Ubezpieczenie turystyczne Islandia

Ubezpieczenie turystyczne Islandia

Dodano: 29 marca 2022

Islandia to niewielki kraj, który położony jest na północnym krańcu Europy. Jest jednym z bardziej atrakcyjnych turystycznie. Zachwyca licznymi gejzerami, dziewiczą przyrodą, możliwością obserwowania zorzy polarnych. Bez wątpienia warto go odwiedzić. Decydując się na podróż do Islandii, należy zadbać o własne bezpieczeństwo. Ubezpieczenie do Islandii to absolutna podstawa.

Ubezpieczenie turystyczne do Islandii – dlaczego warto je kupić?

Wiele osób uważa, że skoro na terenie Islandii obowiązuje Europejska Karta Ubezpieczenia Zdrowotnego, kupowanie ubezpieczenia turystycznego jest zbędne. Jest to jak najbardziej podejście błędne. Przede wszystkim trzeba pamiętać, że karta EKUZ nie zapewnia pełnego dostępu do bezpłatnej pomocy medycznej. Gwarantuje ją jedynie na takich zasadach, na jakich korzystają z niej obywatele kraju. Co to oznacza w praktyce? Jeśli mieszkańcy Islandii muszą ponosić częściową odpłatność za świadczenia medyczne, turystów też to czeka. Dlatego dodatkowa polisa turystyczna jest bardzo dobrym wyborem. Warto pamiętać, że dokładnie tak samo jest w innych krajach europejskich. Dlatego ubezpieczenie turystyczne Chorwacja to bardzo dobry wybór dla tych, którzy planują podróż do tego położonego na południu Europy państwa.

Podczas zagranicznych podróży mogą przytrafić się nam nie tylko problemy ze zdrowiem. Możemy paść ofiarą kradzieży, linie lotnicze mogą zgubić bądź zniszczyć nasz bagaż. W takich sytuacjach ubezpieczenie turystyczne do Islandii również okaże się bardzo pomocne.

REKOMENDACJA NAJLEPSZYCH UBEZPIECZEŃ NA ISLANDIĘ

Poniżej przedstawiamy rekomendowane ubezpieczenia na Islandię. Kierujemy się wyborem najlepszej relacji zakresu i ceny ubezpieczenia oraz na doświadczeniach naszych klientów.

Podstawowy

29,45 zł

KUP ONLINE
 • OC - Odpowiedzialność cywilna w życiu prywatnym

  50 000 zł

 • NNW - Następstwa Nieszczęśliwych Wypadków

  20 000 zł

 • Koszty leczenia COVID-19 za granicą
 • Zdarzenia po alkoholu w zakresie kosztów leczenia
 • Akty terrorystyczne
Optymalny wybór

49,70 zł

KUP ONLINE
 • OC - Odpowiedzialność cywilna w życiu prywatnym

  370 184 zł

 • NNW - Następstwa Nieszczęśliwych Wypadków

  27 764 zł

 • Koszty leczenia COVID-19 za granicą
 • Koszty rezygnacji z noclegu: 2 314 zł
 • Zdarzenia po alkoholu w zakresie kosztów leczenia
 • Koszty rezygnacji z biletu: 2 314 zł
Wariant premium

66,50 zł

KUP ONLINE
 • OC - Odpowiedzialność cywilna w życiu prywatnym

  462 730 zł

 • NNW - Następstwa Nieszczęśliwych Wypadków

  46 273 zł

 • Koszty leczenia COVID-19 za granicą
 • Akty terrorystyczne
 • Koszty rezygnacji z noclegu: 2 314 zł

Jakie są koszty leczenia w Islandii?

Decydując się na podróż do Islandii, należy pamiętać, że koszty leczenia w tym kraju są naprawdę bardzo wysokie. Za zwykłe leczenie ambulatoryjne zapłacimy około cztery tysiące koron islandzkich. W przypadku konieczności skorzystania z transportu medycznego musimy liczyć się z wydaniem około czterech tysięcy koron islandzkich. UWAGA: jest to koszt samego transportu. Nie uwzględnia więc ewentualnych zabiegów. Im większy zakres pomocy, tym wyższy rachunek trzeba będzie uregulować.

Jaki zakres ubezpieczenia turystycznego do Islandii wybrać?

Dobre ubezpieczenie turystyczne na Islandii powinno zapewniać możliwie jak największą ochronę. Podobnie jest, jeśli chodzi o ubezpieczenia turystyczne Rosja oraz ubezpieczenia turystyczne Izrael. Wyjątkiem nie są także ubezpieczenia turystyczne Kuba.

Przede wszystkim trzeba pamiętać, że polisa musi zapewniać pokrycie kosztów leczenia. Ważne, aby gwarantowała ona”

 • leczenie ambulatoryjne;
 • leczenie szpitalne.

W przypadku osób chorujących przewlekle należy postawić na taką polisę, która zapewnia ochronę również w przypadku zaostrzenia choroby.

Wielu specjalistów zajmujących się turystyką podkreśla, że podczas zagranicznych wyjazdów przyda się ochrona w zakresie następstw nieszczęśliwych wypadków. Ma to duże znaczenie zwłaszcza w przypadku tych osób, które zamierzają czas w Islandii spędzać naprawdę aktywnie. Wówczas nie trudno bowiem o wypadek, którego skutki mogą być naprawdę poważne.

Rozszerzeniem, na które warto zdecydować się podczas podróży samolotem, jest ubezpieczenie bagażu. Warto pamiętać, że liniom lotniczym – nawet tym najlepszym – zdarza się zniszczyć bagaż, a nawet go zgubić. Ubezpieczenie zminimalizuje straty i pozwoli cieszyć się urlopem. Na takie rozszerzenie warto zdecydować się zwłaszcza wówczas, gdy planujemy przewozić drogi sprzęt turystyczny bądź elektroniczny.

Osobom, które zamierzają w Islandii poruszać się autem, samodzielnie go prowadząc, polecane jest ubezpieczenie OC, czyli odpowiedzialności cywilnej. W razie stłuczki bądź wypadku polisa pokryje ewentualne straty.

Wiele osób podróżujących na Islandię planuje aktywne spędzanie czasu. Wędrówki po dziewiczych, niezamieszkałych terenach to jedna z największych atrakcji tego miejsca. W przypadku takich osób polisa powinna obejmować rozszerzenie gwarantujące sfinansowanie akcji ratowniczych oraz poszukiwawczych. Warto pamiętać, że takie akcje są na ogół bardzo drogie i brak polisy może zakończyć się katastrofą finansową.

Najtańsze oferty ubezpieczeń na Islandię

4,30 zł
Koszty leczenia 200 000 zł
Ratownictwo
Bagaż
4,15 zł
Koszty leczenia 90 000 zł
Ratownictwo
Bagaż
4,20 zł
Koszty leczenia 200 000 zł
Ratownictwo
Bagaż

Jaka powinna być suma kosztów leczenia w przypadku polisy turystycznej na Islandii?

Wykupując ubezpieczenie turystyczne, należy pamiętać, aby sumę ubezpieczenia dopasować do kraju, do którego się wybieramy. W każdym państwie koszty leczenia czy transportu są bowiem inne. W przypadku Islandii nie jest wymaga zbyt droga polisa. W zupełności wystarczające będzie ubezpieczenie turystyczne w Islandii, którego suma gwarantowana wynosi około trzydzieści tysięcy euro.

Jak wybrać dobre ubezpieczenie do Islandii?

Firm ubezpieczeniowych jest obecnie całe mnóstwo. Większość z nich oferuje polisy turystyczne, wśród których znajdują się te przeznaczone dla osób wyjeżdżających na Islandię. Aby nie zagubić się w gąszczu ofert i postawić na naprawdę dobre ubezpieczenie, warto skorzystać z porównywarki, na przykład Kioskpolis.pl.

Porównywarki to narzędzia stworzone po to, aby szybko i bez niepotrzebnych problemów porównać między sobą ubezpieczenia. Uwzględniają one najważniejsze cechy każdej polisy. Wskazują na sumę ubezpieczenia, dostępne warianty, to, co zawiera pakiet podstawowy, a także koszt, jaki trzeba ponieść w związku z zakupem danej polisy. Warto pamiętać, że porównywarki dostępne są nie tylko dla osób szukających ubezpieczenia do Islandii. Obejmują one także ubezpieczenia turystyczne Kanada oraz ubezpieczenia turystyczne Ukraina.

Wyjazdy turystyczne mają dostarczać przyjemności i być świetnym sposobem spędzania wolnego czasu. Aby jednak tak się stało, należy zatroszczyć się o bezpieczeństwo w czasie ich trwania. Nie inaczej jest, jeśli chodzi o wyjazdy na Islandię – kierunek coraz bardziej popularny wśród Polaków. Sposobem na to, aby w czasie wyjazdu czuć się naprawdę bezpiecznie jest odpowiednie ubezpieczenie turystyczne. Obecnie firmy ubezpieczeniowe proponują swoim klientom atrakcyjne i niedrogie oferty, co sprawia, że każdy planujący wyjazd na Islandię (a także w inne miejsce świata) bez trudu znajdzie polisę idealnie wpisującą się w indywidualne wymagania.

Powiązane artykuły

Ubezpieczenie od koronawirusa – gdzie kupić?

Ubezpieczenie od koronawirusa – gdzie kupić?

Pandemia SARS-CoV-2 trwa ponad rok. Chociaż powszechne są już programy szczepień i w wielu krajach na świecie sytuacja jest dość dobrze opanowana, nadal nie można bagatelizować sytuacji. Zachorowanie na COVID-19 może narazić na poważne konsekwencje finansowe i nie […]

więcej
EKUZ – najważniejsze informacje na temat karty EKUZ

EKUZ – najważniejsze informacje na temat karty EKUZ

Na podróże po Europie każdy czas jest dobry, bez względu na porę roku! Jednak to latem i w okresie wakacji najczęściej wybieramy się za granicę – by zwiedzać, odpoczywać, pracować albo odwiedzić bliskich. Bez względu na charakter wyjazdu, […]

więcej
Co obejmuje ubezpieczenie kosztów rezygnacji z podróży?

Co obejmuje ubezpieczenie kosztów rezygnacji z podróży?

Wybierasz się na zorganizowaną wycieczkę turystyczną? Przed wyjazdem koniecznie wykup ubezpieczenie od kosztów rezygnacji z podróży, by w razie nieprzewidzianych problemów, ochronić środki finansowe przeznaczone na zaplanowanie wyjazdu. Zobacz, dlaczego jest to tak ważne i w jakich sytuacjach […]

więcej