Ubezpieczenie turystyczne Indonezja

Ubezpieczenie turystyczne Indonezja

Dodano: 29 marca 2022

Dalekowschodnie wyjazdy to na dzisiejszym rynku turystycznym żadna rzadkość. Turyści muszą jednak pamiętać, że ubezpieczenie do Indonezji lub innych krajów tego regionu co prawda nie jest obowiązkowe, jednak nieroztropnie byłoby z niego zrezygnować. Na miejscu czeka wiele niebezpieczeństw, więc ryzyko jest kompletnie nieopłacalne, zwłaszcza że zakup polisy ubezpieczeniowej przez internet jest bardzo prosty.

Porównywarka ubezpieczeń turystycznych Kioskpolis.pl pozwala na błyskawiczne znalezienie i porównanie ofert kilkudziesięciu towarzystw ubezpieczeniowych, więc wybór odpowiedniej nie stanowi problemu. Ogromną zaletą jest to, że można to zrobić już w kilkanaście minut, więc polisę da się kupić nawet na ostatnią chwilę przed podróżą. Ubezpieczenie turystyczne ranking zawiera wiele pozycji, ale do wyboru odpowiedniej polisy zawsze należy podchodzić w pełni indywidualnie ze względu różnice w specyficznych potrzebach każdego klienta.

Indonezja, a ubezpieczenie na wakacje

Indonezja jest krajem, który co roku odwiedzają dziesiątki milionów turystów. Nie może to dziwić, gdyż można tu podziwiać piękne krajobrazy, które są dostępne dla turystów praktycznie przez cały rok. Jest to specyficzny kraj, gdyż leży na kilkunastu tysiącach wysepek różnej wielkości, które różnią choć są podobne, różnią się nieco florą i fauną. Niektóre z nich są odludne i trudno tu spotkać jakiekolwiek ludzkie osady. Szacuje się, że zamieszkałych jest około sześciu tysięcy wysp. Taki układ geograficzny sprawia, że ubezpieczenie w Indonezji jest wręcz konieczne, jeśli nie chce się być obarczonym ogromnymi kosztami wynikającymi na przykład z transportu medycznego, który będzie niezbędny, gdy dojdzie do jakiegoś wypadku. Kraj jest nastawiony na zyski z turystyki, więc turyści mogą tu spotkać wiele dobrze zorganizowanych placówek medycznych, jednak wielkość kraju, ogromne odległości między poszczególnymi regionami, a także wysokie koszty usług specjalistycznych sprawiają, że jakiekolwiek akcje ratunkowe są tu bardzo kosztowne. Ubezpieczenie turystyczne do Indonezji jest więc opłacalne i polecane każdemu, kto chce podróżować po tym kraju, niezależnie od regionu, do którego się uda.

REKOMENDACJA NAJLEPSZYCH UBEZPIECZEŃ DO INDONEZJI

Poniżej przedstawiamy rekomendowane ubezpieczenia do Indonezji. Kierujemy się wyborem najlepszej relacji zakresu i ceny ubezpieczenia oraz na doświadczeniach naszych klientów.

Podstawowy

76,46 zł

KUP ONLINE
 • OC - Odpowiedzialność cywilna w życiu prywatnym

  138 819 zł

 • NNW - Następstwa Nieszczęśliwych Wypadków

  30 000 zł

 • Koszty leczenia COVID-19 za granicą
 • Zdarzenia po alkoholu w zakresie kosztów leczenia
Optymalny wybór

55,10 zł

KUP ONLINE
 • OC - Odpowiedzialność cywilna w życiu prywatnym

  200 000 zł

 • NNW - Następstwa Nieszczęśliwych Wypadków

  40 000 zł

 • Koszty leczenia COVID-19 za granicą
 • Zdarzenia po alkoholu w zakresie kosztów leczenia
Wariant premium

123,69 zł

KUP ONLINE
 • OC - Odpowiedzialność cywilna w życiu prywatnym

  462 730 zł

 • NNW - Następstwa Nieszczęśliwych Wypadków

  60 000 zł

 • Koszty leczenia COVID-19 za granicą
 • Zdarzenia po alkoholu w zakresie kosztów leczenia

Co odwiedzić w Indonezji?

Ubezpieczenie na wakacje w Indonezji warto kupić, niezależnie od tego, gdzie się udaje. Jednym z najpopularniejszych regionów jest znana na całym świecie wyspa Bali. Znajdująca się pomiędzy Jawą i Lombokiem wsypa może zaoferować przepiękne krajobrazy nieznane w Europie, a także obcowanie ze specyficzną lokalną kulturą, także różniącą się znacząco od europejskich przyzwyczajeń. Na wyspie znajduje się wiele świątyń, więc osoby zainteresowane dalekowschodnią duchowością na pewno będą zadowolone z podróży tutaj. Na wyspie dobrze są rozwinięte wszelkie usługi, które są dopasowane do potrzeb turystów, jednak, jak przystało na typowo turystyczny region, są one relatywnie drogie. Ubezpieczenie na wyjazd za granicę będzie więc niezbędny, jeśli nie chce się narażać na nieprzewidziane i wysokie koszty.

Koszty życia w Indonezji

To, że ubezpieczenie podróżne w Indonezji jest zalecane przez większość ekspertów i praktyków podróży, jest zależne od tego, że lokalne koszty życia mogą tu okazać się dość wysokie. Co prawda kraj nie jest bardzo dobrze rozwinięty, jeśli chodzi o gospodarkę, co jest potęgowane stosunkowo słabą walutą, jednak fakt, że pojawia się tu sporo turystów, sprawia że koszty życia nie należą do niskich. Obowiązująca waluta to Rupia Indyjska, która w stosunku do Dolara, Euro, czy Złotówki jest dość słaba, więc polscy turyści nie będą narzekać na niekorzystny kurs. Większość cen podstawowych towarów i usług nie jest wysoka, jednak kłopoty pojawiają się dopiero wtedy, gdy dojdzie do konieczności skorzystania z opieki medycznej lub transportu w nagłej sytuacji.

Placówki medyczne są łatwo dostępne tylko w dużych aglomeracjach. W mniejszych miastach może okazać się, że panuje tu niedobór lekarzy specjalistów i szpitali. Dla turystów są one mimo wszystko dostępne, jednak dość drogie. Mając ubezpieczenie w Indonezji, nie trzeba jednak się tym martwić.

Najtańsze oferty ubezpieczeń do Indonezji

5,21 zł
Koszty leczenia 200 000 zł
Ratownictwo
Bagaż
4,15 zł
Koszty leczenia 90 000 zł
Ratownictwo
Bagaż
4,88 zł
Koszty leczenia 200 000 zł
Ratownictwo
Bagaż

Ubezpieczenie podróżne Indonezja – co powinno zawierać?

Wyjeżdżając do Indonezji, należy kupić ubezpieczenie podróżne. Podstawowa polisa powinna zawierać przede wszystkim ochronę zdrowotną. Ubezpieczenie dla przeciętnego turysty powinno zawierać możliwość udania się do lekarza pierwszego kontaktu, lekarzy specjalistów, a także skorzystania z transportu medycznego. Ponadto polisa musi obejmować podstawowe zabiegi i operacje, które mogą być konieczne na przykład podczas zdarzenia się wypadku. Większość turystycznych polis ubezpieczeniowych zawiera taki zakres ochrony. Pozostaje jednak jeszcze pytanie, jaka powinna być maksymalna kwota polisy ubezpieczeniowej.

Wyjazd do Indonezji – na jaką kwotę kupić polisę?

Ubezpieczenie do Indonezji powinno opiewać na maksymalną kwotę, która będzie zdolna pokryć powyższe koszty. Zaleca się, by nie była ona niższa niż 20 000 Euro, choć wielu specjalistów poleca nawet nieco wyższe sumy. Taką kwotę można jednak przyjąć jako podstawę, dla przeciętnego turysty. W większości przypadków pokryją ona w Indonezji podstawowe koszty leczenia, a turysta będzie miał pokryte wszystkie koszty.

Warto jednak kupić bardziej rozbudowaną polisę zawierającą także ubezpieczenie OC, NNW i Assistance. Takie polisy są gwarancją tego, że właściwie w żadnej sytuacji turysta nie zostanie bez pomocy finansowej. Pakiet OC i NNW pozwoli na zniwelowanie wszystkich kosztów powstałych na skutek zaistnienia zdarzenia ubezpieczeniowego, czyli wypadku, choroby lub innej sytuacji określonej w umowie polisy. Mając tak rozbudowaną polisę można liczyć na przykład na pokrycie wszystkich kosztów związanych z koniecznością zorganizowania transportu medycznego do kraju, lub nawet pokrycia kosztów związanych z przymusowo przedłużającym się pobytem w Indonezji.

Dodatkowe polisy turystyczne w Indonezji

Wyjeżdżając do tak egzotycznego kraju, warto też poszukać dodatkowych ubezpieczeń. Na Kioskpolis.pl można znaleźć ciekawe polisy zabezpieczające turystę od nietypowych sytuacji. Może to być na przykład ubezpieczenie bagażu lub ubezpieczenie od odwołanego lotu. To wszystko pozwoli uchronić się przed koniecznością pokrywania strat z własnej kieszeni. Tego rodzaju ubezpieczenia podróżne do Indonezji nie są zbyt drogie, więc często okazują się bardzo opłacalne, zwłaszcza że nigdy nie wiadomo, co w czasie podróży może się przytrafić.

Na co zwrócić uwagę kupując ubezpieczenie do Indonezji?

Wyjeżdżając do Indonezji i kupując ubezpieczenie, zawsze należy dokładnie przeczytać ogólne warunki ubezpieczenia. To właśnie tam można znaleźć wykaz sytuacji, w których towarzystwo ubezpieczeniowe pokrywa koszty zdarzenia. Ponadto są tu wyszczególnione wyłączenia odpowiedzialności, czyli wszystkie zdarzenia, które nie pozwolą na ubieganie się o wypłatę odszkodowania. Wybór polisy zawsze powinien być podyktowany analizą zakresu ochrony, a nie jedynie ceną, więc na Kioskpolis.pl można znaleźć dokładne informacje o każdym produkcie ubezpieczeniowym.

Nie tylko Indonezja – inne kraje regionu

Daleki wschód, pomimo że jest bardzo atrakcyjny, bywa też niebezpieczny. Dlatego też ubezpieczenie turystyczne Tajlandia, a także ubezpieczenie turystyczne Japonia, są polecane, gdy wyjeżdża się do tych krajów. O ile Tajlandia jest krajem, który można porównać do Indonezji pod względem panującej tu kultury, obyczajów i kosztów życia, jadąc do Japonii, warto poszukać bardziej rozbudowanych polis, gdyż lokalne koszty są naprawdę wysokie. Ewentualne koszty leczenia będą tu dużo wyższe, niż w Indonezji, czy Tajlandii.

Na Kioskpolis.pl można znaleźć też ubezpieczenie turystyczne Filipiny i ubezpieczenie turystyczne Indie. Podróż do tych krajów jest często polecana dla osób, które znajdują się w okolicy.

Powiązane artykuły

Ubezpieczenie od koronawirusa – gdzie kupić?

Ubezpieczenie od koronawirusa – gdzie kupić?

Pandemia SARS-CoV-2 trwa ponad rok. Chociaż powszechne są już programy szczepień i w wielu krajach na świecie sytuacja jest dość dobrze opanowana, nadal nie można bagatelizować sytuacji. Zachorowanie na COVID-19 może narazić na poważne konsekwencje finansowe i nie […]

więcej
Co obejmuje ubezpieczenie kosztów rezygnacji z podróży?

Co obejmuje ubezpieczenie kosztów rezygnacji z podróży?

Wybierasz się na zorganizowaną wycieczkę turystyczną? Przed wyjazdem koniecznie wykup ubezpieczenie od kosztów rezygnacji z podróży, by w razie nieprzewidzianych problemów, ochronić środki finansowe przeznaczone na zaplanowanie wyjazdu. Zobacz, dlaczego jest to tak ważne i w jakich sytuacjach […]

więcej
EKUZ – najważniejsze informacje na temat karty EKUZ

EKUZ – najważniejsze informacje na temat karty EKUZ

Na podróże po Europie każdy czas jest dobry, bez względu na porę roku! Jednak to latem i w okresie wakacji najczęściej wybieramy się za granicę – by zwiedzać, odpoczywać, pracować albo odwiedzić bliskich. Bez względu na charakter wyjazdu, […]

więcej