Ubezpieczenie turystyczne Norwegia

Ubezpieczenie turystyczne Norwegia

Dodano: 29 marca 2022

Wyjazd do Norwegii często bywa związany z wyprawami po górach, czy uprawianiem zimowych sportów. Nie jest to kraj, który chętnie jest wybierany w celu zwiedzania, czy wypoczynku. Nie oferuje on dużej ilości historycznych atrakcji turystycznych. W okresie letnim nie można w nim korzystać z wyjątkowych warunków na plażach. Z tego powodu ubezpieczenie turystyczne w Norwegii najczęściej wymaga ochrony w sytuacji kontuzji czy wypadku podczas uprawiania sportu. Z tego powodu standardowe ubezpieczenie do Włoch, które kupuje się w sytuacji letniego wypoczynku wakacyjnego, może nie być wystarczające podczas spędzania wolnego czasu w Norwegii. Oczywiście, gdy wyjazd będzie związany wyłącznie z wyprawami pieszymi po niższych górach, czy korzystaniem z atrakcji w hotelach, wówczas podstawowa polisa może być wystarczająca. Jednak wyjazd związany z aktywnością fizyczną w większości przypadków wymaga kupienia rozszerzenia do polisy. Takie jest skierowane właśnie do tych turystów, którzy planują uprawianie tych sportów, które określone są na listach firm ubezpieczeniowych, jako ekstremalne, czy związane z nadmiernym ryzykiem. 

Kiedy wybrać podstawowe ubezpieczenie na wyjazd do Norwegii?

Wybór konkretnego produktu ubezpieczeniowego należy uzależnić od tego, jak zamierza się spędzić wolny czas podczas wyjazdu do innego kraju. Dopasowane ubezpieczenie do Włoch jest w stanie zapewnić ochronę przed wysokimi kosztami leczenia, jak i też utratą bagażu. Przy weekendowym wyjeździe do Norwegii, gdzie będzie się spędzało wolny czas w restauracjach, klubach czy barach, nawet najtańsze ubezpieczenie turystyczne, będzie wystarczające. Natomiast przy dłuższym pobycie warto pomyśleć o bardziej rozbudowanych polisach. Znacznie częściej może być wówczas konieczne skorzystanie, choćby z usług stomatologicznych, czy zabiegów medycznych. Nie zawsze standardowa polisa turystyczna pokryje takie wydatki. Optymalne ubezpieczenie turystyczne do Norwegii zawiera takie sumy gwarantowane, które dają pewność, że odszkodowanie od towarzystwa reasekuracji pokryje konieczne do poniesienia wydatki. Takie są wysokie w najdroższych krajach Europy. Z tego powodu ubezpieczenie turystyczne do Szwajcarii musi to uwzględniać. Podobnie jest przy wyjazdach do krajów skandynawskich jak Szwecja, czy właśnie Norwegia.

REKOMENDACJA NAJLEPSZYCH UBEZPIECZEŃ DO NORWEGII

Poniżej przedstawiamy rekomendowane ubezpieczenia do Norwegii. Kierujemy się wyborem najlepszej relacji zakresu i ceny ubezpieczenia oraz na doświadczeniach naszych klientów.

Podstawowy

32,00 zł

KUP ONLINE
 • OC - Odpowiedzialność cywilna w życiu prywatnym

  50 000 zł

 • NNW - Następstwa Nieszczęśliwych Wypadków

  20 000 zł

 • Koszty leczenia COVID-19 za granicą
 • Zdarzenia po alkoholu w zakresie kosztów leczenia
 • Akty terrorystyczne
Optymalny wybór

75,87 zł

KUP ONLINE
 • OC - Odpowiedzialność cywilna w życiu prywatnym

  277 638 zł

 • NNW - Następstwo Nieszczęśliwych Wypadków

  30 000 zł

 • Koszty leczenia COVID-19 za granicą
 • Zdarzenia po alkoholu w zakresie kosztów leczenia
 • Akty terrorystyczne
Wariant premium

66,50 zł

KUP ONLINE
 • OC - Odpowiedzialność cywilna w życiu prywatnym

  462 730 zł

 • NNW - Następstwa Nieszczęśliwych Wypadków

  46 273 zł

 • Koszty rezygnacji z noclegu

  2 314 zł

 • Koszty rezygnacji z biletu

  2 314 zł

 • Koszty leczenia COVID-19 za granicą
 • Akty terrorystyczne
 • Zdarzenia po alkoholu w zakresie kosztów leczenia

Kiedy decydować się na rozszerzenie do polis turystycznych?

Standardowe polisy turystyczne nie będą właściwie chronić przy nietypowych formach aktywności. Wyjeżdżając na narty, warto wybrać ubezpieczenie turystyczne w Austrii, które chroni przy uprawianiu ekstremalnych sportów. W towarzystwach reasekuracji nie znajdują się one w warunkach charakterystycznych dla podstawowych polis turystycznych. Uprawianie sportów, które są uznawane przez towarzystwa asekuracyjne za związane z nadmiernym ryzykiem czy ekstremalne, wymaga zdecydowania się na ubezpieczenie turystyczne do Norwegii, które ma dodatkową ochronę dla osób aktywnych.

Taka polisa jest w stanie zapewnić:

 • wyższe sumy gwarantowane przy korzystaniu z pomocy ratowników,
 • ochronę sprzętu sportowego,
 • wyższe kwoty zabezpieczenia przed wysokimi kosztami leczenia.

Brak wykupienia rozszerzenia dla aktywnych turystów sprawi, że towarzystwo reasekuracji nie wypłaci odszkodowania w sytuacji nieprzewidzianego zdarzenia, jak wypadek na stoku. Z tego powodu dla zwiększenia bezpieczeństwa często lepszym rozwiązaniem jest nieznacznie więcej zapłacić, niż musieć zapłacić z własnej kieszeni, gdy wydatki przy akcji ratowniczej okażą się wysokie. Ekstremalne sporty są coraz chętniej uprawiane podczas wyjazdów turystycznych. Jednak związane są one ze zwiększonym ryzykiem wypadków czy urazów. Towarzystwa reasekuracji biorą to pod uwagę, więc turystom może być zaoferowane ubezpieczenie do Norwegii z dodatkowymi opcjami ochrony.

Najtańsze oferty ubezpieczeń do Norwegii

4,30 zł
Koszty leczenia 200 000 zł
Ratownictwo
Bagaż
3,73 zł
Koszty leczenia 90 000 zł
Ratownictwo
Bagaż
4,11 zł
Koszty leczenia 200 000 zł
Ratownictwo
Bagaż

Na co szczególnie zwracać uwagę przy wyborze polis turystycznych?

Bez względu czy kupuje się podstawowe, czy rozszerzone ubezpieczenie turystyczne do Niemiec, trzeba zwrócić uwagę na tak zwane klauzule. Określają one wyłączenie odpowiedzialności towarzystwa reasekuracji. Dotyczyć to może konkretnych sytuacji, czy braku spełniania przez ubezpieczonego określonych wymagań. Dla przykładu wyłączeniem z odpowiedzialności ubezpieczyciela może być sytuacja, w której podczas zdarzenia turysta był pod wpływem alkoholu. Z tego powodu, gdy planuje się spożywanie alkoholu, można zdecydować się na polisę turystyczną, która posiada odpowiednie rozszerzenie ochrony. W ten sposób nawet będąc pod wpływem napojów wyskokowych, ubezpieczenie zdrowotne w Norwegii pokryje koszty leczenia. Równocześnie trzeba brać pod uwagę, że nie zawsze na rynku standardowych produktów można znaleźć takie, które spełnią oczekiwania. Wówczas można zdecydować się na ubezpieczenie turystyczne Czechy, które dostępne jest na indywidualnie dopasowanych warunkach. Taki produkt będzie dopasowany do konkretnych potrzeb ubezpieczonego. Gdy szuka się możliwości skorzystania z indywidualnie dopasowanej polisy, zawsze dobrym rozwiązaniem jest zapoznanie się z tym, co oferują różne produkty ubezpieczeniowe skierowane do turystów wyjeżdżających do Norwegii.

Powiązane artykuły

Ubezpieczenie od koronawirusa – gdzie kupić?

Ubezpieczenie od koronawirusa – gdzie kupić?

Pandemia SARS-CoV-2 trwa ponad rok. Chociaż powszechne są już programy szczepień i w wielu krajach na świecie sytuacja jest dość dobrze opanowana, nadal nie można bagatelizować sytuacji. Zachorowanie na COVID-19 może narazić na poważne konsekwencje finansowe i nie […]

więcej
Co obejmuje ubezpieczenie kosztów rezygnacji z podróży?

Co obejmuje ubezpieczenie kosztów rezygnacji z podróży?

Wybierasz się na zorganizowaną wycieczkę turystyczną? Przed wyjazdem koniecznie wykup ubezpieczenie od kosztów rezygnacji z podróży, by w razie nieprzewidzianych problemów, ochronić środki finansowe przeznaczone na zaplanowanie wyjazdu. Zobacz, dlaczego jest to tak ważne i w jakich sytuacjach […]

więcej
EKUZ – najważniejsze informacje na temat karty EKUZ

EKUZ – najważniejsze informacje na temat karty EKUZ

Na podróże po Europie każdy czas jest dobry, bez względu na porę roku! Jednak to latem i w okresie wakacji najczęściej wybieramy się za granicę – by zwiedzać, odpoczywać, pracować albo odwiedzić bliskich. Bez względu na charakter wyjazdu, […]

więcej