Ubezpieczenie turystyczne Wietnam

Ubezpieczenie turystyczne Wietnam

Dodano: 29 marca 2022

Wyjazdy wakacyjne do krajów azjatyckich jak Wietnam to podróże, do których trzeba się znacznie lepiej przygotować pod kątem organizacyjnym, co obejmuje między innymi sprawdzenia różnych polis, co pozwala wybrać dopasowane ubezpieczenie turystyczne do Wietnamu. Wykupienie odpowiednio skonstruowanego produktu będzie bezpośrednio wpływać na bezpieczeństwo turystów. W egzotycznych krajach, które są mniej typowymi kierunkami wyjazdów wakacyjnych, można znacznie częściej spotkać się z niespodziewanymi zdarzeniami. Dobrze skonstruowana polisa turystyczna jest w stanie skutecznie zabezpieczyć przed nieprzewidzianymi, wysokimi wydatkami. Zamiast pokrywać je z własnej kieszeni, można liczyć na pokrycie takich kosztów przez towarzystwo reasekuracji.

Wyszukanie odpowiedniego produktu na rynku polis turystycznych wymaga dokonania szczegółowej analizy. Pozwala to uniknąć sytuacji, w której wykupi się ubezpieczenie turystyczne, które nie zapewni pełnej ochrony. Zatem z jednej strony niezbędne jest ustalenie indywidualnych potrzeb, a z drugiej strony sprawdzenie dostępnych w towarzystwie reasekuracji produktów. Pozwala to sprawdzić, czy na rynku powszechnie sprzedawanych polis turystycznych można znaleźć takie, które spełniają oczekiwania. Ewentualnie można zdecydować się na ubezpieczenie w Wietnamie, które samodzielnie rozbuduje się o niezbędne rozszerzenia.

Jakie znaczenie ma dobre ubezpieczenie na wyjazd do Wietnamu?

Wyjazd wakacyjny może wiązać się z różnymi rodzajami ryzyka. Im dłuższa jest podróż i bardziej aktywnie spędza się wolny czas, tym rośnie prawdopodobieństwo wystąpienia zdarzeń losowych. Dopasowana do potrzeb polisa turystyczna ogranicza konieczność realizowania wydatków z własnej kieszeni. Należy brać pod uwagę, że zarówno kupując produkt mający zapewnić ochronę w Wietnamie, jak i też decydując się na ubezpieczenie turystyczne Indonezja, trzeba brać pod uwagę specyfikę kraju, do którego się wyjeżdża. W każdym można spotkać się z nieco innymi zagrożeniami, czy sposobem działania urzędów, placówek medycznych. Dobre ubezpieczenie w Wietnamie zapewni odpowiednią jakość obsługi ze strony towarzystwa reasekuracji.

Polisa turystyczna zapewni:

 • pokrycie kosztów podstawowego leczenia,
 • odszkodowanie przy nieszczęśliwych wypadkach,
 • ochronę przed odpowiedzialnością cywilną w życiu prywatnym.

Gdy kupuje się polisę do Wietnamu kluczowe jest to, z jakiego zakresu usług medycznych można skorzystać. Dobre ubezpieczenie na wyjazd do Wietnamu bierze pod uwagę sposób spędzania wolnego czasu w tym kraju. Turyści planujący aktywny wypoczynek mogą liczyć na to, że z polisy zostaną pokryte wydatki nawet na operacje urazów, czy kontuzji, które wystąpiły podczas treningów, czy aktywności sportowej. Natomiast osoby cierpiące na przewlekłe choroby mogą liczyć na pokrycie wydatków na dostęp do specjalistów z wybranych dziedzin medycyny, czy sfinansowanie pobytu w szpitalu. Zatem wybierając polisę turystyczną, trzeba brać pod uwagę, że w zakresie ochrony przed wydatkami na leczenie, nie ma idealnego produktu. Każde ubezpieczenie podróżne w Wietnamie musi być dopasowane do indywidualnych potrzeb. Jednym turystom wystarczy podstawowy produkt, a inni będą musieli skorzystać z dodatkowych opcji, za które trzeba dodatkowo zapłacić. Na rozszerzenie do polis turystycznych warto się zdecydować, gdy kupuje się polisę do Wietnamu, czy ubezpieczenie turystyczne Indie. To kraje, które z pozoru są tanie, ale koszty skorzystania, choćby z usług medycznych, czy ratownictwa mogą okazać się bardzo wysokie, gdy trzeba będzie je zapłacić z własnej kieszeni. Zatem szczególnie na zakresie ubezpieczenia zdrowotnego do Wietnamu nie powinno się nadmiernie oszczędzać. Sumy gwarantowane, które decydują o wysokości wypłaty od ubezpieczyciela, powinny być wyższe, niż minimalne, które są polecane. 

REKOMENDACJA NAJLEPSZYCH UBEZPIECZEŃ DO WIETNAMU

Poniżej przedstawiamy rekomendowane ubezpieczenia do Wietnamu. Kierujemy się wyborem najlepszej relacji zakresu i ceny ubezpieczenia oraz na doświadczeniach naszych klientów.

Podstawowy

76,46 zł

KUP ONLINE
 • OC - Odpowiedzialność cywilna w życiu prywatnym

  138 819 zł

 • NNW - Następstwa Nieszczęśliwych Wypadków

  30 000 zł

 • Koszty leczenia COVID-19 za granicą
 • Zdarzenia po alkoholu w zakresie kosztów leczenia
Optymalny wybór

55,10 zł

KUP ONLINE
 • OC - Odpowiedzialność cywilna w życiu prywatnym

  200 000 zł

 • NNW - Następstwa Nieszczęśliwych Wypadków

  40 000 zł

 • Koszty leczenia COVID-19 za granicą
 • Zdarzenia po alkoholu w zakresie kosztów leczenia
Wariant premium

123,69 zł

KUP ONLINE
 • OC - Odpowiedzialność cywilna w życiu prywatnym

  462 730 zł

 • NNW - Następstwa Nieszczęśliwych Wypadków

  60 000 zł

 • Koszty leczenia COVID-19 za granicą
 • Zdarzenia po alkoholu w zakresie kosztów leczenia

Jak dokonać analizy ubezpieczeń podróżnych do Wietnamu?

Znalezienie odpowiednich polis turystycznych wymaga dokonania analizy rynku ubezpieczeniowego. Przede wszystkim pozwala to zorientować się, co powinno uwzględniać ubezpieczenia kupowanego podczas wyjazdu do konkretnego kraju. Należy brać pod uwagę, że ubezpieczenie na podróż do Wietnamu będzie się różnić w stosunku do tego, które kupowane jest przy wyjazdach, choćby do krajów europejskich. Podobnie jest, gdy kupuje się ubezpieczenie turystyczne Tajlandia. Azjatyckie kraje mają swoją specyfikę. Dodatkowo trzeba brać pod uwagę warunki, z którymi można spotkać się w konkretnym miejscu. Będzie się to bezpośrednio przekładać między innymi na łatwość uzyskania dostępu do konkretnych usług medycznych. Często trzeba zdecydować się na różne rozszerzenia, czy dodatkowe opcje, które będzie musiało zawierać ubezpieczenie do Wietnamu. Pozwala to przede wszystkim zwiększyć zakres ochrony ubezpieczeniowej. Równocześnie analizy rynku to również sposób, aby zorientować się, co mogą zapewnić poszczególne towarzystwa reasekuracji. Część firm ubezpieczeniowych może oferować bardziej rozbudowane, ale tańsze podstawowe wersje polis turystycznych. Inne towarzystwa mogą zapewnić tańszy dostęp do dodatkowych opcji. Zatem przed dokonaniem ostatecznego wyboru, warto zdecydować się na wykorzystanie takich narzędzi jak porównywarka ubezpieczeń turystycznych. W ten sposób można wybrać takie produkty, które spełniają oczekiwania w kontekście zapisów w umowie. Z drugiej strony można wyszukać ubezpieczenia, które mają korzystniejsze składki ubezpieczeniowe. 

Najtańsze oferty ubezpieczeń do Wietnamu

5,21 zł
Koszty leczenia 200 000 zł
Ratownictwo
Bagaż
4,15 zł
Koszty leczenia 90 000 zł
Ratownictwo
Bagaż
4,88 zł
Koszty leczenia 200 000 zł
Ratownictwo
Bagaż

Powiązane artykuły

Ubezpieczenie od koronawirusa – gdzie kupić?

Ubezpieczenie od koronawirusa – gdzie kupić?

Pandemia SARS-CoV-2 trwa ponad rok. Chociaż powszechne są już programy szczepień i w wielu krajach na świecie sytuacja jest dość dobrze opanowana, nadal nie można bagatelizować sytuacji. Zachorowanie na COVID-19 może narazić na poważne konsekwencje finansowe i nie […]

więcej
Co obejmuje ubezpieczenie kosztów rezygnacji z podróży?

Co obejmuje ubezpieczenie kosztów rezygnacji z podróży?

Wybierasz się na zorganizowaną wycieczkę turystyczną? Przed wyjazdem koniecznie wykup ubezpieczenie od kosztów rezygnacji z podróży, by w razie nieprzewidzianych problemów, ochronić środki finansowe przeznaczone na zaplanowanie wyjazdu. Zobacz, dlaczego jest to tak ważne i w jakich sytuacjach […]

więcej
EKUZ – najważniejsze informacje na temat karty EKUZ

EKUZ – najważniejsze informacje na temat karty EKUZ

Na podróże po Europie każdy czas jest dobry, bez względu na porę roku! Jednak to latem i w okresie wakacji najczęściej wybieramy się za granicę – by zwiedzać, odpoczywać, pracować albo odwiedzić bliskich. Bez względu na charakter wyjazdu, […]

więcej