Ubezpieczenie turystyczne Włochy

Ubezpieczenie turystyczne Włochy

Dodano: 29 marca 2022

Jednym z najbardziej popularnych kierunków turystycznych w Europie są Włochy. To kraj, który oferuje zarówno wyjątkowe warunki do spędzenia wakacji w okresie letnim, jak i też możliwość zorganizowania wyjazdu zimowego. Rozbudowana, ale różnorodna infrastruktura turystyczna zapewnia możliwość korzystania z każdej formy turystyki. Zorganizowanie nawet samodzielnego wyjazdu turystycznego jest łatwe, gdyż jest to kraj, który należy do UE. W ten sposób formalności związane z wyjazdem do Włoch nie są rozbudowane. Polscy obywatele mogą korzystać z dowodu osobistego lub paszportu, aby móc wjechać na teren tego kraju. Natomiast każdy wyjazd turystyczny warto odpowiednio zaplanować. Pozwala to między innymi wybrać odpowiednie ubezpieczenie we Włoszech, które zapewni ochronę przed różnymi rodzajami ryzyka.

Czym kierować się przy wybieraniu turystycznych ubezpieczeń we Włoszech?

Podczas pobytu poza granicami kraju może dochodzić do zdarzeń, które wymagają skorzystania z usług medycznych, czy ratownictwa. Poniesienie takich wydatków z własnej kieszeni może być trudne. Sposobem na zabezpieczenie się jest skorzystanie z turystycznych polis. Firmy ubezpieczeniowe oferują różne pakiety takich produktów w zależności od kraju, w którym będzie się spędzało wolny czas. Zakup odpowiedniego produktu przy wyjeździe do kraju znajdującego się na terenie UE nie stanowi większego problemu. Na rynku ubezpieczeniowym znaleźć można ubezpieczenia turystyczne Austria. Wynika to z popularności tego kraju wśród turystów preferujących wyjazdy zimowe. Nie inaczej jest przy wyjeździe wakacyjnym do Włoch. Bez problemu można znaleźć ubezpieczenie turystyczne w podstawowej wersji. Do takich można zaliczyć między innymi polisę kosztów leczenia. Natomiast wybierając taki produkt, kluczowe jest zdecydowanie się na taki, który jest dostępny na odpowiednich warunkach. Zakres ubezpieczenia czy suma gwarantowana wpływają bezpośrednio na to, czy będzie to właściwy produkt przy określonym sposobie spędzania wolnego czasu podczas wakacji.

REKOMENDACJA NAJLEPSZYCH UBEZPIECZEŃ DO WŁOCH

Poniżej przedstawiamy rekomendowane ubezpieczenia do Włoch. Kierujemy się wyborem najlepszej relacji zakresu i ceny ubezpieczenia oraz na doświadczeniach naszych klientów.

Podstawowy

31,35 zł

KUP ONLINE
 • OC - Odpowiedzialność cywilna w życiu prywatnym

  50 000 zł

 • NNW - Następstwa Nieszczęśliwych Wypadków

  20 000 zł

 • Koszty leczenia COVID-19 za granicą
 • Zdarzenia po alkoholu w zakresie kosztów leczenia
Optymalny wybór

51,31 zł

KUP ONLINE
 • OC - Odpowiedzialność cywilna w życiu prywatnym

  200 000 zł

 • NNW - Następstwa Nieszczęśliwych Wypadków

  40 000 zł

 • Koszty leczenia COVID-19 za granicą
 • Zdarzenia po alkoholu w zakresie kosztów leczenia
Wariant premium

91,76 zł

KUP ONLINE
 • OC - Odpowiedzialność cywilna w życiu prywatnym

  462 730 zł

 • NNW - Następstwa Nieszczęśliwych Wypadków

  60 000 zł

 • Koszty leczenia COVID-19 za granicą
 • Zdarzenia po alkoholu w zakresie kosztów leczenia

Co brać pod uwagę przy wyborze ubezpieczeń do Włoch?

Zanim zacznie się szukać konkretnego produktu ubezpieczeniowego, warto określić, jak będzie się spędzało czas podczas wyjazdu turystycznego. Na inne ubezpieczenie turystyczne do Szwajcarii można zdecydować się w przypadku podróży wyłącznie w celach wypoczynkowych. Natomiast znacznie bardziej rozbudowane polisy trzeba wybrać, gdy wyjazd będzie związany z aktywnością fizyczną. Im więcej zagrożeń, które mogą powodować konieczność kosztownego leczenia, tym bardziej rozbudowaną polisę trzeba wybrać. Ubezpieczenie kosztów leczenia jest najważniejszym elementem każdego produktu dla turystów. Ma ona zapewnić możliwość pokrycia wszystkich usług medycznych.
Dobra polisa powinna zapewnić pokrycie wydatków na:
– wizytę lekarską,
– hospitalizację,
– zakup leków,
– transport sanitarny,
– transport powrotny do kraju,
– zabiegi, czy operacje,
– badania medyczne.

To, w jakim stopniu ubezpieczenie do Włoch pokryje koszty korzystania z usług medycznych, zależy od wybranej sumy gwarantowanej. Gdy planuje się znacznie dłuższy pobyt w innym kraju, wówczas konieczne jest zdecydowanie się na polisy mogące pokryć znacznie wyższe wydatki. Zdecydować można się, choćby na takie produkty, które dostępne są w opcji bez limitu. Natomiast z reguły turyści spędzający wolny czas w standardowy sposób decydują się na ubezpieczenia z określoną wartością kwoty gwarantowanej. Jednak dokonując wyboru, istotne jest postawienie na takie produkty, które mają gwarancję pokrycia określonych wydatków przez ubezpieczyciela. Przy wyjeździe do Włoch taka, minimalna kwota powinna wynosić dwadzieścia tysięcy euro. Z reguły produkty skierowane do turystów wyjeżdżających do krajów europejskich mają limit kwoty gwarantowanej powyżej dziesięciu tysięcy euro. Takie kwoty ma w standardowe ubezpieczenie turystyczne Czechy. Na wyższe sumy gwarantowane trzeba zdecydować się przy wyjazdach, przy których występuje znacznie wyższe ryzyko wystąpienia nieprzewidzianych zdarzeń.

Najtańsze oferty ubezpieczeń do Włoch

4,30 zł
Koszty leczenia 200 000 zł
Ratownictwo
Bagaż
4,15 zł
Koszty leczenia 90 000 zł
Ratownictwo x
Bagaż x
4,88 zł
Koszty leczenia 200 000 zł
Ratownictwo
Bagaż

Jakie dodatkowe ubezpieczenie na wyjazd do Włoch wybrać?

Należy brać pod uwagę, że podczas pobytu w zagranicznym kraju ryzyko zachorowania, kontuzji nie jest jedynym, z którym można się spotkać. Warto brać pod uwagę między innymi ubezpieczenie od odpowiedzialności cywilnej. Pozwala to ograniczyć ryzyko konieczności płacenia za spowodowany uszczerbek na zdrowiu, choćby w wyniku wypadku. W ten sposób nie trzeba samodzielnie płacić odszkodowania. Pokryte zostanie ono z posiadanej polisy. Inne ubezpieczenie turystyczne do Niemiec, czy Włoch, które warto brać pod uwagę to NNW. To produkt, który pozwala na uzyskanie wypłaty z firmy ubezpieczeniowej w następstwie wystąpienia nieszczęśliwych wypadków. Przy większości polis turystycznych można dodatkowo wykupić produkt NNW.

Specjalnym rodzajem ubezpieczenia wyjazdu turystycznego są produkty kierowane do osób decydujących się na uprawianie ekstremalnych sportów, czy takich, które związane są z podwyższonym ryzykiem. Gdy planuje się aktywny wypoczynek, ważne jest sprawdzenie, czy nie jest niezbędne zdecydowanie się na specjalne produkty. Podstawowe ubezpieczenie nie jest w stanie pokryć wszelkiego rodzaju wydatków związanych z wypadkami czy kontuzjami wynikającymi z uprawiania sportu. Planując wyjazd do kraju, gdzie zamierza się uprawiać żeglowanie, jazdę na nartach, jazdę sportowymi samochodami, warto sprawdzić, jakie aktywności znajdują się na liście podwyższonego ryzyka w wybranej firmie ubezpieczeniowej. Pozwala to wybrać, choćby ubezpieczenie turystyczne do Norwegii, które zapewniają ochronę przy wypadkach podczas jazdy na nartach. Dodatkowe polisy obejmują również takie wydatki, które mogą być związane z koniecznością skorzystania między innymi z usług ratownictwa medycznego.

Powiązane artykuły

Ubezpieczenie od koronawirusa – gdzie kupić?

Ubezpieczenie od koronawirusa – gdzie kupić?

Pandemia SARS-CoV-2 trwa ponad rok. Chociaż powszechne są już programy szczepień i w wielu krajach na świecie sytuacja jest dość dobrze opanowana, nadal nie można bagatelizować sytuacji. Zachorowanie na COVID-19 może narazić na poważne konsekwencje finansowe i nie […]

więcej
Co obejmuje ubezpieczenie kosztów rezygnacji z podróży?

Co obejmuje ubezpieczenie kosztów rezygnacji z podróży?

Wybierasz się na zorganizowaną wycieczkę turystyczną? Przed wyjazdem koniecznie wykup ubezpieczenie od kosztów rezygnacji z podróży, by w razie nieprzewidzianych problemów, ochronić środki finansowe przeznaczone na zaplanowanie wyjazdu. Zobacz, dlaczego jest to tak ważne i w jakich sytuacjach […]

więcej
EKUZ – najważniejsze informacje na temat karty EKUZ

EKUZ – najważniejsze informacje na temat karty EKUZ

Na podróże po Europie każdy czas jest dobry, bez względu na porę roku! Jednak to latem i w okresie wakacji najczęściej wybieramy się za granicę – by zwiedzać, odpoczywać, pracować albo odwiedzić bliskich. Bez względu na charakter wyjazdu, […]

więcej