Ubezpieczenie turystyczne Kenia

Ubezpieczenie turystyczne Kenia

Dodano: 29 marca 2022

Wyjazd do Kenii to podróż, o której marzy wielu Polaków. Kraj ten zachwyca rajskimi plażami, wyjątkową, niezwykle barwną kulturą, brakiem tłumów. Do tego dochodzi możliwość wzięcia udziału w safari. W efekcie kraj ten jawi się jako turystyczny raj na ziemi. Decydując się na taką egzotyczną podróż, należy jednak zadbać nie tylko o odpowiednio spakowany bagaż, ale również własne bezpieczeństwo. Pomoże w tym dobrze wybrane ubezpieczenie do Kenii.

Ubezpieczenie na wyjazd do Kenii – dlaczego warto je wykupić?

Wyjazdy zagraniczne na ogół są źródłem przyjemności, relaksu i niezapomnianych wrażeń. Może jednak zdarzyć się tak, że w czasie wycieczki rozchorujemy się, będziemy mieli wypadek bądź zaginie nasz bagaż. Wówczas tym, co pozwala nam czuć się bezpiecznie i nie martwić się ewentualnymi wydatkami jest ubezpieczenie na wakacje. Warto pamiętać, że w Kenii nie otrzymamy darmowej pomocy lekarskiej, nikt nie pokryje również kosztów związanych z zakupami, jeśli linie lotnicze zgubią nasz bagaż. Dlatego ubezpieczenie na wyjazd do Kenii jest absolutnie obowiązkowe.

REKOMENDACJA NAJLEPSZYCH UBEZPIECZEŃ DO KENII

Poniżej przedstawiamy rekomendowane ubezpieczenia do Kenii. Kierujemy się wyborem najlepszej relacji zakresu i ceny ubezpieczenia oraz na doświadczeniach naszych klientów.

Podstawowy

76,46 zł

KUP ONLINE
 • OC - Odpowiedzialność cywilna w życiu prywatnym

  138 819 zł

 • NNW - Następstwa Nieszczęśliwych Wypadków

  30 000 zł

 • Koszty leczenia COVID-19 za granicą
 • Zdarzenia po alkoholu w zakresie kosztów leczenia
Optymalny wybór

55,10 zł

KUP ONLINE
 • OC - Odpowiedzialność cywilna w życiu prywatnym

  200 000 zł

 • NNW - Następstwa Nieszczęśliwych Wypadków

  40 000 zł

 • Koszty leczenia COVID-19 za granicą
 • Zdarzenia po alkoholu w zakresie kosztów leczenia
Wariant premium

123,69 zł

KUP ONLINE
 • OC - Odpowiedzialność cywilna w życiu prywatnym

  462 730 zł

 • NNW - Następstwa Nieszczęśliwych Wypadków

  60 000 zł

 • Koszty leczenia COVID-19 za granicą
 • Zdarzenia po alkoholu w zakresie kosztów leczenia

Na jakie niebezpieczeństwa narażeni są turyści podróżujący do Kenii?

Kenia jest pięknym krajem – nie ulega to żadnej wątpliwości. Niestety, nie brakuje w niej zagrożeń, z którymi muszą liczyć się turyści. Okazuje się, że lista niebezpieczeństw czyhających na odwiedzających ten kraj jest naprawdę niemała. Podróżując do Kenii, zawsze trzeba liczyć się z ryzykiem zarażenia chorobą egzotyczną. Może to być malaria, dur brzuszny, czy japońskie zapalenie mózgu. Dlatego tak ważne jest, aby przed wyjazdem wykonać komplet zalecanych szczepień, a także wykupić odpowiednią polisę zapewniającą finansowanie ewentualnego leczenia. Dużym zagrożeniem jest także niebutelkowana woda, której wypicie może doprowadzić do poważnych problemów z żołądkiem. Tym, z czym można spotkać się w Kenii, są również oszustwa. Do tego dochodzi zagrożenie ze strony dzikich zwierząt, które w tym kraju można spotkać tak naprawdę na każdym kroku.

Najtańsze oferty ubezpieczeń do Kenii

5,21 zł
Koszty leczenia 200 000 zł
Ratownictwo
Bagaż
4,15 zł
Koszty leczenia 90 000 zł
Ratownictwo
Bagaż
4,88 zł
Koszty leczenia 200 000 zł
Ratownictwo
Bagaż

Ile kosztuje ubezpieczenie na podróż do Kenii?

Ostateczny koszt polisy uzależniony jest oczywiście od zakresu ochrony ubezpieczeniowej. Zasada jest generalnie prosta: im większą ochronę zapewnia wybrane ubezpieczenie, tym wyższy jest jego koszt. Warto jednak pamiętać, że większość dostępnych na rynku polis turystycznych to koszt około kilku złotych dziennie. UWAGA: każdy, kto planuje wyjazd do Kenii powinien zdać sobie sprawę z tego, że oszczędzanie na polisie zupełnie się nie opłaca. O ile nic się podczas wyjazdu nie wydarzy, zakup ubezpieczenia okaże się zbędnym wydatkiem. Jeśli jednak zachorujemy bądź będziemy mieli wypadek, odpowiednie ubezpieczenie może uratować stan naszego portfela. Warto przy tym pamiętać, że tyczy się to nie tylko wyjazdów do Kenii. Ubezpieczenie turystyczne Egipt oraz ubezpieczenie turystyczne Maroko to przykłady polis turystycznych, które warto kupić, planując wyjazdy w poszczególne rejony świata.

Czy karta EKUZ działa w Kenii?

Wiele osób planujących wyjazd do Kenii zastanawia się nad tym, czy karta EKUZ zapewnia dostęp do pomocy medycznej w tym kraju. Już sama nazwa wskazuje, że tak nie jest. Europejska Karta Ubezpieczenia Zdrowotnego obowiązuje bowiem tylko na terenie państw członkowskich Unii Europejskiej oraz Europejskiej Strefy Wolnego Handlu. Kenia nie zalicza się do żadnej z tych organizacji, co oznacza, że dostęp do bezpłatnej pomocy medycznej będziemy mieć jedynie wówczas, gdy wykupimy odpowiednią polisę ubezpieczeniową. Warto przy tym pamiętać, że nawet na terenie państw członkowskich UE karta EKUZ nie zawsze gwarantuje w pełni darmową pomoc medyczną. Zapewnia ona bowiem dostęp do świadczeń na tych samych zasadach, na jakich korzystają z nich miejscowi. Jeśli więc pobytu w szpitalu jest płatny, również turyści będą musieli za niego zapłacić.

Ubezpieczenie zdrowotne do Kenii – co powinno obejmować?

Chyba nikogo nie trzeba już przekonywać, że ubezpieczenie zdrowotne to najważniejszy aspekt każdej polisy turystycznej. Tak jest nie tylko w przypadku Kenii. Również ubezpieczenie turystyczne Jordania oraz ubezpieczenie turystyczne Turcja muszą obejmować polisę zdrowotną. Dobra polisa zapewnia zwrot kosztów:

 • leczenia ambulatoryjnego;
 • leczenia szpitalnego;
 • zabiegów i operacji;
 • badań specjalistycznych;
 • zakupu leków i środków opatrunkowych.

Warto zadbać także o to, aby wybrać polisę finansującą koszty ratownictwa i akcji poszukiwawczych. Bardzo ważne jest także minimalne kwoty gwarantowane. W przypadku kosztów leczenia specjaliści zalecają, aby była to kwota przynajmniej dwudziestu tysięcy euro. Jeśli zaś chodzi o akcje ratownicze, absolutne minimum to pięć tysięcy euro. Należy również pamiętać, że zasada jest prosta: im wyższe sumy gwarantowane, tym lepiej. Zapewniają one bowiem jeszcze większe finansowe bezpieczeństwo. Oczywiście nie należy przesadzać. Gigantyczna polisa na ogół nie zostanie wykorzystana nawet wtedy, kiedy nasze problemy ze zdrowiem będą naprawdę poważne.

Czy ubezpieczenie turystyczne do Kenii powinno obejmować również opcje dodatkowe?

Ubezpieczenie na wyjazd za granicę może obejmować znacznie więcej opcji niż tylko pokrycie kosztów leczenia. W grę wchodzi również ubezpieczenie:

 • NNW;
 • OC;
 • bagażu;
 • sprzętu sportowego;
 • transportu zwłok.

Ubezpieczenie NNW to polisa od następstw nieszczęśliwych wypadków. Decydując się na nią, można liczyć na wypłatę odszkodowania, jeśli ucierpimy na skutek nieszczęśliwego wypadku. Polisa OC to ubezpieczenie odpowiedzialności cywilnej. Jeśli w trakcie wyjazdu to my wyrządzimy jakąś szkodę, zostanie ona pokryta przez ubezpieczyciela. Wykupienie tej opcji poleca się wszystkim, którzy planują podczas wakacji wynajęcie samochodu. O stłuczkę nie jest bowiem trudno. Ubezpieczenie bagażu i sprzętu sportowego to solidna ochrona zarówno przed kradzieżą, jak i zagubieniem naszych rzeczy przez linie lotnicze. Wiele osób uśmiecha się na samo wspomnienie polisy obejmującej transport zwłok. Tymczasem warto pamiętać, że jest to bardzo kosztowne. Wykupując takie ubezpieczenie, chronimy naszych bliskich na wypadek naszej śmierci. Nie będą bowiem musieli zastanawiać się skąd wziąć pieniądze na pokrycie sprowadzenia naszych zwłok do kraju. Wszystkim zajmie się towarzystwo ubezpieczeniowe.

Czy ubezpieczenie podróżne do Kenii powinno obejmować pakiet Assistance?

Wiele uwagi poświęca się pakietowi Assistance. Z całą pewnością jest to opcja, na którą warto się zdecydować, wykupując ubezpieczenie na wyjazd do Kenii. Podobnie jest, jeśli chodzi o ubezpieczenie turystyczne Indie oraz ubezpieczenie turystyczne Australia. Okazuje się, że pakiet ten nie jest obowiązkowy, ale może być bardzo przydatny. Zapewnia wsparcie profesjonalistów w różnego rodzaju sytuacjach kryzysowych. Warto pamiętać, że ostateczny zakres ochrony wynikającej z pakietu Assistance może być różny. Na ogół jednak można liczyć na wsparcie tłumacza, a także prawnika. W razie problemów zdrowotnych konsultant poda adres najbliższej placówki, w której można otrzymać pomoc.

Jak wybrać naprawdę dobre ubezpieczenie do Kenii?

Obecnie chyba wszystkie działające na terenie Polski towarzystwa ubezpieczeniowe oferują swoim klientom ubezpieczenia turystyczne. Poszczególne oferty mogą się jednak między sobą dość mocno różnić. Dlatego zakup polisy powinien być poprzedzony gruntowną analizą. Tym, co okazuje się być pomocne jest porównywarka ubezpieczeń turystycznych. Jest to narzędzie, które znaleźć można w Internecie. Dostępne jest w pełni za darmo – korzystając z niego, nie trzeba obawiać się żadnych opłat. Co ważne, obsługa porównywarki jest naprawdę prosta – upora się z nią każdy. Wystarczy zaledwie kilka kliknięć, aby porównać między sobą oferty najbardziej znanych ubezpieczycieli działających na rynku. Wyniki są najczęściej przedstawione w formie zbiorczej tabeli, co znacznie ułatwia korzystanie z przedstawionych danych. Porównywarki koncentrują się na wszystkich istotnych elementach składowych polis turystycznych. Dostarczone przez nie dane są rzetelne.

Czy rankingi ubezpieczeń turystycznych zasługują na uwagę?

Tym, czym warto się wspomóc przy wyborze polisy turystycznej do Kenii jest także ubezpieczenie turystyczne ranking. Przedstawia on zestawienie polis według ich wartości, jaką przedstawiają dla klienta. Rankingi zawsze sporządzane są przez fachowców, którzy doskonale znają się na ubezpieczeniach i wiedzą, co ma największe znaczenie dla osób podróżujących do danego kraju.

Czy ubezpieczenie turystyczne na podróż do Kenii można kupić przez Internet?

Wielu osobom zależy dzisiaj na wygodzie transakcji. Nie ma więc nic dziwnego w tym, że polisy turystyczne na wyjazd do Kenii można kupić przez Internet. Taki zakup ubezpieczenia jest niezwykle komfortowy, nie wymaga nawet na chwilę wychodzenia z domu. Wystarczy zaledwie kilka kliknięć, aby wykupić ubezpieczenie, które zapewni bezpieczeństwo podczas wakacyjnego wyjazdu.

Na co zwrócić uwagę, wykupując ubezpieczenie turystyczne przed wyjazdem do Kenii?

Błędem popełnianym przez wiele osób jest omijanie OWU, czyli ogólnych warunków ubezpieczenia. Jest to dokument dokładnie przedstawiający zakres ochrony ubezpieczeniowej. Ujmuje również ewentualne wyłączenia, które stosowane są przez towarzystwa ubezpieczeniowe, a oznaczają brak ochrony w poszczególnych przypadkach. OWU warto przeczytać bardzo dokładnie jeszcze zanim zdecydujemy się na podpisanie umowy.

Czy w przypadku polisy turystycznej do Kenii obowiązuje okres karencji?

Wiele osób sądzi, że ubezpieczenie do Kenii można kupić w dowolnym momencie. Jest to prawdą, ale zawsze trzeba pamiętać, że towarzystwa ubezpieczeniowe stosują okresy karencji. Co to oznacza? Na ogół polisa nie obowiązuje natychmiast po zakupie. W ogólnych warunkach ubezpieczenia można znaleźć dokładne informacje wskazujące na moment, w którym ochrona ubezpieczeniowa staje się aktywna. Jest to praktyka stosowana przez wszystkie towarzystwa ubezpieczeniowe. Ma ona na celu ochronę interesów ubezpieczycieli przed nieuczciwymi klientami kupującymi polisę dopiero w momencie zaistnienia zdarzenia. Warto zwrócić uwagę, że w przypadku wielu polis do zakupu niezbędne jest podanie informacji dotyczącej aktualnego miejsca pobytu. Jeśli przebywamy za granicą bądź w kraju docelowym podróży, okres karencji będzie zdecydowanie dłuższy.

Kenia to piękny kraj, który ma naprawdę wiele do zaoferowania. Coś odpowiedniego dla siebie znajdzie tutaj każdy. Warto jednak pamiętać, że tak daleki zagraniczny wyjazd wymaga odpowiedniego przygotowania nie tylko pod kątem bagażu. Ważne jest właściwe ubezpieczenie turystyczne, które zapewni bezpieczeństwo finansowe i niezbędną pomoc w przypadku różnego rodzaju problemów.

Powiązane artykuły

Ubezpieczenie od koronawirusa – gdzie kupić?

Ubezpieczenie od koronawirusa – gdzie kupić?

Pandemia SARS-CoV-2 trwa ponad rok. Chociaż powszechne są już programy szczepień i w wielu krajach na świecie sytuacja jest dość dobrze opanowana, nadal nie można bagatelizować sytuacji. Zachorowanie na COVID-19 może narazić na poważne konsekwencje finansowe i nie […]

więcej
Co obejmuje ubezpieczenie kosztów rezygnacji z podróży?

Co obejmuje ubezpieczenie kosztów rezygnacji z podróży?

Wybierasz się na zorganizowaną wycieczkę turystyczną? Przed wyjazdem koniecznie wykup ubezpieczenie od kosztów rezygnacji z podróży, by w razie nieprzewidzianych problemów, ochronić środki finansowe przeznaczone na zaplanowanie wyjazdu. Zobacz, dlaczego jest to tak ważne i w jakich sytuacjach […]

więcej
EKUZ – najważniejsze informacje na temat karty EKUZ

EKUZ – najważniejsze informacje na temat karty EKUZ

Na podróże po Europie każdy czas jest dobry, bez względu na porę roku! Jednak to latem i w okresie wakacji najczęściej wybieramy się za granicę – by zwiedzać, odpoczywać, pracować albo odwiedzić bliskich. Bez względu na charakter wyjazdu, […]

więcej