Ubezpieczenie turystyczne Kolumbia

Ubezpieczenie turystyczne Kolumbia

Dodano: 29 marca 2022

W Ameryce Południowej – dokładnie u wybrzeży Morza Karaibskiego oraz Oceanu Spokojnego – leży Kolumbia. Jest to wyjątkowy kraj, który dawno już przestał być kojarzony wyłącznie z wojną narkotykowych gangów. Obecnie coraz więcej osób decyduje się na podróż do Kolumbii. Nie brakuje tych, dla których jest to turystyczne spełnienie marzeń. Podejmując decyzję o wyjeździe do tego kraju, należy zatroszczyć się o własne bezpieczeństwo. Ubezpieczenie do Kolumbii to coś, z czego nie należy rezygnować. To sposób na to, aby wymarzone wakacje nie zamieniły się w koszmar.

Ubezpieczenie podróżne do Kolumbii – dlaczego warto?

Ubezpieczenie turystyczne to absolutny must have, jeśli chodzi o zagraniczne wyjazdy. O ile w przypadku podróży po Europie można z niego jeszcze zrezygnować, o tyle ci, którzy wyjeżdżają na inny kontynent nie mogą zapomnieć o jego wykupieniu. Niezbędne jest przede wszystkim ubezpieczenie zdrowotne, które zapewni nam ochronę, jeśli zachorujemy bądź będziemy mieli wypadek, który będzie wiązał się z koniecznością otrzymania pomocy medycznej. Podczas tak dalekich wyjazdów przyda się też ubezpieczenie bagażu, które zapewni nam odszkodowanie zarówno wówczas, gdy linie lotnicze zgubią nasze walizki, jak i wtedy, kiedy zostaną one skradzione. Dobrze wybrane ubezpieczenie na wyjazd za granicę zapewni nie tylko bezpieczeństwo finansowe, ale również spokój.

REKOMENDACJA NAJLEPSZYCH UBEZPIECZEŃ DO KOLUMBII

Poniżej przedstawiamy rekomendowane ubezpieczenia do Kolumbii. Kierujemy się wyborem najlepszej relacji zakresu i ceny ubezpieczenia oraz na doświadczeniach naszych klientów.

Podstawowy

76,46 zł

KUP ONLINE
 • OC - Odpowiedzialność cywilna w życiu prywatnym

  138 819 zł

 • NNW - Następstwa Nieszczęśliwych Wypadków

  30 000 zł

 • Koszty leczenia COVID-19 za granicą
 • Zdarzenia po alkoholu w zakresie kosztów leczenia
Optymalny wybór

55,10 zł

KUP ONLINE
 • OC - Odpowiedzialność cywilna w życiu prywatnym

  200 000 zł

 • NNW - Następstwa Nieszczęśliwych Wypadków

  40 000 zł

 • Koszty leczenia COVID-19 za granicą
 • Zdarzenia po alkoholu w zakresie kosztów leczenia
Wariant premium

123,69 zł

KUP ONLINE
 • OC - Odpowiedzialność cywilna w życiu prywatnym

  462 730 zł

 • NNW - Następstwa Nieszczęśliwych Wypadków

  60 000 zł

 • Koszty leczenia COVID-19 za granicą
 • Zdarzenia po alkoholu w zakresie kosztów leczenia

Czy karta EKUZ działa na terenie Kolumbii?

Karta EKUZ, czyli Europejska Karta Ubezpieczenia Zdrowotnego, to dokument, który – jak sama nazwa wskazuje – działa jedynie na terenie państw europejskich. Jako że Kolumbia leży na zupełnie innym kontynencie, w jej przypadku karta EKUZ na nic się zda. Posiadacze karty EKUZ nie mogą więc w Kolumbii liczyć na bezpłatną pomoc medyczną. Dlatego tak ważne jest, aby przed wyjazdem wykupić odpowiednie ubezpieczenie. Dokładnie tak samo jest w przypadku wyjazdów do innych egzotycznych miejsc. Ubezpieczenie turystyczne Meksyk oraz ubezpieczenie turystyczne Brazylia to gwarancja bezpieczeństwa.

Najtańsze oferty ubezpieczeń do Kolumbii

5,21 zł
Koszty leczenia 200 000 zł
Ratownictwo
Bagaż
4,15 zł
Koszty leczenia 90 000 zł
Ratownictwo
Bagaż
4,88 zł
Koszty leczenia 200 000 zł
Ratownictwo
Bagaż

Jaką ochronę powinno gwarantować ubezpieczenie podróżne do Kolumbii?

Podstawowym składowym ubezpieczenia podróżnego do Kenii powinno być ubezpieczenie zdrowotne. Decydując się na nie, należy pamiętać, aby gwarantowało zwrot kosztów:

 • leczenia ambulatoryjnego;
 • leczenia szpitalnego;
 • zabiegów;
 • operacji;
 • zakupu leków i środków opatrunkowych.

Warto postawić na polisę, która uwzględnia również pokrycie kosztów transportu medycznego. Wielu specjalistów zwraca uwagę, że ubezpieczenie zdrowotne do Kolumbii powinno obejmować także transport sanitarny do Polski. Może bowiem zdarzyć się tak, że choroba (lub uraz) jest tak poważna, że powrót do kraju normalnym samolotem rejsowym jest niemożliwy.

Czy ubezpieczenie zdrowotne to jedyna opcja, jaką może obejmować ubezpieczenie turystyczne do Kolumbii?

Polisy turystyczne przeznaczone dla osób wyjeżdżających za granicę to coś zdecydowanie więcej niż tylko ubezpieczenie zdrowotne. Warto pamiętać, że zdecydować można się na ubezpieczenie:

 • NNW;
 • OC;
 • bagażu/sprzętu sportowego;
 • transportu zwłok.

Polisa NNW zapewnia ochronę w przypadku nieszczęśliwych wypadków, OC zaś wówczas, gdy to my podczas urlopu wyrządzimy jakąś szkodę. Ubezpieczenie bagażu/sprzętu sportowego chroni zarówno przed kradzieżą, jak i zagubieniem przez linie lotnicze. Jeśli chodzi o transport zwłok, to jest to zakres ochrony służący przede wszystkim naszym bliskim. Warto pamiętać, że transport zwłok jest naprawdę kosztowny. Wykupienie tej opcji pozwala bliskim uniknąć wielu problemów.

Jak wybrać dobre ubezpieczenie do Kolumbii?

Oferta firm ubezpieczeniowych jest naprawdę szeroka. Poszczególne polisy turystyczne mogą się więc między sobą mocno różnić. Jest tak nie tylko, jeśli chodzi o ubezpieczenie na wyjazd do Kolumbii. Również ubezpieczenie turystyczne Dominikana to szeroki wachlarz opcji. Dlatego ci, którzy chcą mieć pewność, że wybierają naprawdę dobre ubezpieczenie, mogą postawić na narzędzie, jakim jest porównywarka ubezpieczeń turystycznych. Dostępna jest ona w sieci, a korzystanie z niej jest w pełni darmowe, co oznacza brak jakichkolwiek opłat. Z obsługą porównywarki poradzi sobie każdy. Wystarczy określić własne potrzeby i oczekiwania, aby po zaledwie kilku kliknięciach przyjrzeć się dostępnym na rynku ofertom ubezpieczenia do Kolumbii.

Czy ubezpieczenie do Kolumbii można wykupić w dowolnym momencie?

I tak, i nie. Wszystko zależy od tego, na czym nam zależy. Jeśli chcemy czuć się naprawdę bezpiecznie już w dniu wyjazdu, warto zrobić to nieco wcześniej. Trzeba bowiem pamiętać, że firmy ubezpieczeniowe stosują tak zwane okresy karencji. Jest to ściśle określony przedział czasowy, w którym ochrona ubezpieczeniowa jest nieaktywna. Chcąc wykupić polisę już w trakcie wyjazdu, należy pamiętać o tym, że okres karencji może skutkować tym, że ochrona ubezpieczeniowa będzie działać dopiero po naszym powrocie do kraju. Zakup polisy już po wyjeździe ma sens tak naprawdę tylko wówczas, gdy planujemy naprawdę długi pobyt, a o wykupieniu ubezpieczenia po prostu zapomnieliśmy.

Czy ubezpieczenie turystyczne do Kolumbii jest drogie?

Wiele osób sądzi, że wykupienie polisy turystycznej na taki wyjazd wiąże się z naprawdę ogromnymi wydatkami. Tymczasem okazuje się, że wcale tak nie jest. Wykupując ubezpieczenie turystyczne na wyjazd do Kolumbii, trzeba liczyć się z wydatkiem około kilku – kilkunastu złotych dziennie. Ostateczny koszt uzależniony jest od zakresu ochrony, a także sum gwarantowanych. Zasada jest w tym przypadku bardzo prosta: im szersza ochrona, tym wyższa składka. Czasem jednak warto zdecydować się na nieco większy wydatek, zyskując większe poczucie pewności.

Ubezpieczenie podróżne do Kolumbii to coś, z czego nie warto rezygnować, decydując się na podróż do tego pięknego i mocno oddalonego od Polski kraju. Niewielki wydatek może zagwarantować komfort i bezpieczeństwo w czasie wakacji. Warto pamiętać, że choroby i wypadki naprawdę się zdarzają, a polisa turystyczna sprawi, że ewentualnych kosztów nie będziemy pokrywać z własnej kieszeni. Ubezpieczenie jest niewielkim wydatkiem, na które może pozwolić sobie każdy, kto zdecydował się na wyjazd do Kolumbii.

Powiązane artykuły

Ubezpieczenie od koronawirusa – gdzie kupić?

Ubezpieczenie od koronawirusa – gdzie kupić?

Pandemia SARS-CoV-2 trwa ponad rok. Chociaż powszechne są już programy szczepień i w wielu krajach na świecie sytuacja jest dość dobrze opanowana, nadal nie można bagatelizować sytuacji. Zachorowanie na COVID-19 może narazić na poważne konsekwencje finansowe i nie […]

więcej
Co obejmuje ubezpieczenie kosztów rezygnacji z podróży?

Co obejmuje ubezpieczenie kosztów rezygnacji z podróży?

Wybierasz się na zorganizowaną wycieczkę turystyczną? Przed wyjazdem koniecznie wykup ubezpieczenie od kosztów rezygnacji z podróży, by w razie nieprzewidzianych problemów, ochronić środki finansowe przeznaczone na zaplanowanie wyjazdu. Zobacz, dlaczego jest to tak ważne i w jakich sytuacjach […]

więcej
EKUZ – najważniejsze informacje na temat karty EKUZ

EKUZ – najważniejsze informacje na temat karty EKUZ

Na podróże po Europie każdy czas jest dobry, bez względu na porę roku! Jednak to latem i w okresie wakacji najczęściej wybieramy się za granicę – by zwiedzać, odpoczywać, pracować albo odwiedzić bliskich. Bez względu na charakter wyjazdu, […]

więcej