Ubezpieczenie do Japonii – sprawdź jak się przygotować!

Ubezpieczenie do Japonii – sprawdź jak się przygotować!

Kup ubezpieczenie turystyczne
Jesteś fanem niesamowitych przygód? Lubisz podróżować w odległe zakątki i poznawać nowe kultury, a Twoim celem jest teraz Japonia? W takim razie podpowiadamy, jak przygotować się do podróży do Japonii i o czym musisz pamiętać, decydując się na taką wyprawę. Podpowiemy też, jakie ubezpieczenie do Japonii wybrać, ponieważ to niezwykle istotny aspekt bezpiecznego podróżowania.

Wybierz dogodny termin

Przygotowania do podróży do Japonii należy rozpocząć od wybrania dogodnego terminu oraz przyjrzenia się kwestii ubezpieczenie Japonia. Możesz oczywiście kierować się dostępnością i ceną biletów lotniczych, terminem zaplanowanego urlopu, ale polecamy też wziąć pod uwagę porę roku. Zapaleni podróżnicy najczęściej wskazują wiosnę – od marca aż do czerwca. Później w Japonii temperatury stają się bardzo wysokie i jest niezwykle gorąco, co może utrudnić podróżowanie. Inne miesiące warte rozważenia to październik i listopad. Od grudnia do lutego aura nie zachęca do wyjazdów, ale wówczas możemy liczyć na atrakcyjne ceny lotów i noclegów, więc jeśli to budżetowy wyjazd – może to być trafny wybór. Niekiedy w terminach mniej obleganych możemy liczyć na atrakcyjniejszą ofertę ubezpieczenia do Japonii.

Wyjazd do Japonii w 2021 z obowiązkową wizą

W związku z rozwojem epidemii wirusa SARS-CoV-2 rząd Japonii wstrzymał ruch bezwizowy dla obywateli Polski – o wizę można wystąpić do Ambasady Japonii w Warszawie.

Ubezpieczenie Japonia – musisz je mieć

Ubezpieczenie Japonia – musisz je mieć

Jednym z obowiązkowych punktów każdego poradnika podróżniczego jest zakup odpowiedniej polisy. Jakie ubezpieczenie do Japonii wybrać? Przede wszystkim musisz znaleźć atrakcyjną ofertę. Dostępnych jest na rynku wielu ubezpieczycieli, w których ofercie znajdziesz ubezpieczenie turystyczne Japonia. Nie musisz jednak wchodzić na stronę internetową każdego z nich ani odwiedzać licznych agencji. Wystarczy skorzystać z nowoczesnego, łatwego w obsłudze i szybkiego narzędzia, jakim jest stworzona przez nas porównywarka ubezpieczeń turystycznych –  KioskPolis.pl.

Aby zamówić ubezpieczenie Japonia, powinieneś zaznaczyć planowany termin wyjazdu i powrotu, wskazać destynację na Japonię, określić czy wszystkie osoby podróżujące przebywają w Polsce oraz podać cel podróży (np. wypoczynek, wyjazd do pracy, sporty itp.). Zostaniesz też zapytany o daty urodzenia ubezpieczanych osób oraz o to, czy ubezpieczenie do Japonii będzie dotyczyło też osób przewlekle chorych. Warto pamiętać, że wszystkie informacje powinny być zgodne z prawdą – w przeciwnym razie ubezpieczyciel może odmówić wypłaty środków. Różnica w składce nie będzie znacząca, a obejmie Twój wyjazd dodatkową ochroną i zagwarantuje Ci bezcenny spokój i komfort psychiczny.

Ubezpieczenie turystyczne Japonia – co, jeśli go zabraknie?

Podpowiedzieliśmy Ci, jak znaleźć korzystne ubezpieczenie do Japonii, a co jeśli nie zdecydujesz się na nie? Czy jest obowiązkowe? Japonia to kraj bardzo bezpieczny, co może sprawiać złudne wrażenie, że polisa wcale nie będzie nam potrzebna. Niestety musimy pamiętać, że wypadek może zdarzyć się wszędzie – wystarczy chwila nieuwagi. W przypadku wyjazdu do Kraju Kwitnącej Wiśni poleca się wybór polisy opiewającej na 120 tys. euro. Wszystko dlatego, że opieka zdrowotna w Japonii stoi na bardzo wysokim poziomie, co wiąże się z wysokimi dla nas kosztami leczenia. Jeśli nie zadbasz o kwestię ubezpieczenie podróżne Japonia przed wyjazdem, a dojdzie do incydentu, możesz otrzymać niezwykle wysoki rachunek.

Zrób plan podróży

Zanim wyjedziesz, koniecznie zaplanuj, co chcesz zwiedzić i zobaczyć. Dzięki temu możliwe będzie znalezienie noclegów i zorganizowanie transportu. Japonia to duży kraj, mający wiele do zaoferowania. Mając plan wyjazdu, można szukać biletów lotniczych do określonego regionu. Z Polski najczęściej spotkamy się z ofertami lotów do Tokio oraz Osaki, ale możesz też zdecydować się na podróż z przesiadką, bowiem wtedy można trafić na atrakcyjne ceny lotów. Pamiętaj jednak, że ubezpieczenie podróżne Japonia to jedno, a ubezpieczenie bagażu drugie. W trakcie przesiadek często możemy nawet nie zobaczyć naszego bagażu na oczy, a jeśli ten zaginie w trakcie transferowania z jednego pokładu na drugi, wówczas możesz liczyć na należne w ramach polisy odszkodowanie.

Istotną kwestią jest też zaplanowanie podróży po kraju. Jeśli jedziesz do Japonii w celach turystycznych, chcesz zasmakować kultury i zobaczyć jak najwięcej, to polecamy zorientować się w kwestii transportu publicznego. Niestety, ale przejazdy kolejowe w Japonii są drogie. Rozwiązaniem może być zakup biletu sieciowego bądź skorzystanie z autobusów.

Podróż ze smakiem – poznaj Japonię od kuchni

Wiesz już nieco w kwestii ubezpieczenia turystycznego do Japonii oraz jaki czas na wyjazd będzie najlepszy. W trakcie planowania wyjazdu nie zapominaj o tym, co przyjemne. W ostatnim czasie bardzo duże znaczenie w podróżowaniu ma aspekt kulinarny. Bez obaw – Japonia nie tylko sushi stoi. Możesz liczyć na mnóstwo wyśmienitych doznań i zasmakować ramenu, ryb, owoców morza, makaronów itp. Poszukaj w sieci ciekawostek na temat kulinarnych odkryć Japonii i zapewnij swojej podróży dodatkowy smaczek. Nie polecamy jadać wyłącznie w turystycznych miejscach, a zdecydować się na to, co wybierają lokalsi.

Wiesz już, jakie ubezpieczenie do Japonii wybrać – pora znaleźć więc najlepszą ofertę. Wykorzystaj naszą porównywarkę ubezpieczeń turystycznych. Wprowadź niezbędne informacje, a otrzymasz korzystne oferty. Pamiętaj też, by podczas planowania wyjazdu zwrócić uwagę na porę roku i zorganizować wyjazd tak, by zobaczyć wszystko na czym Ci zależy!

Renata Bardyś

Renata Bardyś

Renata Bardyś – praca jako agent ubezpieczeniowy miała być tylko epizodem, ale stała się jej sposobem na życie. Już w pierwszym roku swojej kariery odkryła, że ma smykałkę do wyszukiwania najtańszych polis. Prywatnie lubi podróżować – zawsze z odpowiednim ubezpieczeniem turystycznym i czyta co najmniej 26 książek rocznie.

Dodaj komentarz

Więcej artykułów i porad

Suma gwarancyjna w ubezpieczeniu turystycznym

Suma gwarancyjna w ubezpieczeniu turystycznym

Przekonaj się, czym jest suma gwarancyjna w ubezpieczeniu na wakacje i podróże. Poznaj wszystkie informacje na jej temat i upewnij się, że zapewniasz sobie oraz najbliższym właściwą ochronę. Sprawdź też, od czego zależy suma gwarancyjna na wyjazd za […]

więcej
O jakie opcje warto rozszerzyć ubezpieczenie NNW?

O jakie opcje warto rozszerzyć ubezpieczenie NNW?

Sport wyczynowy, zdarzenia po alkoholu, a nawet akty terrorystyczne. Polisę, a co za tym idzie odszkodowanie z NNW, można dowolnie rozszerzać. Sprawdź, jak dopasować ubezpieczenie od następstw nieszczęśliwych wypadków do swoich potrzeb.

więcej
Ranking najlepszych ubezpieczeń turystycznych

Ranking najlepszych ubezpieczeń turystycznych

Polisy turystyczne kojarzą się głównie z okresem wakacyjnym, jednak podróże odbywają się przez cały rok! Postanowiliśmy przygotować zestawienie na podstawie danych z ostatnich dni lipca 2019 roku, ponieważ spora grupa czytelników zamierza jeszcze wybrać się na zagraniczne wakacje. […]

więcej
Gdzie na wakacje w maju?

Gdzie na wakacje w maju?

Europa, reszta świata, a może Polska. Zastanawiasz się, gdzie na wakacje w maju warto byłoby wybrać się w tym roku? Sprawdź nasze propozycje. Porównaj temperatury, ceny i zdecyduj, który kierunek jest dla Ciebie najlepszy. Dowiedz się także, jakie […]

więcej