Ubezpieczenie turystyczne Tunezja

Ubezpieczenie turystyczne Tunezja

Dodano: 29 marca 2022

Kraje północnej Afryki jak Tunezja to bardzo popularne kierunki wyjazdów turystycznych wśród Polaków, ale bezpieczny wyjazd wymaga, aby zdecydować się na odpowiednie ubezpieczenie turystyczne do Tunezji. Nawet kupując wycieczkę w biurze podróży, warto dokładnie zapoznać się z zakresem ochrony zapewnianej przez polisę. Ma to znaczenie z punktu widzenia ustalenia, czy przy wystąpieniu konkretnych zdarzeń towarzystwo reasekuracji będzie w stanie zapewnić wypłatę określonej kwoty w formie odszkodowania, czy świadczenia pokrywającego poniesione koszty.

Wybranie odpowiedniej polisy turystycznej ma większe znaczenie, gdy wyjazd wakacyjny jest organizowany we własnym zakresie. Wówczas nie będzie się miało nawet podstawowej ochrony ubezpieczeniowej, którą zapewnia standardowa oferta dostępna w biurze turystycznym. Zatem konieczne jest zdecydowanie się na sprawdzenie i porównanie różnych produktów, które są dostępne w towarzystwach reasekuracji. Obecnie zapoznanie się z zakresem polis, czy ich cenami jest łatwiejsze. Wykorzystać można, choćby takie narzędzia internetowe jak porównywarka ubezpieczeń turystycznych. Pozwala to w znacznie krótszym czasie sprawdzić, które ubezpieczenie do Tunezji spełnia oczekiwania. Równocześnie, gdy w ramach powszechnie dostępnych produktów nie ma odpowiedniej oferty, wówczas można zdecydować się na negocjowanie indywidualnych warunków współpracy. Wykupić można rozszerzenia do standardowych polis turystycznych, a także ustalić warunki ochrony, które nie są dostępne w standardowych produktach. 

Dlaczego warto dopasować ubezpieczenia na wyjazd do Tunezji?

W wielu krajach turystycznych można spotkać się z sytuacjami, gdy brak okazania dokumentu potwierdzającego wykupienie polisy może sprawić, że nie będzie można skorzystać z konkretnych usług. Dotyczy to między innymi leczenia w placówkach medycznych. Zatem kupując ubezpieczenie turystyczne Maroko, czy do Tunezji, można ograniczyć ryzyko, że nie będzie można skorzystać z dostępu do usług medycznych, gdy jest to niezbędne. Nawet podstawowe ubezpieczenie do Tunezji będzie w stanie zapewnić możliwość skorzystania z dostępu do konsultacji lekarskich, czy leczenia szpitalnego. Natomiast zakres polisy turystycznej, a także sumy gwarantowane powinny być dopasowane do tego, jak planuje się spędzać wolny czas w wybranym kraju.

Podstawowy zakres ubezpieczenia turystycznego pokryje koszty związane z:

 • wizytą u lekarza,
 • pobytem w szpitalu,
 • wykonaniem podstawowych zabiegów w ambulatorium,
 • zakupem standardowych środków medycznych.

Natomiast im dłuższy jest pobyt wakacyjny, a także im bardziej aktywnie planuje się spędzić wolny czas, tym znacznie ważniejsze jest zdecydowanie się na bardziej rozbudowaną polisę turystyczną. Takie ubezpieczenie zdrowotne do Tunezji będzie w stanie zapewnić możliwość pokrycia wydatków związanych z ratownictwem czy transportem medycznym. To ubezpieczenie turystyczne, które ma wyższe sumy gwarantowane. W ten sposób nawet skorzystanie z kosztownych usług medycznych nie będzie wymagało dopłacania z prywatnych środków finansowych. Oczywiście przy krótszym pobycie w Tunezji standardowa polisa będzie wystarczająca. Dotyczy to również sytuacji, w której większość czasu będzie się spędzać w ośrodku turystycznym. Wówczas suma gwarantowana w kupowanej polisie turystycznej może wynosić w okolicach 30 tys. euro. Natomiast uprawiając ekstremalne sporty, czy podróżując pomiędzy różnymi miejscowościami, warto kupić produkt, który pozwoli pokryć wyższe wydatki. Wówczas dobrym rozwiązaniem może być wykupienie ubezpieczenia na wyjazd do Tunezji, którego suma gwarantowana jest nieograniczona lub wynosi minimum 50 tys. euro.

Rozbudowana polisa turystyczna zapewnia pokrycie wydatków związanych z:

 • korzystaniem z usług medycznych specjalistów z różnych dziedzin medycznych,
 • korzystaniem z leczenia stomatologicznego,
 • ratownictwem medycznym,
 • transportem medycznym do kraju,
 • operacjami w szpitalu. 

Rozbudowane ubezpieczenie na wakacje to gwarancja, że nawet wysokie koszty leczenia, czy pomocy medycznej zostaną pokryte przez towarzystwo reasekuracji. Należy zdawać sobie sprawę, że wydatki na takie usługi, gdy dojdzie do wypadku podczas uprawiania sportu ekstremalnego, mogą być wysokie. Zatem planując wyjazd związany z aktywnością fizyczną, trzeba zdecydować się na wyższe sumy gwarantowane zapisane w umowie ubezpieczeniowej. Dodatkowo należy sprawdzić, czy ubezpieczenie turystyczne Egipt lub do Tunezji obejmuje ochroną konkretne dyscypliny sportowe. Należy brać pod uwagę, że podstawowa polisa obejmuje wyłącznie standardowe sporty. Zatem ubezpieczenie na wyjazd do Tunezji, które ma zabezpieczyć podczas uprawiania sportów ekstremalnych, musi być rozszerzone. W każdej firmie ubezpieczeniowej można spotkać się z nieco inną listą tych dyscyplin sportu, które są objęte podstawową ochroną w ramach polisy turystycznej. Należy to dokładnie sprawdzić, zanim kupi się wybrany produkt. Wówczas, gdy jest to niezbędne, będzie można wykupić odpowiednie rozszerzenie ubezpieczenia dla aktywnych turystów.

REKOMENDACJA NAJLEPSZYCH UBEZPIECZEŃ DO TUNEZJI

Poniżej przedstawiamy rekomendowane ubezpieczenia do Tunezji. Kierujemy się wyborem najlepszej relacji zakresu i ceny ubezpieczenia oraz na doświadczeniach naszych klientów.

Podstawowy

32,30 zł

KUP ONLINE
 • OC - Odpowiedzialność cywilna w życiu prywatnym

  50 000 zł

 • NNW - Następstwa Nieszczęśliwych Wypadków

  20 000 zł

 • Koszty leczenia COVID-19 za granicą
 • Zdarzenia po alkoholu w zakresie kosztów leczenia
 • Akty terrorystyczne
Optymalny wybór

63,05 zł

KUP ONLINE
 • OC - Odpowiedzialność cywilna w życiu prywatnym

  277 638 zł

 • NNW - Następstwo Nieszczęśliwych Wypadków

  30 000 zł

 • Koszty leczenia Covid-19 za granicą
 • Zdarzenia po alkoholu w zakresie kosztów leczenia
 • Akty terrorystyczne
Wariant premium

66,50 zł

KUP ONLINE
 • OC - Odpowiedzialność cywilna w życiu prywatnym

  462 730 zł

 • NNW - Następstwa Nieszczęśliwych Wypadków

  46 273 zł

 • Koszty leczenia COVID-19 za granicą
 • Akty terrorystyczne
 • Koszty rezygnacji z noclegu: 2 314 zł

Na jakie dodatkowe ubezpieczenia turystyczne można się zdecydować podczas wyjazdu do Tunezji?

Często dobrym rozwiązaniem jest skorzystanie z dodatkowych produktów ubezpieczeniowych. Do takich zaliczyć można między innymi polisy, które chronię przed odpowiedzialnością cywilną. Gdy podróżuje się do krajów poza Europą, warto zdecydować się na wykupienie takiego produktu. W ten sposób ubezpieczenie turystyczne Turcja, czy w Tunezji będzie w stanie pokryć wydatki związane ze spowodowaniem wypadku, w którym ucierpiały osoby trzecie. Ubezpieczenie OC w życiu prywatnym pozwoli pokryć, także straty spowodowane w hotelu. Taki element ubezpieczenia turystycznego w Tunezji powinien mieć sumę gwarantowaną wynoszącą przynajmniej 10 tys. euro. 

Ubezpieczenie, które zabezpieczy bagaż, czy sprzęt sportowy?

Coraz częściej zdarza się, że na wyjazd wakacyjny zabiera się kosztowny sprzęt sportowy, czy elektroniczny. Wówczas można pomyśleć o takich produktach, jak ubezpieczenie turystyczne w Tunezji, które pozwoli uzyskać odszkodowanie, gdy takie przedmioty zostaną utracone. Należy brać pod uwagę, że kradzieże nie są niczym wyjątkowym w wielu egzotycznych krajach. Do tego przy dłuższych podróżach rośnie ryzyko tego, że bagaż zostanie zgubiony. Zatem wybierając polisę to Tunezji, czy ubezpieczenie turystyczne Zjednoczone Emiraty Arabskie, warto skorzystać z opcji wypłaty odszkodowania przy utracie cennych rzeczy. To rozszerzenie zakresu ochrony, które nie musi być nadmiernie kosztowne. Składka nie wzrośnie znacznie, gdy kupi się podstawową opcję ubezpieczenia bagażu. Natomiast wartość sumy gwarantowanej powinna być dopasowana do wartości przewożonych przedmiotów. W ten sposób można mieć pewność, że przy utracie bagażu, uzyska się zwrot większości utraconych środków finansowych. Często warto zapłacić nieco wyższą składkę za ubezpieczenie, aby mieć pewność, że przy wystąpieniu konkretnego zdarzenia, będzie można liczyć na optymalną wysokość odszkodowania. 

Najtańsze oferty ubezpieczeń do Tunezji

4,30 zł
Koszty leczenia 200 000 zł
Ratownictwo
Bagaż
4,15 zł
Koszty leczenia 90 000 zł
Ratownictwo
Bagaż
4,34 zł
Koszty leczenia 200 000 zł
Ratownictwo
Bagaż

Powiązane artykuły

Ubezpieczenie od koronawirusa – gdzie kupić?

Ubezpieczenie od koronawirusa – gdzie kupić?

Pandemia SARS-CoV-2 trwa ponad rok. Chociaż powszechne są już programy szczepień i w wielu krajach na świecie sytuacja jest dość dobrze opanowana, nadal nie można bagatelizować sytuacji. Zachorowanie na COVID-19 może narazić na poważne konsekwencje finansowe i nie […]

więcej
Co obejmuje ubezpieczenie kosztów rezygnacji z podróży?

Co obejmuje ubezpieczenie kosztów rezygnacji z podróży?

Wybierasz się na zorganizowaną wycieczkę turystyczną? Przed wyjazdem koniecznie wykup ubezpieczenie od kosztów rezygnacji z podróży, by w razie nieprzewidzianych problemów, ochronić środki finansowe przeznaczone na zaplanowanie wyjazdu. Zobacz, dlaczego jest to tak ważne i w jakich sytuacjach […]

więcej
EKUZ – najważniejsze informacje na temat karty EKUZ

EKUZ – najważniejsze informacje na temat karty EKUZ

Na podróże po Europie każdy czas jest dobry, bez względu na porę roku! Jednak to latem i w okresie wakacji najczęściej wybieramy się za granicę – by zwiedzać, odpoczywać, pracować albo odwiedzić bliskich. Bez względu na charakter wyjazdu, […]

więcej