieczne jest branie pod uwagę zarówno sum gwarantowanych, jak i też klauzul zapisanych w umowach. Wyłączenia odpowiedzialności ubezpieczyciela są kluczowe z punktu widzenia ubezpieczonego. Wskazują one sytuacje, w których towarzystwo reasekuracji nie będzie musiało wypłacać odszkodowania. Im ubezpieczenie w Szwecji ma mniej wyłączeń, tym lepiej. Należy również brać pod uwagę, że są takie sytuacje, które zawsze będą prowadzić do ograniczenia ochrony ubezpieczeniowej. Dotyczy to między innymi zdarzeń, które dotyczą osób będących pod wpływem alkoholu. Natomiast przed takimi wyłączeniami, można chronić się kupując odpowiednie rozszerzenie polisy. Wielu turystów podczas wyjazdu planuje spożywanie alkoholu. Dotyczy to szczególnie dłuższych okresów wypoczynku. Wówczas możliwość skorzystania z ochrony ubezpieczeniowej również, gdy jest się pod wpływem alkoholu to właściwe rozwiązanie, gdy kupuje się ubezpieczenie turystyczne Austria. Właśnie przy wybieraniu popularnych krajów turystycznych ważne jest rozważenie zakupu takiego rozszerzenia polisy. To miejsca, gdzie opłacenie kosztów leczenia czy związanych z odpowiedzialnością cywilną mogą być wysokie, szczególnie dla turystów z Polski. Szwecja to kraj, który jest kosztowny. Uniknięcie wydatków koniecznych do poniesienia z własnej kieszeni jest z tego powodu bardzo ważne.

Najtańsze oferty ubezpieczeń do Szwajcarii

4,30 zł
Koszty leczenia 200 000 zł
Ratownictwo
Bagaż
3,73 zł
Koszty leczenia 90 000 zł
Ratownictwo x
Bagaż x
4,11 zł
Koszty leczenia 200 000 zł
Ratownictwo
Bagaż

Jak wybierać zakres ubezpieczeń turystycznych?

Wiele standardowych polis turystycznych może nie zapewnić odpowiedniego zakresu ubezpieczenia. W takich produktach znajdować mogą się takie usługi, które są niepotrzebne. Dla przykładu, gdy nie podróżuje się samolotem, wówczas możliwość skorzystania z odszkodowania przy opóźnieniu lotu nie przyniesie żadnych korzyści. Zanim zacznie się szukać konkretnych produktów ubezpieczeniowych, warto z tego powodu określić to, jak będzie się spędzało wolny czas. Gdy nie planuje się uprawiania sportu, czy górskich wycieczek, wówczas można uzyskać odpowiednią ochronę przy korzystaniu ze standardowych wersji polis turystycznych.

Takie ubezpieczenie turystyczne do Szwajcarii obejmuje między innymi:

 • opłacenie podstawowych kosztów leczenia,
 • pokrycie kosztów standardowego leczenia stomatologicznego,
 • optymalne sumy gwarantowane zapisane w poszczególnych elementach polisy.

Kwoty ochrony ubezpieczeniowej w przypadku konieczności skorzystania z leczenia mogą wynosić około 40 tys. euro. To wystarczająca kwota przy braku niestandardowych form aktywności. Jednak Szwajcaria jest również takim krajem, który wybierany jest przez turystów zainteresowanych aktywnością fizyczną. Podobnie, jak w sytuacji, gdy wybiera się ubezpieczenie turystyczne do Niemiec przy wyjeździe w góry, tak samo przy zakupie polisy do korzystania w Szwajcarii trzeba korzystać z rozszerzeń ochrony. Decydując się na ubezpieczenie na narty w Szwajcarii, można liczyć na lepsze zabezpieczenie kosztów związanych z ratownictwem medycznym. Obejmuje to między innymi konieczność opłacenia akcji ratowniczej w wysokich górach. Gdy wymagane jest w takiej sytuacji użycie śmigłowców, wówczas koszty mogą wynieść nawet kilkanaście tysięcy euro. Trzeba to brać pod uwagę przy wybieraniu konkretnych polis turystycznych.

Muszą one mieć odpowiednio ustalone sumy gwarantowane. To kwoty, które firma ubezpieczeniowa zobowiązuje się zapłacić przy wystąpieniu konkretnych zdarzeń. Im droższy jest kraj, w którym spędza się wakacje, tym najczęściej wyższe kwoty gwarantowane powinna zawierać polisa turystyczna. O ile ubezpieczenie turystyczne Czechy może zawierać mniejsze sumy zabezpieczenia, o tyle produkty kupowane do zapewnienia ochrony w Szwajcarii muszą być bardziej rozbudowane pod tym względem. Wynika to z faktu, że Szwajcaria jest jednym z najdroższych miejsc w Europie. Przekłada się to również na koszty, które trzeba ponosić przy korzystaniu z różnych usług. Dotyczy to również usług medycznych.

Co zrobić, gdy standardowe ubezpieczenia turystyczne do Szwajcarii nie spełniają oczekiwań?

Nie zawsze na rynku powszechnie dostępnych produktów ubezpieczeniowych można znaleźć takie, które spełnią oczekiwania. W takim przypadku niezbędne jest pozyskanie ubezpieczeń na indywidualnie dopasowanych warunkach. Gdy chce się pozyskać takie polisy, niezbędne jest negocjowanie warunków z firmą ubezpieczeniową. Zanim podejmie się takie rozmowy, zawsze warto sprawdzić, co można uzyskać w różnych wersjach produktów kierowanych do turystów. Pozwala to znacznie lepiej określić, które rozszerzenia polisy są warte brania pod uwagę. Znacznie lepiej można również ustalić, jakie sumy gwarantowane w ramach poszczególnych ubezpieczeń powinna zawierać polisa. W ten sposób ubezpieczenie turystyczne będzie w stanie zaoferować optymalną ochronę przed wydatkami w związku z poszczególnymi zdarzeniami. Równocześnie zapoznanie się z warunkami przygotowanymi dla ubezpieczonych przez towarzystwa reasekuracji jest obecnie znacznie łatwiejsze. Wykorzystać można w tym celu strony poszczególnych firm. Porównywarki pozwalają na szybkie i wygodne sprawdzenie różnic pomiędzy poszczególnymi ubezpieczeniami. Znacznie ułatwia to wynegocjowanie lepszych, indywidualnych warunków ochrony ubezpieczeniowej.

Powiązane artykuły

Ubezpieczenie od koronawirusa – gdzie kupić?

Ubezpieczenie od koronawirusa – gdzie kupić?

Pandemia SARS-CoV-2 trwa ponad rok. Chociaż powszechne są już programy szczepień i w wielu krajach na świecie sytuacja jest dość dobrze opanowana, nadal nie można bagatelizować sytuacji. Zachorowanie na COVID-19 może narazić na poważne konsekwencje finansowe i nie […]

więcej
Co obejmuje ubezpieczenie kosztów rezygnacji z podróży?

Co obejmuje ubezpieczenie kosztów rezygnacji z podróży?

Wybierasz się na zorganizowaną wycieczkę turystyczną? Przed wyjazdem koniecznie wykup ubezpieczenie od kosztów rezygnacji z podróży, by w razie nieprzewidzianych problemów, ochronić środki finansowe przeznaczone na zaplanowanie wyjazdu. Zobacz, dlaczego jest to tak ważne i w jakich sytuacjach […]

więcej
EKUZ – najważniejsze informacje na temat karty EKUZ

EKUZ – najważniejsze informacje na temat karty EKUZ

Na podróże po Europie każdy czas jest dobry, bez względu na porę roku! Jednak to latem i w okresie wakacji najczęściej wybieramy się za granicę – by zwiedzać, odpoczywać, pracować albo odwiedzić bliskich. Bez względu na charakter wyjazdu, […]

więcej