Ubezpieczenie turystyczne Chiny

Ubezpieczenie turystyczne Chiny

Dodano: 29 marca 2022

Dobrze zaplanowany wyjazd wakacyjny powinien uwzględniać różne rodzaje ryzyka, przed którymi można zabezpieczyć się poprzez wykupienie takich produktów jak ubezpieczenie na wyjazd do Chin. Polisa turystyczna, z której będzie się korzystać podczas wyjazdu do krajów spoza Europy, powinno być bardziej rozbudowane. Ma to bezpośrednie przełożenie na zakres ochrony, z której będzie można korzystać podczas wyjazdu. Oczywiście wybór konkretnego produktu zależy między innymi od specyfiki danego kraju. W wielu krajach świata brak polisy turystycznej może znacznie utrudnić możliwość skorzystania z usług medycznych. Z tego powodu, choćby ubezpieczenie turystyczne Indonezja jest niezbędne. Podróż do Chin nie wiąże się z takimi rodzajami ryzyka jak wakacje w krajach egzotycznych. Jednak ubezpieczenie do Chin powinno zapewnić skuteczną ochronę na wypadek wystąpienia różnych zdarzeń. Natomiast to, jak rozbudowany powinien być taki produkt, zależy bezpośrednio od tego, jak będzie się spędzać wolny czas podczas wyjazdu wakacyjnego.

Jak ustalić zakres ubezpieczenia na wyjazd do Chin?

Zanim podejmie się decyzję o zakupie konkretnej polisy turystycznej, warto określić, jak planujesz spędzić wolny czas podczas wakacji w Chinach. Gdy wyjazd związany będzie przede wszystkim z rekreacją, zwiedzaniem atrakcji turystycznych, wówczas ubezpieczenie turystyczne do Chin może być nieco mniej rozbudowane. Standardowe polisy, które mają sumy gwarantowane ustalone na około 30 tys. euro może być wystarczające. Inaczej jest, gdy zamierza się podczas wakacji podróżować po całych Chinach. Wówczas ryzyko związane z wystąpieniem chorób, czy wypadkami jest większe. Zatem kwoty gwarantowane również powinny być wyższe. Dodatkowo ubezpieczenie medyczne do Chin powinno być bardziej rozbudowane pod kątem możliwości sfinansowania większego zakresu usług medycznych. Podobnie jest, gdy kupuje się ubezpieczenie turystyczne Japonia, które ma zapewnić ochronę podczas uprawiania ekstremalnych, czy związanych z ryzykiem dyscyplin sportowych. Kraje azjatyckie to coraz chętniej wybierane kierunki turystyczne przez osoby, które zainteresowane są aktywnością sportową. Chiny mogą zapewnić dostęp do coraz bardziej rozbudowanej i nowoczesnej infrastruktury. W ten sposób można w tym kraju znaleźć liczne ośrodki sportowe. 

REKOMENDACJA NAJLEPSZYCH UBEZPIECZEŃ DO CHIN

Poniżej przedstawiamy rekomendowane ubezpieczenia do Chin. Kierujemy się wyborem najlepszej relacji zakresu i ceny ubezpieczenia oraz na doświadczeniach naszych klientów.

Podstawowy

77,57 zł

KUP ONLINE
 • OC - Odpowiedzialność cywilna w życiu prywatnym

  138 819 zł

 • NNW - Następstwa Nieszczęśliwych Wypadków

  30 000 zł

 • Koszty leczenia COVID-19 za granicą
 • Zdarzenia po alkoholu w zakresie kosztów leczenia
 • Akty terrorystyczne
Optymalny wybór

55,10 zł

KUP ONLINE
 • OC - Odpowiedzialność cywilna w życiu prywatnym

  200 000 zł

 • NNW - Następstwa Nieszczęśliwych Wypadków

  40 000 zł

 • Koszty leczenia COVID-19 za granicą
 • Zdarzenia po alkoholu w zakresie kosztów leczenia
 • Akty terrorystyczne
Wariant premium

125,47 zł

KUP ONLINE
 • OC - Odpowiedzialność cywilna w życiu prywatnym

  462 730 zł

 • NNW - Następstwa Nieszczęśliwych Wypadków

  60 000 zł

 • Koszty leczenia COVID-19 za granicą
 • Zdarzenia po alkoholu w zakresie kosztów leczenia
 • Akty terrorystyczne

Jak wybrać ubezpieczenie podróżne do Chin dla osoby aktywnej?

Firmy ubezpieczeniowe nieco inaczej traktują popularne dyscypliny sportowe i ekstremalne sporty. Z tego powodu ważne jest sprawdzenie, z jakich warunków ochrony można skorzystać przy wyborze konkretnej polisy turystycznej. Warto sprawdzić listę dyscyplin sportowych, które obejmuje ochrona ubezpieczeniowa. Gdy wybrana dyscyplina nie jest ujęta w standardowej polisie turystycznej, wówczas niezbędne jest zdecydowanie się na wykupienie rozszerzenia. W ten sposób ubezpieczenie wyjazdu do Chin będzie odpowiednio dopasowane do indywidualnych potrzeb. Równocześnie należy brać pod uwagę, że koszty transportu do kraju z odległych regionów świata będą dużo wyższe. Z tego powodu zarówno polisa do Chin, jak i też ubezpieczenie turystyczne Indie muszą mieć wyższe sumy gwarantowane. Wówczas można mieć pewność, że towarzystwo reasekuracji pokryje wszystkie wydatki, które trzeba będzie ponieść między innymi na transport medyczny. Ustalenie odpowiedniej kwoty gwarantowanej może być łatwiejsze, gdy skorzysta się z porad specjalistów, czy turystów, którzy korzystali z konkretnego produktu. Skorzystanie z takich wskazówek pozwala znacznie lepiej ustalić, które ubezpieczenie podróżne do Chin będzie idealne dla osoby aktywnej fizycznie. 

O jakich dodatkowych ubezpieczeniach wyjazdu do Chin warto pomyśleć?

Rozbudowane ubezpieczenie do Chin będzie składać się z wielu dodatkowych elementów. Taki produkt będzie w stanie zapewnić kompleksową ochronę. Takie ubezpieczenie na wakacje jest w stanie zapewnić uzyskanie odszkodowania przy większej ilości zdarzeń.

Kompleksowa polisa turystyczna może składać się z:

 • Assistance,
 • NNW,
 • OC.

Podczas podróży do kraju, gdzie może występować bariera językowa, można pomyśleć o zakupie Assistance. To taki element, który może zawierać ubezpieczenie turystyczne Rosja, który pozwala zapewnić uzyskanie dostępu do wsparcia ze strony towarzystwa reasekuracji. Zatem również ubezpieczenie turystyczne do Chin można rozbudować o Assistance. W ten sposób można liczyć między innymi na pomoc logistyczną. Przyda się ona, gdy planuje się zwiedzanie różnych miejscowości na terenie Chin. Jeszcze bardziej przydatna może okazać się pomoc tłumacza. Mając ubezpieczenie do Chin, wystarczy skontaktować się z towarzystwem reasekuracji, a wówczas będzie można liczyć na przetłumaczenie, choćby regulaminów, czy umów. W ten sposób podczas wyjazdu wakacyjnego można podejmować znacznie lepsze decyzje. Natomiast porada prawna przyda się, gdy dojdzie do złamania jakiegoś prawa.  

Jaką ochronę zapewnia OC w życiu prywatnym?

Jednym z przydatnych elementów ubezpieczenia wyjazdu do Chin może okazać się OC w życiu prywatnym. Gdy ubezpieczenie na wyjazd za granicę obejmuje taką ochronę, wówczas nie trzeba martwić się koniecznością samodzielnego pokrycia wydatków na odszkodowania dla osób trzecich, gdy doprowadziło się do szkody. Zatem taki element polisy turystycznej może okazać się kluczowy dla osób, które uprawiają sport. Dodatkowo rozszerzenie standardowej polisy turystycznej o OC nie musi być kosztowne. Natomiast ubezpieczenie na wakacje może zapewnić bardziej kompleksową ochronę. Oczywiście decyzja o tym, czy ubezpieczenie wyjazdu do Chin warto rozbudować o OC, zależy między innymi od tego, jak długo zamierza się przebywać w tym kraju. Gdy planuje się jedynie wyjazd na weekend, wówczas nie jest konieczne wybieranie nadmiernie rozbudowanych polis turystycznych. Kluczowe jest zdecydowanie się na takie produkty, które są w stanie zapewnić ochronę przed skutkami typowych zdarzeń. Natomiast podczas dłuższego pobytu w innym kraju rośnie ryzyko wystąpienia nieprzewidzianych sytuacji. Z tego powodu ubezpieczenie w Chinach powinno składać się z większej liczby elementów, które będą w stanie zapewnić uzyskanie środków finansowych od towarzystwa reasekuracji przy różnych zdarzeniach.  

Najtańsze oferty ubezpieczeń do Chin

5,21 zł
Koszty leczenia 200 000 zł
Ratownictwo
Bagaż
4,15 zł
Koszty leczenia 90 000 zł
Ratownictwo
Bagaż
4,88 zł
Koszty leczenia 200 000 zł
Ratownictwo
Bagaż

Jak zapoznać się z polisami turystycznymi do Chin, które są dostępne na rynku ubezpieczeniowym?

Dokonanie właściwego wyboru ubezpieczenia na podróż do Chin jest znacznie łatwiejsze, gdy dokona się analizy rynku. Dobrym rozwiązaniem jest wstępne sprawdzenie, jakie polisy turystyczne są dostępne w poszczególnych towarzystwach reasekuracji, które na krajowym rynku specjalizują się w sprzedaży tego typu produktów. W tym celu można wykorzystać przydatne narzędzia jak porównywarka ubezpieczeń turystycznych. Za jej pośrednictwem można w krótkim czasie sprawdzić warunki, na których dostępne jest standardowe ubezpieczenie podróżne Chiny. Pozwala to ustalić między innymi, na jakich warunkach cenowych można kupić polisę turystyczną. Ważne jest sprawdzenie również dostępu do rozszerzeń ubezpieczeń, z których można skorzystać w celu zwiększenia zakresu ochrony. Należy brać pod uwagę, że nie zawsze podstawowe ubezpieczenie zdrowotne w Chinach będzie wystarczające. Dotyczy to między innymi sytuacji, gdy będzie się uprawiać podczas wakacji różne dyscypliny sportu. Dodatkowo można sprawdzić ubezpieczenie turystyczne ranking.

W ten sposób można uzyskać informacje o ubezpieczeniach pod kątem:

 • ocen klientów,
 • optymalnego zakresu ochrony,
 • cen.

Takie informacje mają duże znaczenie, gdy chce się wybrać ubezpieczenie podróży w Chinach, które zapewni optymalny zakres ochrony. Równocześnie można wybrać taki produkt, który nie wymaga wydatkowania nadmiernie dużych środków finansowych. Zapoznanie się z warunkami cenowymi, pozwala wybrać również takie polisy turystyczne, które są dostępne na nieco lepszych warunkach. Często można wybrać taki produkt, który ma odpowiedni zakres ochrony, a równocześnie nie wymaga wydatkowania nadmiernie dużych pieniędzy na składkę. Zatem wystarczy sprawdzić najlepsze ubezpieczenie do Chin, co następnie pozwala podjąć znacznie lepsze decyzje zakupowe. Jednak wybranie takiego produktu wymaga uzyskania odpowiedniej ilości informacji o dostępnych w sprzedaży polisach turystycznych. 

Powiązane artykuły

Ubezpieczenie od koronawirusa – gdzie kupić?

Ubezpieczenie od koronawirusa – gdzie kupić?

Pandemia SARS-CoV-2 trwa ponad rok. Chociaż powszechne są już programy szczepień i w wielu krajach na świecie sytuacja jest dość dobrze opanowana, nadal nie można bagatelizować sytuacji. Zachorowanie na COVID-19 może narazić na poważne konsekwencje finansowe i nie […]

więcej
Co obejmuje ubezpieczenie kosztów rezygnacji z podróży?

Co obejmuje ubezpieczenie kosztów rezygnacji z podróży?

Wybierasz się na zorganizowaną wycieczkę turystyczną? Przed wyjazdem koniecznie wykup ubezpieczenie od kosztów rezygnacji z podróży, by w razie nieprzewidzianych problemów, ochronić środki finansowe przeznaczone na zaplanowanie wyjazdu. Zobacz, dlaczego jest to tak ważne i w jakich sytuacjach […]

więcej
EKUZ – najważniejsze informacje na temat karty EKUZ

EKUZ – najważniejsze informacje na temat karty EKUZ

Na podróże po Europie każdy czas jest dobry, bez względu na porę roku! Jednak to latem i w okresie wakacji najczęściej wybieramy się za granicę – by zwiedzać, odpoczywać, pracować albo odwiedzić bliskich. Bez względu na charakter wyjazdu, […]

więcej